О классификации отраслей законодательства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 190.
В целях систематизации действующего законодательства Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемую классификацию отраслей законодательства Республики Казахстан (далее - классификация).
2. Рекомендовать центральным и местным государственным органам Республики Казахстан руководствоваться классификацией в процессе нормотворческой деятельности.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года № 1378 "О Классификации отраслей законодательства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 46, ст.469).
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Одобрена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 апреля 2019 года № 190
Классификация отраслей законодательства Республики Казахстан
010.000.000. Конституционное законодательство Республики Казахстан
010.001.000. Государственный суверенитет и независимость Республики Казахстан.
010.002.000. Президент Республики Казахстан.
010.003.000. Первый Президент Республики Казахстан - Елбасы.
010.004.000. Парламент Республики Казахстан.
010.005.000. Правительство Республики Казахстан.
010.006.000. Конституционный Совет Республики Казахстан.
010.007.000. Суды и правосудие.
010.008.000. Прокуратура Республики Казахстан.
010.009.000. Уполномоченный по правам человека в Республике Казахстан.
010.010.000. Центральные исполнительные органы, не входящие в состав Правительства Республики Казахстан.
010.011.000. Ассамблея народа Казахстана.
010.012.000. Местное государственное управление и самоуправление.
010.013.000. Избирательная система.
010.014.000. Общественные объединения и политические партии.
010.015.000. Права, свободы и обязанности человека и гражданина. Гражданство.
010.016.000. Правовое положение иностранцев, лиц без гражданства.
010.017.000. Правовой статус беженцев. Миграция населения.
020.000.000. Законодательство о государственном управлении и административно-территориальном устройстве
020.001.000. Государственная граница.
020.002.000. Государственное управление и государственная служба.
020.003.000. Административно-территориальное устройство.
020.004.000. Правовой статус столицы. Особый статус городов республиканского значения.
020.005.000. Нормотворческий процесс.
030.000.000. Гражданское законодательство
030.001.000. Субъекты гражданских правоотношений.

Қазақстан Республикасының заңнамасы салаларының жiктемесi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 190 қаулысы.
Қолданыстағы заңнаманы жүйелеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасының заңнамасы салаларының жіктемесі (бұдан әрi − жіктеме) мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдарына норма шығару қызметінің процесінде жiктеменi басшылыққа алу ұсынылсын.
3. "Қазақстан Республикасының заңнамасы салаларының жiктемесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 желтоқсандағы № 1378 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 46, 469-құжат) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 11 сәуірдегі
№ 190 қаулысымен
мақұлданған
Қазақстан Республикасының заңнамасы салаларының жiктемесi
010.000.000. Қазақстан Республикасының конституциялық заңнамасы
010.001.000. Қазақстан Республикасының мемлекеттік егемендігі мен тәуелсіздігі.
010.002.000. Қазақстан Республикасының Президенті.
010.003.000. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті − Елбасы.
010.004.000. Қазақстан Республикасының Парламенті.
010.005.000. Қазақстан Республикасының Үкіметі.
010.006.000. Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі.
010.007.000. Соттар және сот төрелігі.
010.008.000. Қазақстан Республикасының прокуратурасы.
010.009.000. Қазақстан Республикасындағы адам құқықтары жөніндегі уәкіл.
010.010.000. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдар.
010.011.000. Қазақстан халқы Ассамблеясы.
010.012.000. Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару.
010.013.000. Сайлау жүйесі.
010.014.000. Қоғамдық бірлестіктер және саяси партиялар.
010.015.000. Адамның және азаматтың құқықтары, бостандықтары мен міндеттері. Азаматтығы.
010.016.000. Шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың құқықтық жағдайы.
010.017.000. Босқындардың құқықтық мәртебесі. Халықтың көші-қоны.
020.000.000. Мемлекеттік басқару және әкімшілік-аумақтық құрылыс туралы заңнама
020.001.000. Мемлекеттік шекара.
020.002.000. Мемлекеттік басқару және мемлекеттік қызмет.
020.003.000. Әкімшілік-аумақтық құрылыс.
020.004.000. Астананың құқықтық мәртебесі. Республикалық маңызы бар қалалардың ерекше мәртебесі.
020.005.000. Норма шығару процесі.
030.000.000. Азаматтық заңнама
030.001.000. Азаматтық құқықтық қатынастардың субъектілері.

030.002.000. Объекты гражданских правоотношений.
030.003.000. Право собственности и иные вещные права.
030.004.000. Обязательственные правоотношения.
030.005.000. Интеллектуальная собственность.
030.006.000. Наследственные правоотношения.
030.007.000. Коллизионное регулирование правоотношений.
040.000.000. Гражданское процессуальное законодательство
040.001.000. Производство в суде первой инстанции.
040.002.000. Производство по пересмотру судебных актов.
040.003.000. Международный гражданский процесс.
050.000.000. Законодательство об исполнительном производстве
050.001.000. Порядок совершения исполнительных действий.
050.002.000. Правовое положение судебных исполнителей.
050.003.000. Исполнение решений иностранных судов и арбитражей.
060.000.000. Трудовое законодательство
060.001.000. Трудовые отношения.
060.002.000. Социальное партнерство и коллективные отношения в сфере труда.
060.003.000. Статус профессиональных союзов.
060.004.000. Безопасность и охрана труда.
060.005.000. Разрешение трудовых споров.
060.006.000. Занятость населения.
060.007.000. Волонтерская деятельность.
070.000.000. Брачно-семейное законодательство
070.001.000. Брак (супружество).
070.002.000. Правовой статус семьи и ребенка.
070.003.000. Опека или попечительство.
070.004.000. Алиментные обязательства.
070.005.000. Акты гражданского состояния.
080.000.000. Законодательство о социальном обеспечении
080.001.000. Социальная помощь и социальная защита.
080.002.000. Государственные льготы и защита отдельных категорий лиц.
080.003.000. Государственные пособия.
080.004.000. Государственные пенсии.
080.005.000. Специальные социальные услуги.
080.006.000. Социальная защита граждан, пострадавших от ядеpных испытаний и экологических бедствий.
090.000.000. Финансовое законодательство
090.001.000. Бюджетная система.
090.002.000. Платежи и платежная система.
090.003.000. Бухгалтерский учет и финансовая отчетность.
090.004.000. Аудит и финансовый контроль.
090.005.000. Валютное регулирование, валютные операции и контроль.
090.006.000. Фонд национального благосостояния.
090.007.000. Вексельное обращение.
100.000.000. Налоговое законодательство
100.001.000. Налоговая политика государства.
100.002.000. Налоговые органы.
100.003.000. Налоговое администрирование.
100.004.000. Налоговый режим и специальные экономические зоны.
110.000.000. Законодательство о таможенном регулировании
110.001.000. Таможенная политика государства.
110.002.000. Таможенные органы Республики Казахстан и Евразийского экономического союза.
110.003.000. Таможенное администрирование.

030.002.000. Азаматтық құқықтық қатынастардың объектілері.
030.003.000. Меншік құқығы және өзге де заттық құқықтар.
030.004.000. Міндетті құқықтық қатынастар.
030.005.000. Зияткерлік меншік.
030.006.000. Мұрагерлік құқықтық қатынастар.
030.007.000. Құқықтық қатынастарды коллизиялық реттеу.
040.000.000. Азаматтық процессуалдық заңнама
040.001.000. Бірінші сатыдағы сотта іс жүргізу.
040.002.000. Сот актілерін қайта қарау бойынша іс жүргізу.
040.003.000. Халықаралық азаматтық процесс.
050.000.000. Атқарушылық іс жүргізу туралы заңнама
050.001.000. Атқарушылық әрекеттерді жасау тәртібі.
050.002.000. Сот орындаушыларының құқықтық жағдайы.
050.003.000. Шетелдік соттар мен төрелік шешімдерін орындау.
060.000.000. Еңбек заңнамасы
060.001.000. Еңбек қатынастары.
060.002.000. Еңбек саласындағы әлеуметтік әріптестік және ұжымдық қатынастар.
060.003.000. Кәсіптік одақтардың мәртебесі.
060.004.000. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау.
060.005.000. Еңбек дауларын шешу.
060.006.000. Халықты жұмыспен қамту.
060.007.000. Волонтерлік қызмет.
070.000.000. Неке-отбасы заңнамасы
070.001.000. Неке (ерлі-зайыптылық).
070.002.000. Отбасы мен баланың құқықтық мәртебесі.
070.003.000. Қорғаншылық немесе қамқоршылық.
070.004.000. Алименттік міндеттемелер.
070.005.000. Азаматтық хал актілері.
080.000.000. Әлеуметтiк қамсыздандыру туралы заңнама
080.001.000. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қорғау.
080.002.000. Мемлекеттік жеңілдіктер және жекелеген санаттағы адамдарды қорғау.
080.003.000. Мемлекеттік жәрдемақылар.
080.004.000. Мемлекеттік зейнетақы.
080.005.000. Арнаулы әлеуметтік қызметтер.
080.006.000. Ядролық сынақтар мен экологиялық апаттардан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау.
090.000.000. Қаржылық заңнама
090.001.000. Бюджет жүйесі.
090.002.000. Төлемдер және төлем жүйесі.
090.003.000. Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік.
090.004.000. Аудит және қаржылық бақылау.
090.005.000. Валюталық реттеу, валюталық операциялар және бақылау.
090.006.000. Ұлттық әл-ауқат қоры.
090.007.000. Вексель айналысы.
100.000.000. Салық заңнамасы
100.001.000. Мемлекеттің салық саясаты.
100.002.000. Салық органдары.
100.003.000. Салықтық әкімшілендіру.
100.004.000. Салық режимі және арнайы экономикалық аймақтар.
110.000.000. Кедендік реттеу туралы заңнама
110.001.000. Мемлекеттің кедендік саясаты.
110.002.000. Қазақстан Республикасының және Еуразиялық экономикалық одақтың кеден органдары.
110.003.000. Кедендік әкімшілендіру.

110.004.000. Таможенный режим.
120.000.000. Законодательство в сфере сельского хозяйства и агропромышленного комплекса
120.001.000. Государственное регулирование агропромышленного комплекса и сельских территорий.
120.002.000. Сельскохозяйственные кооперативы и иные формы сельскохозяйственных предприятий.
120.003.000. Государственное регулирование направлений сельскохозяйственной и агропромышленной деятельности.
130.000.000. Законодательство об охране окружающей среды и использовании природных ресурсов
130.001.000. Экологическое законодательство.
130.002.000. Особо охраняемые природные территории.
130.003.000. Использование и охрана недр. Недропользование.
130.004.000. Использование и охрана лесов, вод, растений и животного мира.
130.005.000. Радиационная безопасность в Республике Казахстан.
140.000.000. Законодательство об образовании и науке
140.001.000. Государственная политика в сфере образования и науки.
140.002.000. Образовательная система.
140.003.000. Университет, интеллектуальные школы и иные автономные организации образования.
140.004.000. Управление наукой.
140.005.000. Коммерциализация результатов научной и (или) научно-технической деятельности.
140.006.000. Государственная молодежная политика.
150.000.000. Законодательство об обороне и безопасности
150.001.000. Оборона и Вооруженные Силы Республики Казахстан.
150.002.000. Прохождение воинской службы и мобилизация.
150.003.000. Обеспечение национальной безопасности.
150.004.000. Оперативно-розыскная деятельность. Внешняя разведка и контрразведывательная деятельность.
150.005.000. Государственные секреты.
150.006.000. Государственный контроль за оборотом отдельных видов оружия.
150.007.000. Государственный контроль за незаконным оборотом запрещенных веществ и их аналогов.
160.000.000. Административное и административное процессуальное законодательство
160.001.000. Административно-деликтное законодательство.
160.002.000. Административные процедуры.
160.003.000. Административный процесс.
170.000.000. Уголовное законодательство
170.001.000. Уголовное правонарушение.
170.002.000. Уголовная ответственность и наказание.
180.000.000. Уголовно-процессуальное законодательство
180.001.000. Имущественные вопросы производства по уголовному делу.
180.002.000. Реабилитация.
180.003.000. Государственная защита участников уголовного судопроизводства.
180.004.000. Доказательства и доказывание.
180.005.000. Досудебное производство и уголовное преследование.
180.006.000. Судебное производство.
190.000.000. Уголовно-исполнительное законодательство
190.001.000. Исполнение наказания и иных мер уголовно-правового воздействия.

110.004.000. Кеден режимі.
120.000.000. Ауыл шаруашылығы және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнама
120.001.000. Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды мемлекеттік реттеу.
120.002.000. Ауыл шаруашылығы кооперативтері және ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының өзге де нысандары.
120.003.000. Ауыл шаруашылығы және агроөнеркәсіп қызметінің бағыттарын мемлекеттік реттеу.
130.000.000. Қоршаған ортаны қорғау және табиғи ресурстарды пайдалану туралы заңнама
130.001.000. Экологиялық заңнама.
130.002.000. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар.
130.003.000. Жер қойнауын пайдалану және қорғау. Жер қойнауын пайдалану.
130.004.000. Ормандарды, суларды, өсімдіктерді және жануарлар дүниесін қорғау және пайдалану.
130.005.000. Қазақстан Республикасындағы радиациялық қауіпсіздік.
140.000.000. Білім және ғылым туралы заңнама
140.001.000. Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясат.
140.002.000. Білім беру жүйесі.
140.003.000. Университет, зияткерлік мектептер және өзге де дербес білім беру ұйымдары.
140.004.000. Ғылымды басқару.
140.005.000. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру.
140.006.000. Мемлекеттік жастар саясаты.
150.000.000. Қорғаныс және қауіпсіздік туралы заңнама
150.001.000. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері және қорғанысы.
150.002.000. Әскери қызмет өткеру және жұмылдыру.
150.003.000. Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
150.004.000. Жедел-іздестіру қызметі. Сыртқы барлау және қарсы барлау қызметі.
150.005.000. Мемлекеттік құпиялар.
150.006.000. Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау.
150.007.000. Тыйым салынған заттар мен олардың аналогтарының заңсыз айналымын мемлекеттік бақылау.
160.000.000. Әкімшілік және әкімшілік іс жүргізу заңнамасы
160.001.000. Әкімшілік-деликтік заңнама.
160.002.000. Әкімшілік рәсімдер.
160.003.000. Әкімшілік процесс.
170.000.000. Қылмыстық заңнама
170.001.000. Қылмыстық құқық бұзушылық.
170.002.000. Қылмыстық жауапкершілік және жаза.
180.000.000. Қылмыстық-процессуалдық заңнама
180.001.000. Қылмыстық іс бойынша іс жүргізудің мүліктік мәселелері.
180.002.000. Оңалту.
180.003.000. Қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысушыларды мемлекеттік қорғау.
180.004.000. Дәлелдемелер және дәлелдеу.
180.005.000. Сотқа дейінгі іс жүргізу және қылмыстық қудалау.
180.006.000. Сот ісін жүргізу.
190.000.000. Қылмыстық-атқару заңнамасы
190.001.000. Жазаны және өзге де қылмыстық-құқықтық ықпал ету шараларын орындау.

190.002.000. Контроль и надзор за деятельностью учреждений и органов, исполняющих наказания.
190.003.000. Пробационный контроль.
200.000.000. Законодательство в сфере международного права и международных отношений
200.001.000. Правовые основы регулирования деятельности Республики Казахстан на международной арене.
200.002.000. Международные договоры Республики Казахстан.
200.003.000. Дипломатическая и консульская служба.
200.004.000. Участие Республики Казахстан в деятельности международных организаций и конференций, региональных/интеграционных объединений.
200.005.000. Исполнение решений международных организаций.
200.006.000. Сотрудничество Республики Казахстан в сфере миротворческой и гуманитарной деятельности.
200.007.000. Современные вызовы и угрозы в сфере обеспечения мира и безопасности.
200.008.000. Вопросы международно-правовой ответственности.
200.009.000. Правовой статус Каспийского моря.
200.010.000. Международно-правовая юрисдикция на комплексе "Байконур".
210.000.000. Архитектурное и градостроительное законодательство
210.001.000. Архитектурная и градостроительная деятельность.
210.002.000. Жилищные отношения.
210.003.000. Долевое участие в жилищном строительстве.
220.000.000. Законодательство в области предупреждения ликвидации и чрезвычайных ситуаций
220.001.000. Чрезвычайное положение и гражданская защита.
230.000.000. Законодательство о досудебном и внесудебном разрешении споров, урегулировании правовых конфликтов.
230.001.000. Арбитраж и медиация.
230.002.000. Иные способы досудебного и внесудебного разрешения споров.
240.000.000. Законодательство о юридической помощи
240.001.000. Гарантированная государством юридическая помощь.
240.002.000. Адвокатура, нотариат.
240.003.000. Иные способы оказания и предоставления юридической помощи.
250.000.000. Законодательство о предпринимательской деятельности
250.001.000. Государственно-частное партнерство в Республике Казахстан.
250.002.000. Саморегулирование предпринимательской деятельности.
250.003.000. Субъекты предпринимательской деятельности в Республике Казахстан.
250.004.000. Взаимодействие субъектов предпринимательства и государства.
250.005.000. Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан.
250.006.000. Антимонопольная деятельность в Республике Казахстан.
250.007.000. Комплексная предпринимательская лицензия (франчайзинг).
250.008.000. Законодательство о защите прав потребителей.
250.009.000.Государственное регулирование производства и оборота отдельных видов изделий и продукции в Республике Казахстан.
250.010.000. Инвестиционное законодательство.

190.002.000. Жазаны орындайтын мекемелер мен органдардың қызметін бақылау және қадағалау.
190.003.000. Пробациялық бақылау.
200.000.000. Халықаралық құқық және халықаралық қатынастар саласындағы заңнама
200.001.000. Халықаралық аренада Қазақстан Республикасының қызметін реттеудің құқықтық негіздері.
200.002.000. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары.
200.003.000. Дипломатиялық және консулдық қызмет.
200.004.000. Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдар мен конференциялардың, өңірлік/интеграциялық бірлестіктердің қызметіне қатысуы.
200.005.000. Халықаралық ұйымдардың шешімдерін орындау.
200.006.000. Қазақстан Республикасының бітімгершілік және гуманитарлық қызмет саласындағы ынтымақтастығы.
200.007.000. Бейбітшілік пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы заманауи сын-қатерлер мен қауіптер.
200.008.000. Халықаралық-құқықтық жауапкершілік мәселелері.
200.009.000. Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі.
200.010.000. "Байқоңыр" кешеніндегі халықаралық-құқықтық юрисдикция.
210.000.000. Сәулет және қала құрылысы заңнамасы
210.001.000. Сәулет және қала құрылысы қызметі.
210.002.000. Тұрғын үй қатынастары.
210.003.000. Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу.
220.000.000. Төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы заңнама
220.001.000. Төтенше жағдай және азаматтық қорғау.
230.000.000. Дауларды сотқа дейінгі және соттан тыс шешу туралы заңнама, құқықтық жанжалдарды реттеу.
230.001.000. Төрелік және медиация.
230.002.000. Дауларды сотқа дейінгі және соттан тыс шешудің өзге де тәсілдері.
240.000.000. Заң көмегі туралы заңнама
240.001.000. Мемлекет кепілдік берген заң көмегі.
240.002.000. Адвокатура, нотариат.
240.003.000. Заң көмегін көрсетудің және ұсынудың өзге де тәсілдері.
250.000.000. Кәсіпкерлік қызмет туралы заңнама
250.001.000. Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік.
250.002.000. Кәсіпкерлік қызметтің өзін-өзі реттеуі.
250.003.000. Қазақстан Республикасындағы кәсіпкерлік қызмет субъектілері.
250.004.000. Кәсіпкерлік субъектілерінің және мемлекеттің өзара іс-қимылы.
250.005.000. Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы.
250.006.000. Қазақстан Республикасындағы монополияға қарсы қызмет.
250.007.000. Кешенді кәсіпкерлік лицензия (франчайзинг).
250.008.000. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнама.
250.009.000. Қазақстан Республикасында бұйымдар мен өнімдердің жекелеген түрлерінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу.
250.010.000. Инвестициялық заңнама.

250.011.000. Регулирование отдельных видов предпринимательской деятельности.
260.000.000. Законодательство о внешнеэкономической деятельности
260.001.000. Экспортный контроль в Республике Казахстан.
270.000.000. Банковское законодательство
270.001.000. Банки и банковская деятельность.
270.002.000. Национальный Банк Республики Казахстан. Банк Развития Казахстана.
270.003.000. Банки второго уровня.
270.004.000. Банки с иностранным участием.
270.005.000. Микрофинансовые организации и кредитное бюро.
270.006.000. Коллекторская деятельность.
280.000.000. Страховое законодательство
280.001.000. Страхование и страховая деятельность.
280.002.000. Обязательное страхование гражданско-правовой ответственности определенных видов деятельности и отдельных субъектов.
280.003.000. Гарантирование страховых выплат.
280.004.000. Экологическое страхование.
280.005.000. Обязательное социальное страхование.
280.006.000. Обязательное социальное медицинское страхование.
290.000.000. Законодательство о культуре
290.001.000. Государственная политика в области культуры.
290.002.000. Организация деятельности в области культуры.
290.003.000. Охрана и использование объектов историко-культурного наследия.
290.004.000. Физическая культура и спорт.
300.000.000. Земельное законодательство
300.001.000. Право собственности, право землепользования и иные вещные права на землю.
300.002.000. Категории земель.
300.003.000. Охрана земель, государственный контроль, землеустройство, мониторинг и земельный кадастр.
300.004.000. Обеспечение исполнения земельного законодательства.
310.000.000. Энергетическое законодательство
310.001.000. Государственное регулирование производства и оборота биотоплива.
310.002.000. Поддержка использования возобновляемых источников энергии.
310.003.000. Электроэнергетика, атомная энергия, газ и газоснабжение.
320.000.000. Законодательство о промышленной безопасности
320.001.000. Безопасность пищевой, химической и иной продукции.
320.002.000. Безопасность машин и оборудования.
320.003.000. Безопасность товаров, производимых для детей.
330.000.000. Информационно-цифровое законодательство
330.001.000. Информатизация и доступ к информации.
330.002.000. Персональные данные и их защита.
330.003.000. Электронные документы и электронно-цифровая подпись.
330.004.000. Средства массовой информации.
330.005.000. Почта и связь.
340.000.000. Законодательство в сфере оказания государственных услуг
340.001.000. Документы, удостоверяющие личность.
340.002.000. Национальные идентификационные реестры.
350.000.000. Траспортное законодательство

250.011.000. Кәсіпкерлік қызметтің жекелеген түрлерін реттеу.
260.000.000. Сыртқы экономикалық қызмет туралы заңнама
260.001.000. Қазақстан Республикасындағы экспорттық бақылау.
270.000.000. Банк заңнамасы
270.001.000. Банктер және банк қызметі.
270.002.000. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі. Қазақстанның Даму Банкі.
270.003.000. Екінші деңгейдегі банктер.
270.004.000. Шетел қатысатын банктер.
270.005.000. Микроқаржы ұйымдары және кредиттік бюро.
270.006.000. Коллекторлық қызмет.
280.000.000. Сақтандыру заңнамасы
280.001.000. Сақтандыру және сақтандыру қызметі.
280.002.000. Белгілі бір қызмет түрлері мен жекелеген субъектілердің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру.
280.003.000. Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру.
280.004.000. Экологиялық сақтандыру.
280.005.000. Міндетті әлеуметтік сақтандыру.
280.006.000. Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
290.000.000. Мәдениет туралы заңнама
290.001.000. Мәдениет саласындағы мемлекеттік саясат.
290.002.000. Мәдениет саласындағы қызметті ұйымдастыру.
290.003.000. Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану.
290.004.000. Дене шынықтыру және спорт.
300.000.000. Жер заңнамасы
300.001.000. Меншік құқығы, жер пайдалану құқығы және жерге басқа да заттық құқықтар.
300.002.000. Жер санаттары.
300.003.000. Жерді қорғау, мемлекеттік бақылау, жерге орналастыру, мониторинг және жер кадастры.
300.004.000. Жер заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету.
310.000.000. Энергетикалық заңнама
310.001.000. Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу.
310.002.000. Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау.
310.003.000. Электр энергетикасы, атом энергиясы, газ және газбен жабдықтау.
320.000.000. Өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы заңнама
320.001.000. Тамақ, химия және өзге де өнімдердің қауіпсіздігі.
320.002.000. Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі.
320.003.000. Балалар үшін өндірілетін тауарлардың қауіпсіздігі.
330.000.000. Ақпараттық-цифрлық заңнама
330.001.000. Ақпараттандыру және ақпаратқа қол жеткізу.
330.002.000. Дербес деректер және оларды қорғау.
330.003.000. Электрондық құжаттар және электрондық-цифрлық қолтаңба.
330.004.000. Бұқаралық ақпарат құралдары.
330.005.000. Пошта және байланыс.
340.000.000. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнама
340.001.000. Жеке басын куәландыратын құжаттар.
340.002.000. Ұлттық сәйкестендіру тізілімдері.
350.000.000. Көлік заңнамасы

350.001.000. Автомобильный, железнодорожный, внутренний, водный и иные виды транспорта.
350.002.000. Торговое мореплавание.
350.003.000. Магистральный трубопровод.
350.004.000. Автомобильные дороги и дорожное движение.
350.005.000. Использование воздушного пространства и деятельность авиации.
360.000.000. Медицинское законодательство
360.001.000. Система здравоохранения и организация медицинской помощи.
360.002.000. Охрана здоровья.
360.003.000. Государственный контроль и надзор в области здравоохранения.

350.001.000. Автомобиль, теміржол, ішкі, су және өзге де көлік түрлері.
350.002.000. Сауда мақсатында теңізде жүзу.
350.003.000. Магистральдық құбыржол.
350.004.000. Автомобиль жолдары және жол қозғалысы.
350.005.000. Әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі.
360.000.000. Медициналық заңнама
360.001.000. Денсаулық сақтау жүйесі және медициналық көмекті ұйымдастыру.
360.002.000. Денсаулықты қорғау.
360.003.000. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау.