Об утверждении Национального плана по защите жизни и здоровья казахстанцев в условиях пандемии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 489. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2021 года № 781.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.11.2021 № 781.
В целях недопущения распространения коронавирусной инфекции и защиты жизни, здоровья населения Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Национальный план по защите жизни и здоровья казахстанцев в условиях пандемии (далее – Национальный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Национального плана:
1) обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных в Национальном плане;
2) ежемесячно до 5 числа представлять информацию о ходе исполнения Национального плана в Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан ежемесячно до 15 числа представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе исполнения Национального плана.
4. Контроль и координацию за исполнением Национального плана возложить на Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2020 года №489
от " " 2020 года
№
Национальный план по защите жизни и здоровья казахстанцев в условиях пандемии
Наименование мероприятий
Срок исполнения
Ответственные
Форма завершения
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
1. Организация медицинской помощи, в том числе лицам из групп риска (пожилые люди и лица, имеющие хронические заболевания)
1
Усиление и финансовая поддержка деятельности Сall-центра для информационно-разъяснительной работы с населением по первым признакам COVID-19 и алгоритму действий при их появлении, в режиме 24/7
Июнь 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
постановление акиматов областей и городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент
МБ
2
Организация мобильных универсальных бригад при организациях ПМСП для оказания комплекса медицинских услуг населению на дому, в медико-социальных учреждениях (МСУ), в том числе доставка лекарственных средств
июль 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
постановление акиматов областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в пределах средств ГОБМП и ОСМС
3
Организация CORONA-TAXI для обеспечения мобильных бригад по забору биоматериала, доставке лекарственных средств и лечению пациентов с COVID-19 и пневмонией с привлечением автопарка МИО, перешедших на удаленный формат работы, волонтеров и пр.
июль 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкенат
заключенные договора на приобретение услуг CORONA-TAXI
МБ
4

Пандемия жағдайында қазақстандықтардың өмірі мен денсаулығын қорғау жөніндегі ұлттық жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 489 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 қарашадағы № 781 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.11.2021 № 781 қаулысымен.
Коронавирустық инфекцияның таралуына жол бермеу және халықтың өмірін, денсаулығын қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Пандемия жағдайында қазақстандықтардың өмірі мен денсаулығын қорғау жөніндегі ұлттық жоспар (бұдан әрі – Ұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Ұлттық жоспарды орындауға жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), сондай-ақ өзге де ұйымдар (келісу бойынша):
1) Ұлттық жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) ай сайын, айдың 5-ші күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне Ұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ай сайын 15-ші күнге дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Ұлттық жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Ұлттық жоспардың орындалуын бақылау және үйлестіру Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 30 шілдедегі
№ 489 қаулысымен
бекітілген
Пандемия жағдайында қазақстандықтардың өмірі мен денсаулығын қорғау жөніндегі ұлттық жоспар
Іс-шаралардың атауы
Орындау мерзімі
Жауаптылар
Аяқталу нысаны
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
Адамдарға, оның ішінде тәуекел тобындағы адамдарға (қарт адамдар және созылмалы аурулары бар адамдар) медициналық көмекті ұйымдастыру
1
COVID-19 алғашқы белгілері және олар пайда болған кездегі іс-қимыл алгоритмі бойынша халықпен ақпараттық-түсіндіру жұмысы үшін Call-орталықтың қызметін 24/7 режимінде күшейту және қаржылық қолдау
2020 жылғы маусым
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары әкімдіктерінің қаулысы
ЖБ
2
Халыққа үйде, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (МӘМ) медициналық қызметтер кешенін көрсету үшін МСАК ұйымдары жанынан мобильдік әмбебап бригадаларды ұйымдастыру, оның ішінде дәрілік заттарды жеткізу
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары әкімдіктерінің қаулысы
ТМККК мен МӘМС қаражаттарының шегінде
3
Қашықтан жұмыс істеу форматына көшкен ЖАО автопаркін тарта отырып, COVID-19 және пневмониямен ауыратын пациенттерден биоматериалдарды алу, оларға дәрілік заттарды жеткізу және емдеу бойынша мобильді бригадаларды, еріктілерді және т. б. қамтамасыз ету үшін CORONA-TAXI ұйымдастыру
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
CORONA-TAXI көрсетілетін қызметтерін сатып алуға жасалған шарттар
ЖБ
4

Расширение перечня медицинских организаций для проведения амбулаторной компьютерной томографии, с привлечением имеющихся ресурсов в регионе независимо от форм собственности с режимом работы 24/7 и обеспечением полного охвата нуждающихся в исследовании, только по направлениям ПМСП и стационаров, в рамках ГОБМП и ОСМС
июль 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
постановление акиматов областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в пределах средств ГОБМП и ОСМС
5
Создание региональных центров компетенций со всеми узкими специалистами (для амбулаторного уровня) для консультирования больных
июль 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказы УЗ
МБ
6
Организация дистанционного динамического наблюдения за пациентами с хроническими заболеваниями и лиц пожилого возраста
июль 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказы УЗ
не требуется
7
Обеспечение внедрения триажа и организация изоляторов в приемных отделениях многопрофильных стационаров
июль 2020 года
МЗ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказы УЗ
МБ
8
Внедрение мер по инфекционной безопасности и защите медицинского персонала (зонирование, видеонаблюдение, визуализация) в медицинских организациях
постоянно
МЗ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказы УЗ
МБ
9
Разработка и утверждение алгоритма дистанционного наблюдения больных с COVID-19 на амбулаторном уровне
июль 2020 года
МЗ
приказ МЗ
не требуется
10
Разработка и утверждение алгоритма динамического наблюдения больных с хроническими заболеваниями, в том числе лиц старше 65 лет в период неблагоприятной эпидемиологической ситуации по COVID-19
к 15 августа 2020 года
МЗ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ МЗ
не требуется
11
Разработка и утверждение памяток, буклетов для населения по профилактике COVID-19 и наблюдению на амбулаторном уровне
июль 2020 года
МЗ
приказ МЗ
не требуется
12
Тиражирование памяток, буклетов для населения по профилактике COVID-19 и наблюдению на амбулаторном уровне, а также алгоритма дистанционного наблюдения больных с COVID-19 на амбулаторном уровне и доведение их до сведения населения
июль 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
расчет потребности и тиражирование
МБ
2. Укрепление инфраструктуры и материально-технического оснащения медицинских организаций
1
Продление действия специального порядка проведения государственных закупок способом из одного источника для первоочередных нужд по "COVID-19" до конца текущего года
июль 2020 года
МФ, МЗ, МЮ, МНЭ, МИИР, МТСЗН
решение Государственной комиссии, постановление Правительства
не требуется
2
Приведение противоинфекционных стационаров и организаций ПМСП, стационарных медико-социальных учреждений в соответствие с требованиями инфекционной безопасности (в том числе капитальный ремонт, установка централизованной системы газоснабжения, приточно-вытяжная вентиляция, визуализация, зонирование, фильтры, изоляторы, шлюзы и т.д.), в том числе в рамках Дорожной карты занятости населения
август - октябрь 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МТСЗН, МЗ
отчетная информация в МЗ, акты приемки ввода в эксплуатацию
МБ
3
Определение потребности и выделение средств из резервов местных бюджетов на оснащение всем необходимым медицинским оборудованием в соответствии с утвержденным Стандартом оказания медицинской помощи при "COVID-19" т.ч. аппараты ИВЛ, кислородные концентраторы, аппараты виброакустической терапии, мониторы пациентов, пульсоксиметры, перфузоры и т.д.) действующих и вновь разворачиваемых инфекционных коек, в том числе в стационарных медико-социальных учреждениях в зависимости вероятных сценариев заболеваемости
июль-октябрь 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ
отчетная информация в МЗ, решение акима, договор с ФСМС, акты приемки
МБ
4
Организация производства отечественных аппаратов ИВЛ
ноябрь 2020 года
МИИР, МЗ, НПП
производство не менее 500 единиц ИВЛ
в пределах выделенных средств из резерва Правительства
5
Обеспечение дооснащения санитарным автотранспортом отечественного производства службы скорой медицинской помощи, в том числе с использованием механизма финансового лизинга
до 1 октября 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МИИР, МЗ
отчетная информация в Правительство, акт приемки
в пределах выделенных средств
6

24/7 жұмыс режимімен және ТМККК және МӘМС шеңберінде тек МСАК пен стационарлардың бағыттары бойынша зерттеуді қажет ететін адамдарды толық қамтуды қамтамасыз ете отырып, меншік нысанына қарамастан өңірде қолда бар ресурстарды тарта отырып, амбулаториялық компьютерлік томографияны жүргізу үшін медициналық ұйымдардың тізбесін кеңейту
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары әкімдіктерінің қаулысы
ТМККК мен МӘМС қаражатының шегінде
5
Науқастарға консультация беру үшін барлық арнайы мамандары бар (амбулаториялық деңгей үшін) өңірлік құзыреттер орталықтарын құру
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСБ бұйрықтары
ЖБ
6
Созылмалы аурулары бар пациенттерді және егде жастағы адамдарды қашықтықтан динамикалық бақылауды ұйымдастыру
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСБ бұйрықтары
талап етілмейді
7
Көп бейінді стационарлардың қабылдау бөлімшелерінде триаж енгізуді қамтамасыз ету және изоляторларды ұйымдастыру
2020 жылғы шілде
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСБ бұйрықтары
ЖБ
8
Медициналық ұйымдарда инфекциялық қауіпсіздік және медицина персоналын қорғау (аймақтандыру, бейнебақылау, визуализациялау) бойынша шараларды енгізу
үнемі
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСБ бұйрықтары
ЖБ
9
COVID-19 ауыратын науқастарды амбулаториялық деңгейде қашықтан бақылау алгоритмін әзірлеу және бекіту
2020 жылғы шілде
ДСМ
ДСМ бұйрығы
талап етілмейді
10
COVID-19 бойынша қолайсыз эпидемиялық жағдай кезеңінде созылмалы аурулармен ауыратын науқастарды, оның ішінде 65 жастан және одан жоғары жастағы адамдарды динамикалық бақылау алгоритмін әзірлеу және бекіту
2020 жылғы
15 тамызға қарай
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСМ бұйрығы
талап етілмейді
11
COVID-19 профилактикасы және амбулаториялық деңгейде бақылау бойынша халыққа арналған жаднамалар, буклеттер әзірлеу және бекіту
2020 жылғы шілде
ДСМ
ДСМ бұйрығы
талап етілмейді
12
CОVID-19 профилактикасы және амбулаториялық деңгейде бақылау бойынша халыққа арналған жаднамаларды, буклеттерді, сондай-ақ COVID-19 ауыратын науқастарды амбулаториялық деңгейде қашықтан бақылау алгоритмін тираждау және оларды халыққа жеткізу
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
қажеттілікті есептеу және тираждау
ЖБ
Медициналық ұйымдардың инфрақұрылымын және материалдық-техникалық жарақтандырылуын нығайту
1
"COVID-19" бойынша бірінші кезектегі мұқтаждық үшін бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізудің арнайы тәртібінің қолданысын ағымдағы жылдың соңына дейін ұзарту
2020 жылғы шілде
Қаржымині,
ДСМ, Әділетмині,
ҰЭМ, ИИДМ, Еңбекмині
Мемлекеттік комиссияның шешімі, Үкіметтің қаулысы
талап етілмейді
2
Инфекцияға қарсы стационарлар мен БМСК ұйымдарын, стационарлық медициналық-әлеуметтік мекемелерді (оның ішінде күрделі жөндеу, газбен жабдықтаудың орталықтандырылған жүйесін орнату, сору-сыртқа тарату желдеткіші, визуализация, аймақтау, сүзгілер, изоляторлар, шлюздер және т. б.), оның ішінде Халықты жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде инфекциялық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келтіру
2020 жылғы тамыз-қазан
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері,
Еңбекмині, ДСМ
ДСМ-ге есептік ақпарат, қабылдау, пайдалануға беру актілері
ЖБ
3
"COVID-19" кезінде жұмыс істеп тұрған және жаңадан ашылатын инфекциялық төсек-орындарды, оның ішінде сырқаттанушылықтың ықтимал сценарийлеріне байланысты стационарлық медициналық-әлеуметтік мекемелердегі мұқтаждықты айқындау және бекітілген Медициналық көмек көрсету стандартына сәйкес барлық қажетті медициналық жабдықтармен (оның ішінде ӨЖЖ аппараттары, оттегі концентраторлары, виброакустикалық терапия аппараттары, пациенттердің мониторлары, пульсоксиметрлер, перфузорлар және т. б.) жарақтандыруға жергілікті бюджеттердің резервінен қаражат бөлу
2020 жылғы шілде-қазан
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері,
ДСМ
ДСМ-ге есептік ақпарат, әкімнің шешімі,
ӘлМСҚ-пен шарт, қабылдау актілері
ЖБ
4
Отандық ӨЖЖ аппараттарының өндірісін ұйымдастыру
2020 жылғы қараша
ИИДМ, ДСМ, ҮЕҰ
кемінде 500 бірлік ӨЖЖ шығару
Үкіметтің резервінен бөлінген қаражат шегінде
5
Жедел медициналық көмек қызметін отандық өндірістің, оның ішінде қаржылық лизинг тетігін пайдалана отырып, санитариялық автокөлікпен толық жабдықтауды қамтамасыз ету
2020 жылғы
1 қазанға дейін
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері,
ИИДМ, ДСМ
Үкіметке есептік ақпарат, қабылдау актісі
бөлінген қаражат шегінде
6

Увеличение коечного фонда инфекционных и провизорных стационаров на 50% (до 42 тыс. коек), в том числе путем перепрофилизации карантинных коек, а также коек в стационарных медико-социальных учреждениях в зависимости вероятных сценариев заболеваемости
до 30 июля 2020 года
МЗ, МТСЗН, РЦЭЗ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
отчетная информация в Правительство, акт готовности
в пределах выделенных средств
7
Рассмотрение вопроса передачи функции по выдаче разрешений (лицензий) на право использования источников ионизирующего излучения (медицинских рентгеновских аппаратов, в том числе рентгеновских компьютерных томографов) уполномоченному органу в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения от уполномоченного органа в сфере использования атомной энергии (принцип "одного окна")
в течение года со дня утверждения данного плана
МЭ, МЗ, МИИР, МЮ, МНЭ
внесение изменений в законодательные акты
не требуется
3. Обеспечение лекарственными средствами и средствами индивидуальной защиты
1
Обеспечение достаточного запаса лекарственных средств и медицинских изделий в инфекционных и провизорных стационарах, организациях ПМСП, а также перепрофилированных и карантинных стационаров медико-социальных организаций
июль 2020 года
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкент, СКФ
акт приема
РБ, МБ, ОСМС
2
Обеспечение средствами индивидуальной защиты сотрудников всех организаций, оказывающих специальные социальные услуги системы социальной защиты населения и лиц, проживающих в стационарных медико-социальных учреждениях
постоянно
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
акт приема
МБ
3
Увеличение объемов отечественного производства лекарственных средств и медицинских изделий для больных COVID-19
август 2020 года
МИИР, МЗ
план развития и поддержки медицинской и фармацевтической промышленности
не требуется
4
Мониторинг наличия неснижаемого запаса в регионах лекарственных средств и медицинских изделий, в том числе средств индивидуальной защиты
еженедельно
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в МЗ
не требуется
5
Принятие мер по локализации специфического противовирусного препарата Фавипиравир отечественным производителем
сентябрь 2020 года
МЗ, МИИР
запуск производства
внебюджетные средства
6
Внесение поправок в некоторые решения Правительства РК в части пересмотра процедур закупа, изменения номенклатуры и объема закупаемых лекарственных средств и медицинских изделий договоров в рамках ГОБМП и в системе ОСМС в условиях пандемии, продления сроков особого порядка закупа лекарственных средств и медицинских изделий, а также механизмов закупа и доставки гуманитарной помощи
до 1 августа 2020 года
МЗ, МНЭ
проект постановления Правительства РК
не требуется
7
Пересмотр и упрощение действующих процедур по государственной регистрации, выдаче сертификатов соответствия, ценообразования, а также пересмотр предельных цен для улучшения доступа лекарственных средств и медицинских изделий на рынок Республики Казахстан
до 1 августа 2020 года
МЗ, НПП
приказ МЗ
не требуется
8
Внесение поправок в Правила ввоза на территорию Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий в части согласовании ввоза незарегистрированных лекарственных средств, для предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций (лекарственных средств, входящих в протокол лечения COVID-19)
до 1 августа 2020 года
МЗ
приказ МЗ
не требуется
9
Недопущение превышения предельных цен на лекарственные средства при розничной реализации
постоянно
МЗ, НПП, НПО, акимы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
анализ данных мониторинга и принятие мер по фактам нарушений
не требуется
10

Инфекциялық және провизорлық стационарлардың төсек қорын 50%-ға (42 мың төсекке дейін), оның ішінде карантиндік төсек-орындарын қайта бейіндеу жолымен, сондай-ақ сырқаттанушылықтың ықтимал сценарийлеріне байланысты стационарлық медициналық-әлеуметтік мекемелердегі төсек-орындарды ұлғайту
2020 жылғы
30 шілдеге дейін
ДСМ, Еңбекмині, ЭДСРО, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке есептік ақпарат, қабылдау актісі
бөлінген қаражат шегінде
7
Иондаушы сәулелену көздерін (медициналық рентген аппараттарын, оның ішінде рентген компьютерлік томографтарды) пайдалану құқығына рұқсаттар (лицензиялар) беру бойынша функцияларды атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті органнан халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органға беру мәселесін қарау ("бір терезе" қағидаты)"
осы жоспар бекітілген күннен бастап бір жылдың ішінде
ЭМ, ДСМ, ИИДМ, Әділетмині, ҰЭМ
заңнамалық актілерге өзгерістер енгізу
талап етілмейді
Дәрілік заттармен және жеке қорғаныш құралдарымен қамтамасыз ету
1
Стационарлық медициналық-әлеуметтік ұйымдарда барлық инфекциялық, провизорлық стационарларды, сондай-ақ қайта бейінделген және карантиндік кереует дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, СҚФ
қабылдау актісі
РБ, ЖБ, МӘМС
2
Халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін барлық ұйымдардың қызметкерлерін және стационарлық медициналық-әлеуметтік мекемелерде тұратын адамдарды жеке қорғаныш құралдарымен қамтамасыз ету
үнемі
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
қабылдау актісі
ЖБ
3
COVID-19 ауыратын науқастар үшін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың отандық өндірісінің көлемін ұлғайту
2020 жылғы тамыз
ИИДМ, ДСМ
Медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіпті дамыту және қолдау жоспары
талап етілмейді
4
Өңірлерде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың, оның ішінде жеке қорғаныш құралдарының төмендемейтін қорының болуын мониторингтеу
апта сайын
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСМ-ге ақпарат
талап етілмейді
5
Фавипиравир вирусқа қарсы ерекше препаратын бейімдеу бойынша отандық өндірушінің шаралар қабылдауы
2020 жылғы қыркүйек
ДСМ, ИИДМ
өндірісті іске қосу
бюджеттен тыс қаражат
6
Пандемия жағдайында ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде сатып алу рәсімдерін қайта қарау, сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың номенклатурасы мен көлемін өзгерту, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алудың ерекше тәртібінің мерзімдерін, сондай-ақ сатып алу және гуманитарлық көмекті жеткізу тетіктерін ұзарту бөлігінде ҚР Үкіметінің кейбір шешімдеріне түзетулер енгізу
2020 жылғы
1 тамызға дейін
ДСМ, ҰЭМ
Үкімет қаулысының жобасы
талап етілмейді
7
Мемлекеттік тіркеу, сәйкестік сертификаттарын беру, баға белгілеу жөніндегі қолданыстағы рәсімдерді қайта қарау және жеңілдету, сондай-ақ дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың Қазақстан Республикасының нарығына қолжетімділігін жақсарту үшін шекті бағаларды қайта қарау
2020 жылғы
1 тамызға дейін
ДСМ, ҮЕҰ
ДСМ бұйрығы
талап етілмейді
8
Төтенше жағдайлардың (COVID-19 емдеу хаттамасына кіретін дәрілік заттар) алдын алу және/немесе салдарын жою үшін тіркелмеген дәрілік заттарды әкелуді келісу бөлігінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларына түзетулер енгізу
2020 жылғы
1 тамызға дейін
ДСМ
ДСМ бұйрығы
талап етілмейді
9
Бөлшек саудада өткізу кезінде дәрілік заттардың шекті бағаларынан арттыруға жол бермеу
үнемі
ДСМ, ҮЕҰ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдері
мониторинг деректерін талдау және бұзушылық фактілері бойынша шаралар қабылдау
талап етілмейді
10

Рассмотрение возможности внесения изменений и дополнений в Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2018 года № 142 "Об утверждении Правил проведения доклинических (неклинических) исследований, клинических исследований, клинико-лабораторных испытаний медицинских изделий для диагностики in vitro, а также требований к доклиническим и клиническим базам" и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий" в части сокращения фаз клинических исследований вакцин с III до II, и параллельного проведения I/II фаз клинических исследований вакцин (по опыту Китая, России, Великобритании и др.)
август 2020 года
МЗ, МОН
приказ МЗ
не требуется
4. Обеспечение и подготовка кадров
1
Формирование кадрового резерва медицинских работников для работы в карантинных стационарах
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в Правительство
МБ
2
Определение потребности в обучении
июль 2020 года
МЗ
внесение предложений
РБ, МБ, иные средства
3
Разработка программ по обучению базовым принципам профилактики и лечения COVID-19
июль 2020 года
МЗ, ВУЗы
программа обучения
не требуется
4
Проведение обучения не менее 5000 медицинских специалистов, в том числе системы социальной защиты населения
в течение 2020 года
МЗ, ВУЗы, НИИ, НЦ
информация в Правительство
РБ, МБ, иные средства
5
Обеспечение условиями и режимом отдыха медицинских работников, задействованных в работе по лечению коронавирусной инфекции
постоянно
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в Правительство
МБ
6
Принятие комплекса мер оказания поддержки медицинским работникам, а также работникам медико-социальных учреждений, задействованным в борьбе с КВИ и их семьям (мер социальной поддержки, дополнительные льготы, стимулирующие выплаты, предоставление жилища, в том числе служебного и другие материальные и нематериальные стимулирующие меры) по решению местных исполнительных органов
в течение 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в Правительство
МБ
7
Персональное распределение выпускников медицинских ВУЗов, НИИ, НЦ
июль, до 1 октября 2020 года
МЗ
протокол республиканской комиссии по персональному распределению выпускников медицинских ВУЗов, НИИ, НЦ
не требуется
8
Привлечение волонтеров, гражданского общества, представителей бизнеса для проведения акций по поддержке медицинских работников, задействованных в работе по профилактике и лечению COVID-19
постоянно
МИОР, МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в Правительство
не требуется
9
Обеспечение привлечения медицинских работников по смежным специальностям и слушателей резидентуры, выпускников интернатуры и резидентуры для оказания медицинской помощи в борьбе с COVID-19
постоянно
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в Правительство
МБ
10
Разработка четких инструкций (СОП) для всех уровней оказания медицинской помощи, подходы к обеспечению безопасности, обучению медработников
июль 2020 года
МЗ
утвержденные СОПы
не требуется
11
Пересмотр подходов к определению групп риска (I, II, III группы) и финансовой поддержки работников организаций первичного звена, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с COVID-19
июль 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
бюджетная заявка
РБ
12
Обеспечение единовременной социальной выплаты в размере 2 млн. тенге работникам организаций здравоохранения, заразившимся коронавирусной инфекцией COVID-19 при проведении противоэпидемических мероприятий по борьбе с указанной инфекцией в период действия чрезвычайного положения, а также их семьям, в размере 10 млн. тенге в случае смерти работника от заражения.
в течение неблагополучной эпидемиологической ситуации по COVID-19
МЗ, МТСЗН, МФ
информация в Правительство
средства ГФСС
13
Упрощение конкурсных процедур в период пандемии в части сокращения сроков приема на вакантные административные государственные должности Министерства здравоохранения, его ведомства и территориальных подразделений, а также управлений здравоохранения регионов
июль 2020 года
АДГС, МЗ
приказ АДГС внесение поправок в процедуру конкурсов
не требуется
14
Упрощение процедуры принятия на вакантные должности специалистов системы здравоохранения (государственные служащие КККБТУ, ТД КККБТУ, управлений здравоохранения, включая руководителей организаций здравоохранения) без проведения конкурсных процедур
июль 2020 года
АДГС, МЗ
приказ АДГС внесение поправок в процедуру конкурсов
не требуется
15
Проведение обучения (тренинги, семинары) по теме: "Организация и проведение лабораторной диагностика COVID-19"
июль-август 2020 года
МЗ, НЦЭ
приказ НЦЭ, программа
в пределах выделенных средств
16
Подготовка и переподготовка специалистов для работы в вирусологических, бактериологических лабораториях и лабораториях особо опасных инфекций
август-ноябрь 2020 года
МЗ, НЦЭ
приказ НЦЭ
в пределах выделенных средств
17
Осуществление набора на воинскую службу по контракту граждан, имеющих оконченное высшее медицинское образование и не задействованных в медицинской деятельности, с последующей их ускоренной переподготовкой по необходимым специальностям.
в течение эпидемиологического неблагополучия по COVID-19
МО, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
контракт на прохождение воинской службы
в пределах выделенных средств
18
При объявлении режима чрезвычайного положения или ликвидации чрезвычайных ситуаций и их последствий и иных случаях, определяемых Президентом РК, проработать вопрос организации и проведения специальных сборов подразделений территориальной обороны сроком на 3 месяца с привлечением граждан, имеющих оконченное высшее медицинское образование и не задействованных в медицинской деятельности с прохождением месячной переподготовки в ускоренном режиме. Воинские сборы предлагается организовать в рамках мероприятий по подготовке территориальной обороны, проводимых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы
в течение эпидемиологического неблагополучия по COVID-19
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента МО, МВД
постановление акимата областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в пределах выделенных средств

"In vitro диагностикасы үшін медициналық бұйымдарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер, клиникалық зерттеулер, клиникалық-зертханалық сынаулар жүргізу қағидаларын, сондай-ақ клиникаға дейінгі және клиникалық базаларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 2 сәуірдегі № 142 бұйрығына вакциналарды клиникалық зерттеулерді ІІІ фазадан ІІ фазаға дейін қысқарту және вакциналарды клиникалық зерттеулердің І/ІІ фазаларын қатар жүргізу бөлігінде (Қытайдың, Ресейдің, Ұлыбританияның және т.б. тәжірибесі бойынша) өзгерістер мен толықтырулар енгізу мүмкіндігін қарастыру
2020 жылғы тамыз
ДСМ, БҒМ
ДСМ бұйрығы
талап етілмейді
Кадрлармен қамтамасыз ету және оларды даярлау
1
Карантиндік стационарларда жұмыс істеу үшін медицина қызметкерлерінің кадрлық резервін қалыптастыру
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке ақпарат
ЖБ
2
Оқыту қажеттілігін анықтау
2020 жылғы
шілде
ДСМ
ұсыныстар енгізу
РБ, ЖБ, өзге де қаражат
3
COVID-19 профилактикасы мен оны емдеудің базалық қағидаттарын оқыту бойынша бағдарламалар әзірлеу
2020 жылғы
шілде
ДСМ, ЖОО
оқыту бағдарламасы
талап етілмейді
4
Кемінде 5000 медицина маманын, оның ішінде халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің мамандарын оқытуды жүргізу.
2020 жылдың ішінде
ДСМ, ЖОО, ҒЗИ, ҰО, ҒО
Үкіметке ақпарат
РБ, ЖБ, өзге де қаражат
5
Коронавирустық инфекцияны емдеу бойынша жұмысқа тартылған медицина қызметкерлерінің демалыс жағдайлары мен режимін қамтамасыз ету
үнемі
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке ақпарат
ЖБ
6
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша COVID-19-ға қарсы күреске тартылған медицина қызметкерлеріне, сондай-ақ МӘМ қызметкерлеріне және олардың отбасыларына қолдау көрсету шараларының кешенін (әлеуметтік қолдау шаралары, қосымша жеңілдіктер, ынталандыратын төлемдер, тұрғын үй беру, оның ішінде қызметтік және басқа да материалдық және материалдық емес ынталандыру шаралары) қабылдау
2020 жылдың ішінде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке ақпарат
ЖБ
7
Медициналық ЖОО, ҒЗИ, ҒО, ҰО түлектерін дербес бөлу
2020 жылғы
шілде,
1 қазанға дейін
ДСМ
Медициналық жоғары оқу орындарының, ҒЗИ, ҒО түлектерін дербес бөлу жөніндегі республикалық комиссияның хаттамасы
талап етілмейді
8
COVID-19 профилактикасы және оны емдеу бойынша жұмысқа тартылған медицина қызметкерлерін қолдау бойынша акция өткізу үшін еріктілерді, азаматтық қоғамды, бизнес өкілдерін тарту
үнемі
АҚДМ, ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке ақпарат
талап етілмейді
9
COVID-19-ға қарсы күресте медициналық көмек көрсету үшін аралас мамандықтар бойынша медицина қызметкерлерін және резидентура тыңдаушыларын, интернатура мен резидентура түлектерін тартуды қамтамасыз ету
үнемі
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке ақпарат
ЖБ
10
Медициналық көмек көрсетудің барлық деңгейлері үшін нақты нұсқаулықтар (ОРС) әзірлеу, қауіпсіздікті қамтамасыз ету, медицина қызметкерлерін оқыту тәсілдері
2020 жылғы
шілде
ДСМ
бекітілген ОРС
талап етілмейді
11
COVID-19-ға қарсы күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған тәуекел топтарын (I, II, III топтар) айқындау және бастапқы буын ұйымдарының қызметкерлерін қаржылық қолдау тәсілдерін қайта қарау
2020 жылғы
шілде
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
бюджеттік өтінім
РБ
12
Төтенше жағдай қолданылатын кезеңде аталған инфекциямен күрес жөніндегі эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу кезінде COVID-19 коронавирустық инфекциясын жұқтырған денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ қызметкер жұқтырудан қайтыс болған жағдайда олардың отбасыларына 10 млн. теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік төлемді қамтамасыз ету
COVID-19 бойынша қолайсыз эпидемиологиялық кезеңде
ДСМ, Еңбекмині, Қаржымині
Үкіметке ақпарат
ӘлМӘСҚ қаражаты
13
Пандемия кезеңінде Денсаулық сақтау министрлігінің, оның ведомствосының және аумақтық бөлімшелерінің, сондай-ақ өңірлердің денсаулық сақтау басқармаларының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қабылдау мерзімдерін қысқарту бөлігінде конкурстық рәсімдерді жеңілдету
2020 жылғы
шілде
МҚІА, ДСМ
МҚІА бұйрығы
конкурстардың рәсіміне түзетулер енгізу
талап етілмейді
14
Конкурстық рәсімдерді өткізбей, денсаулық сақтау жүйесі мамандарын (денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларын қоса алғанда, ТКҚСҚБК, ТКҚСҚБК АД, денсаулық сақтау басқармаларының мемлекеттік қызметшілері) бос лауазымдарға қабылдау рәсімін жеңілдету
2020 жылғы
шілде
МҚІА, ДСМ
МҚІА бұйрығы
конкурстардың рәсіміне түзетулер енгізу
талап етілмейді
15
"COVID-19 зертханалық диагностикасын ұйымдастыру және өткізу" тақырыбы бойынша оқыту (тренингтер, семинарлар) өткізу
2020 жылғы шілде-тамыз
ДСМ, ҰСО
ҰСО бұйрығы, бағдарлама
бөлінген қаражат шегінде
16
Вирусологиялық, бактериологиялық зертханаларда және аса қауіпті инфекциялар зертханаларында жұмыс істеу үшін мамандарды даярлау және қайта даярлау
2020 жылғы тамыз-қараша
ДСМ, ҰСО
ҰСО бұйрығы
бөлінген қаражат шегінде
17
Аяқталған жоғары медициналық білімі бар және медициналық қызметке тартылмаған азаматтарды кейіннен қажетті мамандықтар бойынша жеделдете қайта даярлау арқылы оларды келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдауды жүзеге асыру
COVID-19 бойынша эпидемиялық қолайсыз кезеңде
ЖО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
әскери қызмет өткеруге
келісімшарт
бөлінген қаражат шегінде
18
Төтенше жағдай режимі немесе төтенше жағдайлар мен олардың салдарларын жою және ҚР Президенті айқындайтын өзге де жағдайлар жарияланған кезде аяқталған жоғары медициналық білімі бар және жедел режимде бір айлық қайта даярлаудан өтіп, медициналық қызметке тартылмаған азаматтарды тарта отырып, аумақтық қорғаныс бөлімшелерінің арнайы жиынын 3 ай мерзімге ұйымдастыру және өткізу мәселесін пысықтау. Әскери жиындарды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары өткізетін аумақтық қорғанысты дайындау жөніндегі іс-шаралар шеңберінде ұйымдастыру ұсынылады
COVID-19 бойынша эпидемиялық қолайсыз кезеңде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Қорғанысмині, ІІМ
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары әкімдігінің қаулысы
бөлінген қаражат шегінде

5. Цифровизация
1
Определение ответственных лиц за обеспечение своевременного, достоверного учета и мониторинга больных COVID-19, контактных и умерших путем доработки веб-приложения "Центр Контроля COVID-19"
постоянно
МЗ, НЦОЗ, акиматы областей, г.г. Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ ТД КККБТУ, НЦОЗ
не требуется
2
Доработка веб-приложения "Центр Контроля COVID-19" в части полноценного учета выявленных пациентов, контактных лиц, лиц, въезжающих в страну из всех источников (СКП, работа в очагах, блокпосты, медицинские организации), а также регистрации проводимых эпидемиологических мероприятий по противодействию распространения инфекции
июль 2020 года
МЗ, НЦОЗ
доработанное веб-приложение
в пределах выделенных средств
3
Обеспечение формирования централизованного хранилища результатов тестирования и лиц с положительным результатом исследования ПЦР на COVID-19 на базе веб-приложения "Центр Контроля COVID-19"
июль 2020 года
МЗ, НЦОЗ, акиматы областей, г.г. Нур-Султана, Алматы, Шымкент
доработанное веб-приложение
в пределах выделенных средств
4
Интеграция ЛИС НЦЭ с ЛИС аккредитованных лабораторий по получению результатов тестирования
июль 2020 года
МЗ, НЦОЗ, акиматы областей, г.г. Нур-Султана, Алматы, Шымкента
результаты тестирования интеграции
за счет средств по оказанию платных услуг НЦЭ
5
Интеграция веб-приложения "Центр Контроля COVID-19" с ЛИС НЦЭ по получению результатов тестирования
июль 2020 года
МЗ, НЦОЗ, акиматы областей, г.г. Нур-Султана, Алматы, Шымкента, аккредитованные лабораториии, НЦЭ,НЦОЗ
результаты тестирования интеграции
в пределах выделенных средств
6
Обеспечение разработки сервиса интеграции в веб-приложений "Центр Контроля COVID-19" в части передачи сведений о выявленных пациентах, пациентах находящихся на домашнем карантине в информационные системы МИО и ГО с целью недопущения свободного передвижения лиц, несущих потенциальную угрозу для инфицирования окружающих
июль 2020 года
МЗ, НЦОЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
результаты тестирования интеграции
в пределах выделенных средств
7
Интеграция веб-приложения "Центр Контроля COVID-19" с МИС в части обмена:
- данными о выявленных пациентах, контактных лицах, лицах, въезжающих в страну и результатах лабораторных исследований всех видов (ПЦР, суммарные антитела, экспресс-тесты);
- данными о лечебно-диагностических мероприятиях, проводимых пациентам с целью получения данных по перечисленным категориям с целью обеспечения полноты сведений по данным категориям лиц на всех уровнях и доступа к указанным данным всех участников процесса противодействия эпидемии
июль 2020 года
МЗ, НЦОЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
результаты тестирования интеграции
в пределах выделенных средств
8
Разработка и внедрение автоматизированного рабочего места для сотрудников КККБТУ, занятых в эпидемиологических расследованиях и на СКП (планшетный компьютер) с целью оперативной регистрации информации о лицах, подлежащих регистрации в базе данных COVID-19 (контактные, въезжающие, передвигающиеся по стране)
август 2020 года
МЗ, НЦОЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
мобильное приложение
в пределах выделенных средств
9
Разработка и распространение среди работодателей, владельцев частного бизнеса, авиа, ЖД и прочих перевозчиков, мобильного приложения позволяющего осуществлять проверку граждан на наличие ограничений передвижения (выявленные, контактные, помещенные на домашний карантин) путем интеграции с веб-приложением "Центр Контроля COVID-19"
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
мобильное приложение
МБ
10
Обеспечение контроля доступа на любые объекты, чья деятельность разрешена по ПГГСВ, путем проверки на наличие ограничения через мобильное приложение с последующей передачей фактов нарушения в органы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
постоянно
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МВД
решение МИО
не требуется
11
Реализация в МИС чек-листа для оценки и самооценки симптомов COVID-19 для мониторинга пациентов, находящихся под амбулаторным наблюдением
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ
реализованный функционал
МБ
12
Проведение интеграции МИС с веб-приложением "Центр Контроля COVID-19" в части обмена данными по чек-листам оценки и самооценки симптомов
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ, НЦОЗ
результаты тестирования интеграции
МБ
13
Обеспечение перехода всех медицинских организаций амбулаторно-поликлинического звена независимо от формы собственности, включая диагностические лаборатории и кабинеты компьютерной томографии, на режим работы строго по предварительной записи с контролем доступа пациентов в помещения указанных медицинских организаций, независимо от формы возмещения за оказание медицинских услуг
постоянно
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ
решение МИО
не требуется
14
В каждом регионе организовать онлайн предварительной записи, обеспечение самозаписи пациентов через веб-сайты медицинских организаций и прочие инструменты для записи на прием к врачу, включая диагностические лаборатории и кабинеты компьютерной томографии
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
решение МИО
МБ
15
Внедрение онлайн записи ПЦР исследований на COVID-19 по самообращению населения на уровне государственных и частных лабораторий
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, НЦЭ, аккредитованные лаборатории
онлайн-запись
МБ
16
Обеспечение проведения дистанционного оказания медицинской помощи путем консультаций специалистов ПМСП, профильных специалистов для пациентов на домашнем карантине, пациентов, состоящих на динамическом наблюдении
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
решение МИО
не требуется
17

5. Цифрландыру
1
"COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшасын пысықтау арқылы COVID-19-бен ауыратын науқастарды, байланыста болған және қайтыс болған адамдарды уақтылы, дұрыс есепке алуды және мониторингтеу қамтамасыз етуге жауапты тұлғаларды анықтау
үнемі
ДСМ, ҚДСҰО,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ТКҚСҚБК АД, ҚДСҰО бұйрығы
талап етілмейді
2
Анықталған пациенттерді, байланыста болған адамдарды, барлық көздерден елге кіретін адамдарды (СКП, ошақтардағы жұмыс, блокбекеттер, медициналық ұйымдар) толыққанды есепке алу, сондай-ақ инфекцияның таралуына қарсы іс-қимыл бойынша жүргізілетін эпидемиологиялық іс-шараларды тіркеу бөлігінде "COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшасын пысықтау
2020 жылғы
шілде
ДСМ, ҚДСҰО
пысықталған
веб-қосымша
бөлінген қаражат шегінде
3
"COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшасының базасында тестілеу нәтижелерінің COVID-19-ға ПТР зерттеуінің оң нәтижесі бар адамдардың орталықтандырылған қоймасын және қалыптастыруды қамтамасыз ету
2020 жылғы
шілде
ДСМ, ҚДСҰО,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
пысықталған веб-қосымша
бөлінген қаражат шегінде
4
Тестілеу нәтижелерін алу бойынша ҰСО ЗАЖ-ды аккредиттелген зертханалардың ЗАЖ-бен интеграциялау
2020 жылғы
шілде
ДСМ, ҚДСҰО,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
интеграцияны тестілеу нәтижелері
ҰСО-ның ақылы қызметтер көрсетуінің есебінен
5
Тестілеу нәтижелерін алу бойынша "COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшасын ҰСО ЗАЖ-бен интеграциялау
2020 жылғы
шілде
ДСМ, ҚДСҰО,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҰСО аккредиттелген зертханалары
интеграцияны тестілеу нәтижелері
бөлінген қаражат шегінде
6
Айналасындағыларға әлеуетті жұқтыру қауіпі бар адамдардың еркін жүріп-тұруына жол бермеу мақсатында анықталған пациенттер, үй карантиніндегі пациенттер туралы мәліметтерді ЖАО және ЖО ақпараттық жүйелеріне беру бөлігінде "COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшаларына интеграциялау сервисін әзірлеуді қамтамасыз ету
2020 жылғы
шілде
ДСМ, ҚДСҰО,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
интеграцияны тестілеу нәтижелері
бөлінген қаражат
шегінде
7
"COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшасын:
- анықталған пациенттер, байланыста болған адамдар, елге кіретін адамдар және барлық түрдегі зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы деректермен (ПТР, жиынтық антиденелер, экспресс-тестілер);
- барлық деңгейдегі адамдардың осы санаттары бойынша мәліметтердің толықтығын қамтамасыз ету және эпидемияға қарсы іс-қимыл процесінің барлық қатысушыларының көрсетілген деректеріне қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында аталған санаттар бойынша деректер алу мақсатында пациенттерге жүргізілетін емдеу-диагностикалық іс-шаралар туралы деректермен алмасу бөлігінде МАЖ-бен интеграциялау
2020 жылғы
шілде
ДСМ, ҚДСҰО,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
интеграцияны тестілеу нәтижелері
бөлінген қаражат
шегінде
8
COVID-19 деректер базасында тіркеуге жататын адамдар (байланыста болған адамдар, елге кіретін адамдар, ел ішінде жүріп-тұратын адамдар) туралы ақпаратты жедел тіркеу мақсатында эпидемиологиялық зерттеулермен және СКП-да (планшеттік компьютер) және эпидемиялогиялық тергеп-тексерулермен айналысатын ТКҚСҚБК қызметкерлері үшін мобильді қосымша әзірлеу және енгізу
2020 жылғы
тамыз
ДСМ, ҚДСҰО,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
мобильді қосымша
бөлінген қаражат
шегінде
9
Жұмыс берушілер, жеке бизнес иелері, авиа, ТЖ және өзге де тасымалдаушылар арасында "COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшасымен интеграциялау жолымен жүріп-тұруға шектеулердің (анықталған, байланыста болған, үй карантиніне орналастырылған адамдар) бар-жоғын тексеруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін мобильді қосымшаны әзірлеу және тарату
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
мобильді
қосымша
ЖБ
10
Мобильді қосымша арқылы шектеудің бар-жоғын тексеру арқылы қызметіне БМСДҚ бойынша рұқсат етілген кез келген объектілерге кіруді бақылауды қамтамасыз етіп, бұзу фактілерін кейіннен халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы органдарға және құқық қорғау органдарына беру
үнемі
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ЖАО шешімі
талап етілмейді
11
Амбулаторлық бақылаудағы пациенттерге мониторинг жүргізу үшін CОVID-19 симптомдарын бағалау және өзін-өзі бағалау үшін чек-парағын МАЖ-да іске асыру
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ
іске асырылған функционал
ЖБ
12
Симптомдарды бағалау және өзін-өзі бағалау чектері бойынша деректер алмасу бөлігінде МАЖ-ды "COVID-19 бақылау орталығы" веб-қосымшасымен интеграциялауды жүргізу
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ, ҚДСҰО
интеграцияны тестілеу нәтижелері
ЖБ
13
Диагностикалық зертханалар мен компьютерлік томография кабинеттерін қоса алғанда, меншік нысанына қарамастан амбулаториялық-емханалық буынның барлық медициналық ұйымдарының қатаң түрде алдын ала жазылу бойынша жұмыс режиміне өтуін қамтамасыз ету, медициналық қызметтер көрсеткенін өтеу нысанына қарамастан көрсетілген медициналық ұйымдардың үй-жайларына пациенттердің кіруін бақылау
үнемі
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ
ЖАО шешімі
талап етілмейді
14
Әрбір өңірде алдын ала онлайн жазылуды ұйымдастыру, диагностикалық зертханалар мен компьютерлік томография кабинеттерін қоса алғанда, медициналық ұйымдардың веб-сайттары және дәрігердің қабылдауына жазылуға арналған өзге де құралдар арқылы пациенттердің өз бетінше жазылуын қамтамасыз ету
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ЖАО шешімі
ЖБ
15
Мемлекеттік және жеке зертханалар деңгейінде халықтың өз бетінше жүгінуі бойынша CОVID-19-ға ПТР зерттеулерінің онлайн жазбасын енгізу
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҰСО, аккредиттелген зертханалар
онлайн-жазылу
ЖБ
16
Үй карантиніндегі пациенттер, динамикалық бақылаудағы пациенттер үшін БМСК мамандарының, бейінді мамандардың консультациялары арқылы қашықтықтан медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз ету
2020 жығы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ЖАО шешімі
талап етілмейді
17

Обеспечение медицинских работников планшетами (с учетом обеспечения 3G/4G интернетом) для работы в медицинских информационных системах
август 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ, МФ
информация в МЗ по оснащению в разрезе регионов
МБ
18
Поэтапное внедрение автоматизированного учета движения лекарственных средств и медицинских изделий в медицинских организациях
декабрь 2021 года
МЗ, СКФ, МЦРИАП, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
реализованный функционал
в пределах выделенных средств
19
Разработка подходов к цифровизации санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан
декабрь 2020 года
МЗ, МЦРИАП КККБТУ, НЦЭ, РЦЭЗ, НЦОЗ
концепция цифровизации санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан
не требуется
20
Обеспечение удаленного доступа к единой системе электронного документооборота с web-интерфейсом для территориальных департаментов Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг, Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения
в течение одного месяца с момента принятия системы в промышленную эксплуатацию
МЦРИАП, АО "НИТ"
акты регистрации новых учетных записей пользователей системы
не требуется
21
Обеспечение доступа к удаленному рабочему месту на основе казахстанских IT-решений посредством двухфакторной аутентификации для территориальных департаментов Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения, Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения
август 2020 года
МЦРИАП, АО "НИТ"
решение Государственной комиссии
требуется Республиканский бюджет - 16 850 000 тенге в месяц
22
Завершение работы по формированию "электронных паспортов здоровья" граждан
декабрь 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента , МЗ
протокола интеграции МИС с Платформой
не требуется
23
Создание базы данных лекарств и медицинских изделий с доступом для населения через Интернет
сентябрь 2020 года
НПП "Атамекен", МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
база данных
не требуется
24
Внедрение "электронных паспортов медицинских организаций"
октябрь 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
электронные паспорта медицинских организаций
не требуется
25
Цифровизация скорой медицинской помощи
сентябрь 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ
информация по оснащению в разрезе регионов в МЗ
МБ
26
Внедрение телемедицины и искусственного интеллекта (ИИ) в здравоохранении
октябрь 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ
информация МИО о внедрении ИИ
МБ
27
Улучшение процессов патологоанатомических бюро (морги)
октябрь 2020 года
МЦРИАП, МЗ, МЮ, МВД, МНЭ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
внедренный оптимизированный бизнес-процесс
не требуется
28
Оцифровка лекарственного обеспечения государственных медучреждений
декабрь 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
оцифрованные бизнес-процессы ТОО "СК-Фармации"
не требуется
29
Формирование электронных больничных листов
сентябрь 2020 года
МЗ, МЦРИАП, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
электронные больничные листы
не требуется
6. Информационно-разъяснительная работа
1
Формирование пула спикеров МЗ для участия в брифингах и передачах ТВ о COVID-19
июль 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
список
не требуется
2
Разработка в новом формате постеров, инфографиков, памяток по пошаговому механизму получения медицинских услуг пациентам с COVID-19 и распространение их в популярных социальных сетях
июль 2020 года
МИОР, МЗ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
постеры, инфографики, памятки
в пределах выделенных средств
3
Интервью с экспертами медицинского сообщества на популярных площадках
постоянно
МИОР, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ
трансляция интервью по ТВ, социальных сетях
не требуется
4
Разработка и согласование с территориальными подразделениями Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан материалов (инфографика) по соблюдению санитарных мер в местах коллективного проживания (студенческие общежития, медико-социальные учреждения, казармы военно-силовых структур).
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ, МОН, МВД, МО, МТСЗН,
инфографики
в пределах выделенных средств
5
Запуск в социальных сетях видео рейдов по соблюдению мер профилактики распространения COVID-19 и выявления лиц, которые игнорируют требования санитарных врачей, а также демонстрация их административного наказания. Трансляция позитивного опыта
постоянно
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
трансляция рейдов по ТВ, социальных сетях
в пределах выделенных средств
6
Выработка предложений по включению номера Единого контакт-центра 1406 НАО "Фонда социального медицинского страхования" в перечень служб, соединение с которыми является бесплатным для пользователей услугами связи
сентябрь 2020 года
МЗ, МФ, МЦРИАП
проект постановления Правительства Республики Казахстан
не требуется
7
Организация функционирования круглосуточного чата "BALA QORGAU" в отечественном мессенджере Aitu по своевременному решению вопросов обеспечения безопасности детей и защиты их интересов
с июля 2020 года
МОН, МЦРИАП
индивидуальное разъяснение
не требуется
8
Организация обучения обучающихся в удаленном режиме с применением дистанционных образовательных технологий
в течение эпидемиологического неблагополучия по COVID-19
МОН, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ МОН
МБ
9

Медициналық ақпараттық жүйелерде жұмыс істеу үшін медицина қызметкерлерін планшеттермен (3G/4G интернетпен қамтамасыз етуді ескере отырып) қамтамасыз ету
2020 жылғы
тамыз
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ, Қаржымині
өңірлер бөлігінде жабдықтау бойынша ДСМ-ге ақпарат
ЖБ
18
Медициналық ұйымдардың дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қозғалысын автоматтандырылған есепке алуды кезең-кезеңмен енгізу
2021 жылғы желтоқсан
ДСМ, СҚФ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
іске асырылған функционал
бөлінген қаражат шегінде
19
Қазақстан Республикасының санитариялық-эпидемиологиялық қызметін цифрландыру тәсілдерін әзірлеу
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, ТКҚСҚБК, ҰСО, ЭДСРО, ҚДСҰО
Қазақстан Республикасының санитариялық-эпидемиологиялық қызметін цифрландыру тұжырымдамасы
талап етілмейді
20
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық департаменттері үшін web-интерфейсі бар электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесіне қашықтан қол жеткізуді қамтамасыз ету
жүйені өнеркәсіптік пайдалануға қабылдаған сәттен бастап бір ай ішінде
ЦДИАӨМ, "ҰАТ" АҚ
жүйені қолданушылардың жаңа есепке алу жазбаларын тіркеу актілері
талап етілмейді
21
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық департаменттері үшін екі факторлы аутентификация арқылы қазақстандық ІТ-шешімдер негізінде қашықтағы жұмыс орнына қол жеткізуді қамтамасыз ету
2020 жылғы тамыз
ЦДИАӨМ, "ҰАТ" АҚ
Мемлекеттік комиссияның шешімі
республикалық бюджеттен ай сайын 16 850 000 теңге талап етіледі
22
Азаматтардың "электрондық денсаулық сақтау паспорттарын" қалыптастыру жұмысын аяқтау
2020 жылғы желтоқсан
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ
МАЖ-ды Тұжырымдамамен интеграциялау хаттамасы
талап етілмейді
23
Интернет арқылы халыққа қолжетімді дәрі-дәрмектер мен медициналық бұйымдардың деректер базасын құру
2020 жылғы қыркүйек
"Атамекен" ҰКП, ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
деректер базасы
талап етілмейді
24
"Медициналық ұйымдардың электрондық паспорттарын" енгізу
2020 жылғы қазан
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
медициналық ұйымдардың электрондық паспорттары
талап етілмейді
25
Жедел медициналық жәрдемді цифрландыру
2020 жылғы қыркүйек
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ
өңірлер бөлігінде жабдықтау бойынша ДСМ-ге ақпарат
ЖБ
26
Денсаулық сақтауға телемедицина мен жасанды интеллект (ЖИ) енгізу
2020 жылғы қазан
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ
ЖИ енгізу туралы ЖАО ақпараты
ЖБ
27
Патологиялық-анатомиялық бюро (мәйітханалар) процестерін жақсарту
2020 жылғы қазан
ЦДИАӨМ, ДСМ, Әділетмині, ІІМ,ҰЭМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
енгізілген оңтайландырылған бизнес-процестер
талап етілмейді
28
Мемлекеттік медициналық мекемелерді дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді цифрландыру
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
"СҚ-Фармация" ЖШС цифрланған бизнес-процестері
талап етілмейді
29
Еңбекке уақытша жарамсыздықтың электрондық парағын қалыптастыру
2020 жылғы қыркүйек
ДСМ, ЦДИАӨМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
еңбекке уақытша жарамсыздықтың электрондық парақтары
талап етілмейді
Ақпараттық-түсіндіру жұмысы
1
CОVID-19 туралы брифингтер мен бағдарламаларға қатысу үшін ДСМ спикерлерінің пулын қалыптастыру
2020 жылғы
шілде
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
тізім
талап етілмейді
2
COVID-19 инфекциясымен ауыратын пациенттерге медициналық қызметтерді алудың қадамдық тетігі бойынша постерлерді, инфографикаларды, жаднамаларды жаңа форматта әзірлеу және оларды танымал әлеуметтік желілерде тарату
2020 жылғы
шілде
АҚДМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
постерлер, инфографикалар, жаднамалар
бөлінген қаражат шегінде
3
Танымал алаңдарда медициналық қауымдастық сарапшыларымен сұхбат
үнемі
АҚДМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
сұхбатты ТД, әлеуметтік желілер бойынша тарату
талап етілмейді
4
Ұжымдасып тұратын жерлерде (студенттік жатақханалар, медициналық-әлеуметтік мекемелер, әскери-әлуетті құрылымдардың казармалары) санитариялық шараларды сақтау жөнінде материалдар (инфографика) әзірлеу және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерімен келісу
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері,
ДСМ, ЖАО, БҒМ, ІІМ, Қорғанысмині, Еңбекмині
инфографикалар
бөлінген қаражат шегінде
5
Әлеуметтік желілерде COVID-19 таралуының профилактикасы шараларын сақтау және санитариялық дәрігерлердің талаптарын елемейтін адамдарды анықтау, сондай-ақ оларды әкімшілік жазалауды көрсету бойынша бейне рейдтерді іске қосу. Оң тәжірибені тарату
үнемі
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жүргізілген рейдтерді ТД, әлеуметтік желілер бойынша тарату
бөлінген қаражат шегінде
6
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ-ның 1406 бірыңғай байланыс орталығының нөмірін байланыс қызметтерін пайдаланушылар үшін қосылу тегін болып табылатын қызметтердің тізбесіне енгізу бойынша ұсыныстар дайындау
2020 жылғы қыркүйек
ЦДИАӨМ, ДСМ, Қаржымині
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
талап етілмейді
7
Балалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету және олардың мүдделерін қорғау мәселелерін уақтылы шешу бойынша Aitu отандық мессенджерінде "BALA QORGAU" чатының тәулік бойы жұмыс істеуін ұйымдастыру
2020 жылғы шілдеден бастап
БҒМ, ЦДИАӨМ
жеке түсіндіру
талап етілмейді
8
Қашықтан білім беру технологияларын қолдана отырып, қашық режимде оқытуды ұйымдастыру
COVID-19 бойынша қолайсыз эпидемиологиялық кезеңде
БҒМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
БҒМ бұйрығы
ЖБ
9

Подготовка рекомендаций организациям образования по соблюдению санитарных мер в период нового 2020 – 2021 учебного года
июль 2020 года
МОН, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкенат
рекомендации
не требуется
10
Разработка информационно-методических материалов по профилактике пневмонии и коронавирусной инфекции для общеобразовательных организаций
сентябрь 2020 года
МЗ, МОН
информационные материалы
в пределах выделенных средств
11
Формирование пула спикеров территориальных департаментов КТСЗМ МТСЗН и филиалов ГФСС для участия в брифингах и передачах ТВ по вопросам:
- бесперебойного предоставления государственных услуг социально-трудовой сферы в период ограничительных мер;
- автоматического продления сроков по инвалидности, степени утраты общей трудоспособности, степени утраты профессиональной трудоспособности и индивидуальной программы реабилитации инвалида
июль 2020 года
территориальные департаменты КТСЗМ МТСЗН, Филиалы ГФСС
список
не требуется
12
Проведение с работодателями разъяснительной работы по вопросам соблюдения трудового законодательства, в том числе по переводу работников на дистанционный режим работы, неполного режима, в период вынужденного карантина или локдауна
постоянно
МТСЗН, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
рекомендаций, разьяснения работодателям
не требуется
7. Противоэпидемические мероприятия
1
Принятие ограничительных мер с учетом оценки регионов согласно критериям Rо (показатель репродуктивности инфекции) и ПЗК (показатель занятости коек)
1) усиление ограничительных мер при R>1,3 и ПЗК=50-70% или R=1.15-1.3 и ПЗК =70-90% или ПЗК≥90%
2) ограничительные меры в том же объеме при отсутствии динамики критериев;
3) смягчение ограничительных мер при Ro≤1, ПЗК≤50%.
в течение эпидемиологического неблагополучия по COVID-19
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ, КККБТУ, НЦОЗ, ТД ККБТУ
постановления главных государственных санитарных врачей
не требуется
2
Усиление общественного контроля и работы межведомственных мониторинговых групп на предмет контроля за качеством и полнотой исполнения предписанных ограничительных и санитарных мер
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация о принятых мерах
не требуется
3
Обеспечение размещения в средствах массовой информации (областных, районных, городских) постановлений главного государственного санитарного врача РК и территорий
в течение последующего дня после издания
МИОР, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, ТД КККБТУ
публикации в СМИ
в пределах выделенных средств
4
Внедрение популяционного и дозорного эпидемиологического надзора за COVID-19
с 1 августа и постоянно
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент
мониторинг и наблюдение
не требуется
5
Обеспечение реализации требований в организации работы всех стационаров как инфекционных и провизорных (функционирование приточно-вытяжной вентиляции, установка навигационных схем (визуализация) и видеокамер (видеонаблюдения), зонирование на "грязные" и "чистые" зоны)
июль 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
контроль за соблюдением требований
МБ
6
Усиление службы госпитальных эпидемиологов по вопросам охраны труда медицинских работников, в том числе правильного использования медработниками СИЗ, минимизации передвижения персонала внутри организации
с 1 августа 2020 года и постоянно
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
внесение изменений в штатное расписание медицинских организаций
в пределах выделенных средств
7
Обеспечение тепловизорами места массового посещения населения (организации образования, здравоохранения, социальной защиты населения, авто и железнодорожные вокзалы, аэропорты и др.)
август-ноябрь 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МЗ, МФ
акты приема
МБ
8
Внесение изменений в Санитарные правила с учетом санитарно-эпидемиологических требований для различных объектов отраслей экономики в условиях COVID-19
июль 2020 года
МЗ
приказ МЗ
не требуется
9

Білім беру ұйымдарына жаңа 2020 – 2021 оқу жылы кезеңінде санитариялық шараларды сақтау бойынша ұсынымдар дайындау
2020 жылғы
шілде
БҒМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ұсынымдар
талап етілмейді
10
Жалпы білім беру ұйымдары үшін пневмония мен коронавирустық инфекцияның профилактикасы бойынша ақпараттық-әдістемелік материалдар әзірлеу
2020 жылғы қыркүйек
ДСМ, БҒМ
ақпараттық материалдар
бөлінген қаражат шегінде
11
Мынадай:
- шектеу шаралары кезеңінде әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік қызметтерді үздіксіз ұсыну;
- мүгедектік бойынша мерзімдерді, жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін, кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын автоматты түрде ұзарту мәселелері бойынша ТД бағдарламаларына және брифингтерге қатысу үшін Еңбекминінің ЕӘҚжКҚК аумақтық департаменттері мен ӘлМӘСҚ филиалдары спикерлерінің пулын қалыптастыру
2020 жылғы шілде
Еңбекминінің ЕӘҚжКҚК аумақтық департаменттері мен ӘлМӘСҚ филиалдары
тізім
талап етілмейді
12
Жұмыс берушілермен еңбек заңнамасын сақтау мәселелері бойынша, оның ішінде мәжбүрлі карантин немесе локдаун кезеңінде қызметкерлерді қашықтан жұмыс істеу режиміне, толық емес режимге және т. б. ауыстыру бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізу
үнемі
Еңбекмині, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жұмыс берушілерге ұсынымдар, түсіндірмелер
талап етілмейді
Эпидемияға қарсы іс-шаралар
1
Rо (инфекцияның репродуктивтік көрсеткіші) және КҚК (кереуеттердің көрсеткіші) өлшемшарттарына сәйкес өңірлерді бағалауды ескере отырып, шектеу шараларын қабылдау
1) R>1,3 және КҚК=50-70% немесе R=1.15-1.3 және КҚК =70-90% немесе КҚК≥90% болғанда шектеу шараларын күшейту;
2) өлшемшарттардың серпіні болмаған кезде сол көлемдегі шектеу шаралары;
3) Ro≤1, PZK≤50% болғанда шектеу шараларын жеңілдету
COVID-19 бойынша қолайсыз эпидемиологиялық кезеңде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ, ТКҚСҚБК, ҚДСҰО,
ТКСҚБК АД
бас мемлекеттік санитариялық дәрігерлердің қаулылары
талап етілмейді
2
Ұйғарылған шектеу шаралары мен санитариялық шаралардың сапалы және толық орындалуын бақылау тұрғысынан қоғамдық бақылауды және ведомствоаралық мониторингтік топтардың жұмысын күшейту
2020 жылғы шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
қабылданған шаралар туралы ақпарат
талап етілмейді
3
Бұқаралық ақпарат құралдарында (облыстық, аудандық, қалалық) Қазақстан Республикасының және аумақтардың бас мемлекеттік санитариялық дәрігерлерінің қаулыларын орналастыруды қамтамасыз ету
шығарылғаннан
кейінгі келесі күннің ішінде
АҚДМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ТКҚСҚБК АД
БАҚ-та жарияланымдар
бөлінген қаражат шегінде
4
COVID-19-ды популяциялық және шолып эпидемиологиялық қадағалауды енгізу
1 тамыздан бастап және үнемі
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
мониторинг және бақылау
талап етілмейді
5
Барлық стационарлардың инфекциялық және провизорлық (сору-сыртқа тарату желдеткішінің жұмыс істеуі, навигациялық схемалар (визуализация) және бейнекамералар (бейнебақылау) орнату, "лас" және "таза" аймақтарға бөлу) сияқты жұмысын ұйымдастыруға қойылатын талаптарды іске асыруды қамтамасыз ету
2020 жылғы
шілде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
талаптардың сақталуын бақылау
ЖБ
6
Медицина қызметкерлерінің еңбегін қорғау, оның ішінде медицина қызметкерлерінің ЖҚҚ дұрыс пайдалануы, ұйым ішінде персоналдың жүріп-тұруын барынша азайту мәселелері бойынша госпитальдық эпидемиологтар қызметін күшейтуді қамтамасыз ету
2020 жылғы
1 тамыздан бастап және үнемі
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
медициналық ұйымдардың штаттық кестесіне өзгерістер енгізу
бөлінген қаражат шегінде
7
Халықтың жаппай баратын орындарын (білім беру, денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау ұйымдары, авто және теміржол вокзалдары, әуежайлар және т. б.) тепловизорлармен қамтамасыз ету
2020 жылғы тамыз-қараша
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ДСМ, Қаржымині
қабылдау актілері
ЖБ
8
COVID-19 жағдайында экономика салаларының түрлі объектілері үшін санитариялық-эпидемиологиялық талаптарды ескере отырып, Санитариялық қағидаларға өзгерістер енгізу
2020 жылғы
шілде
ДСМ
ДСМ бұйрығы
талап етілмейді
9

Обеспечение реализации НТП по проведению клинических испытаний вакцины против коронавирусной инфекции COVID-19, а также проведение исследований по распространенности антител к COVID-19, генотипирования вируса и проведение исследования генетических факторов восприимчивости COVID-19 и др. (в рамках выделенных средств на 2020-2022 годы)
в течение эпидемиологического неблагополучия по COVID-19
МЗ, МОН, РГП "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" КН МОН РК
программа по реализации НТП
в пределах выделенных средств
10
Рассмотрение вопроса целесообразности внедрения вакцинации против пневмококковой инфекции
июль 2020 года
МЗ
внесение предложений
не требуется
11
Рассмотрение вопроса увеличения суммы штрафов на физических и юридических лиц за несоблюдение режима карантина, расширения полномочий правоохранительных органов, территориальных подразделений Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения
июль 2020 года
МЮ, МВД, МЗ, ГП (по согласованию), Верховный суд (по согласованию)
внесение предложений
не требуется
12
Проведение должностными лицами санитарно-эпидемиологической службы совместно с сотрудниками полиции рейдовых мероприятий по контролю за соблюдением установленных ограничений санитарно-дезинфекционного режима и при выявлении нарушений, составлением административных материалов в отношении нарушителей режима карантина
постоянно
МЗ, МВД, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
отчет по результатам работы мониторинговых групп
не требуется
13
Увеличение количества маршрутов патрулирования в общественных местах за счет перераспределения сил и средств ОВД
постоянно
МВД, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
указание МВД
не требуется
14
Организация оказания государственных услуг в ЦОНах только при наличии предварительной электронной очереди, формируемой на сайтах Госкорпорации или через Колл-центр 1414
с июля 2020 года
МЦРИАП, АО "НИТ"
информация о принятых мерах
не требуется
15
Увеличение количества маршрутов патрулирования в общественных местах за счет перераспределения сил и средств ОВД
постоянно
МВД, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
указание МВД
не требуется
16
Обеспечение проведения ПЦР-исследования на COVID-19 призывников на срочную воинскую службу дважды: за 3 дня (до отправки призывников в воинские части на сборных пунктах и по истечению 14 дней после их прибытия к месту службы)
в течение неблагополучной эпидемиологической ситуации по COVID-19
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента МО, МВД, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
постановление главного государственного врача
в пределах выделенных средств
17
Обеспечение проведения ПЦР-исследования личного состава миротворческих подразделений Вооруженных Сил Республики Казахстан за 4 дня до выезда на миссию ООН)
в течение неблагополучной эпидемиологической ситуации по COVID-19
МО
постановление главного государственного врача
в пределах выделенных средств
8. Обеспечение эффективной работы лабораторий по тестированию на COVID-19
1
Пересмотр требований к категориям граждан прохождения тестирования (уменьшение количества ПЦР тестов проводимых с профилактической целью и в рамках эпиднадзора)
июль 2020 года
МЗ
постановление плавного государственного врача
в пределах выделенных средств из резерва Правительства
2

COVID-19 коронавирустық инфекциясына қарсы вакцинаға клиникалық сынақтар жүргізу жөніндегі ҒТБ іске асыруды, сондай-ақ CОVID-19-ға антиденелердің таралуы, вирусты генотиптеу бойынша зерттеулер жүргізуді және COVID-19 сезімталдығын генетикалық факторларына және т.б. зерттеу жүргізуді қамтамасыз ету (2020 – 2022 жылдарға бөлінген қаражат шеңберінде)
COVID-19 бойынша қолайсыз эпидемиологиялық кезеңде
ДСМ, БҒМ,
ҒК
"Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" РМК
ҒТБ іске асыру бойынша бағдарлама
бөлінген қаражат шегінде
10
Пневмококк инфекциясына қарсы вакцинаны енгізудің орындылығы мәселесін қарау
2020 жылғы
шілде
ДСМ
ұсыныстар енгізу
талап етілмейді
11
Карантин режимін сақтамағаны үшін жеке және заңды тұлғаларға салынатын айыппұл сомасын ұлғайту, құқық қорғау органдарының, Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің өкілеттіктерін кеңейту мәселесін қарау
2020 жылғы
шілде
Әділетмині, ІІМ, ДСМ, БП (келісу бойынша), Жоғарғы сот (келісу бойынша)
ұсыныстар енгізу
талап етілмейді
12
Полиция қызметкерлерінің санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің лауазымды тұлғаларымен бірлесіп және кейіннен карантин режимін бұзушыларға қатысты әкімшілік материалдар жасай отырып, санитариялық-дезинфекциялық режимнің белгіленген шектеулерінің сақталуын бақылау бойынша рейдтік іс-шараларды жүргізуі
үнемі
ДСМ, ІІМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
мониторингтеу топтарының жұмыс нәтижелері бойынша есеп
талап етілмейді
13
ІІО күштері мен құралдарын қайта бөлу есебінен қоғамдық орындарда патрульдеу маршруттарының санын ұлғайту
үнемі
ІІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ІІМ нұсқауы
талап етілмейді
14
ХҚКО-да Мемлекеттік корпорацияның сайттарында немесе 1414 колл-орталық арқылы қалыптастырылатын алдын ала электрондық кезек болған кезде ғана мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыру
2020 жылғы шілдеден бастап
ЦДИАӨМ, "ҰАТ" АҚ
қабылданған шаралар туралы ақпарат
талап етілмейді
15
COVID-19 профилактикасы бойынша шаралардың қамтамасыз етілуін және жұмыс орындарында қорғау шараларының сақтауын бақылауды жүргізу:
- жұмыс орындарындағы қызметкерлердің дене температурасын өлшеу;
- жұмыс орындарына үнемі дезинфекция жүргізу;
- жұмыскерлерді жеке қорғаныш құралдарымен, антисептиктермен, жуу және зарарсыздандыру құралдарымен қамтамасыз ету
үнемі
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
қабылданған шаралар туралы ақпарат
талап етілмейді
16
Мерзімді әскери қызметке шақырылушыларға екі рет (әскерге шақырылушылар әскери бөлімдерге жөнелтілгенге дейін 3 күн бұрын жиын пункттерінде және олар қызмет өткеретін жерге келгеннен кейін 14 күн өткен соң) COVID-19-ға ПТР-зерттеу жүргізуді қамтамасыз ету
COVID-19 бойынша қолайсыз эпидемиологиялық кезеңде
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері Қорғанысмині, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Бас санитариялық дәрігерінің қаулысы
бөлінген қаражат шегінде
17
БҰҰ миссиясына шыққанға дейін 4 күн бұрын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері бітімгершілік бөлімшелерінің жеке құрамына ПТР-зерттеу жүргізуді қамтамасыз ету
COVID-19 бойынша қолайсыз эпидемиологиялық кезеңде
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасының Бас санитариялық дәрігерінің қаулысы
бөлінген қаражат шегінде
COVID-19 тестілеу бойынша зертханалардың тиімді жұмысын қамтамасыз ету
1
Тестілеуден өту үшін азаматтардың санаттарына қойылатын талаптарды қайта қарау (профилактикалық мақсатта және эпидқадағалау шеңберінде өткізілетін ПТР тестілердің санын азайту)
2020 жылғы
шілде
ДСМ
Қазақстан Республикасының Бас санитариялық дәрігерінің қаулысы
ҚР Үкіметінің резервінен бөлінген қаражат шегінде
2

Запуск дополнительных мощностей лабораторий МЗ путем дооснащения 40 единиц лабораторным оборудованием и 8 мобильных лабораторных комплексов, в том числе в сельской местности
август-сентябрь 2020 года
МЗ
акты приема
резерв Правительства РК, лизинг
3
Открытие в регионах, в том числе в сельской местности, лабораторий по диагностике COVID-19 на базе медицинских организаций и ветеринарных лабораторий
июль-август 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МСХ
акты приема
МБ
4
Запуск 16 мобильных лабораторных комплексов в сельской местности
август-ноябрь 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
акты приема
МБ, спонсоры
5
Запуск модульных лабораторий (тестирование на колесах) во всех областных центрах, городах Нур-Султан, Алматы и Шымкент
август-ноябрь 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
акты приема
МБ, спонсоры
6
Принятие упрощенного алгоритма по выдаче разрешений на работу лабораторий по COVID-19
июль 2020 года
МЗ
ПГГСВ РК
не требуется
7
Планирование закупа реагентов и расходных материалов для тестирования COVID-19 до конца 2020 года и на весну 2021 года через закуп у единого дистрибьютора, либо через заключение прямого договора
июль-август, декабрь 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
план закупа
РБ, ГОБМП и ОСМС
8
Упрощение процедур закупа лабораторного оборудования, тест-систем, расходных материалов для целей ПЦР исследований и организация "зеленого коридора" при ввозе в Республику Казахстан
июль 2020 года
МЗ, МФ, МИИР, МИД
решение Государственной комиссии
не требуется
9
Организация производства тест-систем
декабрь 2020 года
МИИР, МЗ
регистрация, договора
не требуется
10
Стимулирование специалистов ПЦР лабораторий путем начисления надбавок (изменение категории риска)
июль 2020 года и постоянно
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ МЗ
РБ
9. Финансирование и тарифная политика
1
Совершенствование действующих тарифов на оплату медицинских услуг, в том числе с учетом курсовой разницы
июль 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов
Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ МЗ
в пределах выделенных средств
2
Разработка новых тарифов на оплату пролеченного случая по клинико-затратным группам при лечении больных COVID-19
сентябрь 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ МЗ
в пределах выделенных средств
3
Разработка тарифов на дистанционные медицинские услуги для амбулаторного ведения больных COVID-19
сентябрь 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ МЗ
в пределах выделенных средств
4
Разработка предложений по оптимизации расходов на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС с приоритетным финансированием мероприятий по предотвращению распространения COVID-19
август 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в Правительство
не требуется
5
Разработка предложений по дополнительному финансированию мероприятий по предотвращению распространения COVID-19 в рамках ГОБМП
август 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
бюджетная заявка на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии
РБ
6
Разработка предложений по поддержке медицинских организаций в период значительного снижения объемов медицинской помощи, связанного с ограничительными мероприятиями
сентябрь-октябрь 2020 года
МЗ, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
информация в Правительство
не требуется
7

40 бірлік зертханалық жабдықпен және 8 мобильдік зертханалық кешендерді, оның ішінде ауылдық жерлерде толық жарақтандыру жолымен ДСМ зертханаларының қосымша қуаттарын іске қосу
2020 жылғы
тамыз- қыркүйек
ДСМ
қабылдау актілері
ҚР Үкіметінің резерві, лизинг
3
Өңірлерде, оның ішінде ауылдық жерлерде медициналық ұйымдар мен ветеринариялық зертханалар базасында CОVID-19 диагностикасы бойынша зертханалар ашу
2020 жылғы шілде-тамыз
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, АШМ
қабылдау актілері
ЖБ
4
Ауылдық жерлерде 16 мобильдік зертханалық кешенді іске қосу
2020 жылғы тамыз-қараша
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
қабылдау актілері
ЖБ, демеушілер
5
Барлық облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларында модульдік зертханаларды іске қосу (дөңгелектермен тестілеу)
2020 жылғы тамыз-қараша
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
қабылдау актілері
ЖБ, демеушілер
6
COVID-19 бойынша зертханалардың жұмысына рұқсат беру жөніндегі жеңілдетілген алгоритмді қабылдау
2020 жылғы
шілде
ДСМ
ҚР БМСДҚ
талап етілмейді
7
CОVID-19 тестілеу үшін реагенттер мен шығыс материалдарын сатып алуды 2020 жылдың соңына дейін және 2021 жылдың көктеміне Бірыңғай дистрибьютордан сатып алу арқылы не тікелей шарт жасасу арқылы жоспарлау
2020 жылғы шілде-тамыз, желтоқсан
ДСМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
сатып алу жоспары
РБ, ТМККК және МӘМС
8
ПТР зерттеу мақсаттары үшін зертханалық жабдықтарды, тест-жүйелерді, шығыс материалдарын сатып алу рәсімдерін жеңілдету және Қазақстан Республикасына әкелу кезінде "жасыл дәлізді" ұйымдастыру
2020 жылғы
шілде
ДСМ, Қаржымині, ИИДМ, СІМ
Мемлекеттік комиссияның шешімі
талап етілмейді
9
Тест-жүйелер өндірісін ұйымдастыру
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, ДСМ
тіркеу, шарт
талап етілмейді
10
Үстемеақы есептеу жолымен зертханалардың ПТР мамандарын ынталандыру (тәуекел санатын өзгерту)
2020 жылғы
шілде және үнемі
ДСМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСМ бұйрығы
РБ
9. Қаржыландыру және тарифтік саясат
1
Медициналық қызметтерге ақы төлеудің, оның ішінде бағамдық айырманы ескере отырып, қолданыстағы тарифтерін жетілдіру
2020 жылғы
шілде
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСМ бұйрығы
бөлінген қаражат шегінде
2
COVID-19 инфекциясымен ауыратын науқастарды емдеу кезінде клиникалық-шығынды топтар бойынша емделіп шығу жағдайына ақы төлеудің жаңа тарифтерін әзірлеу
2020 жылғы қыркүйек
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСМ бұйрығы
бөлінген қаражат шегінде
3
COVID-19 инфекциясымен ауыратын науқастарды амбулаториялық жүргізу үшін қашықтан көрсететін медициналық қызметтерге тарифтер әзірлеу
2020 жылғы қыркүйек
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ДСМ бұйрығы
бөлінген қаражат шегінде
4
COVID-19 таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды басым қаржыландыра отырып, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге арналған шығыстарды оңтайландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
2020 жылғы
тамыз
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке ақпарат
талап етілмейді
5
ТМККК шеңберінде COVID-19 таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды қосымша қаржыландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
2020 жылғы тамыз
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Республикалық бюджет комиссиясының бюджеттік өтінімді қарауы
РБ
6
Шектеу іс-шараларына байланысты медициналық көмек көлемі едәуір төмендеген кезеңде медициналық ұйымдарды қолдау бойынша ұсыныстар әзірлеу
2020 жылғы қыркүйек-қазан
ДСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Үкіметке ақпарат
талап етілмейді
7

Выделение дополнительных средств для выплаты до конца 2020 года надбавок медицинским работникам, задействованным в мероприятиях по предотвращению распространения COVID-19
сентябрь-октябрь 2020 года
МФ, МЗ
решение Республиканской бюджетной комиссии
РБ
8
Выделение средств из местного бюджета на расходы здравоохранения (для оказания медицинской помощи при возросших объемах потребления, закуп лекарственных средств, доплаты медицинским работникам и др.)
июль-декабрь 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
решения маслихатов областей и городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент
МБ
10. Меры по стабилизации общественного правопорядка в период введения карантинных ограничительных мер
1
Обеспечение приема заявлений на государственные услуги социально-трудовой сферы через сервис "электронные обращения" Портала электронного правительства
июль 2020 года
МЦРИАП, АО "НИТ"
информация о принятых мерах
не требуется
2
Перевод работы центров занятости населения в онлайн режим с предоставлением возможности получения услуг через веб-портал www.egov.kz и/или enbek.kz с размещением сотовых телефонов и электронных адресов ответственных сотрудников центров занятости населения по вопросам занятости для граждан и работодателей;
Август 2020 года
акиматы областей и городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент, МТСЗН, МЦРИАП
решение местных исполнительных органов
не требуется
3
Продление назначения государственной адресной социальной помощи получателям АСП на 3 квартал текущего года автоматически, без заявления
июль 2020 года
МТСЗН, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
приказ МТСЗН
не требуется
4
Ежемесячное автоматическое продление инвалидности, степени утраты общей трудоспособности, степени утраты профессиональной трудоспособности, а также индивидуальной программы реабилитации на три месяца с установленной ранее даты переосвидетельствования
июль 2020 года
МТСЗН
приказ МТСЗН
не требуется
5
Обеспечение охраны силами полиции мест карантинизации и провизорной госпитализации контактных по COVID-19, установлению их местонахождения
постоянно
МВД, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
решение региональных штабов
не требуется
6
Разработка предложений по введению должности Уполномоченного по правам ребенка в каждой организации образования
июль 2020 года
МОН, акиматы областей и городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент
внесение предложений
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур
АСП
-
адресная социальная помощь
ИРР
-
информационно-разъяснительная работа
МЮ
-
Министерство юстиции Республики Казахстан
ГФСС
-
государственный фонд социального страхования
СМИ
-
средства массовой информации
МОН
КН МОН
-
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Комитет науки Министерство образования и науки Республики Казахстан
ПГГСВ РК
ГП
-
-
Постановление главного государственного санитарного врача Республики Казахстан
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ООН
-
Организация Объединенных Наций
НЦ
-
научный центр
НТП
-
научно-техническая программа
ВОЗ
-
Всемирная организация здравоохранения
МЗ
-
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
КТСЗМ
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Комитет труда, социальной защиты и миграции
МИО
-
местные исполнительные органы
МБ
-
местный бюджет
ИИ
-
искусственный интеллект
СИЗ
-
средства индивидуальной защиты
ОРВИ
ВУЗ
-
-
острая респираторная вирусная инфекция
высшее учебное заведение
НИИ
-
научно-исследовательский институт
ЛИС
-
лабораторные информационные системы
МИИР
-
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
НЦОЗ
-
Национальный центр общественного здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан
МИС
-
медицинские информационные технологии
ОСМС
-
обязательное социальное медицинское страхование
НАО
-
некоммерческое акционерное общество
ПМСП
-
первичная медико-санитарная помощь
СГО
-
Служба государственной охраны Республики Казахстан
АДГС
-
Агентство по делам государственной службы Республики Казахстан
ПЦР
-
полимеразная цепная реакция
РБ
-
республиканский бюджет
СОП
-
стандарт операционных процедур
ИВЛ
-
искусственная вентиляция легких
СКФ
-
товарищество с ограниченной ответственностью ОО "СК-Фармация"
СКП
-
санитарно-карантинный пункт
ТВ
-
телевидение
ТД КККБТУ
-
-
территориальные департаменты Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
ГОБМП
-
гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
ПЗК
-
процент занятости коечного фонда инфекционных стационаров для лечения COVID-19
АО "НИТ"
-
акционерное общество "Национальные информационные технологии"
НЦЭ
-
Национальный центр экспертизы
НПП
-
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
КНБ
-
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ
-
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
НПО
-
неправительственные организации
ЦОН
-
Центр обслуживания населения
МЦРИАП
-
Министерство цифрового развития и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РЦЭЗ
-
Республиканский центр электронного здравоохранения
МЭ
-
Министерство энергетики Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
ОВД
-
органы внутренних дел
COVID-19
-
коронавирусная инфекция COVID-19
__________________________________

COVID-19 таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлеріне 2020 жылдың соңына дейін үстемеақы төлеу үшін қосымша қаражат бөлу
2020 жылғы қыркүйек-қазан
Қаржымині, ДСМ
Республикалық бюджет комиссиясының шешімі
РБ
8
Денсаулық сақтау шығыстарына жергілікті бюджеттен қаражат бөлу (тұтыну көлемінің өсуі кезінде медициналық көмек көрсету үшін, дәрілік заттарды сатып алу, медицина қызметкерлеріне қосымша ақы төлеу және т. б.)
2020 жылғы
шілде-желтоқсан
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының мәслихаттарының шешімдері
ЖБ
10. Карантиндік шектеу шаралары енгізілген кезеңде қоғамдық құқық тәртібін тұрақтандыру жөніндегі шаралар
1
Электрондық үкімет порталының "электрондық өтініштер" сервисі арқылы әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік қызметтерге өтініштерді қабылдауды қамтамасыз ету
2020 жылғы
шілде
ЦДИАӨМ, "ҰАТ" АҚ
қабылданған шаралар туралы ақпарат
талап етілмейді
2
Азаматтар мен жұмыс берушілер үшін жұмыспен қамту
мәселелері бойынша www.egov.kz және / немесе enbek.kz веб-порталы арқылы қызметтерді алу мүмкіндігін ұсына отырып, халықты жұмыспен қамту орталықтарының жауапты қызметкерлерінің ұялы телефондары мен электрондық мекенжайларын орналастыра отырып, халықты жұмыспен қамту орталықтарының жұмысын онлайн режимге көшіру
2020 жылғы
тамыз
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині,
ЦДИАӨМ,
жергілікті атқару органдарының хаттамалық шешімі
талап етілмейді
3
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға ағымдағы жылдың 3-ші тоқсанына АӘК-ны тағайындауды өтінішсіз, автоматты түрде ұзарту
2020 жылғы
шілде
Еңбекмині,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
Еңбекминінің бұйрығы
талап етілмейді
4
Ай сайын мүгедектікті, жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін, кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін, сондай-ақ жеке оңалту бағдарламасын қайта куәландыру күнінен бастап үш айға автоматты түрде ұзарту
2020 жылғы
шілде
Еңбекмині
Еңбекминінің бұйрығы
талап етілмейді
5
COVID-19 бойынша байланыста болған адамдарды карантиндеу және провизорлық емдеуге жатқызу орындарын полиция күштерімен күзетуді, олардың орналасқан жерін белгілеуді қамтамасыз ету
үнемі
ІІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
өңірлік штабтардың шешімі
талап етілмейді
6
Әрбір білім беру ұйымында бала құқықтары жөніндегі уәкіл лауазымын енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
2020 жылғы
шілде
БҒМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
ұсыныстар енгізу
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
АӘК
-
атаулы әлеуметтік көмек
АТЖ
-
ақпараттық-түсіндіру жұмысы
Әділетмині
-
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ӘлМСҚ
-
Әлеуметтік мемлекеттік сақтандыру қоры
БАҚ
-
бұқаралық ақпарат құралдары
БҒМ
БҒМ ҒК
-
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті
ҚР БМСКҚ
-
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің қаулысы
БП
-
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
БҰҰ
-
Біріккен Ұлттар Ұйымы
ҒО
-
ғылыми орталық
ҒТБ
-
ғылыми-техникалық бағдарлама
ДДҰ
-
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы
ДСМ
-
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині
-
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЕӘҚжКҚК
-
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті
ЖАО
-
жергілікті атқарушы органдар
ЖБ
-
жергілікті бюджет
ЖИ
-
жасанды интеллект
ЖҚҚ
-
жеке қорғаныш құралдары
ЖРВИ
-
жіті респираторлық вирустық инфекция
ЖОО
-
жоғары оқу орындары
ҒЗИ
-
ғылыми-зерттеу институты
ЗАЖ
-
зертханалық ақпараттық жүйелер
ИИДМ
-
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині
-
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚДСҰО
-
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы
Қорғанысмині
-
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
МАЖ
-
медициналық ақпараттық жүйелер
МӘМС
-
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
КеАҚ
-
коммерциялық емес акционерлік қоғам
МСАК
-
медициналық-санитариялық алғашқы көмек
МКҚ
-
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі
МҚІА
-
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ПТР
-
полимераздық тізбекті реакция
РБ
-
республикалық бюджет
ОРС
-
операциялық реттеу стандарттары
ОЖЖ
-
өкпені жасанды желдету
СҚФ
-
"СҚ-Фармация" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
СКП
-
санитарлық-карантиндік пункт
ТД
-
теледидар
ТКҚСҚБК АД
-
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
ТМККК
-
тегін медициналық көмектің кепілдік көлемі
КҚК
"ҰАТ" АҚ
-
-
COVID-19 емдеу үшін инфекциялық стационарлардың кереует қорының қамтылу көрсеткіші
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы
ҰСО
-
Ұлттық сараптама орталығы
ҰКП
-
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ҰҚК
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ҮЕҰ
-
үкіметтік емес ұйымдар
ХҚКО
-
Халыққа қызмет көрсету орталығы
ЦДИАӨМ
ЭДСРО
ЭМ
-
-
-
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Электронды денсаулық сақтау республикалық орталығы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
ІІМ
-
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ІІО
-
ішкі істер органдары
COVID-19
-
COVID-19 коронавирустық инфекциясы