"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 251 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдык келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарамағына беру жолымен қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігін "Қоғамдык келісім" республикалық мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган етіп айқындасын;
2) осы Жарлықты іске асыруға бағытталған заңнамалық актілерге өзгерістер енгізу жөнінде шаралар қабылдасын;
3) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгсрістер бекітілсін.
4. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойыллы деп танылсын
5. Осы Жарлық, мекеме заңнамада белгіленген тәртіппен қайта тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізілетін осы Жарлықтың 3 және 4-тармақтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер
1. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
"
"Қоғамдық келісім" республикалық
мемлекеттік
мекемесінің
директоры
Президент
Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының орынбасары, Әкімшіліктің Қазақстан халқы Ассамблеясы хатшылығының
меңгерушісі
Әкімшілік
Басшысы
"
деген жол алып тасталсын.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Некоторые вопросы республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 251.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Некоторые вопросы республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Респубилики Казахстан
А. Мамии
Некоторые вопросы республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Преобразовать республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан путем передачи в ведение Правительства Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) определить уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" (далее - учреждение) Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан;
2) принять меры по внесению изменений в законодательные акты, направленные на реализацию настоящего Указа;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, к настоящему Указу.
4. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящем Указу.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением пунктов 3 и 4 настоящего Указа, которые вводятся в действие со дня перерегистрации учреждения в установленном законодательством порядке.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2020 года №
Изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212): в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом: строку:
"
Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Президентом
заместителем Председателя Ассамблеи народа Казахстана, заведующим Секретариатом Ассамблеи народа Казахстана Администрации
Руководителем Администрации
"
исключить.

2. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Казақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"1. Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген тарауда:
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры" деген жол алып тасталсын.
3. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 39, 230-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
мына:
"
Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің директоры
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасы кітапханасының директоры
"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің директоры
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасы кітапханасының директоры
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
"
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы
№ Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған кейбір жарлықтарының тізбесі
1. 1-тармақты қоспағанда, "Қазақстан Республикасының Президенті жанынан "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесін құру және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 837 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 38-39, 368-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 76 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы.

2. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом: в главе "I Политические государственные должности" строку "Директор республиканского государственною учреждения "Қоғамдық келісім" исключить
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 39, ст. 230):
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Директор Архива Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Директор республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента
Директор республиканского государственного учереждения "Службы центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента
изложить в следующей редакции:
"
Директор Архива Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Директор республиканского государственного учереждения "Службы центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 2020 года №
Перечень утративших силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 837 "О создании республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан и внесении дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан", за исключением пункта
1 (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 38-39, ст. 368.).
2. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 76 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".

3. "Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы - Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 151 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістердің 19-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., 5-6, 58-құжат).

3. Пункт 19 изменений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 151 "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны - столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан - столицу Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2019 г., №5-6, ст. 58).