О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2017 года № 532. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 58, ст. 550) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве культуры и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) утверждение нормативов расценок выполнения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры, находящихся в государственной собственности;";
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) утверждение правил аттестации и досрочной аттестации работников культуры государственных организаций культуры;";
дополнить подпунктами 18-3) и 18-4) следующего содержания:
"18-3) разработка и утверждение правил ведения Государственного каталога музейного фонда Республики Казахстан и правил ведения базы данных музея;
18-4) разработка и утверждение правил формирования казахстанской национальной электронной библиотеки;";
дополнить подпунктами 53-6), 53-7), 53-8) и 53-9) следующего содержания:
"53-6) утверждение правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта;
53-7) утверждение республиканского перечня приоритетных видов спорта;
53-8) утверждение правил ранжирования видов спорта в Республике Казахстан;
53-9) утверждение размеров стоимости призов для чемпионов и призеров спортивных соревнований, проводимых уполномоченным органом в области физической культуры и спорта и местными исполнительными органами;";
подпункт 63-2) изложить в следующей редакции:
" 63-2) разработка и утверждение правил формирования и ведения государственного реестра объектов национального культурного достояния и национального перечня элементов нематериального культурного наследия;";
подпункт 70) изложить в следующей редакции:
" 70) рассмотрение предложений руководителей республиканских государственных организаций культуры, а также руководителей местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы о присвоении статуса "Академический" государственным организациям культуры и отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам и внесение предложения в Правительство Республики Казахстан о присвоении статуса "Академический" государственным организациям культуры и отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам;";
подпункты 89-12), 89-13) и 89-14) изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 31 тамыздағы № 532 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 58, 550-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) мемлекеттік меншіктегі тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарының орындалуын бағалау нормативтерін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) мемлекеттік мәдениет ұйымдары мәдениет қызметкерлерін аттестаттау және мерзімінен бұрын аттестаттау қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 18-3) және 18-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"18-3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік музей қоры каталогін жүргізу қағидаларын және музей дерекқорын жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
18-4) Қазақстан ұлттық электрондық кітапханасын қалыптастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 53-6), 53-7), 53-8) және 53-9) тармақшалармен толықтырылсын:
"53-6) дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру қағидаларын бекіту;
53-7) спорттың басым түрлерінің республикалық тізбесін бекіту;
53-8) Қазақстан Республикасында спорт түрлерін саралау қағидаларын бекіту;
53-9) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган мен жергілікті атқарушы органдар өткізетін спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлері үшін жүлделер құнының мөлшерін бекіту;";
63-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"63-2) ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізілімін және материалдық емес мәдени мұра элементтерінің ұлттық тізбесін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
70) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"70) республикалық мемлекеттік мәдениет ұйымдары басшыларының, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары басшыларының мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Академиялық" мәртебесін беру туралы ұсыныстарын қарау және Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Академиялық" мәртебесін беру туралы ұсыныстар енгізу;";
89-12), 89-13) және 89-14) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"89-12) по согласованию с уполномоченным органом в области образования разработка и утверждение правил деятельности организаций образования в области культуры;
89-13) согласование с уполномоченным органом в области образования типовых учебных планов и учебных программ всех уровней образования в области культуры;
89-14) участие в формировании государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры, финансируемых из республиканского бюджета;";
дополнить подпунктами 89-16), 89-17) и 89-18) следующего содержания:
"89-16) утверждение распределения и размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры, финансируемых из республиканского бюджета;
89-17) утверждение правил организации и осуществления учебно-методической и научно-методической работы в организациях образования в области культуры по согласованию с уполномоченным органом в области образования;
89-18) координация деятельности организаций образования в области культуры в пределах своей компетенции;";
дополнить подпунктом 94-3) следующего содержания:
" 94-3) организация научных исследований в области культуры;";
подпункты 121) и 121-1) изложить в следующей редакции:
"121) организация работы по приобретению, изданию и распространению общественно значимой литературы, а также созданию национальных фильмов на республиканском уровне;
121-1) разработка и утверждение правил приобретения, издания и распространения общественно значимой литературы;";
дополнить подпунктом 121-2) следующего содержания:
"121-2) создание экспертной комиссии по приобретению общественно значимой литературы и утверждение ее положения и состава;";
в пункте 17:
подпункт 35) изложить в следующей редакции:
"35) разработка натуральных норм обеспечения спортсменов, тренеров и специалистов в области физической культуры и спорта, военнослужащих и сотрудников правоохранительных органов в период подготовки и участия в спортивных мероприятиях, проводимых на территории Республики Казахстан и за ее пределами;";
подпункты 47) и 48) изложить в следующей редакции:
" 47) разработка правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта;
48)  проведение республиканских и международных спортивных соревнований, в том числе среди спортсменов-ветеранов, совместно с аккредитованными республиканскими спортивными федерациями и местными исполнительными органами;";
подпункт 57) изложить в следующей редакции:
"57) назначение и освобождение от должности главных тренеров сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) и государственных тренеров по видам спорта по представлению республиканских аккредитованных спортивных федераций, по олимпийским видам спорта – по согласованию с Национальным олимпийским комитетом Республики Казахстан, по паралимпийским видам спорта – по согласованию с Национальным паралимпийским комитетом Республики Казахстан;";

"89-12) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарының қызметі қағидаларын әзірлеу және бекіту;
89-13) мәдениет саласындағы барлық білім беру деңгейлерінің үлгілік оқу жоспарлары мен оқу бағдарламаларын білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу;
89-14) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыруға қатысу;";
мынадай мазмұндағы 89-16), 89-17) және 89-18) тармақшалармен толықтырылсын:
"89-16) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлуді және орналастыруды бекіту;
89-17) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік жұмысты ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
89-18) өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарының қызметін үйлестіру;";
мынадай мазмұндағы 94-3) тармақшамен толықтырылсын:
"94-3) мәдениет саласында ғылыми-зерттеулерді ұйымдастыру;";
121) және 121-1) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"121) қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу, басып шығару және тарату, сондай-ақ ұлттық фильмдерді жасау жөніндегі жұмысты республикалық деңгейде ұйымдастыру;
121-1) қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу, басып шығару және тарату қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 121-2) тармақшамен толықтырылсын:
"121-2) қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу жөніндегі сараптама комиссиясын құру және оның ережесі мен құрамын бекіту;";
17-тармақта:
35) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"35) Қазақстан Республикасының аумағында және оның шегінен тыс жерде өткізілетін спорттық іс-шараларға дайындалу және қатысу кезеңінде спортшыларды, жаттықтырушыларды және дене шынықтыру мен спорт саласындағы мамандарды, әскери қызметшілер мен құқық қорғау органдарының қызметкерлерін қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлеу;";
47) және 48) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"47) дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру қағидаларын әзірлеу;
48) аккредиттелген республикалық спорт федерацияларымен және жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп, республикалық және халықаралық спорттық жарыстарды, оның ішінде ардагер спортшылар арасында өткізу;";
57) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"57) спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлерi бойынша ұлттық құрама командалардың) бас жаттықтырушыларын және спорт түрлері бойынша мемлекеттік жаттықтырушыларды – республикалық аккредиттелген спорт федерацияларының ұсынуы бойынша, олимпиадалық спорт түрлері бойынша – Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетімен келісу бойынша, паралимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық паралимпиада комитеті мен келісу бойынша лауазымдарға тағайындау және олардан босату;";

дополнить подпунктами 73-2), 73-3), 73-4) и 73-5) следующего содержания:
"73-2) разработка республиканского перечня приоритетных видов спорта;
3-3) разработка правил ранжирования видов спорта в Республике Казахстан;
73-4) согласование представленного местным исполнительным органом регионального перечня приоритетных видов спорта;
73-5) разработка размеров стоимости призов для чемпионов и призеров спортивных соревнований, проводимых уполномоченным органом в области физической культуры и спорта и местными исполнительными органами;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев четвертого и пятого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 12 ноября 2017 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

мынадай мазмұндағы 73-2), 73-3), 73-4) және 73-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"73-2) спорттың басым түрлерінің республикалық тізбесін әзірлеу;
73-3) Қазақстан Республикасында спорт түрлерін саралау қағидаларын әзірлеу;
73-4) жергілікті атқарушы орган ұсынған спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін келісу;
73-5) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган мен жергілікті атқарушы органдар өткізетін спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлері үшін жүлделер құнының мөлшерін әзірлеу;".
2. Осы қаулы 2017 жылғы 12 қарашадан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың төртінші және бесінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев