О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 717. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 58, ст. 550) следующие изменения и дополнения:
пункт 6 дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Подпункты 75-3) и 75-4) части второй пункта 16 Положения вводятся в действие по истечении шести месяцев после дня первого официального опубликования Закона Республики Казахстан от 2 июля 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам игорного бизнеса.";
в Положении о Министерстве культуры и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в части первой:
подпункт 75) исключить;
подпункт 134) изложить в следующей редакции:
"134) участие в формировании государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в сфере спорта, в области культуры и туризма, финансируемых из республиканского бюджета;";
подпункт 136) изложить в следующей редакции:
"136) утверждение распределения и размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры и туризма, финансируемых из республиканского бюджета;";
дополнить подпунктом 211-2) следующего содержания:
"211-2) утверждение правил приема, учета и хранения информации о принятых ставках на пари (в том числе электронных) по каждому участнику пари, коэффициентах на варианты исхода пари, выигрышах и выплатах по ним, а также передачи ее иным лицам в соответствии с законодательством Республики Казахстан, включая государственный орган, осуществляющий руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;";
дополнить подпунктом 213) следующего содержания:

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 28 қазандағы № 717 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 58, 550-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
6-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші бөліммен толықтырылсын:
"Ереженің 16-тармағы екінші бөлігінің 75-3) және 75-4) тармақшалары "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ойын бизнесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
бірінші бөлікте:
75) тармақша алып тасталсын;
134) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"134) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын спорт саласындағы, мәдениет және туризм саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыруға қатысу;";
136) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"136) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет және туризм саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлуді және орналастыруды бекіту;";
мынадай мазмұндағы 211-2) тармақшамен толықтырылсын:
"211-2) бәс тігудің әрбір қатысушысы бойынша бәс тігуге қабылданған мөлшерлемелер (оның ішінде электрондық), бәс тігу нәтижесінің нұсқаларына коэффициенттер, ұтыстар мен олар бойынша төлемдер туралы ақпаратты қабылдау, есепке алу және сақтау, сондай-ақ оны салықтардың және бюджетке төленетін төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге тұлғаларға беру қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 213) тармақшамен толықтырылсын:

"213) утверждение правил проведения лотерей;";
в части второй:
подпункт 75) изложить в следующей редакции:
"75) осуществление контроля за соблюдением организаторами игорного бизнеса законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе, а также о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;";
дополнить подпунктами 75-2), 75-3), 75-4) и 75-5) следующего содержания:
"75-2) разработка правил проведения лотерей;
75-3) ведение центра учета ставок;
75-4) согласование границ территорий для размещения казино, залов игровых автоматов, букмекерских контор и тотализаторов (касс букмекерских контор и (или) тотализаторов), определяемых местными исполнительными органами;
75-5) внесение сведений о физическом лице в список лиц, ограниченных в участии в азартных играх и (или) пари, доступ к которому обеспечивается только организаторам игорного бизнеса посредством интернет-ресурса Министерства, не позднее трех рабочих дней, следующих за днем поступления такого заявления, обеспечение исключения участника азартных игр и (или) пари из списка лиц, ограниченных в участии в азартных играх и (или) пари, после дня окончания срока самоограничения в участии в азартных играх и (или) пари, исключение лица, включенного в список лиц, ограниченных в участии в азартных играх и (или) пари, из списка на основании вступившего в законную силу решения суда об отмене ограничения дееспособности гражданина;";
дополнить подпунктом 82-1) следующего содержания:
"82-1) разработка критериев оценки рисков, проверочных листов в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев двадцать первого и двадцать второго пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие по истечении шести месяцев после дня первого официального опубликования Закона Республики Казахстан от 2 июля 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам игорного бизнеса".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

"213) лотереяларды өткізу қағидаларын бекіту;";
екінші бөлікте:
75) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"75) ойын бизнесін ұйымдастырушылардың Қазақстан Республикасының ойын бизнесі, сондай-ақ қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 75-2), 75-3), 75-4) және 75-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"75-2) лотереяларды өткізу қағидаларын әзірлеу;
75-3) есепке алу орталығын жүргізу;
75-4) казиноны, ойын автоматтары залдарын, букмекерлік кеңселер мен тотализаторларды (букмекерлік кеңселердің және (немесе) тотализаторлардың кассаларын) орналастыруға арналған, жергілікті атқарушы органдар айқындайтын аумақтардың шекараларын келісу;
75-5) жеке тұлға туралы мәліметтерді осындай өтініш түскен күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей, Министрліктің интернет-ресурсы арқылы ойын бизнесін ұйымдастырушылардың ғана қол жеткізуі қамтамасыз етілетін құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысуы шектелген адамдардың тізіміне енгізу, құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушыны құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысуға өзін-өзі шектеу мерзімі аяқталған күннен кейін құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысуы шектелген адамдар тізімінен алып тастауды қамтамасыз ету, құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысуы шектелген адамдар тізіміне енгізілген адамды азаматтың әрекет қабілетін шектеудің күшін жою туралы соттың заңды күшіне енген шешімі негізінде тізімнен алып тастау;";
мынадай мазмұндағы 82-1) тармақшамен толықтырылсын:
"82-1) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тәуекелді бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын әзірлеу;".
2. Осы қаулы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ойын бизнесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының жиырма бірінші және жиырма екінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин