О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500 "Об утверждении Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № 575. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 734.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500 "Об утверждении Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года" следующие изменения и дополнения:
в Правилах назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных указанным постановлением:
пункт 7 дополнить частью третьей следующего содержания:
"При представлении получателем пенсионных выплат за выслугу лет документов о трудовом стаже, дополняющих ранее представленные для назначения пенсионных выплат за выслугу лет, изменение размера пенсионных выплат за выслугу лет производится уполномоченным государственным органом с учетом произведенных повышений со дня подачи заявления о пересмотре размера пенсии.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Подразделение, приняв документы, указанные в пункте 7 настоящих Правил, и затребовав документы согласно перечню, определяемому в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил, в течение пяти рабочих дней со дня поступления в бумажном или электронном формате направляет их в соответствующие уполномоченные государственные органы.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыруқағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № 575 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 734 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 734 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларында:
7-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы бұрын еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін ұсынылған құжаттарды толықтыратын еңбек өтілі туралы құжаттарды ұсынған кезде еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін өзгертуді жүргізілген арттырулар ескеріле отырып, зейнетақы мөлшерін қайта қарау туралы өтінішті берген күннен бастап уәкілетті мемлекеттік орган жүргізеді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бөлімше осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдай отырып және осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес айқындалатын тізбеге сәйкес құжаттарды талап ете отырып, оларды келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде тиісті уәкілетті мемлекеттік органдарға қағазда немесе электрондық форматта жолдайды.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Уполномоченные государственные органы передают в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре выписки на осуществление пенсионных выплат (в том числе по лицам, зарегистрировавшим право на пенсионные выплаты за выслугу лет до 1 января 1998 года) в бумажном или электронном виде по формам 1-ИУ, 1-ВС, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, в случае направления выписок в бумажном виде прилагается извещение по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В случае изменения размеров пенсионных выплат в связи с ежегодным повышением, предусмотренным Законом, изменением месячного расчетного показателя, прожиточного минимума, уполномоченными государственными органами готовятся выписки о новом размере пенсионных выплат по формам 1-ВС-повышение, 1-ВС/1-повышение в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 4 и 5 к настоящим Правилам, и направляются в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В случаях изменения размеров пенсионных выплат за выслугу лет, в связи с изменением стажа службы, размера денежного содержания, уполномоченными государственными органами готовятся выписки о новом размере пенсионных выплат за выслугу лет по формам 1-ИУ, 1-ВС в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, с приложением извещения по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В случае установления инвалидности, уполномоченными государственными органами при предоставлении документов, предусмотренных подпунктом 6) пункта 7 настоящих Правил, со дня установления инвалидности готовятся выписки по формам 1-ВС в бумажном или электронном формате, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и направляются в филиалы Государственной корпорации в одном экземпляре с приложением извещения по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В случаях изменения фамилии, имени или отчества (при наличии), номера банковского счета, даты рождения, места жительства получателя, получателем подается в подразделение заявление, согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам, об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения.
Выписка с новыми реквизитами направляется уполномоченным государственным органом в филиалы Государственной корпорации.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Снятие получателя с выплаты производится филиалом Государственной корпорации на основании уведомлений по формам 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам, представляемым уполномоченным государственным органом либо его подразделением, о чем производится соответствующая отметка в ЦБД.";
часть вторую пункта 32 изложить в следующей редакции:

"11. Уәкілетті мемлекеттік органдар Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-ИУ, 1-ВС нысандары бойынша зейнетақы төлемдерін жүзеге асыруға арналған үзінділерді (оның ішінде 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқығын тіркеген адамдар бойынша) бір данада қағазда немесе электрондық түрде береді, үзінділерді қағазда жолдайтын жағдайда осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса беріледі.
12. Заңда көзделген жыл сайынғы арттыруға, айлық есептік көрсеткіштің, ең төменгі күнкөріс деңгейінің өзгеруіне байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда уәкілетті мемлекеттік органдар осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес 1-BC-арттыру, 1-BC/1-арттыру нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта зейнетақы төлемдерінің жаңа мөлшері туралы үзінділерді дайындайды және Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды, ол осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса береді.
Қызмет өтілінің, ақшалай қамтылым мөлшерінің өзгеруіне байланысты еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшері өзгерген жағдайда уәкілетті мемлекеттік органдар осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-ИУ, 1-BC нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің жаңа мөлшері туралы үзінділерді дайындайды, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса береді.
Мүгедектік белгіленген жағдайда уәкілетті мемлекеттік органдар осы Қағидалардың 7-тармағының 6) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсынған кезде мүгедектік белгіленген күннен бастап осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-BC нысаны бойынша қағазда немесе электрондық форматта үзінділерді дайындайды және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына бір данада жолдайды.
Алушының тегі, аты немесе әкесінің аты (бар болса), банктік шотының нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда алушы бөлімшеге тиісті өзгерістерді растайтын құжаттармен бірге осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы өзгерістер туралы өтініш береді.
Жаңа деректемелері бар үзіндіні уәкілетті мемлекеттік орган Мемлекеттік корпорацияның филиалдарына жолдайды.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Алушыны төлемнен алуды Мемлекеттік корпорацияның филиалы осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта уәкілетті мемлекеттік орган не оның бөлімшесі ұсынатын хабарламалар негізінде жүргізеді, ол туралы ОДҚ-да тиісті белгі жасалады.";
32-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"Уполномоченный государственный орган направляет в филиал Государственной корпорации уведомления по формам 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 в бумажном или электронном формате, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам, заявки на выплату единовременных выплат (компенсации) на погребение и единовременных пособий семьям умерших.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 6-1 к указанным Правилам согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2021 года № 575
Приложение 1 к Правилам
назначения и осуществления
пенсионных выплат
военнослужащим, сотрудникам
специальных государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской службы,
а также лицам, права которых
иметь специальные звания,
классные чины и носить
форменную одежду упразднены
с 1 января 2012 года
__________________________________________________________________________
(наименование государственного органа, назначающего пенсионные выплаты за выслугу лет)
Заявление о назначении (возобновлении) пенсионных выплат за выслугу лет
от _______________________________________________________________
(воинское (специальное) звание, классный чин, квалификационный класс, фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя)
проживающего по адресу: индекс _______________ область/город ________________________
город (район) ________________________________________ аул (село) ____________________
улица (микрорайон) __________________________________ дом __________ квартира _______
телефон _________________
Наименование банка ____________ Банковский (карта) счет _____________________________
Отделение связи ___________________________________________________________________
Мой индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _______________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ______________________________________________
Когда и кем выдан "___" ___________ _______ года ____________________________________
Прошу назначить/возобновить/ возобновить как лицу, зарегистрировавшему право на
пенсионные выплаты за выслугу лет до 1 января 1998 года (нужное подчеркнуть), мне
пенсионные выплаты за выслугу лет.
Ранее ______ получал (в настоящее время получаю или только назначена) (да, нет)
пенсионные выплаты/пособие _______________________________________________________
(какого государственного органа и какой размер пенсионных выплат/ пособия, а если выплата
прекращена, то с какого времени)
К заявлению прилагаю: _____________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Подпись заявителя ___________________ "___" ___________ 20____ года.
Заявление принято "___" ___________ 20___ года.
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность и подпись лица, принявшего документы:
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Поставлен в известность, что при зачислении на государственную службу с присвоением
воинского (специального) звания, классного чина, квалификационного класса, а также
изменении адреса прописки обязан в пятидневный срок уведомить об этом государственный
орган, назначивший пенсионные выплаты, а при выезде на постоянное место жительство в
другие регионы Республики Казахстан и за пределы Республики Казахстан – немедленно.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для назначения
выплаты.
Подпись заявителя _____________ "___" ___________ 20___ года
----------------------------------------------------------------------------------------------- (линия отреза)
Расписка о принятии документов для назначения пенсионных выплат за выслугу лет
1._______________________________________________________________________________
2._______________________________________________________________________________
3._______________________________________________________________________________
(указать наименования документов)
Дата принятия документов "___" ___________ 20 ____ года
_________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа либо его подразделения)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2021 года № 575
Приложение 3 к Правилам
назначения и осуществления
пенсионных выплат
военнослужащим, сотрудникам
специальных государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской службы,
а также лицам, права которых
иметь специальные звания,
классные чины и носить
форменную одежду упразднены
с 1 января 2012 года
Форма 1-ВС
Выписка из пенсионного дела пенсионера из числа военнослужащих, сотрудников
специальных государственных и правоохранительных органов, государственной
фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания,
классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года
Пенсионное дело № ____________
Фамилия ________________________________________________________________________
Имя ____________________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ___________________________________________________________
Дата рождения "_____" ___________ _______ года
Дата назначения (возобновления, в том числе лицам, зарегистрировавшим право на
пенсионные выплаты за выслугу лет до 1 января 1998 года) пенсионных выплат за выслугу
лет ______________________ в соответствии с подпунктом ____ пункта ___ статьи ________
Закона Республики Казахстан _____________________________________________________
(указать основание) "___" ________ ____ года
Адрес места жительства (фактический) _____________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ___________________________________________
Когда и кем выдан "___" ___________ _______ года _________________________________
Индивидуальный идентификационный номер ______________________________________
Пенсионные выплаты за выслугу лет производить с "___" ____________________ ___ года
Размер назначенных пенсионных выплат за выслугу ___________________________ тенге.
(сумма прописью)
Доплата до размера государственного социального пособия по инвалидности
_________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Итоговый размер пенсионных выплат за выслугу лет и доплаты к пенсионным выплатам за
выслугу лет до размера государственного социального пособия по инвалидности
_________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Сумма доплат (переплат) __________________________________________________ тенге.
За период с "___" _______________ года по "___" _______________ ______________ год.
Основание (изменение стажа воинской службы, денежного довольствия)
____________________________________________
Размер государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года:
_________________________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
Выплату государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года,
производить с "___" ___________ _____ года
Сумма доплат (переплат) государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1
января 2016 года, ________________________________ тенге.
За период с "___" ___________ _______ года по "___" ___________ ___ года
Размер пенсии по инвалидности и по случаю потери кормильца, назначенной до 1 января
1998 года _____________________________ тенге.
(сумма прописью)
Реквизиты банка и номер банковского счета:
_____________________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
БИК ________________________________________________________________________
БИН банка ___________________________________________________________________
Номер банковского счета ______________________________________________________
М.П. Руководитель ______________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Специалист ______________ ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2021 года № 575

"Уәкілетті мемлекеттік орган осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес 1-Б/ВС, 1-Б/ВС/2 нысандары бойынша қағазда немесе электрондық форматта хабарламаларды, қайтыс болған адамдарды жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және олардың отбасыларына берілетін біржолғы жәрдемақыларды төлеуге өтінімдерді Мемлекеттік корпорацияның филиалына жолдайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 6-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 24 тамыздағы
№ 575 қаулысына
1-қосымша
Әскери қызметшiлерге, арнаулы
мемлекеттік және құқық қорғау
органдарының, мемлекеттік
фельдъегерлік қызмет
қызметкерлеріне, сондай-ақ
арнаулы атақтар, сыныптық
шендер алу және нысанды киiм
киiп жүру құқықтары 2012
жылғы 1 қаңтардан бастап
жойылған адамдарға зейнетақы
төлемдерiн тағайындау және
жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
________________________________________________________________________
(еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындайтын мемлекеттік органның атауы)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау (қайта бастау) туралы өтініш
кімнен _________________________________________________________
(өтініш берушінің әскери (арнаулы) атағы, сыныптық шені, біліктілік сыныбы,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
тұратын мекенжайы: индексі _____ __________ облысы/қаласы _______ қаласы
(ауданы) __________ ауылы ____ көшесі (шағын ауданы) ____ үй ____ пәтер ___ телефоны _________
Банктің атауы ___________ Банктік (карта) шоты _________________
Байланыс бөлімшесi ____________________________________________
Менің жеке сәйкестендіру нөмірім (ЖСН) _________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: № ____________________________
Қашан және кім бердi ______ жылғы "___"___________ _____________
Маған еңбек сіңірген жылдарым үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды/қайта бастауды/1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқығын тіркеген адам ретінде қайта бастауды (қажеттінің асты сызылады) сұраймын.
Бұдан бұрын (қазіргі уақытта аламын немесе енді тағайындалды)
_________ зейнетақы төлемдерін/жәрдемақы (иә, жоқ) алдым
______________________________________ (қай мемлекеттік органнан және зейнетақы төлемдерінің/жәрдемақының мөлшері қандай, ал егер төлем тоқтатылған болса, онда қай уақыттан бастап)
Өтінішке мыналарды қоса беремін:___________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы __________ 20______ жылғы "__"___________
Өтініш 20_____ жылғы "__"___________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
лауазымы және қолы: ___________________________________________
______________________________________________________________
Мемлекеттік қызметке әскери (арнаулы) атақ, сыныптық шен, біліктілік сыныбы беріліп қабылданған кезде, сондай-ақ тіркелген мекенжайым өзгерген кезде ол туралы зейнетақы төлемдерін тағайындаған мемлекеттік органды бес күн мерзімде, ал Қазақстан Республикасының басқа өңірлеріне және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен кезде дереу хабардар етуге міндетті екенім туралы хабардармын. Төлем тағайындау үшін қажетті дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушінің қолы __________ 20______ жылғы "___"___________
--------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
(құжаттардың атаулары көрсетіледі)
Құжаттар қабылданған күн 20 ______ жылғы "___"___________
________________________________________________________________
(уәкілетті органның не оның бөлімшесінің атауы)
_______________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 24 тамыздағы
№ 575 қаулысына
2-қосымша
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
3-қосымша
1-ВС нысаны
Әскери қызметшiлер, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлері, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдар қатарынан зейнеткердiң зейнеткерлік iсiнен үзiндi
№ ______ зейнеткерлік іс
Тегi _________________________________________________________
Аты _________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) __________________________________
Туған күні ______ жылғы "___"___________ _______________________
Қазақстан Республикасы Заңының ___-бабы ___-тармағының ____тармақшасына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалған (оның ішінде 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқығын тіркеген адамдар бойынша қайта басталған) күн _____ жылғы "__"_________
(негіздеме көрсетіледі)
Тұрғылықты мекенжайы (нақты) __________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: № ____________________________
Кім және қашан бердi ____________ _____ жылғы "_"___________
Жеке сәйкестендіру нөмірі_____________________________________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері ________ жылғы
"___"___________ бастап жүргізілсін.
Еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған зейнетақы төлемдерінің мөлшерi _________________________________________________ теңге. (сомасы жазбаша)
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының мөлшеріне дейінгі қосымша ақы _____________________ теңге. (сомасы жазбаша)
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің және мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының мөлшеріне дейінгі еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне қосымша ақының жиынтық мөлшері___________________теңге.
(сомасы жазбаша)
Қосымша ақы (артық төлем) сомасы ______________________ теңге.
______ жылғы "___"___________–________ жылғы "___"______ кезең үшін
Негіз (әскери қызмет өтілінің, ақшалай ризықтың өзгеруі)
_________________________________________________________
2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері:____________________________ теңге.
(сомасы жазбаша)
2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемiн төлеу ________ жылғы "___"_________бастап жүргізілсін. _____ жылғы "__"___________ – ________ жылғы "___"___________ кезең үшін 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлеміне қосымша ақы (артық төлем) сомасы
___________________________________________________________ теңге.
1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша зейнетақы мөлшері
___________________________________________ теңге. (сомасы жазбаша)
Банк деректемелері мен банктік шоттың нөмірі:
_______________________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
БСК_______________________________________________________
Банк БСН __________________________________________________
Банктік шоттың нөмірі _______________________________________
М.О.
Басшы ________________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман __________________ _______________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 24 тамыздағы
№ 575 қаулысына
3-қосымша
Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына

Приложение 6-1
к Правилам назначения и
осуществления пенсионных
выплат военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской службы,
а также лицам, права которых
иметь специальные звания,
классные чины и носить
форменную одежду упразднены
с 1 января 2012 года
Заявление на осуществление пенсионных выплат при изменении фамилии, имени или
отчества, номера банковского счета, даты рождения, места жительства получателя
от _________________________________________________________________ (воинское
(специальное) звание, классный чин, квалификационный класс, фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя)
Прошу Вас осуществлять мои пенсионные выплаты за выслугу
лет, пенсию по инвалидности и по случаю потери кормильца, назначенную до 1 января 1998
года, государственную базовую пенсионную выплату, назначенную до 1 января 2016 года,
специальное государственное пособие по месту постоянного проживания по адресу:
(нужное подчеркнуть) индекс _________ область/город ___________ город (район)
_______________ аул (село) ___________________ улица (микрорайон) __________________
дом __________ квартира ______ телефон _________________ либо на Банковский счет
__________________ банка ________________________________________________________
(наименование банка)
К заявлению прилагаю:
1. Копия документа, удостоверяющего личность
2. Уведомление с банка о наличии счета
Подпись заявителя __________________ "___" ___________ ______ года.
Заявление принято "___"___________ _____ года.
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность и подпись лица, принявшего документы:
________________________________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
осуществления выплаты.
Подпись заявителя _____________ "___" ___________ _____ года
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Расписка о принятии документов для назначения пенсионных выплат за выслугу лет
1. Заявление
2. Копия документа, удостоверяющего личность
3. Уведомление с банка о наличии счета
Дата принятия документов "___"___________ __ ____ года
___________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа либо его подразделение)
___________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы)
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2021 года № 575
Приложение 9
к Правилам назначения и
осуществления
пенсионных выплат
военнослужащим,
сотрудникам специальных
государственных и
правоохранительных органов,
государственной фельдъегерской
службы, а также лицам, права
которых иметь специальные
звания, классные
чины и носить форменную
одежду упразднены

6-1-қосымша
Алушының тегі, аты немесе әкесінің аты, банктік шотының нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері өзгерген кезде зейнетақы төлемдерін жүзеге асыруға өтініш
кімнен ___________________________________________________________ (өтініш берушінің әскери (арнаулы) атағы, сыныптық шені, біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Сізден менің еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерімді, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша зейнетақыны, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуді тұрақты тұру орным бойынша мынадай мекенжай бойынша:
(қажеттінің асты сызылады) индексі _____________
________________________ облысы/қаласы _______________ қаласы (ауданы) ____________________ ауылы ______________ көшесі (шағын ауданы) ___ үй ____ пәтер телефоны ________ не ____________банкінің ___________ банктік шотына (банктің атауы) жүзеге асыруыңызды сұраймын.
Өтінішке мыналарды қоса беремін:
1. Жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
2. Шоттың бар екені туралы банктен хабарлама
Өтініш берушінің қолы ___________ _____ жылғы "__" ________
Өтініш _____ жылғы "__" ______________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы: _____________________________
Төлемді жүзеге асыру үшін қажетті дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін. Өтініш берушінің қолы ________ ____ жылғы "__" ____________
--------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы) Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат
1. Өтініш
2. Жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
3. Шоттың бар екені туралы банктен хабарлама
Құжаттар қабылданған күн ______ жылғы "__"_________________________
(уәкілетті органның не оның бөлімшесінің атауы)
______________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 24 тамыздағы
№ 575 қаулысына
4-қосымша

с 1 января 2012 года
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
Уведомление на прекращение (приостановление) выплат, на осуществление
единовременных выплат (компенсации) на погребение и единовременных пособий
членам семьи умершего
Дело № ______
Фамилия ____________________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________________
Отчество (при наличии) _______________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер ____________________________________
Адрес места жительства (фактический) __________________________________________
Прекратить/приостановить (нужное подчеркнуть) выплату пенсионных выплат за выслугу
лет, пенсий по инвалидности и по случаю потери кормильца, назначенных до 1 января 1998
года, государственной базовой пенсионной выплаты, назначенной до 1 января 2016 года,
специального государственного пособия с
_______________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
Причина прекращения (приостановления) выплаты
_______________________________________________________________________________
(переезд в другие регионы Казахстана, за пределы Республики Казахстан, со смертью, до
выяснения возникших обстоятельств)
Основание:
Справка о смерти № ____ от "__" _____
20__ года выдана _____________
Адресный листок убытия с отметкой о снятии с учета с места жительства от "___"
___________ 20___ года № ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
(иное основание)
Размер единовременной выплаты (компенсации) на погребение на "____" ____ 20___ года
______________________________________ тенге
Размер единовременного пособия семье умершего на "__" ___20____ года
___________________________________________________________ тенге
Фамилия, имя, отчество (при наличии) получателя выплаты (компенсации) на погребение,
единовременного пособия членам семьи:
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: № ___________________________________________
Когда и кем выдан "_____" ____________ _______ года ______________________________
ИИН получателя ________________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________________
Реквизиты банка и номер банковского счета получателя
МФО__________________________________________________________________________
Кор.счет _______________________________________________________________________
БИН банка ____________________________________________________________________
Счет __________________________________________________________________________
(наименование, местонахождение банка)
М.П. Руководитель __________________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Специалист _____________________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)

Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына
9-қосымша
_______________________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы)
Төлемдерді тоқтатуға (тоқтата тұруға), жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді (өтемақыны) және қайтыс болғанның отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақыларды жүзеге асыруға арналған хабарлама
№ ______ іс
Тегі _______________________________________________________
Аты _______________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)__________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі_____________________________________
Тұрғылықты мекенжайы (нақты)________________________________
__________________________________________ бастап еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша зейнетақыларды, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны төлеу тоқтатылсын (тоқтатыла тұрсын) (қажеттінің асты сызылады).
Төлемді тоқтату (тоқтата тұру) себебі
_____________________________________________________________
(Қазақстанның басқа өңірлеріне, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге көшу, қайтыс болуына байланысты, туындаған мән-жайларды анықтағанға дейін)
Негіз: Қайтыс болғаны туралы 20__ жылғы "___" ______ № ____ анықтама _______________________ берілді
Тұрғылықты жерінен есептен шығарылғаны туралы белгісі бар 20___жылғы "__"_______ № ____мекенжайлық кету парағы. ____________________________
(өзге де негіз) 20 __ жылғы "___" __________ жерлеуге арналған біржолғы төлемнің (өтемақының) мөлшері__________________________ теңге 20 __ жылғы "___" __________ қайтыс болғанның отбасына біржолғы жәрдемақының мөлшері_________________ теңге
Жерлеуге арналған төлемді (өтемақыны), отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):________________________
Жеке басын куәландыратын құжат:
№ __________________________
Қашан және кім берді _____ жылғы "_"__________
Алушының ЖСН ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________
Банк деректемелері және алушының банктік шотының нөмірі
ХҚЕ___________________________________________________
Кор. шот _______________________________________________
Банктің БСН____________________________________________
Шот___________________________________________________
(банктің атауы, орналасқан жері)
М.О. Басшы ________________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман________________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)