О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 1378 "Об утверждении Программы по развитию сферы услуг в Республике Казахстан до 2020 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 400. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 347
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.06.2018 № 347.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 1378 "Об утверждении Программы по развитию сферы услуг в Республике Казахстан до 2020 года" следующие изменения и дополнение:
1) пункт 3 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасында көрсетілетін қызметтер саласын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 1378 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 400 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 347 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 14.06.2018 № 347 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында көрсетілетін қызметтер саласын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 1378 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Ответственным центральным и местным исполнительным органам представлять информацию о ходе реализации Программы в соответствии с Правилами разработки, реализации, проведения мониторинга, оценки и контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан, государственных и правительственных программ, стратегических планов государственных органов, программ развития территорий, а также разработки, реализации и контроля Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931.";

"3. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарын, мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын, аумақтарды дамыту бағдарламаларын әзірлеу, іске асыру, мониторинг жүргізу, бағалау және бақылау, сондай-ақ Елді аумақтық кеңістікте дамытудың болжамды схемасын әзірлеу, іске асыру және бақылау қағидалары ережесіне сәйкес Бағдарламаның іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.";

2) в Программе по развитию сферы услуг в Республике Казахстан до 2020 года, утвержденной указанным постановлением:
в паспорте Программы строку "Сроки реализации" изложить в следующей редакции:
"
Сроки реализации
2015 – 2019 годы
";
раздел "4. Цели, целевые индикаторы, задачи и показатели результатов реализации программы" изложить в следующей редакции:
"4. Цели, целевые индикаторы, задачи и показатели результатов реализации Программы
Целью является формирование конкурентоспособной сферы услуг путем повышения качества, доступности, увеличения производительности и экспорта сферы услуг.
Достижение данной цели будет измеряться следующими целевыми индикаторами:
Целевые индикаторы
Ед.
изм.
Источник информации
Отчетный период
Плановый период
Ответственные за исполнение

2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында көрсетілетін қызметтер саласын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі бағдарламада:
Бағдарлама паспортында "Іске асыру мерзімдері" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Іске асыру мерзімдері
2015 – 2019 жылдар
";
"4. Мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер және бағдарламаны іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер және Бағдарламаны іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері
Мақсаты сапасын, қолжетімділігін арттыру, көрсетілетін қызметтер саласының өнімділігі мен экспортын ұлғайту арқылы бәсекеге қабілетті көрсетілетін қызметтер саласын қалыптастыру болып табылады.
Осы мақсаттарға қол жеткізу мынадай нысаналы индикаторлармен өлшенетін болады:
Нысаналы индикаторлар
Өлшем бірлігі
Ақпарат дереккөзі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Орындауға жауаптылар

2. Количество слушателей массовых онлайн-курсов
тыс. чел.
данные МОН
6,0
9,0
12,0
15,0
МОН
В целях реализации вышеназванных задач будут приняты меры по отдельным секторам сферы услуг.";
в разделе "5. Основные направления, пути достижения целей и задач Программы, соответствующие меры":
часть первую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Совершенствование системы образования проводится в рамках Государственной программы развития образования и науки на 2016 – 2019 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 1 марта 2016 года № 205, главными целями которой являются повышение конкурентоспособности образования и науки, развитие человеческого капитала для устойчивого роста экономики.";
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:

2. Бұқаралық онлайн-курстарды тыңдаушылар саны
мың адам
БҒМ деректері
6,0
9,0
12,0
15,0
БҒМ
Жоғарыда аталған міндеттерді іске асыру мақсатында көрсетілетін қызметтер саласының жеке секторлары бойынша шаралар қабылданатын болады.";
"5. Бағдарламаның негізгі бағыттары, мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу жолдары, тиісті шаралар" деген бөлімде:
8-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім беру жүйесін жетілдіру Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 205 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жүргізіледі, оның басты мақсаттары экономиканың тұрақты өсуін қамтамасыз ету үшін білім берудің және ғылымның бәсекеге қабілеттілігін арттыру, адами капиталды дамыту болып табылады.";
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"В дополнение к действующей Государственной программе развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016 – 2019 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 176, предлагаются следующие меры.";
раздел "6. Этапы реализации Программы" исключить;
в разделе "7. Необходимые ресурсы":
части первую и вторую изложить в следующей редакции:
"На реализацию Программы в 2015 – 2019 годах будут дополнительно направлены средства республиканского и местных бюджетов, а также другие, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
Объем финансирования Программы на 2015 – 2019 годы будет уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
раздел "8. План мероприятий по реализации Программы по развитию сферы услуг в Республике Казахстан до 2020 года" исключить;
дополнить указанную Программу приложением согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июля 2016 года № 400
Приложение
к Программе по развитию
сферы услуг в Республике
Казахстан до 2020 года
План мероприятий по реализации
Программы по развитию сферы услуг в
Республике Казахстан до 2020 года
№ п/п
Наименование мероприятия
Ед.
измерения
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные за исполнение
В том числе по годам
Источник финансирования
Код бюджетной программы
2015 год
2016 год
2017 год
2018 год
2019 год
всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Цель: формирование конкурентоспособной сферы услуг путем повышения качества, доступности, увеличения производительности и экспорта сферы услуг
Целевые индикаторы
1.
Производительность труда в сфере услуг
тыс. тенге/чел.
МНЭ, МИР, МОН, МЗСР, МЭ, НБ (по согласованию)

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 176 Жарлығымен бекітілген қолданыстағы Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасына қоса, мынадай шаралар ұсынылады.";
"6. Бағдарламаны іске асыру кезеңдері" деген бөлім алып тасталсын:
"7. Қажетті ресурстар" деген бөлімде:
бірінші және екінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"2015 – 2019 жылдары Бағдарламаны іске асыруға республикалық және жергілікті бюджеттерден, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да қаражат қосымша бағытталатын болады.
2015 – 2019 жылдары Бағдарламаны қаржыландыру көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде нақтыланатын болады.";
"8. Қазақстан Республикасында көрсетілетін қызметтер саласын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген бөлім алып тасталсын;
көрсетілген Бағдарлама осы қаулыға қосымшаға сәйкес қосымшаментолықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 14 шілдедегі
№ 400 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасында
көрсетілетін қызметтер саласын
дамыту жөніндегі 2020 жылға
дейінгі бағдарламаға
қосымша
Қазақстан Республикасында көрсетілетін қызметтер саласын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шараның атауы
Өлшем бірлігі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
Орындауға жауаптылар
Оның ішінде жылдар бойынша
Қаржыландыру көзі
Бюджеттік бағдарламаның коды
2015 жыл
2016 жыл
2017 жыл
2018 жыл
2019 жыл
Барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Мақсаты: көрсетілетін қызметтер саласының сапасын, қолжетімділігін арттыру, өнімділігі мен экспортын ұлғайту арқылы бәсекеге қабілетті көрсетілетін қызметтер саласын қалыптастыру
Нысаналы индикаторлар
1.
Көрсетілетін қызметтер саласындағы еңбек өнімділігі
мың теңге/адам
ҰЭМ, ИДМ, БҒМ, ДСӘДМ, ЭМ, ҰБ (келісім бойынша)

октябрь 2015- июнь 2016
МНЭ, НПП (по согласованию)
не требуется
4.
Включение строительства и модернизации торговых объектов современного образца в перечень приоритетных видов деятельности для реализации инвестиционных проектов, а также в перечень приоритетных отраслей Программы "Дорожная карта бизнеса 2020" для обеспечения доступных источников финансирования предприятий, развивающих современные торговые форматы
информация в КПМ
июль 2015 года
МНЭ, МИР, НПП (по согласованию)
не требуется
5.
Разработка нефинансовых мер по развитию отечественных ритейл-компаний и сетей в регионах страны
предложения в КПМ
май 2015 года
МНЭ, НПП (по согласованию)
не требуется
6.
Разработка предложений по организации поддержки франчайзинговых программ крупными ритейлерами
предложения в КПМ
сентябрь 2016 года
МНЭ, АО "ФРП "Даму" (по согласованию)
не требуется
Показатель прямого результата 2: обеспеченность торговыми площадями
кв. м на 1000 жителей
2019 год
МНЭ

2015 жылғы қазан- 2016 жылғы маусым
ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
4.
Заманауи үлгідегі сауда объектілерін салуды және жаңғыртуды инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған қызметтің басым түрлерінің тізбесіне, сондай-ақ заманауи сауда форматтарын дамытатын кәсіпорындарды қаржыландырудың қолжетімді көздерін қамтамасыз ету үшін "Бизнестің жол картасы 2020" Бағдарламасының басым салаларының тізбесіне қосу
ПМК-ге ақпарат
2015 жылғы шілде
ҰЭМ, ИДМ, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
5.
Ел өңірлерінде отандық ритейл-компаниялар мен желілерді дамыту бойынша қаржылық емес шараларды әзірлеу
ПМК-ге ұсыныстар
2015 жылғы мамыр
ҰЭМ, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
6.
Ірі ритейлерлердің франчайзингтік бағдарламаларды қолдауын ұйымдастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ПМК-ге ұсыныстар
2016 жылғы қыркүйек
ҰЭМ, "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша)
талап етілмейді
2-тікелей нәтиже көрсеткіші: сауда алаңдарымен қамтамасыз етілуі
1000 тұрғынға шаршы метр
2019 жыл
ҰЭМ

130
170
210
250
Мероприятия
14.
Инвентаризация имеющихся складов категории А и складов с различным температурным режимом хранения по регионам Казахстана
отчет в МНЭ
март 2015 года
МНЭ, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
15.
Определение целевой потребности в складах категории А и складов с температурным режимом хранения по регионам Казахстана с учетом внутренних и транзитных потребностей (с привлечением логистических компаний)
информация в МНЭ
май 2015 года
МНЭ, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
16.
Проведение переговоров с субъектами предпринимательства по созданию складов категории А и складов с температурным режимом хранения с учетом определенной целевой потребности
информация в МНЭ
декабрь 2015 года
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
Показатель прямого результата 3: объем транзитных грузов по территории Республики Казахстан
млн. тонн
2019 год
МИР

130
170
210
250
Іс-шаралар
14.
Қазақстанның өңірлері бойынша қолданыстағы А санатындағы қоймаларды және температуралық сақтау режимі әртүрлі қоймаларды түгендеу
ҰЭМ- ге есеп
2015 жылғы наурыз
ҰЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
15.
Ішкі және транзиттік қажеттіліктерді ескере отырып, Қазақстанның өңірлері бойынша А санатындағы қоймаларға және температуралық сақтау режимі әртүрлі қоймаларға нысаналы қажеттілікті айқындау (логистикалық компанияларды тарта отырып)
ҰЭМ-ге ақпарат
2015 жылғы мамыр
ҰЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
16.
Белгілі бір нысаналы қажеттілікті ескере отырып, А санатындағы қоймаларды және температуралық сақтау режимді қоймаларды құру бойынша кәсіпкерлік субъектілерімен келіссөздер жүргізу
ҰЭМ-ге ақпарат
2015 жылғы желтоқсан
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
3-тікелей нәтиже көрсеткіші: Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік жүктер көлемі
млн. тонна
2019 жыл
ИДМ

15,6
16,3
16,9
17,5
18,1
Мероприятия
17.
Разработка новой методики формирования железнодорожных тарифов
ед.
приказ
декабрь 2019 года
МНЭ, МИР, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), НПП (по согласованию)
1
1
не требуется
18.
Повышение качества услуг операторов железнодорожных вагонов
информация в МНЭ
декабрь 2015-2019 годы
МИР, МНЭ, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), НПП (по согласованию)
не требуется
19.
Проработка вопроса о введении единого транспортного документа при осуществлении мультимодальных перевозок
информация в МНЭ
июнь 2015-2019 годы
МИР, МФ, НПП (по согласованию)
не требуется
20.
Разработка и внесение законодательных мер по вопросам:
повышения эффективности использования вагонного парка;
взаимодействия государственных органов и участников перевозочного процесса на международных стыковых станциях;
изменения механизма субсидирования железнодорожных пассажирских перевозок с учетом привлечения частных инвестиций, для обновления пассажирского подвижного состава
концепция законопроекта и вынесение на МВК
декабрь 2015 года
МИР, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), НПП (по согласованию)
не требуется
21.
Заключение соглашений между местными исполнительными органами и операторами геолокационных систем по обмену информацией и актуализации данных (яндекс карты, карты Mail.ru, Google карты, Kaznavi)
информация в МИР
июль 2015 года
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
Задача 3. Развитие рынка туристических услуг
Показатель прямого результата 1: количество обслуженных посетителей местами размещения по:
МИР
въездному туризму
% к уровню 2012 года
2019 год
МИР

15,6
16,3
16,9
17,5
18,1
Іс-шаралар
17.
Теміржол тарифтерін қалыптастырудың жаңа әдістемесін әзірлеу
дана
бұйрық
2019 жылғы желтоқсан
ҰЭМ, ИДМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
1
1
талап етілмейді
18.
Теміржол вагондары операторларының көрсетілетін қызметтерінің сапасын арттыру
ҰЭМ-ге ақпарат
2015-2019 жылғы желтоқсан
ИДМ, ҰЭМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
19.
Мультимодальды тасымалдарды жүзеге асыру кезінде бірыңғай көлік құжатын енгізу туралы мәселені пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
2015-2019 жылғы маусым
ИДМ, Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
20.
Мынадай: вагон паркін пайдалану тиімділігін арттыру; халықаралық торапты станцияларда мемлекеттік органдар мен тасымалдау процесіне қатысушылардың өзара іс-қимылы; жылжымалы жолаушылар құрамын жаңарту үшін жеке инвестициялар тартуды ескере отырып, теміржол жолаушы тасымалдарын субсидиялау тетігін өзгерту мәселелері бойынша заңнамалық шараларды әзірлеу және енгізу
заң жобасының тұжырымдамасы және ВАК-қа шығару
2015 жылғы желтоқсан
ИДМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
21.
Жергілікті атқарушы органдар мен ақпарат алмасу және деректерді өзектілендіру бойынша геолокациялық жүйелер операторлары (яндекс карталары, Mail.ru карталары, Google карталары, Kaznavi) арасында келісімдер жасасу
ИДМ-ге ақпарат
2015 жылғы шілде
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
3-міндет. Туристік көрсетілетін қызметтер нарығын дамыту
1-тікелей нәтиже көрсеткіші: орналасу орындары бойынша қызмет көрсетілген келушілер саны:
ИДМ
келу туризмі бойынша
2012 жылғы деңгейге қарағанда %
2019 жыл
ИДМ

январь, июль, 2015-2019 годы
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
Показатель прямого результата 2: прирост объема услуг, оказанных местами размещения
% к уровню 2012 года
2019 год
МИР
131,7
143,0
158,8
168,2
181,2
Мероприятия
25.
Проработка вопроса создания мультиязычной горячей линии для туристов (приветствие, экстренные вызовы, отзывы, предложения и другое)
предложения в КПМ
февраль 2015 года
МИР, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
26.
Проработка вопроса о проведении конкурса на разработку лучшего туристского приложения для смартфонов для городов Астаны и Алматы
предложения в КПМ
март 2015 года
МИР, НПП (по согласованию), акиматы городов Астаны и Алматы
не требуется
27.
Координация и контроль реализации региональных системных и мастер планов развития туристской отрасли
информация в КПМ
декабрь, 2015-2019 годы
МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
Задача 4. Развитие услуг в секторе операции с недвижимым имуществом
Показатель прямого результата 1: доля сектора операции с недвижимым имуществом в ВВП
%
2019 год
МНЭ
8,7
8,7
8,8
8,9
8,9
Мероприятия
28.
Разработка предложений по развитию инвестиционных фондов недвижимости для привлечения физических и юридических лиц в инвестирование на рынке недвижимости
предложения в КПМ
август 2015 года
МНЭ, МФ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
не требуется
29.
Внесение предложений по повышению ответственности в секторе оказания риэлторских услуг с учетом перехода на саморегулирование
предложения в КПМ
май 2015 года
МНЭ, МЮ, НПП (по согласованию)
не требуется
30.
Внесение предложений по повышению прозрачности в секторе недвижимости
предложения в КПМ
июнь 2015 года
МНЭ, МЮ, НПП (по согласованию)
не требуется
Задача 5. Развитие профессиональных услуг
Показатель прямого результата 1: доля сектора профессиональных услуг в ВВП
%
2019 год
МИР, МЗСР, МНЭ, МОН
4,5
4,6
4,7
4,8
4,8
Мероприятия
31.
Внесение предложений по поддержке предприятий, оказывающих профессиональные услуги в базовых секторах (нефтегазосервис, геологоразведка, агроконсалтинг в сельском хозяйстве)
предложения в КПМ
август 2015 года
МНЭ, МИР, МЭ
32.
Привлечение компаний международного уровня по оказанию профессиональных услуг в базовых секторах (например, juniors в геологоразведке, инжиниринговые компании и прочее)
информация в МНЭ
декабрь, 2015-2019 годы
МИР
33.
Внесение предложений по компенсации обучения и получению международной сертификации в сфере профессиональных услуг (аудит, финансовые услуги, архитектура и дизайн)
предложения в МНЭ
май 2015 года
МИР, МЗСР, МФ, НПП (по согласованию)
не требуется
34.
Формирование и опубликование списка иностранных компаний, ведущих деятельность на территории Казахстана, для прохождения практики студентов казахстанских ВУЗов
опубликование списка на сайте МОН
май 2015 года
МОН, МИР, МЭ, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НПП (по согласованию)
не требуется
35.
Внесение предложений по регулированию процесса принятия студентов на практику
предложения в КПМ
сентябрь 2015 года
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НПП (по согласованию)
не требуется
Задача 6. Развитие услуг сектора информации и связи
Показатель прямого результата 1: доля сектора информации и связи в ВВП
%
2019 год
МИК
2,8
2,9
3,0
3,0
3,1
Мероприятия
36.
Развитие экспортного потенциала казахстанских ИТ-компаний на базе специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий" и за счет создания инновационных центров на базе АОО "Назарбаев Университет"
отчет в МНЭ
декабрь, 2015-2019 годы
МИР, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию)
не требуется
37.
Проработка вопроса по внедрению отечественных "облачных" технологий
предложения в КПМ
июнь 2015 года
МИР
не требуется
38.
Проработка вопроса по развитию отдельной отрасли законодательства – информационное право
предложения в КПМ
март 2015 года
МИР, МЮ, АО "НИТ" (по согласованию)
не требуется
39.
Рассмотрение необходимости внедрения камер видеонаблюдения во всех центрах обслуживания населения
информация в КПМ
март 2015 года
МИР
не требуется
40.
Разработка предложений по внесению изменений в законодательство о разрешениях и уведомлениях в части безальтернативного оказания электронных услуг лицензирования через портал "электронное правительство"
предложения в КПМ
март 2015 года
МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
Показатель прямого результата 2: средняя скорость фиксированного широкополосного доступа в Интернет
Мбит/с
2019 год
МИК

қаңтар, шілде, 2015-2019 жылы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
2-тікелей нәтиже көрсеткіші: орналасу орындары көрсеткен қызметтер көлемінің өсімі
2012 жылғы деңгейге қарағанда %
2019 жыл
ИДМ
131,7
143,0
158,8
168,2
181,2
Іс-шаралар
25.
Туристерге арналған көптілді шұғыл желіні құру мәселесін пысықтау (сәлемдесу, шұғыл шақыртулар, пікірлер, ұсыныстар және басқасы)
ПМК-ге ұсыныс
тар
2015 жылғы ақпан
ҰЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
26.
Астана және Алматы қалалары үшін смартфондарға арналған үздік туристік қосымшаны әзірлеуге байқау өткізу туралы мәселені пысықтау
ПМК-ге ұсыныс
тар
2015 жылғы наурыз
ИДМ, ҰКП (келісім бойынша), Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
27.
Туристік саланы дамытудың өңірлік жүйелік және мастер жоспарларын іске асыруды үйлестіру және бақылау
ПМК-ге ақпарат
2015-2019 жылғы желтоқсан
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
4-міндет. Жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар секторында көрсетілетін қызметтерді дамыту
1-тікелей нәтиже көрсеткіші: жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар секторының ЖІӨ-дегі үлесі
%
2019 жыл
ҰЭМ
8,7
8,7
8,8
8,9
8,9
Іс-шаралар
28.
Жылжымайтын мүлік нарығында инвестициялауға жеке және заңды тұлғаларды тарту үшін жылжымайтын мүліктің инвестициялық қорларын дамыту бойынша ұсыныстарды әзірлеу
ПМК-ге ұсыныс
тар
2015 жылғы тамыз
ҰЭМ, Қаржымині, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
талап етілмейді
29.
Өзін-өзі реттеуге ауысуды ескере отырып, риэлтор қызметтерін көрсету секторындағы жауапкершілікті арттыру бойынша ұсыныстар енгізу
ПМК-ге ұсыныстар
2015 жылғы мамыр
ҰЭМ, Әділетмині, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
30.
Жылжымайтын мүлік секторында ашықтықты арттыру бойынша ұсыныстар енгізу
ПМК-ге ұсыныстар
2015 жылғы маусым
ҰЭМ, Әділетмині, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
5-міндет. Кәсіби көрсетілетін қызметтерді дамыту
1-тікелей нәтиже көрсеткіші: ЖІӨ-дегі кәсіби қызметтер секторының үлесі
%
2019 жыл
ИДМ, ДСӘДМ, ҰЭМ, БҒМ
4,5
4,6
4,7
4,8
4,8
Іс-шаралар
31.
Базалық секторларда (мұнай-газ сервисі, геологиялық барлау, ауыл шаруашылығындағы агроконсалтинг) кәсіби қызметтер көрсететін кәсіпорындарды қолдау бойынша ұсыныстар енгізу
ПМК-ге ұсыныстар
2015 жылғы тамыз
ҰЭМ, ИДМ, ЭМ
32.
Базалық секторларда (мысалы, геологиялық барлаудағы juniors, инжинирингтік компаниялары және басқасы) кәсіби қызметтерді көрсету бойынша халықаралық деңгейдегі компанияларды тарту
ҰЭМ-ге ақпарат
желтоқсан, 2015-2019 жылдар
ИДМ
33.
Кәсіби қызметтер саласында (аудит, қаржы қызметтері, сәулет және дизайн) оқытуды өтеу және халықаралық сертификаттау алу бойынша ұсыныстар енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
2015 жылғы мамыр
ИДМ, ДСӘДМ, Қаржымині, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
34.
Қазақстандық ЖОО студенттерінің практикадан өтуі үшін Қазақстанның аумағында қызметін жүргізетін шетел компанияларының тізімін қалыптастыру және жариялау
БҒМ сайтына тізімді жариялау
2015 жылғы мамыр
БҒМ, ИДМ, ЭМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
35.
Студенттерді практикаға қабылдау процесін реттеу бойынша ұсынымдар әзірлеу
ПМК-ге ұсыныс
2015 жылғы қыркүйек
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісім бойынша)
талап етілмейді
6-міндет. Ақпарат және байланыс секторының көрсетілетін қызметтерін дамыту
1-тікелей нәтиже көрсеткіші: ақпарат және байланыс секторының ЖІӨ-дегі үлесі
%
2019 жыл
АКМ
2,8
2,9
3,0
3,0
3,1
Іс-шаралар
36.
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы базасында және "Назарбаев Университеті" ДБҰ базасында инновациялық орталықтар құру есебінен қазақстандық АТ-компанияларының экспорттық әлеуетін дамыту
ҰЭМ-ге есеп
желтоқсан, 2015-2019 жылдар
ИДМ, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша)
талап етілмейді
37.
Отандық "бұлыңғыр" технологияларды енгізу бойынша мәселені пысықтау
ПМК-ге ұсыныстар
2015 жылғы маусым
ИДМ
талап етілмейді
38.
Заңнаманың жекелеген саласы - ақпараттық құқықты дамыту бойынша мәселені пысықтау
ПМК-ге ұсыныстар
2015 жылғы наурыз
ИДМ, Әділетмині, "ҰАТ" АҚ (келісім бойынша)
талап етілмейді
39.
Халыққа қызмет көрсетудің барлық орталықтарында бейнебақылау камераларын енгізу қажеттілігін қарау
ПМК-ге ақпарат
2015 жылғы наурыз
ИДМ
талап етілмейді
40.
"Электронды үкімет" порталы арқылы электронды лицензиялау қызметтерін баламасыз көрсету бөлігінде рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнамаға өзгерістер енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ПМК-ге ұсыныстар
2015 жылғы наурыз
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
2-тікелей нәтиже көрсеткіші: интернетке тіркелген кең жолақты қолжетімділіктің орташа жылдамдығы
Мбит/с
2019 жыл
АКМ

12,0
15,0
Мероприятия
57.
Подписание партнерского соглашения между Казахстаном и ведущей организацией по проведению МООК и определение приоритетных направлений обучения
соглашение
октябрь 2015 года
МОН
не требуется
58.
Проведение рекламной кампании по продвижению МООК
проект медиа-плана
апрель 2016 года
МОН
не требуется
59.
Организация массовых онлайн-курсов на основе ГЧП с привлечением международных организаций (по опыту Курсера)
сертификаты
май 2016 года
МОН, МНЭ
не требуется
60.
Привлечение в Казахстан ведущих международных организаций, проводящих сертификацию и аттестацию персонала
информация в МНЭ
октябрь 2015 года
НПП (по согласованию), МОН, МИР, МФ, МЗСР
не требуется
61.
Проведение работ по гармонизации национальной системы статистического учета отраслей сферы услуг с международной системой
приказ
август 2015 года
МНЭ, МИР, МИД, МЗСР, МОН, МЭ, МФ, НБ (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КПМ
-
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МНЭ
-
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЮ
-
Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗСР
-
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
МИР
-
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
НБ
-
Национальный Банк Республики Казахстан
МИД
-
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИК
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МЭ
-
Министерство энергетики Республики Казахстан
НПП
-
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
-
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
АО "ФРП "Даму"
-
акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
АО "НУХ "Байтерек"
-
акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
АО "НК "КТЖ"
-
акционерное общество "Национальная компания "Казахстан Темір жолы"
АО "НИТ"
-
акционерное общество "Национальные информационные технологии"
АОО "Назарбаев Университет"
-
автономная организация образования "Назарбаев Университет"
АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
-
автономная организация образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
ВВП
-
валовый внутренний продукт
ГЧП
-
государственно-частное партнерство
PISA
-
Program for International Student Assessment (Международная программа по оценке образовательных достижений учащихся)
МООК
-
массовые открытые онлайн-курсы

12,0
15,0
Іс-шаралар
57.
БАОК өткізу бойынша Қазақстан мен жетекші ұйымның арасында әріптестік келісімге қол қою және оқытудың басым бағыттарын айқындау
келісім
2015 жылғы қазан
БҒМ
талап етілмейді
58.
БАОК насихаттау бойынша жарнама науқанын өткізу
медиа-жоспар жобасы
2016 жылғы сәуір
БҒМ
талап етілмейді
59.
Халықаралық ұйымдарды тарта отырып, МЖӘ негізінде бұқаралық онлайн-курстарды ұйымдастыру (Курсер тәжірибесі бойынша)
сертификаттар
2016 жылғы мамыр
БҒМ, ҰЭМ
талап етілмейді
60.
Персоналды сертификаттау мен аттестаттауды жүргізетін жетекші халықаралық ұйымдарды Қазақстанға тарту
ҰЭМ-ге ақпарат
2015 жылғы қазан
ҰКП (келісім бойынша), БҒМ, ИДМ, Қаржымині, ДСӘДМ
талап етілмейді
61.
Халықаралық жүйені көрсетілетін қызметтер салаларының статистикалық есебінің ұлттық жүйесімен үйлестіру бойынша жұмыстар жүргізу
бұйрық
2015 жылғы тамыз
ҰЭМ, ИДМ, СІМ, ДСӘДМ, БҒМ, ЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПМК - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ҰКП - "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"Самұрық-Қазына" - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы ҰӘҚ" АҚ
"Даму" КДҚ" АҚ - "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ - "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"ҚТЖ" ҰК АҚ - "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҰАТ" АҚ - "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы
"Назарбаев Университеті" - "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы
ДБҰ "Назарбаев Зияткерлік - "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы мектептері" ДБҰ
ЖІӨ - жалпы ішкі өнім
МЖӘ - мемлекеттік-жекешелік әріптестік
PISA - Program for International Student Assessment (Оқушылардың білім жетістіктерін бағалау жөніндегі халықаралық бағдарлама)
БАОК - бұқаралық ашық онлайн-курстар