О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лотерей и лотерейной деятельности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2019 года № 352
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лотерей и лотерейной деятельности".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лотерей и лотерейной деятельности
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 16-17, ст.642; № 23, ст.929; 2000 г., № 3-4, ст.66; № 10, ст.244; № 22, ст.408; 2001 г., № 23, ст.309; № 24, ст.338; 2002 г., № 10, ст.102; 2003 г., № 1-2, ст.7; № 4, ст.25; № 11, ст.56; № 14, ст.103; № 15, ст.138, 139; 2004 г., № 3-4, ст.16; № 5, ст.25; № 6, ст.42; № 16, ст.91; № 23, ст.142; 2005 г., № 21-22, ст.87; № 23, ст.104; 2006 г., № 4, ст.24, 25; № 8, ст.45; № 11, ст.55; № 13, ст.85; 2007 г., № 3, ст.21; № 4, ст.28; № 5-6, ст.37; № 8, ст.52; № 9, ст.67; № 12, ст.88; 2009 г., № 2-3, ст.16; № 9-10, ст.48; № 17, ст.81; № 19, ст.88; № 24, ст.134; 2010 г., № 3-4, ст.12; № 5, ст.23; № 7, ст.28; № 15, ст.71; № 17-18, ст.112; 2011 г., № 3, ст.32; № 5, ст.43; № 6, ст.50, 53; № 16, ст.129; № 24, ст.196; 2012 г, № 2, ст.13, 14, 15; № 8, ст.64; № 10, ст.77; № 12, ст.85; № 13, ст.91; № 14, ст.92; № 20, ст. 121; № 21-22, ст.124; 2013 г., № 4, ст.21; № 10-11, ст.56; № 15, ст.82; 2014 г., № 1, ст.9; № 4-5, ст.24; № 11, ст.61, 69; № 14, ст.84; № 19-1, 19-II, ст.96; № 21, ст.122; № 23, ст.143; 2015 г., № 7, ст.34; № 8, ст.42, 45; № 13, ст.68; № 15, ст.78; № 19-I, ст. 100; № 19-II, ст.102; № 20-VII, ст.117, 119; № 22-I, ст.143; № 22-II, ст.145; № 22-III, ст.149; № 22-VI, ст. 159; № 22-VII, ст. 161; 2016 г., № 7-I, ст.49; № 7-II, ст.53; № 8-1, ст.62; № 12, ст.87; № 24, ст.126; 2017 г., № 4, ст.7; № 13, ст.45; № 21, ст.98; 2018 г., № 11, ст.37; № 13, ст.41; № 14, ст.44; № 15, ст.47; № 15, ст.50; № 19, ст.62):

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лотереялар және лотерея қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 30 мамырдағы № 352 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лотереялар және лотерея қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лотереялар және лотерея қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Ерекше бөлім) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 16-17, 642-құжат; № 23, 929-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 10, 244-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 23, 309-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 102-құжат; 2003 ж., № 1-2, 7-құжат; № 4, 25-құжат; № 11, 56-құжат; № 14, 103-құжат; № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 3-4, 16-құжат; № 5, 25-құжат; № 6, 42-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 4, 24, 25-құжаттар; № 8, 45-құжат; № 11, 55-құжат; № 13, 85-құжат; 2007 ж., № 3, 21-құжат; № 4, 28-құжат; № 5-6, 37-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16-құжат; № 9-10, 48-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 3-4, 12-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50, 53-құжаттар; № 16, 129-құжат; № 24, 196-құжат; 2012 ж., № 2, 13,14, 15-құжаттар; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 12, 85-құжат; № 13, 91-құжат; № 14, 92-құжат; № 20, 121-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 4, 21-құжат; № 10-11, 56-құжат; № 15, 82-құжат; 2014 ж., № 1, 9-құжат; № 4-5, 24-құжат; № 11, 61, 69-құжаттар; № 14, 84-құжат; № 19-1, 19-11, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 7, 34-құжат; № 8, 42, 45-құжаттар; № 13, 68-құжат; № 15, 78-құжат; № 19-1, 100-құжат; № 19-II, 102-құжат; № 20-VІІ, 117, 119-құжаттар; № 22-1, 143-құжат; № 22-ІІ, 145-құжат; № 22-ІII, 149-құжат; № 22-VI, 159-құжат; № 22-VII, 161-құжат; 2016 ж., № 7-1, 49-құжат; № 7-II, 53-құжат; № 8-1, 62-құжат; № 12, 87- құжат; № 24, 126-құжат; 2017 ж., № 4, 7-құжат; № 13, 45-құжат; № 21, 98-құжат; 2018 ж., № 11, 37-құжат; № 13, 41-құжат; № 14, 44-құжат; № 15, 47-құжат; № 15, 50-құжат; № 19, 62-құжат):

1) часть первую пункта 2 статьи 913 после слов "а для лотерей - оператором лотереи" дополнить словами "или распространителем (агентом) лотереи";
2) часть третью пункта 2 статьи 913 после слов "Выплата выигрыша оператором лотереи" дополнить словами "либо распространителем (агентом) лотереи".
2. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2014 г., № 18-I, 18-II, ст.92; № 21, ст.122; № 23, ст.143; № 24, ст.145, 146; 2015 г., № 1, ст.2; № 2, ст.6; № 7, ст.33; № 8, ст.44, 45; № 9, ст.46; № 10, ст.50; № 11, ст.52; № 14, ст.71; № 15, ст.78; № 16, ст.79; № 19-I, ст.101; № 19-II, ст.102, 103, 105; № 20-IV, ст. 113; № 20-VII, ст.115; № 21-I, ст.124, 125; № 21-II, ст.130; № 21-III, ст. 137; № 22-I, ст.140, 141, 143; № 22-II, ст.144, 145, 148; № 22-III, ст.149; № 22-V, ст. 152, 156, 158; № 22-VI, ст. 159; № 22-VII, ст. 161; № 23-I, ст. 166, 169; № 23-II, ст.172; 2016 г., № 1, ст.4; № 2, ст.9; № 6, ст.45; № 7-1, ст.49, 50; № 7-II, ст.53, 57; № 8-I, ст.62, 65; № 8-II, ст.66, 67, 68, 70, 72; № 12, ст.87; № 22, ст.116; № 23, ст.118; № 24, ст.124, 126, 131; 2017 г., № 1-2, ст.3; № 9, ст.17, 18, 21, 22; № 12, ст.34; № 14, ст.49, 50, 54; № 15, ст.55; № 16, ст.56; № 22-III, ст.109; № 23-III, ст.111; № 23-V, ст.113; № 24, ст.114, 115; 2018 г., № 1, ст.4; № 7-8, ст.22; № 9, ст.27; № 10, ст.32; № 11, ст.36, 37; № 12, ст.39; № 13, ст.41; № 14, ст.44; № 15, ст.46, 49, 50; № 16, ст.53; № 19, ст.62; № 22, ст.82; № 23, ст.91; № 24, ст.93, 94; Закон Республики Казахстан от 3 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам кинематографии", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 4 января 2019 г.; Закон Республики Казахстан от 8 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рекламы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 10 января 2019 г.; Закон Республики Казахстан от 21 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам усиления защиты права собственности, арбитража, оптимизации судебной нагрузки и дальнейшей гуманизации уголовного законодательства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 23 января 2019 г.):

1) 913-баптың 2-тармағының бірінші бөлігі "ал лотереялар үшін лотерея операторы" деген сөздерден кейін "немесе лотерея таратушы (агенті)" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 913-баптың 2-тармағының үшінші бөлігі "Лотерея операторының" деген сөздерден кейін "не лотерея таратушының (агентінің)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2014 ж., № 18-I, 18-II, 92-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; № 24, 145, 146-құжаттар; 2015 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 6-құжат; № 7, 33-құжат; № 8, 44, 45-құжаттар; № 9, 46-құжат; № 10, 50-құжат; № 11, 52-құжат; № 14, 71-құжат; № 15, 78-құжат; № 16, 79-құжат; № 19-I, 101-құжат; № 19-II, 102, 103, 105-құжаттар; № 20-ІV, 113-құжат; № 20-VІІ, 115-құжат; № 21-I, 124, 125-құжаттар; № 21-II, 130-құжат; № 21 -III, 137-құжат; № 22-I, 140, 141, 143-құжаттар; № 22-ІІ, 144, 145, 148-құжаттар; № 22-ІІІ, 149-құжат; № 22-V, 152, 156, 158-құжаттар; № 22-VI. 159-құжат; № 22-VII, 161-құжат; № 23-I, 166, 169-құжаттар; № 23-11, 172-құжат: 2016 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 9-құжат; № 6, 45-құжат; № 7-1, 49, 50-құжаттар; № 7-ІІ, 53,57- құжаттар; № 8-1, 62, 65-құжаттар; № 8-ІІ, 66, 67, 68, 70, 72-құжаттар; № 12 87-құжат; № 22, 116-құжат; № 23, 118-құжат; № 24, 124, 126, 131-құжаттар; 2017 ж.. № 1-2, 3-құжат; № 9, 17, 18, 21, 22-құжаттар; № 12, 34-құжат; № 14, 49, 50. 54-құжаттар; № 15, 55-құжат; № 16, 56-құжат; № 22-IIІ, 109-құжат; № 23-ІII 111-құжат; № 23-V, 113-құжат; № 24, 114, 115-құжаттар; 2018 ж., № 1, 4-құжат: № 7-8, 22-құжат; № 9, 27-құжат; № 10, 32-құжат; № 11, 36, 37-құжаттар; № 12, 39-құжат; № 13, 41 -құжат; № 14, 44-құжат; № 15, 46, 49, 50-құжаттар; № 16, 53-құжат; № 19, 62-құжат; № 22, 82-құжат; № 23, 91-құжат; № 24, 93, 94-құжаттар: 2019 жылғы 4 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кинематография мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2019 жылғы 10 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2019 жылғы 23 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне меншік құқығын қорғауды күшейту, төрелік, сот жүктемесін оңтайландыру және қылмыстық заңнаманы одан әрі ізгілендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы):

1) статью 445-1 дополнить частью 4-1 следующего содержания:
"4-1. Проведение лотереи лицом, не являющимся оператором лотереи, -
влечет предупреждение.";
дополнить частью 4-2 следующего содержания:
"4-2. Действие, предусмотренное частью 4-1 настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф на физических лиц в размере двухсот, субъектов малого предпринимательства или некоммерческие организации в размере семисот пятидесяти, на субъектов среднего предпринимательства - в размере тысячи, на субъектов крупного предпринимательства - в размере двух тысяч месячных расчетных показателей с конфискацией доходов, полученных вследствие совершения административного правонарушения.".
3. В Закон Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года "О рекламе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 174; 2006 г., № 15, ст.92; № 16, ст. 102; 2007 г., № 12, ст.88; 2009 г., № 17, ст.79, 82; 2010 г., № 5, ст.23; № 24, ст.146; 2011 г., № 11, ст.102; 2012 г., № 3, ст.25; № 14, ст.92; 2013 г., № 8, ст.50; № 21-22, ст.115; 2014 г., № 2, ст.11; № 11, ст.65; № 21, ст. 122; № 23, ст. 143; 2015 г., № 8, ст.44; № 20-IV, ст.113; 2016 г., № 6, ст.45; № 7-II, ст.53; № 8-II, ст.70; 2017 г., № 15, ст.55; № 24, ст.115; 2018 г., № 10, ст.32; № 24, ст.94; Закон Республики Казахстан от 8 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рекламы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 10 января 2019 г.):
1) статью 13 дополнить пунктом 1-3 следующего содержания:
"1-3. Запрещается использование в рекламе слова "лотерея", за исключением рекламы, размещаемой оператором лотереи.".
4. В Закон Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О лотереях и лотерейной деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2016 г., № 8-1, ст. 61):
1) статью 1 дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) распространитель (агент) лотереи - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющее за вознаграждение распространение (реализацию) лотерейных билетов, квитанций или иных документов, прием лотерейных ставок, проверку выигрышных лотерейных билетов, квитанций или иных документов, а также выплату, передачу, предоставление выигрышей, на основании заключенного с оператором лотереи договора;";
2) статью 5:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Проведение лотереи осуществляется способами, соответствующими требованиям, утверждаемым уполномоченным органом.";
дополнить пунктом 5 следующего содержания:

1) 445-1-бап мынадай мазмұндағы 4-1-бөлікпен толықтырылсын:
"4-1. Лотерея операторы болып табылмайтын тұлғаның лотереяны өткізуі -
ескерту жасауға әкеп соғады.";
мынадай мазмұндағы 4-2-бөлікпен толықтырылсын:
"4-2. Осы баптың 4-1-бөлігінде көзделген, әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған әрекет -
әкімшілік құқық бұзушылық жасау салдарынан алынған кірістер тәркілене отырып, жеке тұлғаларға - екі жүз, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне немесе коммерциялық емес ұйымдарға - жеті жүз елу, орта кәсіпкерлік субъектілеріне - бір мың, ірі кәсіпкерлік субъектілеріне екі мың айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.".
3. "Жарнама туралы" 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 174-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; № 16, 102-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 17, 79, 82-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 3, 25-құжат; № 14, 92-құжат; 2013 ж., № 8, 50-құжат; № 21-22, 115-құжат; 2014 ж., № 2, 11-құжат; № 11, 65-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; 2015 ж., № 8,44-құжат; № 20-ІV, 113-құжат; 2016 ж., № 6, 45-құжат; № 7-II, 53-құжат; № 8-ІІ, 70-құжат; 2017 ж., № 15, 55-құжат; № 24, 115-құжат; 2018 ж., № 10, 32-құжат; № 24, 94-құжат; 2019 жылғы 10 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 13-бап мынадай мазмұндағы 1-3-тармақпен толықтырылсын:
"1-3. Лотерея операторы орналастыратын жарнаманы қоспағанда, жарнамада "лотерея" деген сөзді пайдалануға тыйым салынады.".
4. "Лотереялар және лотерея қызметі туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2016 ж., № 8-І, 61-құжат):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) лотерея таратушы (агенті) - лотерея операторымен жасалған шарт негізінде лотерея билеттерін, түбіртектерін немесе өзге де құжаттарды таратуды (өткізуді), лотерея мөлшерлемелерін қабылдауды, ұтыс шыққан лотерея билеттерін, түбіртектерді немесе өзге де құжаттарды тексеруді, сондай-ақ ұтыстарды төлеуді, беруді, ұсынуды сыйақы үшін жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;";
2) 1-бап:
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Лотереяны өткізу уәкілетті орган бекітетін талаптарға сәйкес келетін тәсілдермен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:

"5. Запрещаются распространение (реализация), учет лотерейных билетов, а также прием лотерейных ставок лицом, не являющимся оператором лотереи или распространителем (агентом) лотереи.";
3) статью 7:
подпункт 3) после слов "разрабатывает и" дополнить словами "совместно с уполномоченным органом по предпринимательству";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) разрабатывает и утверждает правила проведения лотереи и требования, предъявляемые к способам проведения лотереи;";
4) пункт 1 статьи 11 после слов "лотерейных ставок конкретной лотереи" дополнить словами "либо за счет собственных средств";
5) статью 12 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Электронная форма лотерейных билетов, квитанций или иных документов должна содержать следующую обязательную информацию:
1) наименование оператора лотереи;
2) номер лотерейного билета, квитанции или иного документа;
3) цену лотерейного билета, квитанции или иного документа;
4) ссылку на доступ к расширенной информации о месте нахождения, номерах телефонов и интернет-ресурсе оператора лотереи, наименовании лотереи, номере или наименовании тиража (для тиражных лотерей), дате и месте проведения розыгрыша призового фонда (для тиражной лотереи), месте и сроках получения выигрыша, размере призового фонда.";
6) пункт 4 статьи 13 изложить в следующей редакции:
"4. Тиражная комиссия подтверждает соответствие условий проведения лотереи требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о лотерейной деятельности, путем подписания членами тиражной комиссии документации в порядке, определяемом в правилах проведения лотереи, утверждаемых уполномоченным органом.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

"5. Лотерея операторы немесе лотерея таратушы (агенті) болып табылмайтын тұлғаның лотерея билеттерін таратуына (өткізуіне), есепке алуына, сондай-ақ лотерея мөлшерлемелерін қабылдауына тыйым салынады.";
3) 7-бапта:
3) тармақша "әзірлейді және" деген сөздерден кейін "кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"3-1) лотереяны еткізу қағидаларын және лотерея өткізудің тәсілдеріне қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді;";
4) 11-баптың 1-тармағы "пайызы мөлшерінде" деген сөздерден кейін "не меншікті қаражаты есебінен" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 12-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Лотерея билеттерінің, түбіртектердің немесе өзге де құжаттардың электрондық нысанында мынадай міндетті ақпарат:
1) лотерея операторының атауы;
2) лотерея билетінің, түбіртектің немесе өзге құжаттың нөмірі;
3) лотерея билетінің, түбіртектің немесе өзге құжаттың бағасы;
4) лотерея операторының орналасқан жері, телефон нөмірлері және интернет-ресурсы, лотереяның атауы, тираждың нөмірі немесе атауы туралы (тираждық лотереялар үшін), жүлде қорының ұтыс ойыны өткізілетін күн мен орын туралы (тираждық лотерея үшін), ұтысты алу орны мен мерзімдері туралы, жүлде қорының мөлшері туралы кеңейтілген ақпаратқа қолжетімділік сілтемесі қамтылуға тиіс.";
6) 13-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тираждық комиссия уәкілетті орган бекітетін лотереяны өткізу қағидаларында айқындалатын тәртіппен құжаттамаға тираждық комиссия мүшелерінің қол қоюы арқылы лотерея өткізу шарттарының Қазақстан Республикасының лотерея қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайды.".
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті