Об утверждении Правил перерасчета пенсионных выплат за выслугу лет, назначенных до 1 января 1998 года, размер которых не повышался с 1 июня 2006 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 928. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 528
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2023 № 528 (вводится в действие с 01.07.2023).
Вводится в действие с 1 января 2016 года.
В соответствии с пунктом 13 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перерасчета пенсионных выплат за выслугу лет, назначенных до 1 января 1998 года, размер которых не повышался с 1 июня 2006 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2015 года № 928
Правила
перерасчета пенсионных выплат за выслугу лет, назначенных до
1 января 1998 года, размер которых не повышался с 1 июня
2006 года
1. Общие положения
1. Настоящие Правила перерасчета пенсионных выплат за выслугу лет, назначенных до 1 января 1998 года, размер которых не повышался с 1 июня 2006 года (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 13 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок перерасчета пенсионных выплат за выслугу лет, назначенных до 1 января 1998 года, размер которых не повышался с 1 июня 2006 года (далее – пенсионные выплаты).
2. Перерасчету подлежат пенсионные выплаты сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры, за исключением органов военной прокуратуры (далее – сотрудники), назначенные до 1 января 1998 года.
3. Перерасчет пенсионных выплат осуществляется территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
4. Сведения о должности, классном чине, выслуге лет, трудовом стаже для перерасчета пенсионных выплат заполняются Республиканским государственным казенным предприятием "Государственный центр по выплате пенсий" (далее – центр) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам по данным, имеющимся в пенсионном деле, и направляются в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан, до 10 января 2016 года.

1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған, мөлшері 2006 жылғы 1 маусымнан бастап арттырылмаған зейнетақы төлемдерін қайта есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 928 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 528 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2023 № 528 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi
Баспасөз релизі
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 13-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған, мөлшері 2006 жылғы 1 маусымнан бастап арттырылмаған зейнетақы төлемдерін қайта есептеу қағидалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 19 қарашадағы
№ 928 қаулысымен
бекітілген
1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған, мөлшері 2006 жылғы 1 маусымнан бастап арттырылмаған зейнетақы төлемдерін қайта есептеу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған, мөлшері 2006 жылғы 1 маусымнан бастап арттырылмаған зейнетақы төлемдерін қайта есептеу қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрi – Заң) 73-бабының 13-тармағына сәйкес әзірленді және 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған, мөлшері 2006 жылғы
1 маусымнан бастап арттырылмаған зейнетақы төлемдерін (бұдан әрi – зейнетақы төлемдері) қайта есептеу тәртiбiн айқындайды.
2. Әскери прокуратура органдарын қоспағанда, прокуратура органдарында қызмет өткерген қызметкерлерге (бұдан әрi – қызметкерлер) 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған зейнетақы төлемдері қайта есептелуге жатады.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері зейнетақы төлемдерiн қайта есептеуді жүзеге асырады.
4. Зейнетақы төлемдерiн қайта есептеу үшiн лауазым, сыныптық шен, еңбек сiңiрген жылдар, еңбек өтілі туралы мәліметтерді "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – Орталық) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы iсiндегі деректер бойынша толтырады және Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына 2016 жылғы 10 қаңтарға дейін жібереді.

5. Сведения о должностном окладе по аналогичной или приравненной должности и доплате за классный чин сотрудников на 1 июля 2005 года заполняются Генеральной прокуратурой Республики Казахстан и представляются в течение пяти рабочих дней в центр по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
2. Порядок перерасчета размера пенсионных выплат
6. Размер пенсионных выплат с 1 июня 2006 года рассчитывается путем умножения денежного содержания на 1 июля 2005 года на показатель выслуги лет.
7. Денежное содержание на 1 июля 2005 года определяется путем суммирования должностного оклада сотрудника по аналогичной или приравненной должности на 1 июля 2005 года и доплаты за классный чин на 1 июля 2005 года по классному чину, соответствующему на день назначения пенсионных выплат.
8. Показатель выслуги лет определяется в процентах, в зависимости от выслуги лет на воинской службе, службе в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, и трудового стажа, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Перерасчитанный размер пенсионных выплат с 1 июня 2006 года не может быть:
1) ниже размера пенсионных выплат по данным пенсионного дела на 1 июня 2006 года. Если перерасчитанный размер пенсионных выплат с 1 июня 2006 года ниже размера пенсионных выплат по данным пенсионного дела на 1 июня 2006 года, то сохраняется размер пенсионных выплат по данным пенсионного дела на 1 июня 2006 года;
2) ниже минимального размера пенсии, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год";
3) выше семидесятипятикратной величины месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год".
10. Перерасчитанный размер пенсионных выплат с 1 июня 2006 года повышается с учетом индексации, произведенной в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года № 1212 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2007 года", от 19 декабря 2007 года № 1243 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2008 года", от 24 декабря 2008 года № 1245 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2009 года", от 25 декабря 2009 года № 2186 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2010 года", от 27 декабря 2010 года № 1415 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2011 года", от 20 декабря 2011 года № 1553 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2012 года", от 25 декабря 2012 года № 1676 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2013 года", от 26 декабря 2013 года № 1403 "О повышении размеров пенсионных выплат из уполномоченной организации с 1 января 2014 года", от 4 апреля 2014 года № 321 "О повышении размеров пенсионных выплат из уполномоченной организации", от 12 декабря 2014 года № 1309 "О повышении размеров пенсионных выплат из уполномоченной организации с 1 января 2015 года".

5. Қызметкерлердің 2005 жылғы 1 шiлдеге ұқсас немесе теңестiрiлген лауазымы бойынша лауазымдық айлықақысы және сыныптық шені үшін қосымша ақысы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырады және бес жұмыс күні ішінде Орталыққа ұсынады.
2. Зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерiн қайта есептеу тәртібі
6. Зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерi 2006 жылғы 1 маусымнан бастап 2005 жылғы 1 шiлдедегі ақшалай қамтылымды еңбек сiңiрген жылдардың көрсеткiшiне көбейту арқылы есептеледі.
7. 2005 жылғы 1 шiлдедегі ақшалай қамтылым қызметкердiң 2005 жылғы 1 шiлдеге ұқсас немесе теңестiрiлген лауазым бойынша лауазымдық айлықақысын және зейнетақы төлемдері тағайындалған күнге сәйкес келетін сыныптық шені бойынша 2005 жылғы 1 шiлдедегі сыныптық шені үшін қосымша ақысын қосу арқылы айқындалады.
8. Еңбек сiңiрген жылдарының көрсеткiшi әскери қызметтегі, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтегі еңбек сіңірген жылдарына және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес еңбек өтіліне байланысты пайызбен айқындалады.
9. Зейнетақы төлемдерiнiң 2006 жылғы 1 маусымнан бастап қайта есептелген мөлшерi:
1) зейнетақы ісінің деректері бойынша зейнетақы төлемдерiнің 2006 жылғы 1 маусымдағы мөлшерiнен төмен болмауға. Егер зейнетақы төлемдерінің 2006 жылғы 1 маусымнан бастап қайта есептелген мөлшерi зейнетақы ісінің деректері бойынша зейнетақы төлемдерiнің 2006 жылғы 1 маусымдағы мөлшерiнен төмен болса, онда зейнетақы ісінің деректері бойынша зейнетақы төлемдерiнің 2006 жылғы 1 маусымдағы мөлшерi сақталады;
2) "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген зейнетақының ең төмен мөлшерінен төмен болмауға;
3) "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгiленген жетпiс бес еселенген айлық есептiк көрсеткiштен жоғары болмауға тиіс.
10. Зейнетақы төлемдерінің 2006 жылғы 1 маусымнан бастап қайта есептелген мөлшерi Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2007 жылғы
1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерiн арттыру туралы" 2006 жылғы
15 желтоқсандағы № 1212, "2008 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 1243, "2009 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № 1245, "2010 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 2186, "2011 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 1415, "2012 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 1553, "2013 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 1676, "2014 жылғы 1 қаңтардан бастап уәкілетті ұйымнан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 1403, "Уәкілетті ұйымнан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 321, "2015 жылғы 1 қаңтардан бастап уәкілетті ұйымнан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 1309 қаулыларына сәйкес жүргізілген индекстеуді ескере отырып арттырылады.

11. Если перерасчитанный размер пенсионных выплат с 1 января 2016 года, определенный в соответствии с настоящими Правилами, ниже размера пенсионных выплат по данным пенсионного дела с 1 января 2016 года, то сохраняется размер пенсионных выплат по данным пенсионного дела с 1 января 2016 года.
12. Центр на основании полученных сведений из Генеральной прокуратуры Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней формирует бумажный и электронный макет дела для перерасчета размера пенсионной выплаты и направляет в территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.

11. Егер осы Қағидаларға сәйкес айқындалған зейнетақы төлемдерінің 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қайта есептелген мөлшерi зейнетақы ісінің деректері бойынша 2016 жылғы 1 қаңтардан басталатын зейнетақы төлемдерiнің мөлшерiнен төмен болса, онда зейнетақы ісінің деректері бойынша 2016 жылғы 1 қаңтардан басталатын зейнетақы төлемдерiнің мөлшерi сақталады.
12. Орталық Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасынан алған мәліметтердің негізінде бес жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемінің мөлшерін қайта есептеу үшін қағаз және электрондық іс макетін қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелеріне жібереді.