О некоторых вопросах высших учебных заведений Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2019 года № 752.
В соответствии с пунктом 1 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать:
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Актюбинский государственный региональный университет имени К. Жубанова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аркалыкский государственный педагогический институт имени И. Алтынсарина" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический институт имени И. Алтынсарина" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет имени Сарсена Аманжолова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени Сарсена Аманжолова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный педагогический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан и республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный университет имени М.Х. Дулати" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем слияния и преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Таразский региональный университет имени М.Х. Дулати" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жоғары оқу орындарының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 қазандағы № 752 қаулысы.
"Коммерциялық емес ұйымдар туралы" 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
3) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
4) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "І. Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "І. Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
5) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Тараз мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны біріктіру және қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);

6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт Ата" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Кызылординский университет имени Коркыт Ата" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный педагогический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Павлодарский педагогический университет" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
10) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно–Казахстанский государственный университет имени Махамбета Утемисова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Западно–Казахстанский университет имени Махамбета Утемисова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
11) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский государственный университет имени Халела Досмухамедова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);

6) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
7) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
8) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қорқыт Ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
9) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Павлодар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
10) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
11) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);

12) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный университет имени Шакарима города Семей" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Университет имени Шакарима города Семей" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
13) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный университет имени С. Торайгырова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
14) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный индустриальный университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Карагандинский индустриальный университет" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
15) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский государственный университет имени А. Байтурсынова" Министерства образования и науки Республики Казахстан и республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский государственный педагогический университет имени Умирзака Султангазина" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем слияния и преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Костанайский региональный университет имени А. Байтурсынова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
16) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Карагандинский университет имени академика Е.А. Букетова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
17) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный технический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Карагандинский технический университет" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);

12) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
13) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
14) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қарағанды мемлекеттік индустриялық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қарағанды индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
15) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Өмірзақ Сұлтанғазин атындағы Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны біріктіру және қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "А. Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
16) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
17) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қарағанды мемлекеттік техникалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қарағанды техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);

18) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный университет имени М. Ауэзова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
19) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Рудненский индустриальный институт" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Рудненский индустриальный институт" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
20) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Каспийский государственный университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Кокшетауский университет имени Ш. Уалиханова" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный женский педагогический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан и его дочерние государственные предприятия "Научно-исследовательский институт новых химических технологий и материалов", "Научно-исследовательский институт математики и механики", "Научно-исследовательский институт проблем биологии и биотехнологии", "Научно-исследовательский институт проблем экологии", "Центр физико-химических методов исследования и анализа", "Научно-исследовательский институт экспериментальной и теоретической физики", "Научно-технологический парк" и "Национальная нанотехнологическая лаборатория открытого типа" путем слияния и преобразования в некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" (далее – общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале;

18) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
19) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Рудный индустриялық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Рудный индустриялық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
20) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
21) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
22) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
23) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның "Жаңа химиялық технологиялар және материалдар ғылыми-зерттеу институты", "Математика және механика ғылыми зерттеу институты", "Биология және биотехнология мәселелері ғылыми-зерттеу институты", "Экология мәселелері ғылыми-зерттеу институты", "Физика-химиялық әдістерді талдау және зерттеу орталығы", "Эксперименттік және теориялық физика ғылыми-зерттеу институты", "Ғылыми-технологиялық парк" және "Ашық түрдегі ұлттық нанотехнологиялық зертхана" еншілес мемлекеттік кәсіпорындары біріктіру және қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);

24) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный технический университет имени Д. Серикбаева" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева" со стопроцентным участием государства в уставном капитале (далее – общество);
25) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики путем преобразования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке в некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный педагогический университет имени Абая" (далее - общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале
2. Определить основным предметом деятельности обществ предоставление образовательных услуг в сфере высшего, послевузовского, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) утверждение уставов обществ;
2) государственную регистрацию обществ в органах юстиции;
3) избрание лиц, уполномоченных на подписание от имени обществ документов для государственной регистрации, осуществление финансово-хозяйственной деятельности и представление их интересов перед третьими лицами до образования органов управления;
4) передачу Министерству образования и науки Республики Казахстан прав владения и пользования государственными пакетами акций обществ;
5) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 октября 2019 года № 752
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
перечень акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и государственные доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденный указанным постановлением, дополнить:

24) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік техникалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам);
25) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қайта құру жолымен жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғамдар қызметінің негізгі нысанасы жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру саласында білім беру қызметтерін ұсыну болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесе отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) қоғамдардың жарғыларын бекітуді;
2) қоғамдардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) басқару органдары құрылғанға дейін қоғамдардың атынан мемлекеттік тіркеу, қаржы-шаруашылық қызметті жүзеге асыру және үшінші тұлғалар алдында оның мүдделерін білдіру үшін құжаттарға қол қоюға уәкілетті адамды сайлауды;
4) қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету мен пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне беруді;
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 11 қазандағы
№ 752 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысудың мемлекеттік үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктерінің тізбесі:

1) строкой, порядковый номер 13-14, следующего содержания:
"13-14. Некоммерческое акционерное общество "Кокшетауский университет имени Ш. Уалиханова".";
2) строкой, порядковый номер 21-193, следующего содержания:
"21-193. Некоммерческое акционерное общество "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева".";
3) строкой, порядковый номер 38-8, следующего содержания:
"38-8. Некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова".";
4) строкой, порядковый номер 123-153, следующего содержания:
"123-153. Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет".";
5) строкой, порядковый номер 123-154, следующего содержания:
"123-154. Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет имени аль-Фараби".";
6) строкой, порядковый номер 123-155, следующего содержания:
"123-155. Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный педагогический университет имени Абая".";
7) строкой, порядковый номер 133-9, следующего содержания:
"133-9. Некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова".";
8) строкой, порядковый номер 145-8, следующего содержания:
"145-8. Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова".";
9) строкой, порядковый номер 165-20, следующего содержания:
"165-20. Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени Сарсена Аманжолова".";
10) строкой, порядковый номер 165-21, следующего содержания:
"165-21. Некоммерческое акционерное общество "Университет имени Шакарима города Семей".";
11) строкой, порядковый номер 165-22, следующего содержания:
"165-22. Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева".";
12) строкой, порядковый номер 180-8, следующего содержания:
"180-8. Некоммерческое акционерное общество "Таразский региональный университет имени М.Х. Дулати".";
13) строкой, порядковый номер 194-7, следующего содержания:
"194-7. Некоммерческое акционерное общество "Западно–Казахстанский университет имени Махамбета Утемисова".";
14) строкой, порядковый номер 214-20, следующего содержания:
"214-20. НАО "Карагандинский индустриальный университет".";
15) строкой, порядковый номер 214-21, следующего содержания:
"214-21. Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский университет имени академика Е.А. Букетова".";
16) строкой, порядковый номер 214-22, следующего содержания:
"214-22. Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский технический университет".";

1) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-14-жолмен:
"13-14. "Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
2) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-193-жолмен:
"21-193. "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
3) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 38-8-жолмен:
"38-8. "Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
4) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-153-жолмен:
"123-153. "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
5) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-154-жолмен:
"123-154. "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
6) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-155-жолмен:
"123-155. "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
7) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 133-9-жолмен:
"133-9. "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
8) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 145-8-жолмен:
"145-8. "Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
9) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 165-20-жолмен:
"165-20. "Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
10) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 165-21-жолмен:
"165-21. "Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".;
11) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 165-22-жолмен:
"165-22. "Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
12) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 180-8-жолмен:
"180-8. "М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
13) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 194-7-жолмен:
"194-7. Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
14) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 214-20-жолмен:
"214-20. "Қарағанды индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".;
15) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 214-21-жолмен:
"214-21. "Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
16) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 214-22-жолмен:
"214-22. "Қарағанды техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";

17) строкой, порядковый номер 218-9, следующего содержания:
"218-9. Некоммерческое акционерное общество "Кызылординский университет имени Коркыт Ата".";
18) строкой, порядковый номер 229-13, следующего содержания:
"229-13. Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический институт имени И. Алтынсарина".";
19) строкой, порядковый номер 229-14, следующего содержания:
"229-14. НАО "Костанайский региональный университет имени А. Байтурсынова".";
20) строкой, порядковый номер 229-15, следующего содержания:
"229-15. Некоммерческое акционерное общество "Рудненский индустриальный институт".";
21) строкой, порядковый номер 236-10, следующего содержания:
"236-10. Некоммерческое акционерное общество "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова".";
22) строкой, порядковый номер 265-13, следующего содержания:
"265-13. Некоммерческое акционерное общество "Павлодарский педагогический университет".";
23) строкой, порядковый номер 265-14, следующего содержания:
"265-14. Некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет".";
24) строкой, порядковый номер 280-9, следующего содержания:
"280-9. Некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева".";
25) строкой, порядковый номер 306, следующего содержания:
"306. Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан" дополнить:
1) строкой, порядковый номер 222-33-18, следующего содержания:
"222-33-18. НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова".";
2) строкой, порядковый номер 222-33-19, следующего содержания:
"222-33-19. НАО "Аркалыкский педагогический институт имени И. Алтынсарина".";
3) строкой, порядковый номер 222-33-20, следующего содержания:
"222-33-20. НАО "Восточно-Казахстанский университет имени Сарсена Аманжолова".";
4) строкой, порядковый номер 222-33-21, следующего содержания:
"222-33-21. НАО "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова".";
5) строкой, порядковый номер 222-33-22, следующего содержания:
"222-33-22. НАО "Таразский региональный университет имени М.Х. Дулати".";

17) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 218-9-жолмен:
"218-9. "Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
18) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 229-13-жолмен:
"229-13. "Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
19) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 229-14-жолмен:
"229-14. "А. Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
20) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 229-15-жолмен:
"229-15. "Рудный индустриялық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
21) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 236-10-жолмен:
"236-10. "Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
22) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 265-13-жолмен:
"265-13. "Павлодар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
23) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 265-14-жолмен:
"265-14. "Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".;
24) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 280-9-жолмен:
"280-9. "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
25) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 306-жолмен:
"306. "М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы." толықтырылсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлім:
1) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-18-жолмен:
"222-33-18 "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" КеАҚ.";
2) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-19-жолмен:
"222-33-19 "Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты" КеАҚ.";
3) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-20-жолмен:
"222-33-20 "Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" КеАҚ.";
4) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-21-жолмен:
"222-33-21 "Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" КеАҚ.";
5) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-22-жолмен:
"222-33-22 "М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті" КеАҚ.";

6) строкой, порядковый номер 222-33-23, следующего содержания:
"222-33-23. НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева".";
7) строкой, порядковый номер 222-33-24, следующего содержания:
"222-33-24. НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева".";
8) строкой, порядковый номер 222-33-25, следующего содержания:
"222-33-25. НАО "Кызылординский университет имени Коркыт Ата".";
9) строкой, порядковый номер 222-33-26, следующего содержания:
"222-33-26. НАО "Павлодарский педагогический университет".";
10) строкой, порядковый номер 222-33-27, следующего содержания:
"222-33-27. НАО "Западно–Казахстанский университет имени Махамбета Утемисова".";
11) строкой, порядковый номер 222-33-28, следующего содержания:
"222-33-28. НАО "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова".";
12) строкой, порядковый номер 222-33-29, следующего содержания:
"222-33-29. НАО "Университет имени Шакарима города Семей".";
13) строкой, порядковый номер 222-33-30, следующего содержания:
"222-33-30. НАО "Торайгыров университет".";
14) строкой, порядковый номер 222-33-31, следующего содержания:
"222-33-31. НАО "Карагандинский индустриальный университет".";
15) строкой, порядковый номер 222-33-32, следующего содержания:
"222-33-32. НАО "Костанайский региональный университет имени А. Байтурсынова".";
16) строкой, порядковый номер 222-33-33, следующего содержания:
"222-33-33. НАО "Карагандинский университет имени академика Е.А. Букетова".";
17) строкой, порядковый номер 222-33-34, следующего содержания:
"222-33-34. НАО "Карагандинский технический университет".";
18) строкой, порядковый номер 222-33-35, следующего содержания:
"222-33-36. НАО "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова".";
19) строкой, порядковый номер 222-33-36, следующего содержания:
"222-33-37. НАО "Рудненский индустриальный институт".";
20) строкой, порядковый номер 222-33-37, следующего содержания:
"222-33-38. НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова".";
21) строкой, порядковый номер 222-33-38, следующего содержания:
"222-33-40. НАО "Кокшетауский университет имени Ш. Уалиханова".";
22) строкой, порядковый номер 222-33-39, следующего содержания:
"222-33-41. НАО "Казахский национальный женский педагогический университет".";
23) строкой, порядковый номер 222-33-40, следующего содержания:
"222-33-42. НАО "Казахский национальный университет имени аль-Фараби".";
24) строкой, порядковый номер 222-33-41, следующего содержания:
"222-33-43. НАО "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева".";

6) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-23-жолмен:
"222-33-23 "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" КеАҚ.";
7) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-24-жолмен:
"222-33-24 "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ.";
8) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-25-жолмен:
"222-33-25 "Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті" КеАҚ.";
9) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-26-жолмен:
"222-33-26 "Павлодар педагогикалық университеті" КеАҚ.";
10) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-27-жолмен:
"222-33-27 "Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті" КеАҚ.";
11) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-28-жолмен:
"222-33-28 "Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" КеАҚ.";
12) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-29-жолмен:
"222-33-29 "Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті" КеАҚ.";
13) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-30-жолмен:
"222-33-30. "Торайғыров университеті" КеАҚ.".;
14) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-31-жолмен:
"222-33-31. "Қарағанды индустриялық университеті" КеАҚ.".;
15) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-32-жолмен:
"222-33-32. "А. Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университеті" КеАҚ.";
16) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-33-жолмен:
"222-33-33. "Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетi" КеАҚ.";
17) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-34-жолмен:
"222-33-34. "Қарағанды техникалық университетi" КеАҚ.";
18) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-36-жолмен:
"222-33-36. "М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" КеАҚ.";
19) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-37-жолмен:
"222-33-37. "Рудный индустриялық институты" КеАҚ.";
20) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-38-жолмен:
"222-33-38. "Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті" КеАҚ.";
21) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-40-жолмен:
"222-33-40. "Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi" КеАҚ.";
22) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-41-жолмен:
"222-33-41. "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" КеАҚ.";
23) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-42-жолмен:
"222-33-42. "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" КеАҚ.";
24) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-43-жолмен:
"222-33-43. "Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" КеАҚ.";

25) строкой, порядковый номер 222-33-42, следующего содержания:
"222-33-44. НАО "Казахский национальный педагогический университет имени Абая".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года № 1021 "Об утверждении перечня государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 28, ст. 339):
в перечне государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 12 и 23 исключить;
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева"
город Алматы
";
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет"
город Алматы
";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени Сарсена Аманжолова"
город Усть-Каменогорск
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова"
город Талдыкорган
";
строку, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
"
11
Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова"
город Атырау
";
строку, порядковый номер 13, изложить в следующей редакции:
"
13
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский университет имени академика Е.А. Букетова"
город Караганда
";
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"
15
Некоммерческое акционерное общество "Кызылординский университет имени Коркыт Ата"
город Кызылорда
";
строку, порядковый номер 17, изложить в следующей редакции:
"
17
Некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет"
город Павлодар
";
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"
18
Некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева"
город Петропавловск
";
строку, порядковый номер 21, изложить в следующей редакции:
"
21
Некоммерческое акционерное общество "Западно-Казахстанский университет имени Махамбета Утемисова"
город Уральск
";
строку, порядковый номер 22, изложить в следующей редакции:
"
22
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова"
город Шымкент
";
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
"
24
Некоммерческое акционерное общество "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
город Нур-Султан
";
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"
26
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
город Алматы
";

25) мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-44-жолмен:
"222-33-44. "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" КеАҚ." толықтырылсын.
3. "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 шілдедегі № 1021 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 28, 339-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесінде:
реттік нөмірлері 12 және 23-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
"Қ.И.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
";
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
"Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
";
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Өскемен қаласы
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
"Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Талдықорған қаласы
";
реттік нөмірі 11-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
11
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Атырау қаласы
";
реттік нөмірі 13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қарағанды қаласы
";
реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
15
"Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қызылорда қаласы
";
реттік нөмірі 17-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
17
"Торайғыров университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Павлодар қаласы
";
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
18
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Петропавл қаласы
";
реттік нөмірі 21-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
21
"Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Орал қаласы
";
реттік нөмірі 22-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
22
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Шымкент қаласы
";
реттік нөмірі 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
24
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Нұр-Сұлтан қаласы
";
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
26
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
";

строку, порядковый номер 32-1, изложить в следующей редакции:
"
32-1
Некоммерческое акционерное общество "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова"
город Актау
";
строку, порядковый номер 32-2, изложить в следующей редакции:
"
32-2
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
город Алматы
";
строку, порядковый номер 34, изложить в следующей редакции:
"
34
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский индустриальный университет"
город Темиртау
";
строку, порядковый номер 35, изложить в следующей редакции:
"
35
Некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова"
город Актобе
";
строку, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
"
36
Некоммерческое акционерное общество "Университет имени Шакарима города Семей"
город Семей
";
дополнить строкой, порядковый номер 37, следующего содержания:
"
37
Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический институт имени И. Алтынсарина"
город Аркалык
";
дополнить строкой, порядковый номер 38, следующего содержания:
"
38
Некоммерческое акционерное общество "Таразский региональный университет имени М.Х. Дулати"
город Тараз
";
дополнить строкой, порядковый номер 39, следующего содержания:
"
39
Некоммерческое акционерное общество "Павлодарский педагогический университет"
город Павлодар
";
дополнить строкой, порядковый номер 40, следующего содержания:
"
40
Некоммерческое акционерное общество "Костанайский региональный университет имени А. Байтурсынова"
город Костанай
";
дополнить строкой, порядковый номер 41, следующего содержания:
"
41
Некоммерческое акционерное общество "Рудненский индустриальный институт"
город Рудный
";
дополнить строкой, порядковый номер 42, следующего содержания:
"
42
Некоммерческое акционерное общество "Кокшетауский университет Ш. Уалиханова"
город Кокшетау
";
дополнить строкой, порядковый номер 43, следующего содержания:
"
43
Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева"
город Усть-Каменогорск
";
дополнить строкой, порядковый номер 44, следующего содержания:
"
44
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский технический университет"
город Караганда
".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 октября 2019 года № 752
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан

реттік нөмірі 32-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32-1
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ақтау қаласы
";
реттік нөмірі 32-2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32-2
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
";
реттік нөмірі 34-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
34
"Қарағанды индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Теміртау қаласы
";
реттік нөмірі 35-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ақтөбе қаласы
";
реттік нөмірі 36-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
36
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Семей қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 37-жолмен толықтырылсын:
"
37
"Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Арқалық қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 38-жолмен толықтырылсын:
"
38
"М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Тараз қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 39-жолмен толықтырылсын:
"
39
"Павлодар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Павлодар қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 40-жолмен толықтырылсын:
"
40
"А. Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қостанай қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 41-жолмен толықтырылсын:
"
41
"Рудный индустриялық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Рудный қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 42-жолмен толықтырылсын:
"
42
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Көкшетау қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 43-жолмен толықтырылсын:
"
43
"Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Өскемен қаласы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 44-жолмен толықтырылсын:
"
44
"Қарағанды техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қарағанды қаласы
".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 11 қазандағы
№ 752 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2002 года № 984 "Вопросы Республиканского государственного предприятия "Казахский национальный университет имени Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 326).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 37 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2002 года № 984".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1258 "Некоторые вопросы Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени Аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 47, ст. 575).

1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 6 қыркүйектегі № 984 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 29, 326-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 6 қыркүйектегі № 984 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 37 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1258 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 47, 575-құжат).