О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 280. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" следующие дополнения:
пункт 6 дополнить частью пятой следующего содержания:
"Подпункты 217), 218), 219), 220), 222), 223), 224) и 225) части первой и подпункты 84), 85), 86) и 87) части второй пункта 16 Положения вводятся в действие с 1 мая 2021 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры, физической культуры и спорта".";
в Положении о Министерстве культуры и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
функции центрального аппарата дополнить подпунктами 217), 218), 219), 220), 221), 222), 223), 224) и 225) следующего содержания:
"217) разрабатывает и утверждает правила размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования;
218) разрабатывает и утверждает правила подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества;
219) разрабатывает и утверждает методику подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа;
220) разрабатывает и утверждает правила определения рейтинга творческих кружков для детей и юношества;
221) утверждает перечень национальных видов спорта;
222) утверждает правила размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования;
223) утверждает правила подушевого нормативного финансирования спортивных секций для детей и юношества;
224) утверждает методику подушевого нормативного финансирования государственного спортивного заказа;
225) утверждает правила определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества.";

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 280 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
6-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет, дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Ереженің 16-тармағы бірінші бөлігінің 217), 218), 219), 220), 222), 223), 224) және 225) тармақшалары және екінші бөлігінің 84), 85), 86) және 87) тармақшалары 2021 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функциялары:
мынадай мазмұндағы 217), 218), 219), 220), 221), 222), 223), 224) және 225) тармақшалармен толықтырылсын:
"217) балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
218) балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
219) мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
220) балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелердің рейтингін айқындау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
221) ұлттық спорт түрлерінің тізбесін бекітеді;
222) балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекітеді;
223) балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларын жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын бекітеді;
224) мемлекеттік спорттық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін бекітеді;
225) балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау қағидаларын бекітеді.";
ведомстволардың функциялары:

функции ведомств дополнить подпунктами 84), 85), 86) и 87) следующего содержания:
"84) разрабатывает правила размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования;
85) разрабатывает правила подушевого нормативного финансирования спортивных секций для детей и юношества;
86) разрабатывает методику подушевого нормативного финансирования государственного спортивного заказа;
87) разрабатывает правила определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 217), 218), 219), 220), 222), 223), 224) и 225) части первой и подпунктов 84), 85), 86) и 87) части второй пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 1 мая 2021 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры, физической культуры и спорта".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

мынадай мазмұндағы 84), 85), 86) және 87) тармақшалармен толықтырылсын:
"84) балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын әзірлейді;
85) балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларын жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын әзірлейді;
86) мемлекеттік спорттық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін әзірлейді;
87) балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау қағидаларын әзірлейді.".
2. Осы қаулы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет, дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2021 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағы бірінші бөлігінің 217), 218), 219), 220), 222), 223), 224) және 225) тармақшаларын және екінші бөлігінің 84), 85), 86) және 87) тармақшаларын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин