Об утверждении Правил включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2022 года № 409. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2023 № 903.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2023 № 903 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации.
2. Приостановить до 29 июня 2023 года действие подпункта 7) пункта 12 Правил включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации, установив, что в период приостановления данный подпункт действует в следующей редакции:
"7) в случаях, когда при реализации проекта существует необходимость предоставления земельного участка и прав недропользования, прилагаются копия письма местного исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы, подтверждающего наличие свободного земельного участка и прав недропользования, а также копия акта предварительного выбора земельного участка и прав недропользования с указанием координат (схемы) местоположения и планируемой площади отвода под реализацию проекта.".
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 июня 2022 года № 409
Правила включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" (далее – Закон) и определяют порядок включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) единая карта индустриализации – совокупность промышленно-инновационных проектов, реализуемых субъектами промышленно-инновационной деятельности;

Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 маусымдағы № 409 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 қазандағы № 903 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2023 № 903 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидалары бекітілсін.
2. Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларының 12-тармағының 7) тармақшасының қолданысы 2023 жылғы 29 маусымға дейін тоқтатыла тұрсын, тоқтатыла тұрған кезеңде осы тармақша мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"7) жобаны іске асыру кезінде жер учаскесін және жер қойнауын пайдалану құқықтарын беру қажет болған жағдайларда тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органының бос жер учаскесінің және жер қойнауын пайдалану құқықтарының бар екенін растайтын хатының көшірмесі, сондай-ақ жобаны іске асыруға бөлінген алаңның орналасқан жерінің координаталарын (схемасын) және жоспарланатын ауданын көрсете отырып, жер учаскесін және жер қойнауын пайдалану құқықтарын алдын ала таңдау актісінің көшірмесі.".
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2022 жылғы 20 маусымдағы
№ 409 қаулысымен
бекітілген
Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бірыңғай индустрияландыру картасы – өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері іске асыратын өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың жиынтығы;

2) штаб по вопросам единой карты индустриализации – комиссия при уполномоченном органе в области государственного стимулирования промышленности по вопросу рассмотрения проектов для включения в единую карту индустриализации с участием сотрудников уполномоченного органа в области государственного стимулирования промышленности, отраслевых министерств и ведомств, национальных холдингов и институтов развития, а также других заинтересованных организаций (далее – штаб);
3) ответственный государственный орган – государственный орган, ответственный за реализацию промышленно-инновационного проекта;
4) местный уполномоченный орган – исполнительный орган области (города республиканского значения, столицы), осуществляющий функции развития, координации, регулирования и управления в области предпринимательства и промышленности, участвующий в формировании и реализации государственной политики в сфере государственного стимулирования промышленно-инновационной деятельности на соответствующей территории;
5) встречные обязательства – взаимные обязательства субъекта промышленно-инновационной деятельности и государства, принимаемые при предоставлении мер государственного стимулирования промышленности в соответствии с Законом;
6) промышленно-инновационный проект – комплекс реализуемых в течение определенного времени мероприятий, направленных на трансферт технологий, создание новых (усовершенствование действующих) производств и (или) осуществление инновационной деятельности;
7) промышленно-инновационная система – совокупность субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, инфраструктуры и инструментов, направленных на стимулирование промышленности и поддержку инноваций в Республике Казахстан;
8) промышленно-инновационная деятельность – деятельность, связанная с реализацией промышленно-инновационных проектов с учетом обеспечения экологической безопасности в целях повышения производительности труда, продвижением отечественных товаров, работ и услуг обрабатывающей промышленности на внутренний и (или) внешние рынки;
9) уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственного стимулирования промышленности;
10) меры государственного стимулирования промышленности – меры стимулирования, применяемые государством в целях развития обрабатывающей промышленности и промышленно-инновационной деятельности, осуществляемые в соответствии с Законом;

2) бірыңғай индустрияландыру картасының мәселелері жөніндегі штаб – өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті органның, салалық министрліктер мен ведомстволардың, ұлттық холдингтер мен даму институттарының, сондай-ақ басқа да мүдделі ұйымдардың қызметкерлері қатысатын өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган жанындағы жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін қарау мәселесі жөніндегі комиссия (бұдан әрі – штаб);
3) жауапты мемлекеттік орган – өнеркәсіптік-инновациялық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік орган;
4) жергілікті уәкілетті орган – кәсіпкерлік және өнеркәсіп саласында дамыту, үйлестіру, реттеу және басқару функцияларын жүзеге асыратын, тиісті аумақта өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысатын облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атқарушы органы;
5) қарсы міндеттемелер – Заңға сәйкес өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну кезінде қабылданатын өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің және мемлекеттің өзара міндеттемелері;
6) өнеркәсіптік-инновациялық жоба – технологиялар трансфертіне, жаңа өндірістер құруға (жұмыс істеп тұрғандарын жетілдіруге) және (немесе) инновациялық қызметті жүзеге асыруға бағытталған, белгілі бір уақыт ішінде іске асырылатын іс-шаралар кешені;
7) өнеркәсіптік-инновациялық жүйе – өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінің, инфрақұрылым мен Қазақстан Республикасында өнеркәсіпті ынталандыруға және инновацияларды қолдауға бағытталған құралдардың жиынтығы;
8) өнеркәсіптік-инновациялық қызмет – еңбек өнімділігін арттыру мақсатында экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ескере отырып, өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды іске асыруға, өңдеу өнеркәсібінің отандық тауарларын, жұмыстары мен көрсетілетін қызметтерін ішкі және (немесе) сыртқы нарықтарға ілгерілетуге байланысты қызмет;
9) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – өнеркәсіп саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіру мен өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
10) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шаралары – өңдеу өнеркәсібі мен өнеркәсіптік-инновациялық қызметті дамыту мақсатында мемлекет қолданатын, Заңға сәйкес жүзеге асырылатын ынталандыру шаралары;

11) заявитель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее планирование и реализацию проекта.
Глава 2. Порядок включения проектов в единую карту индустриализации
3. В единую карту индустриализации включаются промышленно-инновационные проекты в отраслях промышленности, планирующие получение мер государственного стимулирования.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 16.03.2023 № 225.
4. Исключен постановлением Правительства РК от 16.03.2023 № 225.
5. Уполномоченный орган, иные государственные органы, а также местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы при рассмотрении, согласовании и предоставлении мер государственного стимулирования субъектам промышленно-инновационной деятельности руководствуются одним из следующих критериев:
1) инновационность – направленность на повышение экономической эффективности деятельности путем создания новых или значительно улучшенных продуктов (товаров, работ или услуг), технологий или процессов с учетом их дальнейшего внедрения и обеспечения экологической безопасности;
2) конкурентоспособность – конкурентные преимущества в сравнении с аналогичными промышленно-инновационными проектами, выражающиеся в низкой себестоимости, высоком качестве, растущем спросе и иных свойствах выпускаемой продукции, оказываемых работ и (или) предоставляемых услуг;
3) масштабность – значимость реализации промышленно-инновационного проекта для промышленного развития Республики Казахстан;
4) экспортоориентированность – наличие потенциала в устойчивом экспорте выпускаемой продукции, оказываемых работ и (или) предоставляемых услуг как минимум в одну зарубежную страну;
5) производительность труда – соотношение объема производства и трудовых ресурсов, рабочего времени, потраченных на производство.
6. Включение проектов, получивших меры государственного стимулирования, в единую карту индустриализации производится поэтапно:
1) первый этап – представление в уполномоченный орган информации от субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности;
2) второй этап – рассмотрение проектов в уполномоченном органе.
7. Включение проектов, планирующих получение мер государственного стимулирования, в единую карту индустриализации производится поэтапно:
1) первый этап – рассмотрение проектов в местном уполномоченном органе;
2) второй этап – рассмотрение проектов в уполномоченном органе.
7-1. Проекты на стадии реализации, предусмотренные картой индустриализации, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1418, а также картами поддержки предпринимательства регионов, утвержденными постановлениями акиматов областей и городов республиканского значения, столицы до 7 июля 2022 года включительно, вносятся в единую карту индустриализации без прохождения процедур, установленных настоящими Правилами.

11) өтінім беруші – жобаны жоспарлауды және іске асыруды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
2-тарау. Жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу тәртібі
3. Бірыңғай индустрияландыру картасына өнеркәсіп салаларындағы мемлекеттік ынталандыру шараларын алуды жоспарлайтын өнеркәсіптік-инновациялық жобалар енгізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.03.2023 № 225 қаулысымен.
4. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.03.2023 № 225 қаулысымен.
5. Уәкілетті орган, өзге де мемлекеттік органдар, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерін мемлекеттік ынталандыру шараларын қарау, келісу және ұсыну кезінде мынадай өлшемшарттардың бірін басшылыққа алуға міндетті:
1) инновациялылық – жаңа немесе айтарлықтай жақсартылған өнімдерді (тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді), технологияларды немесе процестерді одан әрі енгізуді және экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ескере отырып, оларды жасау арқылы қызметтің экономикалық тиімділігін арттыруға бағытталу;
2) бәсекеге қабілеттілік – ұқсас өнеркәсіптік-инновациялық жобалармен салыстырғанда шығарылатын өнімнің, көрсетілетін жұмыстардың және (немесе) ұсынылатын қызметтердің төмен өзіндік құнынан, жоғары сапасынан, өсіп келе жатқан сұранысынан және өзге де қасиеттерінен көрініс табатын бәсекелік артықшылықтар;
3) ауқымдылық – Қазақстан Республикасын өнеркәсіптік дамыту үшін өнеркәсіптік-инновациялық жобаны іске асыру маңыздылығы;
4) экспортқа бағдарлану – шығарылатын өнімнің, көрсетілетін жұмыстардың және (немесе) ұсынылатын қызметтердің кемінде бір шет елге орнықты экспорттауда әлеуеттің болуы;
5) еңбек өнімділігі – өндіріс көлемі мен өндіріске жұмсалған еңбек ресурстарының, жұмыс уақытының арақатынасы.
6. Мемлекеттік ынталандыру шараларын алған жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу кезең-кезеңімен жүргізіледі:
1) бірінші кезең – өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінен уәкілетті органға ақпарат беру;
2) екінші кезең – жобаларды уәкілетті органда қарау.
7. Бірыңғай индустрияландыру картасына мемлекеттік ынталандыру шараларын алуды жоспарлап отырған жобаларды енгізу кезең-кезеңімен жүргізіледі:
1) бірінші кезең – жобаларды жергілікті уәкілетті органда қарау;
2) екінші кезең – жобаларды уәкілетті органда қарау.
7-1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысымен бекітілген индустрияландыру картасында, сондай-ақ облыстар мен республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдіктерінің 2022 жылғы 7 шілдені қоса алғанға дейінгі қаулыларымен бекітілген өңірлік кәсіпкерлікті қолдау карталарында көзделген, іске асырылып жатқан жобалар осы Қағидаларда белгіленген рәсімдерден өтпей-ақ бірыңғай индустрияландыру картасына енгізіледі.

Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 7-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.09.2022 № 725.
Глава 3. Представление в уполномоченный орган информации от субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности
8. Субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным, направляют в уполномоченный орган информацию по промышленно-инновационным проектам и/или предприятиям, получившим меры государственного стимулирования, на электронном и/или бумажном носителях по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – информация).
При изменении ранее представленной информации субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, в течение 10 рабочих дней с момента выявлений фактов изменений уведомляют об этом уполномоченный орган.
Информация, содержащаяся в единой карте индустриализации, обновляется в порядке и сроки, предусмотренные пунктами 9, 10, 27 и 29 настоящих Правил.
Субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, со дня введения в действие настоящих Правил в течение 10 рабочих дней направляют в уполномоченный орган заполненную информацию на электронном и/или бумажном носителях.
9. Уполномоченный орган в течение 3 (три) рабочих дней рассматривает полученную от субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, информацию.
При несоответствии направленной информации уполномоченный орган возвращает субъектам промышленно-инновационной системы, участвующим в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, информацию с указанием исчерпывающего перечня выявленных замечаний и несоответствий.
10. В случае возврата информации субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, в течение 3 (три) рабочих дней после получения исчерпывающего перечня выявленных замечаний и несоответствий дорабатывают информацию и повторно направляют в адрес уполномоченного органа.
Глава 4. Рассмотрение проектов местным уполномоченным органом
11. Прием заявок осуществляется местным уполномоченным органом на постоянной основе.
12. Заявитель для включения проекта в единую карту индустриализации представляет нарочно в местный уполномоченный орган соответствующего региона следующие документы на электронном и бумажном носителях:

Ескерту. 2-тарау 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 22.09.2022 № 725 қаулысымен.
3-тарау. Өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінен уәкілетті органға ақпарат беру
8. Өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілері тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін уәкілетті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық және/немесе қағаз жеткізгіштерде мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық жобалар және/немесе кәсіпорындар бойынша ақпарат (бұдан әрі – ақпарат) жібереді.
Бұрын ұсынылған ақпарат өзгерген кезде өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілері бұл туралы уәкілетті органды өзгерістер фактілері анықталған кезден бастап 10 жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
Бірыңғай индустрияландыру картасында қамтылған ақпарат осы Қағидалардың 9, 10, 27 және 29-тармақтарында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жаңартылады.
Өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілері осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде уәкілетті органға электрондық және/немесе қағаз жеткізгіштерде толтырылған ақпаратты жібереді.
9. Уәкілетті орган өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінен алынған ақпаратты 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды.
Жіберілген ақпарат сәйкес келмеген кезде уәкілетті орган анықталған ескертулер мен сәйкессіздіктердің толық тізбесін көрсете отырып, ақпаратты өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілеріне қайтарады.
10. Ақпарат қайтарылған жағдайда өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілері анықталған ескертулер мен сәйкессіздіктердің толық тізбесін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты пысықтайды және уәкілетті органның атына қайта жібереді.
4-тарау. Жобаларды жергілікті уәкілетті органның қарауы
11. Өтінімдерді қабылдауды жергілікті уәкілетті орган тұрақты негізде жүзеге асырады.
12. Өтінім беруші жобаны бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін тиісті өңірдің жергілікті уәкілетті органына мынадай құжаттарды электрондық және қағаз жеткізгіштерде қолма-қол ұсынады:

1) заявку на включение проекта в единую карту индустриализации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) утвержденную заявителем копию паспорта проекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) утвержденную заявителем копию плана-графика реализации проекта по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) копии документов, подтверждающих проработку финансирования проекта (меморандум и соглашение о намерениях и/или решение о финансировании проекта);
5) информацию по проекту по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) слайд-презентацию на 1 странице, который содержит следующие сведения: наименование проекта; цель проекта; заявитель; место реализации; период реализации; общая стоимость проекта; структура финансирования; ожидаемые результаты; создание рабочих мест на период строительства и эксплуатации;
7) в случаях, когда при реализации проекта существует необходимость предоставления земельного участка, прилагаются копия письма местного исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы, подтверждающего наличие свободного земельного участка, а также копия акта предварительного выбора земельного участка с указанием координат (схемы) местоположения и планируемой площади отвода под реализацию проекта.
13. Местный уполномоченный орган возвращает заявителю документы без рассмотрения в день подачи в случае несоответствия документов перечню, указанному в пункте 12 настоящих Правил.
14. В случае возврата документов заявитель обращается повторно после устранения допущенных несоответствий.
15. При отсутствии замечаний заявка принимается, регистрируется в журнале, копия заявки с отметкой о приеме документов вручается заявителю.
16. Местный уполномоченный орган проводит региональную экспертизу.
Срок осуществления региональной экспертизы на каждый проект составляет не более 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявки.
17. Заключение региональной экспертизы осуществляется по следующей структуре:
1) степень проработки коммерческой части проекта;
2) наличие основных стартовых условий реализации проекта;
3) проработанность вопроса инфраструктуры;
4) экологическая безопасность и рациональное использование природных ресурсов;
5) рентабельность;
6) соответствие программным документам региона;
7) общие выводы и рекомендации по проекту.
18. В разделе "Степень проработки коммерческой части проекта" указывается следующая информация по проекту:

1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаны бірыңғай индустрияландыру картасына енгізуге арналған өтінім;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім беруші бекіткен жоба паспортының көшірмесі;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім беруші бекіткен жобаны іске асырудың жоспар-графигінің көшірмесі;
4) жобаны қаржыландырудың пысықталғанын растайтын құжаттардың көшірмелері (ниеттер туралы меморандум және келісім және/немесе жобаны қаржыландыру туралы шешім);
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоба бойынша ақпарат;
6) мынадай мәліметтерді қамтитын 1 парақтағы слайд-таныстырылым: жобаның атауы, жобаның мақсаты; өтінім беруші; іске асыру орны; іске асыру кезеңі; жобаның жалпы құны; қаржыландыру құрылымы; күтілетін нәтижелер; құрылыс және пайдалану кезеңінде жұмыс орындарын құру;
7) жобаны іске асыру кезінде жер учаскесін және жер қойнауын пайдалану құқықтарын беру қажет болған жағдайларда тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органының бос жер учаскесінің және жер қойнауын пайдалану құқықтарының бар екенін растайтын хатының көшірмесі, сондай-ақ жобаны іске асыруға бөлінген алаңның орналасқан жерінің координаталарын (схемасын) және жоспарланатын ауданын көрсете отырып, жер учаскесін және жер қойнауын пайдалану құқықтарын алдын ала таңдау актісінің көшірмесі.
13. Жергілікті уәкілетті орган құжаттар осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келмеген жағдайда құжаттарды өтінім берушіге берілген күні қарамай қайтарады.
14. Құжаттар қайтарылған жағдайда өтінім беруші жол берілген сәйкессіздіктерді жойғаннан кейін қайта жүгінеді.
15. Ескертулер болмаған кезде өтінім қабылданады, журналға тіркеледі, өтінімнің көшірмесі құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойылып өтінім берушіге тапсырылады.
16. Жергілікті уәкілетті орган өңірлік сараптаманы жүргізеді.
Әрбір жобаға өңірлік сараптаманы жүзеге асыру мерзімі өтінім тіркелген кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды.
17. Өңірлік сараптаманың қорытындысы мынадай құрылым бойынша жүзеге асырылады:
1) жобаның коммерциялық бөлігінің пысықталу дәрежесі;
2) жобаны іске асырудың негізгі бастапқы шарттарының болуы;
3) инфрақұрылым мәселесінің пысықталуы;
4) экологиялық қауіпсіздік және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану;
5) рентабельділік;
6) өңірдің бағдарламалық құжаттарына сәйкес келуі;
7) жоба бойынша жалпы тұжырымдар мен ұсынымдар.
18. "Жобаның коммерциялық бөлігінің пысықталу дәрежесі" деген бөлімде жоба бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:

1) анализ сбыта продукции/услуг, наличие платежеспособного спроса, степень конкуренции на рынке;
2) оценка степени проработки маркетингового плана, каналов реализации будущей продукции/услуг.
19. В разделе "Наличие основных стартовых условий реализации проекта" указывается следующая информация по проекту:
1) наличие заявленных активов, необходимых для реализации проекта (земельный участок, производственная база, наличие основных и денежных средств, отсутствие обременения/ареста активов);
2) анализ проработанности структуры финансирования, наличие меморандумов/соглашений с финансовыми организациями о финансировании проекта;
3) анализ источников, схем и средств транспортировки сырья, наличие соглашений с поставщиками сырья, обустроенность складов для хранения оптимальных/максимальных запасов сырья/готовой продукции;
4) наличие компетентных менеджеров и специалистов на периоды строительства и запуска объекта в эксплуатацию;
5) анализ имеющейся/планируемой программы обучения персонала по эксплуатации технического оборудования;
6) анализ альтернативных вариантов технологий производства и поставщиков оборудования; график поставки и монтажа оборудования, наличие инновационной составляющей; наличие соответствующих лицензий и сертификатов или плана мероприятий по их получению.
20. В разделе "Проработанность вопроса инфраструктуры" описываются степень готовности внешних и внутренних коммуникаций, а также план мероприятий по развитию инфраструктуры с указанием необходимых мер государственного стимулирования.
21. В разделе "Экологическая безопасность и рациональное использование природных ресурсов" описываются экологические аспекты проекта, их влияние на окружающую среду, наличие природоохранных мероприятий, внедрение современных ресурсосберегающих и энергосберегающих технологий, применение альтернативных источников энергии, меры по сокращению негативного влияния производств на окружающую среду.
22. В разделе "Рентабельность" даются анализ финансовых показателей эффективности проекта, срок окупаемости, внутренняя норма доходности IRR, чистый дисконтированный доход NPV.
23. В разделе "Соответствие программным документам региона" проводится анализ заявленного проекта на соответствие основным стратегическим и плановым документам развития региона.
24. В разделе "Общие выводы и рекомендации по проекту" отражаются перечень необходимых мер государственного стимулирования для успешной реализации проекта и механизм их получения, а также даются мотивированное положительное или отрицательное заключение либо рекомендация доработать проект с обоснованием причин.

1) өнімдерді/көрсетілетін қызметтерді өткізуді талдау, төлемге қабілетті сұраныстың болуы, нарықтағы бәсекелестік дәрежесі;
2) маркетингтік жоспардың пысықталу дәрежесін, болашақ өнімдерді/көрсетілетін қызметтерді өткізу арналарын бағалау.
19."Жобаны іске асырудың негізгі бастапқы шарттарының болуы" деген бөлімде жоба бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) жобаны іске асыру үшін қажетті мәлімделген активтердің болуы (жер учаскесі, өндірістік база, негізгі және ақша қаражатының болуы, ауыртпалықтың/активтерге тыйым салудың болмауы);
2) қаржыландыру құрылымының пысықталуын талдау, қаржы ұйымдарымен жобаны қаржыландыру туралы меморандумдардың/ келісімдердің болуы;
3) шикізат көздерін, оны тасымалдау схемалары мен құралдарын талдау, шикізат берушілермен келісімдердің болуы, шикізаттың/дайын өнімнің оңтайлы/барынша көп қорларын сақтау үшін қоймалардың жайластырылуы;
4) құрылыс және объектіні пайдалануға беру кезеңдерінде құзыретті менеджерлердің және мамандардың болуы;
5) техникалық жабдықты пайдалану бойынша персоналды оқытудың қазіргі/жоспарланып отырған бағдарламасын талдау;
6) өндіріс технологияларының баламалы нұсқаларын және жабдық берушілерді талдау; жабдықты жеткізу және монтаждау кестесі, инновациялық құрамдастың болуы; тиісті лицензиялар мен сертификаттардың немесе оларды алу жөніндегі іс-шаралар жоспарының болуы.
20. "Инфрақұрылым мәселесінің пысықталуы" деген бөлімде сыртқы және ішкі коммуникациялардың әзірлік дәрежесі, сондай-ақ қажетті мемлекеттік қолдау шаралары көрсетілген инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспары сипатталады.
21. "Экологиялық қауіпсіздік және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану" деген бөлімде жобаның экологиялық аспектілері, олардың қоршаған ортаға әсері, табиғатты қорғау іс-шараларының болуы, заманауи ресурс үнемдейтін және энергия үнемдейтін технологияларды енгізу, баламалы энергия көздерін қолдану, өндірістің қоршаған ортаға теріс әсерін қысқарту жөніндегі шаралар сипатталады.
22. "Рентабельділік" деген бөлімде жоба тиімділігінің қаржылық көрсеткіштерін талдау, өтелу мерзімі, IRR кірістіліктің ішкі нормасы, NPV таза дисконтталған кіріс көрсетіледі.
23. "Өңірдің бағдарламалық құжаттамаларына сәйкес келуі" деген бөлімде мәлімделген жобаның өңірді дамытудың негізгі стратегиялық және жоспарлы құжаттарына сәйкес келуін талдау жүргізіледі.
24. "Жоба бойынша жалпы тұжырымдар мен ұсынымдар" деген бөлімде жобаны сәтті іске асыру үшін қажетті мемлекеттік қолдау шараларының тізбесі және оларды алу тетігі көрініс табады, сондай-ақ оң немесе теріс уәжді қорытынды не себептерін негіздей отырып, жобаны пысықтау туралы ұсыным беріледі.

25. Заключение региональной экспертизы оформляется в двух экземплярах и в течение 2 (два) рабочих дней с момента ее проведения один экземпляр направляется заявителю, один остается у местного уполномоченного органа.
26. По проектам, претендуемым для включения в единую карту индустриализации, местный уполномоченный орган в течение 3 (три) рабочих дней с момента оформления заключения региональной экспертизы направляет материалы в уполномоченный орган.
Глава 5. Рассмотрение проектов уполномоченным органом
27. Не реже одного раза в квартал по мере поступления заявок от субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, и местного уполномоченного органа уполномоченный орган систематизирует информацию и осуществляет общий свод промышленно-инновационных проектов с предложениями о включении в единую карту индустриализации, которые рассматриваются на заседании штаба.
28. Штаб вырабатывает предложения по включению, исключению и изменению основных параметров, отнесению к приоритетам промышленно-инновационных проектов единой карты индустриализации, а также определяет ответственный государственный орган за реализацию промышленно-инновационного проекта единой карты индустриализации.
29. Штаб в течение 5 (пять) рабочих дней с момента поступления материалов принимает одно из следующих решений:
1) о включении проектов в единую карту индустриализации;
2) о возвращении проекта местному уполномоченному органу на доработку с указанием исчерпывающего перечня выявленных замечаний и несоответствий по проекту;
3) об отклонении при несоответствии критериям единой карты индустриализации, предусмотренным в пункте 3 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 16.03.2023 № 225.
30. В течение 3 (три) рабочих дней после принятия протокольного решения уполномоченный орган направляет его копию в местные уполномоченные органы и ответственные государственные органы.
Глава 6. Заключительные положения
31. Проекты включаются в единую карту индустриализации по итогам актуализации, которая проводится в течение 60 (шестьдесят) календарных дней с момента протокольного решения штаба. Информация, содержащаяся в единой карте индустриализации, обновляется на постоянной основе по результатам рассмотрения штабом представленной субъектами промышленно-инновационной системы, участвующими в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, изменений в соответствии с частью второй пункта 8 настоящих Правил.

25. Өңірлік сараптаманың қорытындысы екі данада ресімделеді және ол өткізілген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде бір данасы өтінім берушіге жіберіледі, біреуі жергілікті уәкілетті органда қалады.
26. Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізуге үміткер жобалар бойынша жергілікті уәкілетті орган өңірлік сараптаманың қорытындысы ресімделген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде материалдарды уәкілетті органға жібереді.
5-тарау. Уәкілетті органның жобаларды қарауы
27. Өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінен және жергілікті уәкілетті органдардан өтінімдердің түсуіне қарай, тоқсанына бір реттен сиретпей уәкілетті орган ақпаратты жүйелейді және штаб отырысында қаралатын бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу туралы ұсыныстар бар өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды жалпы жинақтауды жүзеге асырады.
28. Штаб негізгі параметрлерді енгізу, алып тастау және өзгерту, бірыңғай индустрияландыру картасының өнеркәсіптік-инновациялық жобаларының басымдықтарына жатқызу жөнінде ұсыныстар тұжырымдайды, сондай-ақ бірыңғай индустрияландыру картасының өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыруға жауапты мемлекеттік органды айқындайды.
29. Штаб материалдар келіп түскен кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мынадай:
1) жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу туралы;
2) жоба бойынша анықталған ескертулер мен сәйкессіздіктердің толық тізбесін көрсете отырып, жобаны жергілікті уәкілетті органға пысықтауға қайтару туралы;
3) осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген бірыңғай индустрияландыру картасының өлшемшарттарына сәйкес келмеген кезде бас тарту туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.03.2023 № 225 қаулысымен.
30. Хаттамалық шешім қабылданғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган оның көшірмесін жергілікті уәкілетті органдарға және жауапты мемлекеттік органдарға жібереді.
6-тарау. Қорытынды ережелер
31. Жобалар штабтың хаттамалық шешімі шыққан кезден бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде өткізілетін бірыңғай индустрияландыру картасын өзектілендіру қорытындылары бойынша енгізіледі. Бірыңғай индустрияландыру картасында қамтылатын ақпарат осы Қағидалардың 8-тармағының екінші бөлігіне сәйкес өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілері ұсынған өзгерістерді штабтың қарауы нәтижелері бойынша тұрақты негізде жаңартылып тұрады.

32. Ответственный государственный орган запрашивает у заявителя проекта согласие на распространение первичных статистических данных, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, с принятием встречных обязательств.
33. Ответственный государственный орган при необходимости исключения или изменения основных параметров промышленно-инновационного проекта единой карты индустриализации направляет материалы для рассмотрения в уполномоченный орган.
34. Проекты исключаются из единой карты индустриализации по итогам актуализации в случаях, если они перестают соответствовать критериям, предусмотренным пунктом 3 настоящих Правил, и отказа инициатора в реализации с указанием причин.
Сноска. Пункт 34 - в редакции постановления Правительства РК от 16.03.2023 № 225.
________________________
Приложение 1
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации

32. Жауапты мемлекеттік орган қарсы міндеттемелерді қабылдай отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес жобаға өтінім берушіден алғашқы статистикалық деректерді таратуға келісімді сұратады.
33. Жауапты мемлекеттік орган бірыңғай индустрияландыру картасының өнеркәсіптік-инновациялық жобасының негізгі параметрлерін алып тастау немесе өзгерту қажет болған кезде материалдарды уәкілетті органға қарау үшін жібереді.
34. Жобалар осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген өлшемшартарға сәйкес келмей қалған және жоба бастамашысы себептерін көрсетіп жобаны іске асырудан бас тартқан жағдайларда өзектілендіру қорытындылары бойынша бірыңғай индустрияландыру картасынан алып тасталады.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.03.2023 № 225 қаулысымен.
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік ынталандыру шараларын алған өнеркәсіптік-инновациялық жобалар және (немесе) кәсіпорындар бойынша ақпарат

2) в графе 1 формы указывается порядковый номер проекта;
3) в графе 2 формы указывается наименование проекта;
4) в графе 3 формы указываются заявитель проекта или заявитель на получение меры государственного стимулирования;
5) в графе 4 формы указывается общий классификатор экономической деятельности;
6) в графе 5 формы указываются область, город, район, улица (при наличии), № здания (при наличии), где реализуется проект, или юридический адрес заявителя на получение меры государственного стимулирования;
7) в графе 6 формы указывается наименование планируемых мер государственного стимулирования;
8) в графе 7 формы указываются оказанные меры государственного стимулирования в стоимостном выражении в миллионах тенге;
9) в графе 8 формы указывается количество созданных либо планируемых рабочих мест на период эксплуатации в соответствии с проектной документацией или паспортом проекта, или заявкой на получение меры государственного стимулирования;
10) в графе 9 формы указываются стоимость или объем инвестиций проекта в миллионах тенге;
11) в графе 10 формы указывается мощность проекта или заявителя на получение меры государственного стимулирования в натуральном выражении в соответствии с проектной документацией или паспортом проекта, или заявкой на получение меры государственного стимулирования с указанием единиц измерения;
12) в графе 11 формы указывается мощность проекта в стоимостном выражении в соответствии с проектной документацией или паспортом проекта.
13) в графе 12 указываются год ввода в эксплуатацию или планируемый год ввода в эксплуатацию проекта;
14) в графе 13 указываются встречные обязательства, определенные при предоставлении меры государственного стимулирования проекта;
15) в графе 14 указывается исполнение встречных обязательств инициатором проекта;
16) в графе 15 указывается текущее состояние проекта.
Показатели формы формируются по фактическим данным до первого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Приложение 2
к Правилам включения
промышленно-
инновационных проектов в
единую карту индустриализации
Руководителю управления предпринимательства и промышленности
______________________
(области, города)
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявка на включение проекта в единую карту индустриализации
Прошу зарегистрировать заявку по проекту:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование проекта)
_________________________________________________________________
(наименование организации)
для включения в единую карту индустриализации.
К заявке прилагаю следующие документы:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Первый руководитель: __________________________________________
Подпись: ______ М.П., дата заполнения "___" ________ 20__ года
Ответственный работник акимата: _____________________________;
Подпись: _______, № ____, дата приема "___" ________ 20__ года
копия настоящей заявки выдается заявителю
______________________
Приложение 3
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации

2) нысанның 1-бағанында жобаның реттік нөмірі көрсетіледі;
3) нысанның 2-бағанында жобаның атауы көрсетіледі;
4) нысанның 3-бағанында жобаға өтінім беруші немесе мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға өтінім беруші көрсетіледі;
5) нысанның 4-бағанында экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші көрсетіледі;
6) нысанның 5-бағанында мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға өтінім берушінің жобасы іске асырылатын облыс, қала, аудан, көше (бар болса), ғимараттың № (бар болса) немесе заңды мекенжайы көрсетіледі;
7) нысанның 6-бағанында жоспарлатын мемлекеттік ынталандыру шараларының атауы көрсетіледі;
8) нысанның 7-бағанында құндық мәнде көрсетілген мемлекеттік ынталандыру шаралары миллион теңгемен көрсетіледі;
9) нысанның 8-бағанында жобалау құжаттамасына немесе жоба паспортына немесе мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға арналған өтінімге сәйкес пайдалану кезеңінде құрылған не жоспарланатын жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
10) нысанның 9-бағанында жоба инвестицияларының құны немесе көлемі миллион теңгемен көрсетіледі;
11) нысанның 10-бағанында жобаның немесе жобалау құжаттамасына немесе жобаның паспортына немесе мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға арналған өтінімге сәйкес мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға өтінім берушінің заттай мәндегі қуаты өлшем бірліктерін көрсете отырып көрсетіледі;
12) нысанның 11-бағанында жобаның жобалау құжаттамасына немесе жобаның паспортына сәйкес құндық мәндегі қуаты көрсетіледі;
13) нысанның 12-бағанында жоба пайдалануға берілген жылы немесе пайдалануға беру жоспарланған жыл көрсетіледі;
14) нысанның 13-бағанында жобаны мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну кезінде айқындалған қарсы міндеттемелер көрсетіледі;
15) нысанның 14-бағанында жоба бастамашысының қарсы міндеттемелерді орындауы көрсетіледі;
16) нысанның 15-бағанында жобаның ағымдағы жағдайы көрсетіледі;
Нысанның көрсеткіштері нақты деректер бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніне дейін қалыптастырылады.
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
2-қосымша
______________________
(облыс, қала)
кәсіпкерлік және өнеркәсіп
басқармасының басшысы
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жобаны бірыңғай индустрияландыру картасына енгізуге өтінім
Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін:
_________________________________________________________________
(ұйым атауы)
_________________________________________________________________
________________________________
(жоба атауы)
жобасы бойынша өтінімді тіркеуді сұраймын.
Өтінімге мынадай құжаттарды қоса беремін:
_________________________________________________________________
_______________________________________________________________
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
______________________________________________
Бірінші басшы: ____________________________________________________
Қолы: ___________ М.О., толтырылған күні 20__жылғы "___"____________
Әкімдіктің жауапты жұмыскері: _____________________________________
Қолы: ___________, №____, қабылданған күні 20__жылғы "___"__________
осы өтінімнің көшірмесі өтінім берушіге беріледі
________________
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
3-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
_________________________
Өтінім берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса),
лауазымы
20__ жылғы " "
Жобаның паспорты

Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правительства РК от 16.03.2023 № 225.
"УТВЕРЖДАЮ"
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
должность заявителя
"___" __________ 20__ года
Паспорт проекта
п/п
Наименование показателя
Единица измерения
Значение
1
2
3
4
1.
Наименование проекта
2.
Вид проекта
1)
Новый проект
2)
Модернизация имеющегося производства
Вид мощности имеющегося производства
Проектная мощность имеющегося производства
3.
Цель проекта
4.
Стадия проекта: (выбор один из нижеперечисленных)
1)
Реализуемая
2)
Планируемая
3)
Перспективная
5.
Место реализации проекта:
1)
Область (справочник)
2)
Город (справочник)
3)
Район (справочник)
6.
Код КАТО (справочник)
7.
Отрасль экономики (справочник)
Код ОКЭД (справочник)
8.
Ответственный государственный орган, холдинг
9.
Наличие (отвод) земельного участка (да, нет)
1)
Требуется отвод земельного участка (да, нет)
2)
Необходимая площадь участка
9.1
Наличие активов, необходимых для реализации проекта (производственная база, основные и денежные средства)
9.2
Наличие инфраструктуры
10.
Срок реализации (количество месяцев, лет)
месяц, год - месяц, год
1)
Этапы реализации
месяц, год - месяц, год
11.
Начало строительства (получение разрешения на строительство)
месяц, год
12.
Окончание строительства (государственный акт о вводе в эксплуатацию)
месяц, год
Наименование, номер и дата документа, подтверждающего ввод в эксплуатацию
13.
Общая стоимость проекта
млн тенге
14.
Основные производимые товары и услуги (наименование)
1)
Вид продукции этап 1 (ТН ВЭД – 6 знаков)
2)
Вид продукции этап 2 (ТН ВЭД – 6 знаков)
….
Вид продукции этап...
15.
Проектная мощность в год:
1)
В натуральном выражении
единица измерения
2)
В стоимостном выражении
млн тенге
16.
Численность рабочих мест во время строительства
чел.
17.
Численность рабочих мест во время эксплуатации
чел.
1)
Из них специалисты профильного направления
18.
Структура финансирования
1)
Собственные средства, в том числе:
млн тенге
Средства отечественных частных инвесторов
млн тенге
Прямые иностранные инвестиции (участие в уставном капитале)
млн тенге
Средства организаций, подконтрольных государству (участие в уставном капитале)
млн тенге
2)
Заемные средства (включая лизинг), в том числе
млн тенге
Кредиты материнских компаний
млн тенге
Кредиты отечественных институтов развития
млн тенге
Кредиты банков второго уровня (резидентов)
млн тенге
Внутренние облигационные займы
млн тенге
Бюджетные кредиты
млн тенге
Внешние займы, в том числе:
млн тенге
Кредиты финансовых организаций (нерезидентов)
млн тенге
Кредиты международных институтов развития
млн тенге
Внешние облигационные займы
млн тенге
Прочие источники

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.03.2023 № 225 қаулысымен.
Р/с
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
1
2
3
4
1.
Жобаның атауы
2.
Жобаның түрі
1)
Жаңа жоба
2)
Қазіргі өндірісті жаңғырту
Қазіргі өндірістің қуат түрі
Қазіргі өндірістің жобалық қуаты
3.
Жобаның мақсаты
4.
Жобаның сатысы: (төмендегілердің бірін таңдау)
1)
Іске асырылуда
2)
Жоспарланып отыр
3)
Перспективалы
5.
Жобаны іске асыру орны:
1)
Облыс (анықтамалық)
2)
Қала (анықтамалық)
3)
Аудан (анықтамалық)
6.
ӘАОК коды (анықтамалық)
7.
Экономика саласы (анықтамалық)
ЭҚЖЖ коды (анықтамалық)
8.
Жауапты мемлекеттік орган, холдинг
9.
Жер учаскесінің болуы (бөлінуі) (иә, жоқ)
1)
Жер учаскесін бөлу талап етіледі (иә, жоқ)
2)
Учаскенің қажетті ауданы
9.1
Жобаны іске асыру үшін қажетті активтердің болуы (өндірістік база, негізгі және ақшалай қаражат)
9.2.
Инфрақұрылымның болуы
10.
Іске асыру мерзімі (ай, жыл саны)
ай, жыл – ай, жыл
1)
Іске асыру кезеңдері
ай, жыл – ай, жыл
11.
Құрылыстың басталуы (құрылысқа рұқсат алу)
ай, жыл
12.
Құрылыстың аяқталуы (пайдалануға беру туралы мемлекеттік акт)
ай, жыл
Пайдалануға берілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және күні
13.
Жобаның жалпы құны
млн теңге
14.
Негізгі өндірілетін тауарлар және көрсетілетін қызметтер (атауы)
1)
Өнім түрі (6 белгілі СЭҚ ТН) 1-кезең
2)
Өнім түрі (6 белгілі СЭҚ ТН) 2-кезең
...
Өнім түрі …кезең
15.
Жылына жобалық қуаты:
1)
Заттай мәнде
өлшем бірлігі
2)
Құндық мәнде
млн теңге
16.
Құрылыс уақытындағы жұмыс орындарының саны
адам
17.
Пайдалану уақытындағы жұмыс орындарының саны
адам
1)
Оның ішінде бейінді бағыттағы мамандар
18.
Қаржыландыру құрылымы
1)
Меншікті қаражат, оның ішінде:
млн теңге
Отандық жеке инвесторлардың қаражаты
млн теңге
Тікелей шетелдік инвестициялар (жарғылық капиталға қатысу)
млн теңге
Мемлекеттің бақылауындағы ұйымдардың қаражаты (жарғылық капиталға қатысу)
млн теңге
2)
Қарыз қаражаты (лизингті қоса алғанда), оның ішінде:
млн теңге
Бас компаниялардың кредиттері
млн теңге
Отандық даму институттарының кредиттері
млн теңге
Екінші деңгейдегі банктердің (резиденттер) кредиттері
млн теңге
Ішкі облигациялық қарыздар
млн теңге
Бюджеттік кредиттер
млн теңге
Сыртқы қарыздар, оның ішінде:
млн теңге
Қаржы ұйымдарының (бейрезиденттер) кредиттері
млн теңге
Халықаралық даму институттарының кредиттері
млн теңге
Сыртқы облигациялық қарыздар
млн теңге
Өзге көздер

3)
Бюджетные средства, в том числе:
млн тенге
Республиканский бюджет (код и наименование бюджетной программы)
млн тенге
Местный бюджет (код и наименование бюджетной программы)
млн тенге
19.
Рынок сбыта:
1)
Внутренний рынок
%
2)
На экспорт (страна)
%
3)
Наличие соглашений по сбыту продукции
20.
Показатели эффективности проекта:
1)
NPV
тыс. тенге
2)
Дисконтируемая ставка
%
3)
IRR
%
4)
Простой срок окупаемости
лет
5)
Дисконтируемый срок окупаемости
лет
21.
Инновационность проекта:
да/нет
22.
Казахстанское содержание товаров, работ и услуг в проекте
%
23.
Текущее состояние подготовки и реализации проекта
24.
Сырье (наименование, страна, средства транспортировки), наличие соглашений с поставщиками сырья (наименование компаний)
25.
Технология производства (краткое описание)
26.
Оборудование (наименование, страна)
27.
Поставщик оборудования (наименование компании, сроки поставки, наличие соответствующих лицензий и сертификатов)
28.
Природоохранные мероприятия
Сведения по заявителю проекта
Полное наименование юридического лица
Юридический адрес
Фактический адрес
Телефон/факс/e-mail
ИИН/БИН
Номер и дата свидетельства о регистрации (перерегистрации) или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
План освоения инвестиций (капитальных вложений)
п/п
Наименование
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
1
2
3
4
5
6
7
Этап 1
1.
Строительно-монтажные работы
Оборудование
Прочие
Этап 2
2.
Строительно-монтажные работы
Оборудование
Прочие
План финансирования
п/п
Наименование
Всего
20_ год
20_ год
20_ год
20 _ год
20_ год
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего, в том числе
1.
Собственные средства
средства отечественных частных инвесторов
прямые иностранные инвестиции (участие в уставном капитале)
средства организаций, подконтрольных государству (участие в уставном капитале)
2.
Заемные средства
кредиты материнских компаний
кредиты отечественных институтов развития
кредиты банков второго уровня (резидентов)
внутренние облигационные займы
бюджетные кредиты
кредиты финансовых организаций (нерезидентов)
кредиты международных институтов развития
внешние облигационные займы
3.
Прочие источники
4.
Бюджетные средства, в том числе:
республиканский бюджет (код и наименование бюджетной программы)
местный бюджет (код и наименование бюджетной программы)
План выхода на проектную мощность в натуральном выражении
п/п
Наименование
Ед. изм.
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20_ год
1.
Этап 1
Вид мощности
Вид мощности
2.
Этап 2
Вид мощности
Вид мощности
План выхода на проектную мощность в денежном выражении
п/п
Наименование
Ед. изм.
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
1.
Этап 1
Вид мощности
Вид мощности
2.
Этап 2
Вид мощности
Вид мощности
Плановый объем экспорта в натуральном выражении
п/п
Наименование
Ед. изм.
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
1.
Этап 1
Вид экспортируемого товара (справочник)
Вид экспортируемого товара
2.
Этап 2
Вид экспортируемого товара (справочник)
Вид экспортируемого товара
О прогнозной потребности в работниках и специалистах
№ п/п
Наименование профессии (должности)
Код базовой группы ГКЗ (справочник)
Потребность в работниках (человек)
Требуемый уровень образования (список)
Требуемый уровень квалификации (тарифный разряд, категория) (список)
20_
20_
20_
20_
1.
Плановые целевые показатели проекта (для реализуемых проектов)
п/п
Наименование
Ед. изм.
год
20....
20....
20....
20....
20....
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Потребность в топливно-энергетических ресурсах, в т.ч.
Электроэнергия
Квт. час
Тепловая энергия
Гкал
Газ
тыс. м3/в год
Уголь
тонна/в год
Нефтепродукты (мазут, дизтопливо)
тонна
Вода
м3/в год
2.
Потребность в инфраструктуре, в т.ч.
Электрические сети
ПС мВт
Тепловые сети
км
Водопроводные сети
км
Канализационные сети
км
Железнодорожная инфраструктура (магистральная железнодорожная сеть, подъездные пути)
км
Автомобильные дороги
км
3.
Транспорт (потребность в дополнительных услугах)
Объемы перевозок грузов:
тыс. тонн
Железнодорожным транспортом
тыс. тонн
Водным, морским транспортом
тыс. тонн
Приложение 4
к Правилам включения
промышленно-
инновационных проектов в
единую карту индустриализации
"УТВЕРЖДАЮ"
_____________________________________
Фамилия, имя, отчество
при его наличии),
должность заявителя
"___" __________ 20__ года
План-график реализации проекта
№ п/п
Наименование мероприятия
Срок исполнения
1.
*
2.
3.
*Например:

3)
Бюджет қаражаты, оның ішінде:
млн теңге
Республикалық бюджет (бюджеттік бағдарламаның коды және атауы)
млн теңге
Жергілікті бюджет (бюджеттік бағдарламаның коды және атауы)
млн теңге
19.
Өткізу нарығы:
1)
Ішкі нарық
%
2)
Экспортқа (елі)
%
3)
Өнімді өткізу бойынша келісімдердің болуы
20.
Жоба тиімділігінің көрсеткіштері:
1)
NPV
мың теңге
2)
Дисконтталатын мөлшерлеме
%
3)
IRR
%
4)
Өтелудің қарапайым мерзімі
жыл
5)
Өтелудің дисконтталатын мерзімі
жыл
21.
Жобаның инновациялылығы:
иә/жоқ
22.
Жобада қазақстандық тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің болуы
%
23.
Жобаны дайындау мен іске асырудың ағымдағы жай-күйі
24.
Шикізат (атауы, ел, тасымалдау құралы), шикізат жеткізіп берушілермен келісімнің болуы (компания атауы)
25.
Өндіріс технологиясы (қысқаша атауы)
26.
Жабдық (атауы, ел)
27.
Жабдықты жеткізіп беруші (компания атауы, жеткізіп беру уақыты, тиісті лицензиялардың және сертификаттардың болуы)
28.
Табиғатты қорғау іс-шарасы
Жобаға өтінім беруші жөніндегі мәліметтер
Заңды тұлғаның толық атауы
Заңды мекенжайы
Нақты мекенжайы
Телефон/факс/e-mail
ЖСН/БСН
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нөмірі мен күні немесе мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама
Инвестицияларды (күрделі салымдарды) игеру жоспары
Р/с
Атауы
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
1
2
3
4
5
6
7
1-кезең
1.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Жабдықтар
Өзге
2-кезең
2.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Жабдықтар
Өзге
Қаржыландыру жоспары
Р/с
Атауы
Барлығы
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы, оның ішінде
1.
Меншікті қаражат
отандық жеке инвесторлардың қаражаты
тікелей шетелдік инвестициялар (жарғылық капиталға қатысу)
мемлекеттің бақылауындағы ұйымдардың қаражаты (жарғылық капиталға қатысу)
2.
Қарыз қаражаты
бас компаниялардың кредиттері
отандық даму институттарының кредиттері
екінші деңгейдегі банктердің (резиденттер) кредиттері
ішкі облигациялық қарыздар
бюджеттік кредиттер
қаржы ұйымдарының (бейрезиденттер) кредиттері
халықаралық даму институттарының кредиттері
сыртқы облигациялық қарыздар
3.
Өзге көздер
4.
Бюджет қаражаты, оның ішінде:
республикалық бюджет (бюджеттік бағдарламаның коды және атауы)
жергілікті бюджет (бюджеттік бағдарламаның коды және атауы)
Заттай мәндегі жобалық қуатқа шығу жоспары
Р/с
Атауы
Өлш. бірл.
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__жыл
20__жыл
1.
1-кезең
Қуат түрі
Қуат түрі
2.
2-кезең
Қуат түрі
Қуат түрі
Ақшалай мәндегі жобалық қуатқа шығу жоспары
Р/с
Атауы
Өлш. бірл.
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
1.
1-кезең
Қуат түрі
Қуат түрі
2.
2-кезең
Қуат түрі
Қуат түрі
Экспорттың заттай мәндегі жоспарлы көлемі
Р/с
Атауы
Өлш. бірл.
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
1-кезең
Экспортталатын тауардың түрі (анықтамалық)
Экспортталатын тауардың түрі
2.
2-кезең
Экспортталатын тауардың түрі (анықтамалық)
Экспортталатын тауар түрі
Жұмыскерлер мен мамандарға болжамды қажеттілік туралы
Р/с №
Кәсіптің (лауазымның) атауы
ҚМК базалық тобының коды (анықтамалық)
Жұмыскерлерге қажеттілік (адам)
Талап етілетін білім деңгейі (тізім)
Талап етілетін біліктілік деңгейі (тарифтік разряд, санат) (тізім)
20_
20_
20_
20_
1.
2.
3.
Жобаның жоспарлы нысаналы көрсеткіштері (іске асырылып жатқан жобалар үшін)
Р/с
Атауы
Өлш.бірл.
Жыл
20….
20….
20….
20….
20…
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Отын-энергетика ресурстарына қажеттілік, оның ішінде:
Электр энергиясы
кВт.сағ
Жылу энергиясы
Гкал
Газ
жылына/мың м3
Көмір
жылына/тонна
Мұнай өнімдері (мазут, дизотын)
тонна
Су
жылына/м3
2.
Инфрақұрылымға қажеттілік, оның ішінде:
Электр желілері
ҚС мВт
Жылу желілері
км
Су құбыры желілері
км
Кәріз желілері
км
теміржол инфрақұрылымы (магистральдық теміржол желісі, кірме жолдар)
км
Автомобиль жолдары
км
3.
Көлік (қосымша көрсетілетін қызметтерге қажеттілік)
Жүк тасымалдау көлемі
мың тонна
Теміржол көлігімен
мың тонна
Су, теңіз көлігімен
мың тонна
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
4-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
_______________________
өтінім берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса),
лауазымы
20__ жылғы "___"_________
Жобаны іске асырудың жоспар-графигі
Р/с
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
1.
*
2.
3.
*Мысалы:

1) разработка проектно-сметной документации;
2) строительно-монтажные работы, в том числе по пусковым комплексам;
3) ввод в эксплуатацию, в том числе по пусковым комплексам;
4) выход на проектную мощность.
__________________
Приложение 5
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации
Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Правительства РК от 16.03.2023 № 225.
"УТВЕРЖДАЮ"
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
должность заявителя
"___" __________ 20__ года
Информация по проекту для промышленно-инновационных проектов
1. Резюме проекта.
2. Описание отрасли.
3. Проект и планы по реализации продукции.
4. План реализации проекта.
5. Финансовый план и прогнозы.
6. Риски и факторы, снижающие риск.
7. Социальный аспект.
8. Воздействие на окружающую среду.
9. Приложения.
1. Резюме проекта
Резюме представляет собой краткий обзор проекта и является наиболее важным из разделов, представленных на не более чем трех страницах.
1. Резюме содержит следующую информацию:
1) долгосрочные и краткосрочные цели проекта, мультипликативный эффект как отдельно на регион, так и на экономику страны в целом, прогноз денежного потока до периода окупаемости проекта;
2) потребность в инвестициях, структуру и источники финансирования, расчет возврата капитальных вложений, перечень предполагаемого залогового обеспечения и их рыночная стоимость (при необходимости указать дату оценки);
3) какие риски и какие вознаграждения могут возникнуть во время реализации проекта;
4) краткое описание компании;
5) наличие активов для реализации проекта (земельные участки, производственные базы и т.д.).
2. Описание отрасли
2. Характеристика отрасли:
1) определение экономического сектора отрасли (производство, распределение, услуги и т.п.);
2) перечень основной продукции и услуг, предлагаемых данной отраслью промышленности;
3) описание сегмента рынка, на котором работает или предполагает работать предприятие;
4) характеристика имеющихся основных клиентов;
5) характеристика потенциальных клиентов.
3. Проект и планы по реализации продукции
3. Описание продукции:
1) обоснование выбора данного вида продукции;
2) стадия развития продукта (идея, эскизный проект, рабочий проект, опытная партия, действующее серийное производство).
4. Характеристика рынка продукции:
1) определение спроса и возможностей рынка;
2) текущая доля рынка, предполагаемые изменения, связанные прямо или косвенно с реализацией проекта;
3) основные тенденции и направления развития рынка (экспортный потенциал).
5. Исследование и анализ рынка сырья, материалов и иных факторов производства:

1) жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
2) құрылыс-монтаждау жұмыстары, оның ішінде іске қосу кешендері бойынша;
3) пайдалануға беру, оның ішінде іске қосу кешендері бойынша;
4) жобалық қуатқа шығу.
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
5-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
___________________________
Өтінім берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса),
лауазымы
20__ жылғы " "
Өнеркәсіптік-инновациялық жобалар үшін жоба бойынша ақпарат
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.03.2023 № 225 қаулысымен.
1. Жобаның түйіндемесі.
2. Саланың сипаты.
3. Өнімді өткізу жөніндегі жобалар мен жоспарлар.
4. Жобаны іске асыру жоспары.
5. Қаржылық жоспар мен болжамдар.
6. Тәуекелдер мен тәуекелді төмендететін факторлар.
7. Әлеуметтік аспект.
8. Қоршаған ортаға әсері.
9. Қосымшалар.
1. Жобаның түйіндемесі
Түйіндеме жобаға қысқаша шолуды білдіреді және үш парақтан аспайтын көлемде ұсынылған бөлімдердің ішінде неғұрлым маңыздысы болып табылады.
1. Түйіндеме мынадай ақпаратты қамтиды:
1) жобаның ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді мақсаттары, жеке өңірге де, тұтас ел экономикасына да мультипликативтік әсері, жобаның өтелу кезеңіне дейінгі ақша ағынының болжамы;
2) инвестицияларға қажеттілік, қаржыландыру құрылымы және көздері, капитал салымдарын қайтарудың есеп-қисабы, болжамды кепілді қамтамасыз ету тізбесі және олардың нарықтық құны (қажет болған кезде бағалау күнін көрсету);
3) жобаны іске асыру кезінде қандай тәуекелдер және қандай сыйақылар туындауы мүмкін;
4) компанияның қысқаша сипаты;
5) жобаны іске асыру үшін активтердің (жер учаскелері, өндірістік базалар және т.б.) болуы.
2. Саланың сипаты
1. Саланың сипаты:
1) саланың экономикалық секторын айқындау (өндіріс, бөлу, көрсетілетін қызметтер және т.с.с.);
2) өнеркәсіптің осы саласы ұсынатын негізгі өнімдер мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі;
3) кәсіпорын жұмыс істейтін немесе жұмыс істеуі болжанатын нарық сегментінің сипаттамасы;
4) қазіргі негізгі клиенттердің сипаттамасы;
5) әлеуетті клиенттердің сипаттамасы.
3. Өнімді өткізу жөніндегі жоба мен жоспарлар
3. Өнімнің сипаты:
1) өнімнің осы түрін таңдау негіздемесі;
2) өнімнің даму кезеңдері (идея, эскиздік жоба, жұмыс жобасы, тәжірибелік партия, қолданыстағы сериялық өндіріс).
4. Өнім нарығының сипаттамасы:
1) сұраныс пен нарық мүмкіндіктерін айқындау;
2) нарықтың ағымдағы үлесі, жобаны іске асырумен тікелей немесе жанама байланысты болжамды өзгерістер;
3) негізгі үрдістер мен нарықтың даму бағыттары (экспорттық әлеует).
5. Шикізат, материалдар нарығын және өндірістің өзге де факторларын зерттеу мен талдау:

1) характеристика сырьевых и иных факторов производства;
2) доступность сырья, материалов и иных факторов производства (порядок расчетов за сырье, материалы и иные факторы производства);
3) программа снабжения (на каждый год существования проекта, мероприятия по доставке сырья с целью гарантии бесперебойного снабжения);
4) программа поставок (на каждый год);
5) производительность труда (в случае модернизации производства).
6. Программа сбыта продукции:
1) расчет и обоснование цены, ценообразование;
2) расчет себестоимости продукции;
3) программа продаж (на каждый год реализации проекта);
4) ожидаемый доход от продаж (по каждому году);
5) стимулирование сбыта.
7. Конкурентоспособность предприятия:
1) основные конкуренты (наименование и краткое описание), их основные достоинства и недостатки, занимаемая доля рынка;
2) сравнительный анализ применяемых технологий;
3) сравнительный анализ цен основных конкурентов;
4) сравнительный анализ стратегии маркетинга и распределения товаров (услуг).
8. Законодательная и нормативная база выполнения проекта:
1) необходимость получения лицензии либо разрешения;
2) ограничения/поддержка реализации проекта международными организациями, республиканскими и местными органами управления;
3) наличие необходимых разрешительных документов.
4. План реализации проекта
9. Местонахождение (указать основные факторы, повлиявшие на выбор места размещения проекта):
1) расположение относительно источников и поставщиков сырья;
2) расположение относительно потребителей продукции (услуг);
3) соответствие выбранной площадки производственной мощности предприятия (кратко описать объекты на площадке реализации проекта, в том числе здания, строения (паспортные данные, состояние), сооружения (эстакады, подземные хранилища, скважины и т.п.).
10. Инфраструктура:
1) электроснабжение – электрическая нагрузка (мВт), электропотребление (тыс. кВт/ч), наличие технических условий на присоединение к электрической сети, электрические сети (км2), подстанции (шт./МВА), источник финансирования строительства инфраструктуры;
2) теплоснабжение – наличие, состояние и располагаемая мощность автономных источников и внутриплощадочных сетей;
3) водоснабжение – наличие, состояние и располагаемая мощность автономных источников и внутриплощадочных сетей;
4) канализация – наличие, состояние и располагаемая мощность автономных накопителей и внутриплощадочных сетей;
5) водоотведение стоков, методы очистки, качество сточных вод, условия сброса, использование существующих или строительство современных очистных сооружений;

1) өндірістің шикізаттық және өзге де факторларының сипаттамасы;
2) шикізатқа, материалдарға және өндірістің өзге де факторларына қолжетімділік (шикізат, материалдар және өндірістің өзге де факторлары үшін есеп айырысу тәртібі);
3) жабдықтау бағдарламасы (жобаның жұмыс істеуінің әрбір жылына, іркіліссіз жабдықтау кепілдігі мақсатында шикізатты жеткізу жөніндегі іс-шаралар);
4) жеткізіп беру бағдарламасы (әрбір жылға);
5) еңбек өнімділігі (өндіріс жаңғыртылған жағдайда).
6. Өнімді өткізу бағдарламасы:
1) бағаны есептеу және негіздеу, баға белгілеу;
2) өнімнің өзіндік құнын есептеу;
3) сату бағдарламасы (жобаны іске асырудың әрбір жылына);
4) сатудан күтілетін кіріс (әрбір жыл бойынша);
5) өткізуді ынталандыру.
7. Кәсіпорынның бәсекеге қабілеттілігі:
1) негізгі бәсекелестер (атауы және қысқаша сипаты), олардың негізгі артықшылықтары мен кемшіліктері, нарықта иеленетін үлесі;
2) қолданылатын технологияларды салыстырмалы талдау;
3) негізгі бәсекелестердің бағаларын салыстырмалы талдау;
4) маркетинг және тауарларды (көрсетілетін қызметтерді) бөлу стратегиясын салыстырмалы талдау.
8. Жобаны орындаудың заңнамалық және нормативтік базасы:
1) лицензия не рұқсат алу қажеттігі;
2) халықаралық ұйымдардың, республикалық және жергілікті басқару органдарының жобаның іске асырылуын шектеуі/қолдауы;
3) қажетті рұқсат беру құжаттарының болуы.
4. Жобаны іске асыру жоспары
9. Орналасқан жері (жоба орналасқан жерді таңдауға ықпал еткен негізгі факторларды көрсету):
1) шикізат көздері мен оны берушілерге қатысты орналасуы;
2) өнімдерді (көрсетілетін қызметтерді) тұтынушыларға қатысты орналасуы;
3) таңдап алынған алаңның кәсіпорынның өндірістік қуатына сәйкес келуі (жоба іске асырылатын алаңдағы объектілерді, оның ішінде ғимараттарды, құрылыстарды (паспорттық деректері, жай-күйі), құрылысжайларды (эстакадаларды, жерасты сақтау орындарын, ұңғымаларды және т.б.) қысқаша сипаттау).
10. Инфрақұрылым:
1) электрмен жабдықтау – электр жүктемесі (мВт), электр тұтыну (мың кВт/сағ), электр желісіне жалғауға техникалық шарттардың болуы, электр желілері (шаршы/км), қосалқы станциялар (дана/МВА), инфрақұрылым құрылысын қаржыландыру көзі;
2) жылумен жабдықтау – дербес көздер мен алаңішілік желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;
3) сумен жабдықтау – дербес көздер мен алаңішілік желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;
4) кәріз – дербес жинақтағыштар мен алаңішілік желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;
5) сарқынды су ағызу, тазарту әдістері, сарқынды сулардың сапасы, ағызып жіберу шарттары, қазіргілерін пайдалану немесе заманауи тазарту құрылысжайларын салу;

6) газоснабжение – наличие, состояние и располагаемая мощность распределительных устройств и внутриплощадочных сетей;
7) автодороги – наличие, состояние и протяженность внутриплощадочных проездов;
8) железные дороги – наличие, состояние и протяженность тупика;
9) грузовые и пассажирские терминалы;
10) объекты благоустройства;
11) другие коммуникации;
12) способ доставки (получения) сырья на производственную площадку и его хранения.
11. Описание технологического процесса:
1) обоснование выбора технологии (соответствие мировым стандартам, сравнение с существующими аналогами, новизна и (или) апробация в других проектах в Казахстане или за рубежом);
2) описание выбранной технологии (описать применяемые на практике варианты технологий производства продукции, привести сравнительный анализ основных достоинств и недостатков существующих вариантов производства продукции с указанием технических критериев, послуживших основанием для выбора именно этой технологии для реализуемого проекта и отклонения альтернативных вариантов);
3) затраты на приобретение технологии (лицензии, патенты, права, постоянные платежи и другое);
4) обоснование производственной мощности;
5) динамика освоения мощностей предприятия;
6) наличие и потребность технологического и прочего оборудования, техники и условия их приобретения (перечень имеющейся техники и оборудования, их текущее состояние, перечень необходимой техники и оборудования, конкурентоспособная цена, технологическая совместимость с уже используемым оборудованием, сравнительный анализ различных вариантов поставки оборудования);
7) потребность в участках земли, зданиях и сооружениях, коммуникациях.
12. Управление проектом и расстановка кадров:
1) структура управления проектом;
2) число работников и расстановка кадров;
3) потребность в трудовых ресурсах и обучении.
5. Финансовый план и прогнозы
15. График финансирования и платежей:
1) срок внесения авансового платежа;
2) сроки страховых и комиссионных выплат;
3) график возврата основного долга и выплаты процентов по нему.
16. Расчет себестоимости единицы продукции и смета затрат.
17. Расшифровка статей доходов от продаж (с указанием объема реализации по каждому виду выпускаемой продукции помесячно); учесть сезонные колебания при их наличии.
18. Прогноз отчета о прибылях и убытках:
1) дается комментарий по крупным статьям затрат;
2) учитываются сезонные колебания на цену и объемы реализации готовой продукции и закупки сырья.
19. Анализ проекта с помощью простых методов финансовой оценки:
1) простой срок окупаемости проекта;

6) газбен жабдықтау – тарату құрылғылары мен алаңішілік желілердің болуы, жай-күйі және қолда бар қуаты;
7) автожолдар – алаңішілік өтпежолдардың болуы, жай-күйі және ұзындығы;
8) теміржолдар – тұйықтың болуы, жай-күйі және ұзындығы;
9) жүк және жолаушы терминалдары;
10) абаттандыру объектілері;
11) басқа коммуникациялар;
12) шикізатты өндірістік алаңға жеткізу (алу) және оны сақтау тәсілі.
11. Технологиялық процестің сипаты:
1) технологияны таңдау негіздемесі (әлемдік стандарттарға сәйкес келуі, қазіргі аналогтарымен салыстыру, жаңашылдығы және/немесе Қазақстандағы немесе шетелдегі басқа жобаларда сынақтан өтуі);
2) таңдалған технологияның сипаты (практикада қолданылатын өнімдерді өндіру технологияларының нұсқаларын сипаттау, іске асырылатын жоба үшін нақ осы технологияны таңдауға негіз болған техникалық өлшемшарттарды және балама нұсқалардың ауытқуын көрсете отырып, өнімдер өндірісінің қазіргі нұсқаларының негізгі жетістіктері мен кемшіліктеріне салыстырмалы талдау жүргізу);
3) технологияны сатып алуға шығындар (лицензиялар, патенттер, құқықтар, тұрақты төлемдер және басқалары);
4) өндірістік қуаттың негіздемесі;
5) кәсіпорын қуатын игеру серпіні;
6) технологиялық және өзге жабдық пен техниканың болуы және қажеттілігі, оларды сатып алу шарттары (қолда бар техника мен жабдықтың тізбесі, олардың ағымдағы жай-күйі, қажетті жабдық пен техниканың тізбесі, бәсекеге қабілетті бағасы, пайдаланылып жүрген жабдықпен технологиялық үйлесуі, жабдықты жеткізудің әртүрлі нұсқаларын салыстырмалы талдау);
7) жер учаскелеріне, ғимараттарға және құрылысжайларға, коммуникацияларға қажеттілік.
12. Жобаны басқару және кадрларды орналастыру:
1) жобаны басқару құрылымы;
2) жұмыскерлер саны және кадрларды орналастыру;
3) еңбек ресурстарына және оқытуға қажеттілік.
5. Қаржылық жоспар мен болжамдар
15. Қаржыландыру және төлемдер графигі:
1) аванстық төлемді енгізу мерзімі;
2) сақтандыру және комиссиялық төлемдердің мерзімі;
3) негізгі қарызды қайтару және олар бойынша пайыздарды төлеу графигі.
16. Өнім бірлігінің өзіндік құнын есептеу және шығындар сметасы.
17. Сатудан түскен кірістердің баптарын толық жазу (ай сайын шығарылатын өнімнің әрбір түрі бойынша өткізу көлемін көрсете отырып); маусымдық ауытқу болған кезде оларды ескеру.
18. Пайда мен залал туралы есепті болжау.
1) шығындардың ірі баптары бойынша түсініктеме беріледі;
2) дайын өнімді өткізу және шикізат сатып алу бағасы мен көлемінің маусымдық ауытқуы ескеріледі.
19. Қаржылық бағалаудың қарапайым тәсілдерінің көмегімен жобаны талдау:
1) жобаның өтелуінің қарапайым мерзімі;

2) простая норма прибыли (по каждому году реализации проекта и за весь проект в целом);
3) анализ показателей рентабельности, ликвидности и оборачиваемости.
20. Анализ в условиях неопределенности:
1) анализ чувствительности (анализ устойчивости проекта при снижении объемов производства, цены реализации, увеличения суммы затрат);
2) анализ безубыточности (определение точки безубыточности в натуральном и денежном выражении в расчете за год).
6. Риски и факторы, снижающие риск
Риск ресурсов, маркетинговый риск, управленческий риск, операционно-производственный риск, отраслевой риск, правовой риск, страновой и региональный риски, риск завершения проекта и др.:
1) основные факторы риска;
2) предположительный характер и диапазон изменений;
3) предполагаемые мероприятия по снижению и управлению рисками, в том числе необходимые меры государственного стимулирования.
7. Социальный аспект
1) характеристика социально-культурного и демографического положения в регионе;
2) влияние проекта на занятость населения, повышение квалификации, образование и т.п.
8. Воздействие на окружающую среду
1) определение и краткое изложение всех предполагаемых эффектов неблагоприятного воздействия на окружающую среду;
2) описание технических аспектов каждого мероприятия, включая негативный эффект, против которого оно направлено;
3) график реализации природоохранных мероприятий в рамках проекта;
4) включение в общую стоимость проекта примерных смет и перечня источников финансирования как первичных вложений, так и текущих расходов, связанных с реализацией мероприятий по ограничению отрицательного воздействия;
5) соответствие технологии проекта международным стандартам и нормативам по воздействию на окружающую среду.
Приложения
В приложения включаются документы, которые могут служить подтверждением или более подробным объяснением сведений, представленных по проекту, к которым могут относиться:
1) биографии руководителей предприятия или проекта, подтверждающие их компетенцию и опыт работы;
2) результаты маркетинговых исследований;
3) заключения аудиторов;
4) фотографии или видеоролик образцов продукции;
5) подробные технические характеристики продукции;
6) план предприятия;
7) гарантийные письма или контракты с поставщиками и потребителями продукции;
8) договоры аренды, найма, лицензионные соглашения;
9) заключения служб государственного надзора по вопросам экологии и безопасности;
10) статьи из журналов и газет о деятельности предприятия.
Приложение 6
к Правилам включения
промышленно-
инновационных проектов в
единую карту индустриализации
Согласие на распространение первичных статистических данных
(заполняется на бланке заявителя проекта)
___________________________________________________________________
(полное наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности)
дает согласие на раскрытие первичных статистических данных ответственному
государственному органу, уполномоченному органу, ____________________
(наименование органов)
по следующим формам:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
за период ______________________________________________________
по показателям: ________________________________________________
Руководитель заявителя проекта
______________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
__________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 июня 2022 года № 409
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан

2) пайданың қарапайым нормасы (жоба іске асырылатын әр жылы және тұтас жоба бойынша);
3) рентабельділік, өтімділік және айналымдылық көрсеткіштерін талдау.
20. Белгісіздік жағдайларындағы талдау:
1) сезімталдықты талдау (өндіріс көлемдері төмендеген кездегі жобаның тұрақтылығын, өткізу бағасын, шығындар сомасының ұлғаюын талдау);
2) залалсыздықты талдау (жылына есептегенде заттай және ақшалай мәндегі залалсыздық нүктесін айқындау).
6. Тәуекелдер мен тәуекелді төмендететін факторлар
Ресурстар тәуекелі, маркетингтік тәуекел, басқарушылық тәуекел, операциялық-өндірістік тәуекел, салалық тәуекел, құқықтық тәуекел, елдік және өңірлік тәуекелдер, жобаны аяқтау тәуекелі және басқалары:
1) тәуекелдің негізгі факторлары;
2) өзгерістердің болжамды сипаты мен диапазоны;
3) тәуекелдерді төмендету мен басқару жөніндегі болжанатын іс-шаралар, оның ішінде қажетті мемлекеттік ынталандыру шаралары.
7. Әлеуметтік аспект
1) өңірдегі әлеуметтік-мәдени және демографиялық жағдайдың сипаттамасы;
2) жобаның халықты жұмыспен қамтуға, біліктілікті арттыруға, білім беруге ықпалы және т.с.с.
8. Қоршаған ортаға әсері
1) қоршаған ортаға қолайсыз әсер етудің барлық болжанатын әсерлерін айқындау және қысқаша мазмұндау;
2) әрбір іс-шараның техникалық аспектісін ол қарсы бағытталған теріс әсермен қоса сипаттау;
3) жоба шеңберінде табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыру графигі;
4) жобаның жалпы құнына шамамен алғандағы сметаларды және теріс әсер етуді шектеу жөніндегі іс-шараларды іске асырумен байланысты бастапқы салымдарды, сол сияқты ағымдағы шығыстарды қаржыландыру көздерінің тізбесін енгізу;
5) жоба технологиясының қоршаған ортаға әсер етуі бойынша халықаралық стандарттар мен нормативтерге сәйкес келуі.
Қосымшалар
Қосымшаларда жоба бойынша ұсынылған мәліметтерді растай алатын немесе анағұрлым толық түсіндіре алатын құжаттар қамтылады, оларға мыналар кіруі мүмкін:
1) кәсіпорын немесе жоба басшыларының құзыреті мен жұмыс тәжірибесін растайтын өмірбаяндары;
2) маркетингтік зерттеулердің нәтижелері;
3) аудиторлардың қорытындылары;
4) өнім үлгілерінің фотосуреттері немесе бейнеролигі;
5) өнімнің толық техникалық сипаттамалары;
6) кәсіпорының жоспары;
7) кепілдік хаттар немесе өнім берушілермен және оны тұтынушылармен жасалған келісімшарттар;
8) жалға беру, жалдау шарттары, лицензиялық келісімдер;
9) экология және қауіпсіздік мәселелері жөніндегі мемлекеттік қадағалау қызметтерінің қорытындылары;
10) журналдар мен газеттердегі кәсіпорынның қызметі туралы мақалалар.
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
6-қосымша
Алғашқы статистикалық деректерді таратуға келісім (жобаға өтінім берушінің бланкісінде толтырылады)
______________________________________________________________
(өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің толық атауы)
жауапты мемлекеттік орган, уәкілетті орган – ______________________
(органдардың атауы)
мынадай нысандар бойынша:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
___________________________________________________ кезең үшін
__________________________________ көрсеткіштері бойынша
алғашқы статистикалық деректерді ашуға келісім береді.
Жобаға өтінім берушінің басшысы
______________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
Мөр орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2022 жылғы 20 маусымдағы
№ 409 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 32 "Об утверждении Правил включения проектов в карту индустриализации и карты поддержки предпринимательства регионов".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2019 года № 786 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 32 "Об утверждении Правил включения проектов в карту индустриализации и карты поддержки предпринимательства регионов".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 601 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 32 "Об утверждении Правил включения проектов в карту индустриализации и карты поддержки предпринимательства регионов".
_______________________

1. "Жобаларды индустрияландыру картасына және өңірлер кәсіпкерлігін қолдау карталарына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 32 қаулысы.
2. "Жобаларды индустрияландыру картасына және өңірлердің кәсіпкерлігін қолдау карталарына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 32 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 23 қазандағы № 786 қаулысы.
3. "Жобаларды индустрияландыру картасына және өңірлердің кәсіпкерлікті қолдау карталарына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 32 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 601 қаулысы.
__________________________