Об утверждении Детального плана по улучшению инвестиционного климата в соответствии со стандартами Организации экономического сотрудничества и развития на 2016 - 2017 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 103.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Детальный план по улучшению инвестиционного климата в соответствии со стандартами Организации экономического сотрудничества и развития на 2016 – 2017 годы (далее – Детальный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Детального плана:
1) обеспечить своевременное исполнение мероприятий Детального плана;
2) два раза в год, к 5 января и 5 июля представлять в Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Детального плана.
3. Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан два раза в год, не позднее 25 января и 25 июля представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения Детального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мамина А.У.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 22.04.2017 № 220.
5. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 643 "Об утверждении Комплексного плана работ по внедрению стандартов корпоративного управления стран Организации экономического сотрудничества и развития и дальнейшему улучшению инвестиционного бизнес-климата в рамках Таможенного союза";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1092 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 643 "Об утверждении Комплексного плана работ по внедрению стандартов корпоративного управления стран Организации экономического сотрудничества и развития и дальнейшему улучшению инвестиционного бизнес-климата в рамках Таможенного союза".
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2016 года № 103
Детальный план

Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының стандарттарына сәйкес инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі 2016 - 2017 жылдарға арналған егжей-тегжейлі жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 ақпандағы № 103 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының стандарттарына сәйкес инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі 2016 – 2017 жылдарға арналған егжей-тегжейлі жоспар (бұдан әрі – Егжей-тегжейлі жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ
Егжей-тегжейлі жоспардың орындалуына жауапты мүдделі ұйымдар:
1) Егжей-тегжейлі жоспар іс-шараларының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жылына екі рет, 5 қаңтарға және 5 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне Егжей-тегжейлі жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі жылына екі рет, 25 қаңтардан және 25 шілдеден кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Егжей-тегжейлі жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары А.Ұ. Маминге жүктелсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.04.2017 № 220 қаулысымен.
5. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы елдерінің корпоративтік басқару стандарттарын енгізу және Кеден одағы шеңберінде инвестициялық бизнес-ахуалды одан әрі жақсарту жөніндегі кешенді жұмыс жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 643 қаулысы;
2) "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы елдерінің корпоративтік басқару стандарттарын енгізу және Кеден одағы шеңберінде инвестициялық бизнес-ахуалды одан әрі жақсарту жөніндегі кешенді жұмыс жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 643 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1092 қаулысы.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 24 ақпандағы
№ 103 қаулысымен
бекітілген

по улучшению инвестиционного климата в соответствии со стандартами Организации экономического сотрудничества и развития на 2016 - 2017 годы
Сноска. План в редакции постановления Правительства РК от 22.04.2017 № 220.
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
1
2
3
4
5
Направление 1: внедрение корпоративного управления в акционерных обществах с государственным участием
1.
Внесение изменений и дополнений в Типовой кодекс корпоративного управления для акционерных обществ с государственным участием в соответствии с рекомендациями Организации экономического сотрудничества и развития
приказ МНЭ
МНЭ, заинтересованные государственные органы, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро", (по согласованию), НПП (по согласованию)
сентябрь 2016 года
Направление 2: повышение привлекательности инвестиционного климата
2.
Разработка и внесение проекта Правительственной программы (Инвестиционная стратегия Казахстана)
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР, МСХ, заинтересованные государственные органы, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)
август 2017 года
3.
Выработка предложений по совершенствованию законодательства в области трансфертного ценообразования
предложения в МИР
МФ, МНЭ, МИР, НПП (по согласованию)
май 2017 года
4.
Принятие отраслевых и региональных ежегодных планов мероприятий по привлечению инвестиций с указанием конкретных целей, показателей и "нишевых проектов" по согласованию с МИР
приказы руководителей министерств, организаций и регионов
МИР, МСХ, МЭ, МОАП, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро", (по согласованию), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
апрель 2016 года, 25 декабря, ежегодно
5.
Обеспечение оформления "нишевых проектов" в соответствии с международными стандартами
информация в МИР
МИР, МСХ, МЭ, МОАП, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро", (по согласованию), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
июнь 2017 года
6.
Обеспечение привлечения инвесторов, в том числе транснациональных компаний
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МСХ, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), заинтересованные государственные органы, национальные компании, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
25 января, 25 июля, ежегодно
7.
Выработка предложений по улучшению деятельности Правительственного совета по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб)
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МСХ, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), заинтересованные государственные органы, национальные компании, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы

Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының стандарттарына сәйкес инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі 2016 – 2017 жылдарға арналған егжей-тегжейлі жоспар
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.04.2017 № 220 қаулысымен.
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1-бағыт: мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдарда корпоративтік басқаруды енгізу
1.
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының ұсынымдарына сәйкес Мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдарға арналған корпоративтік басқарудың үлгілік кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ҰЭМ бұйрығы
ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы қыркүйек
2-бағыт: инвестициялық ахуалдың тартымдылығын арттыру
2.
Үкіметтік бағдарлама жобасын әзірлеу және енгізу (Қазақстанның инвестициялық стратегиясы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ, АШМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
3.
Трансферттік баға қалыптастыру саласындағы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ИДМ-ге ұсыныстар
Қаржымині, ҰЭМ, ИДМ, ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы мамыр
4.
ИДМ-мен келісім бойынша нақты мақсаттар, көрсеткіштер мен "тауашалық жобалар" көрсетілген инвестициялар тарту жөніндегі салалық және өңірлік жыл сайынғы іс-шаралар жоспарларын қабылдау
министрліктердің, ұйымдар мен өңірлер басшыларының бұйрықтары
ИДМ, АШМ, ЭМ, ҚАӨМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы сәуір, 25 желтоқсан, жыл сайын
5.
Халықаралық стандарттарға сәйкес "тауашалық жобаларды" ресімдеуді қамтамасыз ету
ИДМ-ге ақпарат
ИДМ, АШМ, ЭМ,
ҚАӨМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылы маусым
6.
Инвесторларды, оның ішінде трансұлттық компанияларды тартуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, АШМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, ұлттық компаниялар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
25 қаңтар,
25 шілде, жыл сайын
7.
Инвесторларды тарту мәселелері жөніндегі үкіметтік кеңестің (инвестициялық штаб) қызметін жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, АШМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, ұлттық компаниялар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

25 июля 2017 года
8.
Обеспечение деятельности региональных советов по привлечению инвесторов и улучшению инвестиционного климата
информация в МИР
акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
5 января, 5 июля, ежегодно
9.
Принятие ежегодных планов работ региональных советов по привлечению инвесторов и улучшению инвестиционного климата по согласованию с МИР
приказы руководителей регионов
акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
апрель 2017 года, 25 декабря, ежегодно
10.
Формирование и актуализация перечня реализуемых и планируемых к реализации инвестиционных проектов, включая проекты иностранных инвесторов, договоренности по которым достигнуты в ходе зарубежных визитов Главы государства (далее – проекты "Follow up")
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МСХ, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), заинтересованные государственные органы, национальные компании, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
март 2017 года, ежеквартально
11.
Разработка и утверждение дорожной карты по всем проектам "Follow up"
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МСХ, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), заинтересованные государственные органы, национальные компании, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
25 июля 2017 года
12.
Проведение мониторинга исполнения дорожной карты по проектам "Follow up"
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МСХ, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), заинтересованные государственные органы, национальные компании, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
ежеквартально
13.
Реализация казахстанско-китайских инвестиционных проектов в рамках индустриально-инвестиционного сотрудничества
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МСХ, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), заинтересованные государственные органы, национальные компании, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
25 июля, 25 января, ежегодно
14.
Проработка вопроса свободного доступа к геологической информации о недрах
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР
25 июля 2017 года
15.
Разработка Правил взаимодействия государственных органов, загранучреждений, местных исполнительных органов, национальных компаний и организаций Республики Казахстан по вопросам привлечения иностранных инвестиций в Республику Казахстан, а также ежегодного Совместного плана мероприятий между Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерством иностранных дел Республики Казахстан по активизации работы по привлечению иностранных инвестиций
совместный приказ МИР и МИД
МИР, МИД, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
октябрь 2017 года
16.
Обеспечение поэтапного назначения в загранучреждениях Республики Казахстан специальных советников по инвестициям в основных приоритетных странах по привлечению инвестиций, назначаемых Правительством Республики Казахстан
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МИД

2017 жылғы 25 шілде
8.
Инвесторларды тарту және инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі өңірлік кеңестердің қызметін қамтамасыз ету
ИДМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
5 қаңтар, 5 шілде, жыл сайын
9.
ИДМ-мен келісу бойынша инвесторларды тарту және инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі өңірлік кеңестердің жыл сайынғы жұмыс жоспарларын қабылдау
өңірлер басшыларының бұйрықтары
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы сәуір, 25 желтоқсан, жыл сайын
10.
Іске асырылатын және іске асырылуы жоспарланып отырған, Мемлекет басшысының шетелдік сапарлары барысында уағдаластыққа қол жеткізілген шетелдік инвесторлардың жобаларын (бұдан әрі –"Follow up" жобалары) қоса алғанда, инвестициялық жобалардың тізбесін қалыптастыру және өзектілендіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, АШМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, ұлттық компаниялар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы наурыз, тоқсан сайын
11.
Барлық "Follow up" жобалары бойынша жол картасын әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, АШМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, ұлттық компаниялар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы 25 шілде
12.
"Follow up" жобалары жөніндегі жол картасының орындалуына мониторинг жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, АШМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, ұлттық компаниялар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
тоқсан сайын
13.
Индустриялық-инвестициялық ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан-Қытай инвестициялық жобаларын іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, АШМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, ұлттық компаниялар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
25 шілде,
25 қаңтар, жыл сайын
14.
Жер қойнауы туралы геологиялық ақпаратқа еркін қол жеткізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ
2017 жылғы 25 шілде
15.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының, шетелдегі мекемелерінің, жергілікті атқарушы органдарының, ұлттық компаниялары мен Қазақстан Республикасына шетелдік инвестициялар тарту мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы ұйымдарының өзара іс-қимылдары қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі мен Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің арасындағы шетелдік инвестицияларды тарту бойынша жұмысты жандандыру жөніндегі жыл сайынғы бірлескен іс-шаралар жоспарын әзірлеу
ИДМ мен және СІМ-нің бірлескен бұйрығы
ИДМ, СІМ "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы қазан
16.
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінде Қазақстан Республикасының Үкіметі тағайындайтын инвестициялар тарту бойынша негізгі басым елдердегі инвестициялар жөніндегі арнайы кеңесшілерді кезең-кезеңмен тағайындауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, СІМ

май 2016 года, сентябрь 2016 года, январь 2017 года
17.
Продолжение работы по назначению представителей Национального оператора по привлечению инвестиций с учетом целевых показателей
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МСХ, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)
25 июля 2017 года, ежегодно
18.
Выработка основных подходов привлечения прямых иностранных инвестиций в соответствии с рекомендациями Организации экономического сотрудничества и развития
предложения в Правительство Республики Казахстан
МИР, АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)
апрель 2016 года
Направление 3: расширение доступа инвесторов к международному коммерческому арбитражу
19.
Создание Международного совета при Верховном Суде Республики Казахстан
ведомственный нормативный правовой акт
ВС (по согласованию)
март 2016 года
Направление 4: обеспечение гибкости и реалистичности требований к местному содержанию услуг, товаров и рабочей силы
20.
Продолжение работы по выполнению принятых обязательств в рамках вступления во Всемирную торговую организацию по местному содержанию
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МТСЗН, МНЭ, МЭ, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
июль 2016 года
Направление 5: развитие государственно-частного партнерства
21.
Принятие мер по упрощению процедур подготовки и реализации проектов для обеспечения привлечения инвесторов в проекты государственно-частного партнерства
информация в МИР
МНЭ, МФ, МСХ
5 января, ежегодно
Направление 6: защита прав интеллектуальной собственности
22.
Принятие мер по улучшению сферы защиты прав интеллектуальной собственности в Казахстане в соответствии со стандартами Организации экономического сотрудничества и развития
информация в МИР
МЮ, заинтересованные государственные органы
декабрь 2017 года
Направление 7: развитие практики ответственного ведения бизнеса
23.
Выработка предложений по совершенствованию деятельности Национального контактного центра в соответствии с рекомендациями Организации экономического сотрудничества и развития
предложения в Правительство Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МТСЗН, МЭ, НПП (по согласованию)
25 июля 2016 года
24.
Обеспечение работы Национального контактного центра в соответствии с Декларацией Организации экономического сотрудничества и развития о международных инвестициях и многонациональных предприятиях
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МТСЗН, МЭ, НПП (по согласованию)
25 июля 2017 года
25.
Разработка предложений по распространению принципов ответственного ведения бизнеса транснациональными компаниями
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МТСЗН, МЭ, МСХ, НПП (по согласованию)
25 июля 2017 года
Направление 8: расширение доступа инвесторов к земельным ресурсам
26.
Разработка мер по упрощению процедур предоставления земельных участков инвесторам
информация в МИР
МСХ, МИР, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
5 июля 2017 года
27.
Рассмотрение возможности предоставления доступа всем лицам на бесплатной основе к базе данных государственного земельного кадастра, содержащей кадастровую информацию по земельным участкам для инвесторов:

2016 жылғы мамыр, 2016 жылғы қыркүйек, 2017 жылғы қаңтар
17.
Нысаналы көрсеткіштерді ескере отырып, Инвестициялар тарту жөніндегі ұлттық оператордың өкілдерін тағайындау жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, АШМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 25 шілде, жыл сайын
18.
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының ұсынымдарына сәйкес тікелей шетелдік инвестицияларды тартудың негізгі тәсілдерін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИДМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2016 жылғы сәуір
3-бағыт: инвесторлардың халықаралық коммерциялық төрелікке қолжетімділігін кеңейту
19.
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанынан Халықаралық кеңес құру
ведомстволық нормативтік құқықтық акт
ЖС (келісім бойынша)
2016 жылғы наурыз
4-бағыт: көрсетілетін қызметтердегі, тауарлар мен жұмыс күшіндегі жергілікті қамтуға қойылатын талаптардың икемділігін және шынайылығын қамтамасыз ету
20.
Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру шеңберінде жергілікті қамту бойынша қабылданған міндеттемелерді орындау жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, Еңбекмині, ҰЭМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы шілде
5-бағыт: мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту
21.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларына инвесторлар тартуды қамтамасыз ету үшін жобаларды дайындау мен іске асыру рәсімдерін оңайлату жөнінде шаралар қабылдау
ИДМ-ге ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, АШМ
5 қаңтар, жыл сайын
6-бағыт: зияткерлік меншік құқықтарын қорғау
22.
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының стандарттарына сәйкес Қазақстанда зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласын жақсарту жөнінде шаралар қабылдау
ИДМ-ге ақпарат
Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2017 жылғы желтоқсан
7-бағыт: бизнесті жауапты жүргізу практикасын дамыту
23.
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының ұсынымдарына сәйкес Ұлттық байланыс орталығының қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИДМ, ҰЭМ, Еңбекмині, ЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы 25 шілде
24.
Ұлттық байланыс орталығының жұмысын Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының халықаралық инвестициялар және көпұлтты кәсіпорындар туралы декларациясына сәйкес қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, Еңбекмині, ЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы 25 шілде
25.
Трансұлттық компаниялардың бизнесті жауапты жүргізу қағидаттарын тарату бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, Еңбекмині, ЭМ, АШМ, ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы 25 шілде
8-бағыт: инвесторлардың жер ресурстарына қолжетімділігін кеңейту
26.
Инвесторларға жер учаскелерін беру рәсімдерін оңайлату жөнінде шаралар әзірлеу
ИДМ-ге ақпарат
АШМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы 5 шілде
27.
Инвесторлар үшін жер учаскелері бойынша кадастрлық ақпаратты:

1) кадастровый номер;
2) вид права;
3) категорию земель;
4) целевое назначение земельного участка;
5) площадь земельного участка
информация в МИР
МИК, МСХ, МИР, НПП (по согласованию), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
5 июля 2017 года
Направление 9: либерализация торговой политики
28.
Продолжение работы по развитию электронных услуг по обслуживанию торговых операций, внедрению автоматизированной системы обработки таможенных данных
информация в МИР
МИК, МФ, МСХ, заинтересованные государственные органы
5 июля 2017 года
29.
Выработка предложений по созданию принципа "единого окна" в целях реализации функционала единократной подачи документов в стандартизированном виде через Единый пропускной канал для последующего использования заинтересованными государственными органами и иными организациями при проведении контроля за осуществлением внешнеэкономической деятельности
предложения в Правительство Республики Казахстан
МИР, МФ, заинтересованные государственные органы
25 июля 2016 года
Направление 10: создание условий для снижения административной и коррупционной нагрузки на инвесторов, обеспечение более эффективного сопровождения выхода инвесторов на национальный рынок
30.
Обеспечение предоставления государственных услуг путем взаимодействия с МИР по принципу "одного окна" для инвесторов
информация в МИР
заинтересованные государственные органы и организации, МСХ, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
5 января, 5 июля, ежегодно
31.
Разработка предложений по совершенствованию работы принципа "одного окна" для инвесторов
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МНЭ, МФ, МСХ, МТСЗН, МИД, заинтересованные государственные органы и организации, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
25 июля 2017 года
32.
Принятие мер по обеспечению выполнения Казахстаном рекомендаций Стамбульского плана Организации экономического сотрудничества и развития по борьбе с коррупцией
информация в МИР
АДГСПК (по согласованию), МНЭ, МФ, МЮ, МЭ, МВД, ГП (по согласованию)
5 января, ежегодно
33.
Выработка предложений по дальнейшему совершенствованию процедур привлечения иностранной рабочей силы
предложения в МИР
МТСЗН, МИР, МИД, МНЭ, МЭ, МВД, КНБ (по согласованию), НПП (по согласованию)
5 июля 2017 года
34.
Проработка вопроса открытия визового центра в Китае в качестве "пилотного проекта"
информация в МИР
МИД, МИР, МВД, ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию)
5 июля 2017 года
35.
Проработка вопроса введения механизма выдачи электронных виз на законодательном уровне
информация в МИР
КНБ (по согласованию), МИД, МИР, ГП (по согласованию)
5 июля 2017 года
Направление 11: улучшение налогового и таможенного режима для инвестиций
36.
Совершенствование таможенного администрирования
информация в МИР
МФ, МНЭ, МИР, НПП (по согласованию)
5 июля 2017 года
37.
Совершенствование налогового законодательства
информация в МИР
МНЭ, МФ, МИР
5 июля 2017 года
38.
Выработка предложений по декриминализации налоговых правонарушений и исключению уголовной ответственности за налоговые правонарушения в случае добровольной уплаты налогов и штрафов
предложения в МИР
МФ, МНЭ, МСХ, ГП (по согласованию), НПП (по согласованию)
5 июля 2017 года
Направление 12: снижение участия государства в экономике и барьеров для инвесторов
39.
Выработка предложений по снижению либо устранению административных барьеров для предпринимателей, препятствующих развитию конкуренции, в ключевых отраслях экономики
предложения в МИР
МНЭ, МИР, МЭ, МФ, МСХ, НПП (по согласованию)
5 июля 2017 года
40.
Принятие мер по участию казахстанских и иностранных инвесторов в приватизации, передаче активов из квазигосударственного сектора в конкурентоспособную среду
информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МНЭ, заинтересованные государственные органы
25 июля 2017 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МИК – Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МОАП – Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ВС – Верховный Суд Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АДГСПК – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
НПП – Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НУХ "Байтерек" – акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
АО "НУХ "КазАгро" – акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
АО "НК "KAZAKH INVEST" – акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST"

1) кадастрлық нөмір;
2) құқық түрі;
3) жер санаты;
4) жер учаскесiнiң нысаналы мақсаты;
5) жер учаскесінің алаңын қамтитын мемлекеттік жер кадастрының дерекқорына барлық тұлғалардың ақысыз негізде қол жеткізу мүмкіндігін қарау
ИДМ-ге ақпарат
АКМ, АШМ, ИДМ, ҰКП (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы 5 шілде
9-бағыт: сауда саясатын ырықтандыру
28.
Сауда операцияларына қызмет көрсету жөніндегі электрондық қызметтерді дамыту, кедендік деректерді өңдеудің автоматтандырылған жүйесін енгізу жөніндегі жұмысты жалғастыру
ИДМ-ге ақпарат
АКМ, Қаржымині, АШМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2017 жылғы 5 шілде
29.
Сыртқы экономикалық қызметтің жүзеге асырылуына бақылау жүргізу кезінде мүдделі мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдардың кейіннен пайдалануы үшін Бірыңғай өткізу арнасы арқылы стандартталған түрде бір мәрте құжат тапсыру функционалын іске асыру мақсатында "бір терезе" қағидатын құру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИДМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2016 жылғы 25 шілде
10-бағыт: инвесторларға әкімшілік және сыбайлас жемқорлық жүктемені төмендету үшін жағдай жасау, инвесторлардың ұлттық нарыққа шығуын неғұрлым тиімді сүйемелдеуді қамтамасыз ету
30.
Инвесторларға арналған "бір терезе" қағидаты бойынша ИДМ-мен өзара іс-қимыл жасау арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынуды қамтамасыз ету
ИДМ-ге ақпарат
мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
5 қаңтар, 5 шілде, жыл сайын
31.
Инвесторлар үшін "бір терезе" қағидатының жұмысын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, Еңбекмині, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы 25 шілде
32.
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі Стамбул жоспары ұсынымдарын орындауын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау
ИДМ-ге ақпарат
МҚІСҚА (келісім бойынша), ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, ЭМ, ІІМ, БП (келісім бойынша)
5 қаңтар, жыл сайын
33.
Шетелдік жұмыс күшін тарту рәсімдерін одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ИДМ-ге ұсыныстар
Еңбекмині, ИДМ, СІМ, ҰЭМ, ЭМ, ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы 5 шілде
34.
"Пилоттық жоба" ретінде Қытайда визалық орталық ашу мәселесін пысықтау
ИДМ-ге ақпарат
СІМ, ИДМ, ІІМ, БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
2017 жылғы 5 шілде
35.
Заңнамалық деңгейде электронды визаларды беру тетіктерін енгізу мәселесін пысықтау
ИДМ-ге ақпарат
ҰҚК (келісім бойынша), СІМ, ИДМ, БП (келісім бойынша)
2017 жылғы 5 шілде
11-бағыт: инвестицияларға арналған салық және кеден режимін жақсарту
36.
Кедендік әкімшілендіруді жетілдіру
ИДМ-ге ақпарат
Қаржымині, ҰЭМ, ИДМ, ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы 5 шілде
37.
Салық заңнамасын жетілдіру
ИДМ-ге ақпарат
ҰЭМ, Қаржымині, ИДМ
2017 жылғы 5 шілде
38.
Салықтар мен айыппұлдар ерікті түрде төленген жағдайда салықтық құқық бұзушылықтарды қылмыстық сипаттан арылту және салықтық құқық бұзушылықтар үшін қылмыстық жауапкершілікті алып тастау бойынша ұсыныстар әзірлеу
ИДМ-ге ұсыныстар
Қаржымині, ҰЭМ, АШМ, БП (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы 5 шілде
12-бағыт: мемлекеттің экономикаға қатысуын және инвесторлар үшін кедергілерді азайту
39.
Экономиканың негізгі салаларында кәсіпкерлер үшін бәсекелестікті дамытуға кедергі келтіретін әкімшілік кедергілерді азайту не жою бойынша ұсыныстар әзірлеу
ИДМ-ге ұсыныстар
ҰЭМ, ИДМ, ЭМ, Қаржымині, АШМ, ҰКП (келісім бойынша)
2017 жылғы 5 шілде
40.
Қазақстандық және шетелдік инвесторлардың активтерді жекешелендіруге, квазимемлекеттік сектордан бәсекеге қабілетті ортаға беруге қатысуы бойынша шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
25 қаңтар жыл сайын,
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
АКМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
ҚАӨМ – Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ИДМ – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлiгi
Қаржыминi – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
МҚІСҚА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ҰКП – "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ – "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ – "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы