Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2018 года № 569. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 248.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.04.2025 № 248 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 720 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 сентября 2018 года № 569
Перечень месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.07.2020 № 440 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование месторождения
Номер и дата контракта
Наименование полезных ископаемых
Ставка налога на добычу полезных ископаемых
Недропользователь
Период действия ставок налога на добычу полезных ископаемых
1.
Коунрад

Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 17 қыркүйектегі № 569 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 248 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.04.2025 № 248 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 720-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2018 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 569 қаулысымен
бекітілген
Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.07.2020 № 440 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Р/с №
Кен орнының атауы
Келісімшарттың нөмірі және күні
Пайдалы қазбаларың атауы
Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салықтың мөлшерлемесі
Жер қойнауын пайдаланушы
Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық мөлшерлемелерінің қолданылу кезеңі
1.
Қоңырат

№ 188 от 29 мая 1998 года
алюминий
0 %
акционерное общество "Алюминий Казахстана"
с 1 января 2020 года до 1 января 2021 года
галий
0%
6.
Восточно-Аятское
№ 2119 от 26 июля 2006 года
алюминий
0 %
акционерное общество "Алюминий Казахстана"
с 1 января 2020 года до 1 января 2021 года
галий
0 %
ванадий
0 %
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 сентября 2018 года № 569
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 40-41, ст. 392).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 1405 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных" (САПП Республики Казахстан 2014 г., № 85-86-87, ст. 726).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 364 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных" (САПП Республики Казахстан 2015 г., № 27-28, ст. 183).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 438 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных" (САПП Республики Казахстан 2015 г., № 33, ст. 229).
5. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1132 "О внесении дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных", и от 18 июня 2014 года № 673 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья, относимых к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебетных и выработанных" (САПП Республики Казахстан 2015 г., № 77-78-79, ст. 579).

1998 жылғы 29 мамырдағы № 188
алюминий
0 %
"Қазақстан алюминийі" акционерлік қоғамы
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін
галий
0%
6.
Шығыс Аят
2006 жылғы 26 шілдедегі № 2119
алюминий
0 %
"Қазақстан алюминийі" акционерлік қоғамы
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін
галий
0 %
ванадий
0 %
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2018 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 569 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 40-41, 392-құжат).
2. "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлері кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 1405 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 85-86-87, 726-құжат).
3. "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлері кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 364 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 27-28, 183-құжат).
4. "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлері кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 438 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 33, 229-құжат).
5. "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлерi кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 және "Рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебеті аз және сарқылған кен орындарының санатына жататын көмірсутек шикізаты кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 673 қаулыларына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1132 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 579-құжат).

6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 65 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных" (САПП Республики Казахстан 2016 г., № 8-9-10, ст. 43).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 309 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 651 "Об утверждении перечня месторождений (группы месторождений, части месторождения) твердых видов полезных ископаемых, за исключением общераспространенных, отнесенных к категории низкорентабельных" (САПП Республики Казахстан 2017 г., № 19, ст. 147).

6. "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлері кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 65 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 8-9-10, 43-құжат).
7. "Рентабельділігі төмен кен орындары санатына жатқызылған пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, қатты түрлері кен орындарының (кен орындары тобының, кен орнының бір бөлігінің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 651 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 309 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 19, 147-құжат).