Об утверждении Правил подготовки и представления отчетов о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2014 года № 1135. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 580.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 580 .
В соответствии с подпунктом 64) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила подготовки и представления отчетов о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2014 года № 1135
Правила
подготовки и представления отчетов о наличии и движении
материальных ценностей государственного материального резерва
1. Общие положения
Примечание РЦПИ!
В Правила внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2015 № 205.
1. Настоящие Правила подготовки и представления отчетов о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" и устанавливают порядок подготовки и представления отчетов о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва.
2. Материальные ценности государственного материального резерва, независимо от места их хранения, являются республиканской собственностью.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) отчет – форма отчетной документации уполномоченного органа, государственных органов, имеющих мобилизационные задания, пунктов хранения, которая отражает наличие и движение материальных ценностей государственного материального резерва;
2) ведомство в области государственного материального резерва уполномоченного органа, осуществляющего руководство системой государственного материального резерва, (далее – ведомство) – структурное подразделение, осуществляющее реализационные функции в области государственного материального резерва;
3) подведомственная организация системы государственного материального резерва (далее – подведомственная организация) – юридическое лицо, осуществляющее формирование и хранение материальных ценностей государственного материального резерва;

Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қазандағы № 1135 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 580 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 580 қаулысымен.
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 64) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 қазандағы
№ 1135 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының
бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну тәртібін белгілейді.
2. Сақталған жерiне қарамастан мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтары республикалық меншік болып табылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) есеп – мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы мен қозғалысын көрсететін уәкілетті органның, жұмылдыру тапсырмалары бар мемлекеттік органдардың, сақтау пункттерінің есеп беру құжаттамасының нысаны;
2) мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқаруды жүзеге асыратын уәкілетті органның мемлекеттік материалдық резерв саласындағы ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – мемлекеттік материалдық резерв саласындағы іске асыру функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше;
3) мемлекеттік материалдық резерв жүйесінің ведомстволық бағынысты ұйымы (бұдан әрі – ведомстволық бағынысты ұйым) – мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын қалыптастыру мен сақтауды жүзеге асыратын заңды тұлға;

4) государственный орган – центральный исполнительный орган, выполняющий мобилизационное задание или с которого снято мобилизационное задание;
5) пункты хранения материальных ценностей государственного материального резерва (далее – пункты хранения) – юридические лица, осуществляющие на договорной основе хранение материальных ценностей государственного материального резерва и оказание услуг, связанных с хранением.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
2. Порядок подготовки и представления отчетов о наличии
и движении материальных ценностей государственного материального
резерва, за исключением мобилизационного резерва
4. При подготовке отчета о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва пункты хранения или подведомственная организация ежемесячно проводят инвентаризацию материальных ценностей государственного материального резерва.
5. Для проведения инвентаризации приказом руководителя пункта хранения или подведомственной организации создается инвентаризационная комиссия, устанавливаются сроки начала и окончания инвентаризации.
Инвентаризационная комиссия создается из работников пункта хранения или подведомственной организации, включает главного бухгалтера (при наличии) и возглавляется руководителем пункта хранения и подведомственной организации.
6. Инвентаризация проводится инвентаризационной комиссией только в полном составе. Проверка фактического наличия материальных ценностей производится при непосредственном участии материально ответственных лиц.
7. Наличие материальных ценностей при инвентаризации определяется путем обязательного подсчета, взвешивания, обмера. Определение массы (веса или объема) навалочных материалов допускается проводить на основании обмеров и технических расчетов, о чем в описях делается соответствующая отметка.
Сведения о фактическом наличии объектов учета записываются в инвентаризационные описи (сличительные ведомости) или акты инвентаризации (далее – описи).
8. Описи составляются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в двух экземплярах отдельно по местам нахождения материальных ценностей и материально ответственным лицам, ответственным за их сохранность.
Описи подписываются председателем и всеми членами инвентаризационной комиссии. В конце описи материально ответственные лица дают расписку, подтверждающую проверку инвентаризационной комиссией материальных ценностей в их присутствии, об отсутствии к членам инвентаризационной комиссии каких-либо претензий и принятии перечисленных в описи материальных ценностей на ответственное хранение.
На ценности, пришедшие в негодность, составляется отдельная инвентаризационная опись. В протоколе инвентаризационной комиссии они отмечаются отдельно с указанием причин их порчи и/или виновных в этом лиц.

4) мемлекеттік орган - жұмылдыру тапсырмасын орындаушы немесе жұмылдыру тапсырмасы алынған орталық атқарушы орган;
5) мемлекеттiк резервтiң материалдық құндылықтарын сақтау пункттерi (бұдан әрі – сақтау пункттері) – мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын сақтауды және сақтауға байланысты қызметтер көрсетудi шарт негiзiнде жүзеге асыратын заңды тұлғалар.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.04.2015 № 205; 15.11.2016 № 704 қаулыларымен.
2. Жұмылдыру резервін қоспағанда, мемлекеттік материалдық
резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы
туралы есептерді дайындау және ұсыну тәртібі
4. Мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есепті дайындау кезінде сақтау пункттері немесе ведомстволық бағынысты ұйым ай сайын мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарына түгендеу жүргізеді.
5. Түгендеу жүргізу үшін сақтау пункті немесе ведомстволық бағынысты ұйым басшысының бұйрығымен түгендеу комиссиясы құрылады, түгендеу жүргізуді бастау және аяқтау мерзімдері белгіленеді.
Түгендеу комиссиясы сақтау пункті немесе ведомстволық бағынысты ұйым қызметкерлерінің арасынан құрылады, бас бухгалтерді қамтиды (бар болса) және оны сақтау пункті немесе ведомстволық бағынысты ұйым басшысы басқарады.
6. Түгендеу комиссиясы түгендеуді толық құрамда ғана жүргізеді. Материалдық құндылықтардың іс жүзінде болуын тексеру материалдық жауапты тұлғалардың тікелей қатысуымен жүргізіледі.
7. Түгендеу кезінде материалдық құндылықтардың болуы міндетті түрде есептеу, салмақтау, өлшеу жолымен айқындалады. Төсек материалдарының массасын (салмағын немесе көлемін) айқындауды көлемін өлшеу және техникалық есептеулер негізінде жүргізуге рұқсат етіледі, ол туралы тізімдемеде тиісті белгі қойылады.
Есеп объектілерінің іс жүзінде болуы туралы мәліметтер түгендеу тізімдемелерінде (салыстыру ведомостары) немесе түгендеу актілерінде (бұдан әрі – тізімдемелер) жазылады.
8. Тізімдемелер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша материалдық құндылықтардың орналасқан жері және олардың сақталуына жауапты материалдық жауапты тұлғалар бойынша жеке екі дана жасалады.
Тізімдемелерге түгендеу комиссиясының төрағасы мен барлық мүшелері қол қояды. Тізімдеменің соңында материалдық жауапты тұлғалар түгендеу комиссиясының материалдық құндылықтарды олардың қатысуымен тексергенін растайтын, түгендеу комиссиясы мүшелеріне қандай да бір шағымның жоқтығы және тізімдемеде санамаланған материалдық құндылықтарды жауапты сақтауға қабылдағаны туралы қолхат береді.
Жарамсыз болып қалған құндылықтарға бөлек түгендеу тізімдемесі жасалады. Түгендеу комиссиясының хаттамасында олар бүліну себептері және/немесе бұған кінәлі адамдар көрсетіле отырып, жеке белгіленеді.

9. Описи заполняются вручную или с помощью компьютерной техники, без подчисток и помарок.
На каждой странице описи указываются прописью число порядковых номеров материальных ценностей и общий итог количества ценностей в натуральных показателях, записанных на данной странице, вне зависимости от того, в каких единицах измерения (в штуках, килограммах, метрах) эти ценности показаны.
Исправление ошибок производится во всех экземплярах описей путем зачеркивания неправильной записи и проставления над зачеркнутыми данными правильных записей. Исправления должны быть оговорены и подписаны всеми членами инвентаризационной комиссии и материально ответственными лицами.
В описях не допускается оставлять незаполненные строки. На последних листах описей в незаполненных строках ставятся прочерки.
10. По окончании инвентаризации один экземпляр оформленных описей сдается в бухгалтерскую службу пункта хранения или подведомственной организации для проверки, выявления и отражения в учете результатов инвентаризации, а второй экземпляр остается у материально ответственного лица.
11. Пункты хранения или подведомственная организация ежемесячно составляют отчет о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва, за исключением мобилизационного резерва, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, на основании данных по поставленным и выпущенным материальным ценностям представляют в ведомство не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, с нарастающим итогом с начала года, с разбивкой по видам материальных ценностей. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером.
К отчету прилагается пояснительная записка, в которой указываются информация о состоянии, движении материальных ценностей государственного материального резерва, хранящихся в пунктах хранения или подведомственной организации, а также сроки их хранения.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
12. Ведомство на основании представленных отчетов пунктов хранения и подведомственной организации проводит анализ и сверку отчетных данных материальных ценностей государственного материального резерва, составляет сводный отчет о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва, за исключением мобилизационного резерва, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, который сопровождается пояснительной запиской с указанием информации о состоянии и движении материальных ценностей государственного материального резерва, хранящихся в пунктах хранения и подведомственной организации, а также сроках их хранения. Сводный отчет представляется ведомством в уполномоченный орган в области государственного имущества Республики Казахстан в срок не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным периодом.

9. Тізімдемелер қолмен немесе компьютерлік техниканың көмегімен, өшірусіз және түзетулерсіз толтырылады.
Тізімдеменің әрбір бетінде жазбаша түрде материалдық құндылықтардың реттік нөмірлерінің саны жазылып көрсетіледі және осы құндылықтар қандай өлшем бірліктерінде (данада, килограммда, метрде) көрсетілгеніне қарамастан, осы бетте жазылған заттай көрсеткіштерде құндылықтар санының жалпы қорытындысы беріледі.
Қателерді түзету дұрыс емес жазуды сызып тастау және сызып тасталған деректердің үстіне дұрыс жазуларды жазу жолымен тізімдемелердің барлық данасында жүргізіледі. Түзетулер көрсетіліп, оларға түгендеу комиссиясының барлық мүшелері мен материалдық жауапты адамдар қол қояды.
Тізімдемелерде толтырылмаған жолдарды қалдыруға жол берілмейді. Тізімдемелердің соңғы парақтарындағы толтырылмаған жолдарда сызықша қойылады.
10. Түгендеу аяқталған соң ресімделген тізімдемелердің бір данасы сақтау пунктінің немесе ведомстволық бағынысты ұйымның бухгалтерлік қызметіне тізімдемелердің нәтижелерін тексеру, анықтау және есепте көрсету үшін тапсырылады, ал екінші данасы материалдық жауапты адамда қалады.
11. Сақтау пункттері немесе ведомстволық бағынысты ұйым жеткізілген және шығарылған материалдық құндылықтар бойынша деректердің негізінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмылдыру резервін қоспағанда, мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді ай сайын дайындайды және материалдық құндылықтарды түрлері бойынша бөле отырып, есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей, ведомствоға жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ұсынады. Есепке басшы мен бас бухгалтер қол қояды.
Есепке сақтау пункттерінде немесе ведомстволық бағынысты ұйымда сақтауда тұрған мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының жай-күйі, қозғалысы, сондай-ақ оларды сақтау мерзімдері туралы ақпарат көрсетілетін түсіндірме жазба қоса беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
12. Ведомство сақтау пункттері және ведомстволық бағынысты ұйым ұсынған есептердің негізінде мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының есептік мәліметтеріне талдау мен салыстырып тексеру жүргізеді, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмылдыру резервін қоспағанда, мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы жиынтық есеп жасайды, оған сақтау пункттерінде және ведомстволық бағынысты ұйымда сақтауда тұрған мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының жай-күйі мен қозғалысы, сондай-ақ оларды сақтау мерзімдері туралы ақпарат көрсетілетін түсіндірме жазба қоса тіркеледі. Жиынтық есепті ведомство бөлімше есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлкі саласындағы уәкілетті органына ұсынады.

Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
3. Порядок подготовки и представления отчетов
о наличии и движении материальных ценностей мобилизационного резерва
13. При подготовке отчета о наличии и движении материальных ценностей мобилизационного резерва пункты хранения или подведомственная организация ежегодно проводят инвентаризацию материальных ценностей мобилизационного резерва в соответствии с пунктами 5-10 настоящих Правил.
14. На основании инвентаризационной описи пункты хранения ежегодно составляют в 3 (три) экземплярах отчет о наличии и движении материальных ценностей мобилизационного резерва по состоянию на 1 января по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, из них один экземпляр остается в пункте хранения, второй экземпляр представляется в государственный орган, третий экземпляр представляется в ведомство не позднее 10 января.
На основании инвентаризационной описи подведомственная организация ежегодно составляют в 2 (два) экземплярах отчет о наличии и движении материальных ценностей мобилизационного резерва по состоянию на 1 января по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, из них один экземпляр остается в подведомственной организации, второй экземпляр представляется в ведомство не позднее 10 января.
К отчету прилагается пояснительная записка с указанием информации о состоянии и движении материальных ценностей мобилизационного резерва, хранящихся в пунктах хранения или подведомственной организации. Отчет подписывается руководителем, главным бухгалтером и лицом, ответственным за сохранность материальных ценностей мобилизационного резерва.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
15. Ведомство на основании представленных отчетов пунктов хранения и подведомственной организации проводит анализ и сверку отчетных данных материальных ценностей мобилизационного резерва, составляет сводный отчет о наличии и движении материальных ценностей мобилизационного резерва по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, который сопровождается сводными таблицами со сведениями о наличии и движении материальных ценностей мобилизационного резерва в денежном выражении и об отчетности пунктов хранения и подведомственной организации. К сводному отчету прилагается пояснительная записка, отражающая состояние мобилизационного резерва в целом и по отдельным отраслям, текущие проблемы и предложения по совершенствованию работы в сфере мобилизационного резерва.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2016 № 704.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
3. Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну тәртібі
13. Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есепті дайындау кезінде осы Қағидалардың 5-10-тармақтарына сәйкес сақтау пункттері немесе ведомстволық бағынысты ұйым жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарына жыл сайын түгендеу жүргізеді.
14. Сақтау пункттері түгендеу тізімдемесінің негізінде жыл сайын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысанда 1 қаңтардағы жағдай бойынша жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есепті 3 (үш) дана жасайды, оның бір данасы сақтау пунктінде қалады, екінші данасы мемлекеттік органға ұсынылады, үшінші данасы 10 қаңтардан кешіктірілмей ведомствоға ұсынылады.
Ведомстволық бағынысты ұйым түгендеу тізімдемесінің негізінде жыл сайын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес, нысан бойынша 1 қаңтардағы жағдай бойынша жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есепті 2 (екі) данада жасайды, оның бір данасы ведомстволық бағынысты ұйымда қалады, екінші данасы 10 қаңтардан кешіктірілмей ведомствоға жіберіледі.
Сақтау пункттерінде немесе ведомстволық бағынысты ұйымдарда сақтауда тұрған жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының жай-күйі мен қозғалысы туралы ақпарат көрсетілген түсіндірме жазба есепке қоса беріледі. Есепке басшы, бас бухгалтер және жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының сақталуына жауапты адам қол қояды.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
15. Ведомство сақтау пункттері және ведомстволық бағынысты ұйым ұсынған есептердің негізінде жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының есептік деректеріне талдау және салыстырып тексеру жүргізеді, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы жиынтық есеп жасайды, оған ақшалай түрдегі жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы мен сақтау пунктерінің және ведомстволық бағынысты ұйымның есептілігі туралы мәліметтер бар жиынтық кестелер қоса тіркеледі. Жиынтық есепке жұмылдыру резервінің тұтастай алғанда және жеке салалар бойынша жай-күйін көрсететін түсіндірме жазба, ағымдағы проблемалар мен жұмылдыру резерві саласындағы жұмысты жетілдіру бойынша ұсыныстар қоса беріледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.

16. Сводный отчет в срок не позднее 20 февраля представляется ведомством в уполномоченный орган в области государственного имущества Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
17. В случае дальнейшего снятия с пункта хранения мобилизационного заказа, хранение материальных ценностей мобилизационного резерва и представление отчетов о их наличии и движении осуществляется до полного выпуска материальных ценностей.
Приложение 1
к Правилам подготовки и представления отчетов
о наличии и движении материальных ценностей
государственного материального резерва
____________________________
(гриф секретности по заполнению)
_____________________________________________________________________
(наименование пункта хранения или подведомственной организации)
Инвентаризационная опись (сличительная ведомость) № ____
на "___" ________________ 20 ____ года
Комиссия в составе ___________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
___________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
___________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
На основании приказа от "___" _______ 20___ года произвела проверку наличия _____________________________
Место проверки ________________________________________________
Фамилия, имя, отчество материально ответственного лица _____________________________________
№ строки
При проверке фактического наличия оказалось
По данным бухгалтерского учета
Результаты инвентаризации
Примечание
наименование материальных ценностей
номенклатурный (инвентарный) номер
единица измерения
цена
количество
сумма
количество
сумма, тенге
недостачи
излишки
количество
сумма, тенге
количество
сумма, тенге
Итого…
Итого: а) порядковых номеров _________________________________
(прописью)
б) общее количество единиц, фактически _______________________
(прописью)
в) на сумму, тенге ___________________________________________
(прописью)
Председатель комиссии ______________ _______________ ________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О.)
Члены комиссии: ___________________ _______________ ________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О.)
___________________ _______________ ________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О.)
___________________ _______________ ________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О.)
Все материальные ценности, поименованные в настоящей инвентаризационной описи с № ___ по № _____, комиссией проверены в натуре в моем (нашем) присутствии и внесены в опись, в связи с чем претензий к инвентаризационной комиссии не имею (не имеем).
Материальные ценности, перечисленные в описи, находятся на моем (нашем) ответственном хранении.
Материально ответственное лицо (лица) _____________________ "____" __________________
Указанные в настоящей описи данные и подсчеты проверил ____________________________________________ "____" _______________
(должность, подпись)
Приложение 2
к Правилам подготовки и представления отчетов
о наличии и движении материальных ценностей
государственного материального резерва
__________________________________
(гриф секретности по заполнению)
Отчет
о наличии и движении материальных ценностей государственного
материального резерва, за исключением мобилизационного резерва,
по ___________________________________ по состоянию
(наименование филиала или пункта хранения)
на ________________20 __ года
п/п
Наименование материальных ценностей
Единица измерения
Наименование производителя
Наименование поставщика
Дата изготовления товара (месяц, год)
Срок хранения (в годах/месяцах)
Дата окончания срока хранения
Всего
продолжение таблицы:
Наличие на начало _____20__ года
Оперирование за 20__ год
Из них на освежении (графа заполняется пунктами хранения)
Поставка в 20__ году
Выпуск в 20__ году
Наличие (хранение) на ____года
Количество
Сумма, в тыс.тенге
Количество
Сумма, в тыс.тенге
Количество
Сумма, в тыс.тенге
Количество
Сумма, в тыс.тенге
Количество
Сумма, в тыс.тенге
Руководитель ___________________________ (Ф.И.О., подпись)
М.П.
Главный бухгалтер ___________________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к Правилам подготовки и представления отчетов
о наличии и движении материальных ценностей
государственного материального резерва
__________________________________
(гриф секретности по заполнению)
Сводный отчет
о наличии и движении материальных ценностей государственного
материального резерва, за исключением мобилизационного резерва,
_______________________ по состоянию на ___________ 20 __ года
№ п/п
Наименование материальных ценностей
Единица измерения
Наличие (хранение) по учету на ___________ года
Оперирование за 20 _ год
Наличие (хранение) по учету на __________ года
Объем хранения, согласно утвержденных номенклатур
(%) выполнения нормы хранения
Поставка
Выпуск
Количество
Сумма, в тыс. тенге
Количество
Сумма, в тыс. тенге
Количество
Сумма, в тыс. тенге
Количество
Сумма, в тыс. тенге
Всего
Руководитель __________________________ (Ф.И.О., подпись)
М.П.
Главный бухгалтер ___________________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 4
к Правилам подготовки и представления отчетов
о наличии и движении материальных ценностей
государственного материального резерва
____________________________
(гриф секретности по заполнению)
Высылается …………………………………………………………………………
(наименование и адрес получателя)
Пункт хранения …………………………………………………………………….
(наименование)
Министерство (ведомство) ___________________________________________
Адрес пункта хранения _____________________________________________
Отчет о наличии и движении материальных
ценностей мобилизационного резерва за 20 ___ год
№ п/п
Наименование материальных ценностей
Ед. изм.
Объем накопления согласно утвержденных номенклатур
Год закладки
На начало года
Разбронировано
Не разбронировано
Всего накоплено
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
На конец года
Недостача
Примечание
Разбронировано
Не разбронировано
Всего накоплено
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
количество
сумма
12
13
14
15
16
17
18
19
20
М.П. Руководитель предприятия
Главный бухгалтер
Мобилизационный работник/лицо, ответственное за сохранность материальных ценностей мобилизационного резерва

16. Ведомство Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлкі саласындағы уәкілетті органға жиынтық есепті 20 ақпаннан кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
17. Сақтау пунктінен жұмылдыру тапсырысы одан әрі алынған жағдайда, жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарын сақтау мен олардың бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді ұсыну материалдық құндылықтар толық шығарылғанға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық
құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы
есептерді дайындау және ұсыну қағидаларына
1-қосымша
____________________________________
(толтыру бойынша құпиялылық белгісі)
_________________________________________________________________
сақтау пунктінің немесе ведомстволық бағынысты ұйымның атауы
Түгендеу тізімдемесі (салыстыру ведомосы) № ____
20 ____ жылғы "___" ________________
Комиссия құрамы __________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
__________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
__________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
20__ жылғы "___" ________ бұйрықтың негізінде _______ болуын тексерді
Тексеру орны ________________________________________________
Материалдық жауапты тұлғаның аты-жөні, тегі _________________
жол №
тексеру кезінде іс жүзінде шыққаны
бухгалтерлік есеп деректері бойынша
түгендеу нәтижелері
ескертпе
материалдық құндылықтардың атауы
номенклатуралық (түгендеу нөмірі)
өлшем бірлігі
бағасы
саны
сомасы
саны
сомасы, теңге
кем шыққаны
артық шыққаны
саны
сомасы, теңге
саны
сомасы, теңге
Жиыыны...
Жиыны: а) реттік нөмірлері ______________________________________
(жазумен)
б) бірліктердің жалпы саны, іс жүзінде ___________________
(жазумен)
в) сомасына, теңге _______________________________________
(жазумен)
Комиссия төрағасы ______________ _______________ ________________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері: ______________ _______________ _______________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә.)
______________ _______________ _______________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә.)
______________ _______________ _______________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә.)
Осы түгендеу тізімдемесінде аталған №__ - №___ аралығындағы
барлық материалдық құндылықтарды түгендеу комиссиясы менің (біздің)
қатысуыммен/қатысуымызбен заттай түрде тексерді және олар тізімдемеге
енгізілді, осыған байланысты тіркеу комиссиясына наразылығым
(наразылығымыз) жоқ.
Тізімдемеде санамаланған материалдық құндылықтар менің (біздің)
жауапты сақтауымда (сақтауымызда).
Материалдық жауапты адам (адамдар)__________ "___" ____________
Осы тізімдемеде көрсетілген деректерді және есептемелерді
_________________________________ тексерді "____" _______________
(лауазымы, қолы)
Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық
құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы
есептерді дайындау және ұсыну қағидаларына
2-қосымша
____________________________________
(толтыру бойынша құпиялылық белгісі)
_____________ бойынша ______________ жағдай бойынша
(сақтау филиалының немесе пунктінің атауы)
Жұмылдыру резервін қоспағанда, мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есеп
Р/с №
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем бірлігі
Өндірушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Тауардың әзірленген күні (айы, жыл)
Сақталу уақыты (жылдарда/айларда)
Сақтау уақытының аяқталу мерзімі
20__ жылғы_____ басындағы бар-жоғы
20__ жыл бойынша операция жасау
Оның ішінде жаңартуға жататыны (бағанаға сақтау пункттері толтырылады)
20__ жылы жеткізу
20__ жылы шығару
___ жыл бойынша бар-жоғы (сақтау)
Саны
Сомасы, мың теңге
Саны
Сомасы, мың теңге
Саны
Сомасы, мың теңге
Саны
Сомасы, мың теңге
Саны
Сомасы, мың теңге
Барлығы
Басшы __________________________________ (Т.А.Ә.,қолы)
М.О.
Бас бухгалтер __________________________ ( Т.А.Ә.,қолы)
Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық
құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы
есептерді дайындау және ұсыну қағидаларына
3-қосымша
__________________________________
(толтыру бойынша құпиялылық белгісі)
20__ жылғы _______ жағдай бойынша ___________________ жұмылдыру
резервін қоспағанда, мемлекеттік материалдық резервтің
материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы жиынтық есеп
Р/с №
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем бірлігі
20__ жылға есепке алу бойынша бар-жоғы (сақтау)
20_ жыл бойынша операция жасау
_____ жылға есепке алу бойынша бар-жоғы (сақтау)
Бекітілген номенклатураларға сәйкес сақтау көлемі
Сақтау нормаларының орындалуы (%)
Жеткізу
Шығару
Саны
Сомасы, мың теңге
Саны
Сомасы, мың теңге
Саны
Сомасы, мың теңге
Саны
Сомасы, мың теңге
Барлығы
Басшы __________________________________ (Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Бас бухгалтер ___________________________( Т.А.Ә., қолы)
Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық
құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы
есептерді дайындау және ұсыну қағидаларына
4-қосымша
_____________________________________
(толтыру бойынша құпиялылық белгісі)
Жіберіледі …………………………………………………………………………
(алушының атауы мен мекенжайы)
Сақтау пункті ………………………………………………………………
(атауы)
Министрлік (ведомство) _______________________________
Сақтау пунктінің мекенжайы ___________________________
Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және
қозғалысы туралы 20 жыл бойынша есеп
Р/с №
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлш. бірл.
Бекітілген номенклатураларға сәйкес жинақтау көлемі
Салынған жылы
Жыл басында
Жыл аяғында
Жетіспеушілік
Ескертпе
Броньнан шығарылған
Броньнан шығарылмаған
Барлық жиналғаны
Броньнан шығарылған
Броньнан шығарылмаған
Барлық жинағы
саны
сомасы
саны
сомасы
саны
сомасы
саны
сомасы
саны
сомасы
саны
сомасы
саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
М.О. Кәсіпорын басшысы
Бас бухгалтер
Жұмылдыру қызметкері/жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарының сақталуына жауапты адам