Об определении видов деятельности в сфере общественного питания для целей применения специального налогового режима розничного налога
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2021 года № 30.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 17.11.2022 № 912 (вводится в действие с 01.01.2023).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 696-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 17.11.2022 № 912 (вводится в действие с 01.01.2023).

Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қоғамдық тамақтандыру саласындағы қызмет түрлерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 2 ақпандағы № 30 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.11.2022 № 912 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі, 01.01.2025 дейін қолданылады) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 696-1-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.11.2022 № 912 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі, 01.01.2025 дейін қолданылады) қаулысымен.

1. Определить виды деятельности в сфере общественного питания для целей применения специального налогового режима розничного налога согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 17.11.2022 № 912 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года, действует до 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2021 года № 30
Виды деятельности в сфере общественного питания для целей применения специального налогового режима розничного налога
Сноска. Виды деятельности - в редакции постановления Правительства РК от 17.11.2022 № 912 (вводится в действие с 01.01.2023).
№ п/п ОКЭД Виды деятельности
1.

1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қоғамдық тамақтандыру саласындағы қызмет түрлері айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.11.2022 № 912 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі, 01.01.2025 дейін қолданылады) қаулысымен.
2. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі, 2023 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 2 ақпандағы
№ 30 қаулысына
қосымша
Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қоғамдық тамақтандыру саласындағы қызмет түрлері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.11.2022 № 912 қаулысымен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі, 01.01.2025 дейін қолданылады).
Р/с №
ЭҚЖЖ
Қызмет түрлері
1
2
3
1.

55.10.1*
Предоставление услуг гостиницами с ресторанами, за исключением гостиниц, находящихся на придорожной полосе
2.
55.10.3*
Предоставление гостиничных услуг с ресторанами для официальных мероприятий
3.
56.10.1
Деятельность ресторанов и предоставление услуг по доставке продуктов питания, за исключением деятельности объектов, находящихся на придорожной полосе
4.
56.10.2
Деятельность ресторанов и предоставление услуг по доставке продуктов питания объектами, находящимися на придорожной полосе
5.
56.21.0
Доставка готовой пищи на заказ и прочая деятельность по обеспечению питанием
6.
56.29.1
Прочие виды организации питания вне населенных пунктов
7.
56.29.2
Прочие виды организации питания в пассажирских поездах
8.
56.29.9
Прочая деятельность по обеспечению питанием, не включенная в другие группировки
* за исключением предоставления услуг гостиницами (гостиничных услуг)

55.10.1*
Жол бойындағы белдеулерде орналасқан қонақүйлерді қоспағанда, мейрамханалары бар қонақүйлердің қызметтер көрсетуі
2.
55.10.3*
Ресми іс-шараларға арналған мейрамханалары бар қонақүй қызметтерін көрсету
3.
56.10.1
Жол бойындағы белдеулерде орналасқан объектілердің қызметін қоспағанда, мейрамханалардың кызметі және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтер
4.
56.10.2
Мейрамханалардың қызметі және жол бойындағы белдеулерде орналасқан объектілердің тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызметтер көрсетуі
5.
56.21.0
Тапсырыспен дайын тамақ жеткізу және тамақтандырумен қамтамасыз ету бойынша өзге қызмет
6.
56.29.1
Елді мекендерден тыс жерде тамақтануды ұйымдастырудың өзге түрлері
7.
56.29.2
Жолаушылар пойыздарында тамақтандыруды ұйымдастырудың өзге түрлері
8.
56.29.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген, тамақтануды қамтамасыз ету жөніндегі өзге қызмет
* қонақүйлердің қызметтер (қонақүй қызметтерін) көрсетуін қоспағанда