О некоторых вопросах Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № 39.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 20 ноября 2020 года № 453 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать Комитет языковой политики Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в Комитет языковой политики Министерства образования и науки Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке передать Комитету языковой политики Министерства образования и науки Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций некоммерческого акционерного общества "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова".
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Министерством культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2021 года № 39
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.03.2022 № 114.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству культуры и спорта Республики Казахстан":
подраздел "Комитету языковой политики Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" исключить;
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан" дополнить подразделом следующего содержания:
"Комитету языковой политики Министерства образования и науки Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 39 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 20 қарашадағы № 453 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Тіл саясаты комитетінің атауы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Тіл саясаты комитеті болып өзгертілсін.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен "Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Тіл саясаты комитетіне берсін.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 9 ақпандағы
№ 39 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.03.2022 № 114 қаулысымен.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Тіл саясаты комитетіне" деген кіші бөлім алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiне" деген бөлім мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің Тіл саясаты комитетіне

222-42 НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова".".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3:
строку:
"
3
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
2 624
"
изложить в следующей редакции:
"
3
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
2 601
";
в разделе 6:
строку:
"
6
Министерство образования и науки Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
932
"
изложить в следующей редакции:
"
6
Министерство образования и науки Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
955
".
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 16.10.2023 № 914.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2021 года № 39
Сноска. Приложение утратило силу постановлением Правительства РК от 09.03.2022 № 114.

222-42 "Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КеАҚ".".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
4. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бөлімде:
мына:
"
3
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
2 624
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
2 601
";
6-бөлімде:
мына:
"
6
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
932
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
955
".
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.10.2023 № 914 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 9 ақпандағы
№ 39 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 21 сәуiрдегi
№ 367 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық терминология комиссиясының құрамы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.03.2022 № 114 қаулысымен.