О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2019 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 869.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2019 год (далее – План).
2. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2019 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 869 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2019 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.

3. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 20 числа месяца, определенного Планом.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2018 года № 869
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2019 год
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.02.2019 № 40; от 03.05.2019 № 245; от 08.05.2019 № 262; от 21.05.2019 № 299; от 07.06.2019 № 384; от 26.06.2019 № 437; от 10.07.2019 № 495; от 26.07.2019 № 540; от 06.08.2019 № 583; от 05.09.2019 № 661.
п/п
Наименование законопроекта
Государственный орган-разработчик
Срок представления
Лицо,ответственное за качественную разработку и своевременное внесение законопроектов
Минюст
Правительство
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 03.05.2019 № 245.
2.
Исключена постановлением Правительства РК от 03.05.2019 № 245.
3.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.05.2019 № 299.
3-1.
Исключена постановлением Правительства РК от 03.05.2019 № 245.
3-2.
Исключена постановлением Правительства РК от 03.05.2019 № 245.
4.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.05.2019 № 299.
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации
МОАП
Январь
Февраль
Апрель
Шаймергенов Т.Т.
5-1.
Административный процедурно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
МЮ, ВС (по согласованию)
Январь
Февраль
Май
Пан Н.В.,
Кыдырбаева А.К.
5-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам административного процедурно-процессуального законодательства Республики Казахстан
МЮ, ВС (по согласованию)
Январь
Февраль
Май
Пан Н.В.,
Кыдырбаева А.К.
6.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лотерей и лотерейной деятельности
МКС
Февраль
Март
Май
Кожагапанов Е.Т.
7.
Исключена постановлением Правительства РК от 08.05.2019 № 262.
8.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования миграционных процессов
МТСЗН
Февраль
Март
Май
Сарбасов А.А.
9.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам военного положения
МО
Февраль
Март
Май
Майкеев М.Ж.
10.

3. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне Жоспарда белгіленген айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда белгіленген айдың 20-күнінен кешіктірмей ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 869 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2019 жылға арналған жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 07.02.2019 № 40; 03.05.2019 № 245; 08.05.2019 № 262; 21.05.2019 № 299; 25.06.2019 № 437; 10.07.2019 № 495; 26.07.2019 № 540; 06.08.2019 № 583; 05.09.2019 № 661 қаулыларымен.
Р/с №
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеу және уақтылы енгізу үшін жауапты адам
Әділетмині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.05.2019 № 245 қаулысымен.
2.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.05.2019 № 245 қаулысымен.
3.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 21.05.2019 № 299 қаулысымен.
3-1.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.05.2019 № 245 қаулысымен.
3-2.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.05.2019 № 245 қаулысымен.
4.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 21.05.2019 № 299 қаулысымен.
5.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАӨМ
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
Т.Т. Шаймергенов
5-1.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі
Әділетмині, ЖС (келісу бойынша)
Қаңтар
Ақпан
Мамыр
Н.В. Пан, А.Қ. Қыдырбаева
5-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік заңнамасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині, ЖС (келісу бойынша)
Қаңтар
Ақпан
Мамыр
Н.В. Пан, А.Қ. Қыдырбаева
6.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лотереялар және лотерея қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Ақпан
Наурыз
Мамыр
Е.Т. Қожағапанов
7.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 08.05.2019 № 262 қаулысымен.
8.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көші-қон процестерін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
Ақпан
Наурыз
Мамыр
А.Ә. Сарбасов
9.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне соғыс жағдайы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қорғанысмині
Ақпан
Наурыз
Мамыр
М.Ж. Майкеев
10.

Исключена постановлением Правительства РК от 25.06.2019 № 437.
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 05.09.2019 № 661.
12.
Исключена постановлением Правительства РК от 07.06.2019 № 384.
13.
Исключена постановлением Правительства РК от 07.06.2019 № 384.
14.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
МФ
Март
Апрель
Июнь
Баедилов К.Е.
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 06.08.2019 № 583.

Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.06.2019 № 437 қаулысымен.
11.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.09.2019 № 661 қаулысымен.
12.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі
ДСМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
Л.М. Ақтаева
13.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
Л.М. Ақтаева
14.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаржымині
Наурыз
Сәуір
Маусым
Қ.Е. Баеділов
15.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 06.08.2019 № 583 қаулысымен.

15-1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам труда
МТСЗН
Февраль
Май
Июль
Сарбасов А.А.
16.
Исключена постановлением Правительства РК от 26.07.2019 № 540.
16-1.
О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О Международном финансовом центре "Астана"
МФ
Январь
Январь
Август
Шолпанкулов Б.Ш.
17.
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2020 – 2022 годы
МНЭ
Июль
Август
Август
Даленов Р.Е.
18.
Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 – 2022 годы
МНЭ
Август
Август
Август
Даленов Р.Е.
19.
О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы
МФ
Август
Август
Август
Савельева Т.М.
19-1.
Кодекс Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
М3
Март
Июль
Сентябрь
Актаева Л.М.
19-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения
М3
Март
Июль
Сентябрь
Актаева Л.М.
20.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного и уголовно-процессуального законодательства
ГП
(по согласованию)
Май
Июль
Сентябрь
Ахметжанов М.М.
21.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам промышленной безопасности
МИР
Июнь
Июль
Сентябрь
Скляр Р.В.
21-1.
О статусе педагога
МОН
Август
Август
Сентябрь
Суханбердиева Э.А.
21-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам статуса педагога, снижения нагрузки на ученика и учителя
МОН
Август
Август
Сентябрь
Суханбердиева Э.А.
22.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам использования атомной энергии
МЭ
Август
Сентябрь
Ноябрь
Есимханов С.К.
23.
О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам гражданско-правовой ответственности в сфере использования атомной энергии
МЭ
Август
Сентябрь
Ноябрь
Есимханов С.К.
23-1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности общественных советов
МИОР
Август
Сентябрь
Ноябрь
Азильханов М. А.
23-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры
МКС
Март
Октябрь
Декабрь
Дауешов Н.М.
23-3.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам племенного животноводства
МСХ
Март
Апрель
Декабрь
Сапаров А.С.
24.
О Государственной фельдъегерской связи
МВД
Август
Октябрь
Декабрь
Жакупов Р.Т.
25.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Государственной фельдъегерской связи
МВД
Август
Октябрь
Декабрь
Жакупов Р.Т.
26.
Экологический кодекс Республики Казахстан
МЭ
Август
Октябрь
Декабрь
Нурлыбай С.Н.
27.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам экологии
МЭ
Август
Октябрь
Декабрь
Нурлыбай С.Н.

15-1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне еңбек мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
Ақпан
Мамыр
Шілде
А.Ә. Сарбасов
16.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 26.07.2019 № 540 қаулысымен.
16-1.
"Астана" халықаралық қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаржымині
Қаңтар
Қаңтар
Тамыз
Б.Ш. Шолпанқұлов
17.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2020 – 2022 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
Шілде
Тамыз
Тамыз
Р.Е. Дәленов
18.
Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2020 – 2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
ҰЭМ
Тамыз
Тамыз
Тамыз
Р.Е. Дәленов
19.
2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
Тамыз
Тамыз
Тамыз
Т.М. Савельева
20.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық және қылмыстық-процестік заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП (келісім бойынша)
Мамыр
Шілде
Қыркүйек
М.М. Ахметжанов
21.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИДМ
Маусым
Шілде
Қыркүйек
Р.В. Скляр
21-1.
Педагогтің мәртебесі туралы
БҒМ
Тамыз
Тамыз
Қыркүйек
Э.А. Суханбердиева
21-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне педагогтің мәртебесі, оқушы мен мұғалімнің жүктемесін төмендету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БҒМ
Тамыз
Тамыз
Қыркүйек
Э.А. Суханбердиева
22.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атом энергиясын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
С.Қ. Есімханов
23.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атом энергиясын пайдалану саласындағы азаматтық-құқықтық жауаптылық мәселелері бойынша өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
С.Қ. Есімханов
23-1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық кеңестердің қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
М.А. Әзілханов
23-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Наурыз
Қазан
Желтоқсан
Н.М. Дәуешов
23-3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне асыл тұқымды мал шаруашылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АШМ
Наурыз
Сәуір
Желтоқсан
А.С. Сапаров
24.
Мемлекеттік фельдъегерлік байланыс туралы
ІІМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Р.Т. Жақыпов
25.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік фельдъегерлік байланыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Р.Т. Жақыпов
26.
Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі
ЭМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
С.Н. Нұрлыбай
27.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экология мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
С.Н. Нұрлыбай

27-1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам перераспределения полномочий между уровнями государственного управления
МНЭ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Джумабеков А.Д.
27-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав потребителей
МНЭ
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Джумабеков А.Д.
28.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования цифровых технологий
МЦРИАП
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Оспанов А.Е.
29.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции
АПК (по согласованию)
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Бектенов О.А.
30.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы
АДГС (по согласованию)
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Дауешов М.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
ВС – Верховный Суд Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МОАП – Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИОР – Министерство информации и общественного развития
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан

27-1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктерді қайта бөлу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
А.Д. Жұмабеков
27-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Қазан
Қараша
Желтоқсан
А.Д. Жұмабеков
28.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне цифрлық технологияларды реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы
ЦДИАӨМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
А.Е. Оспанов
29.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СҚА (келісім бойынша)
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
О.А. Бектенов
30.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МҚІА (келісім бойынша)
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
М.Е.
Дәуешов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
СҚА - Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҚАӨМ – Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі