О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 253 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2022 года № 1138. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2023 года № 690.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.08.2023 № 690 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 253 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку кадров для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 4) статьи 4 Закона Республики Казахстан "Об образовании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 253 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 31 желтоқсандағы № 1138 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 16 тамыздағы № 690 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.08.2023 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 253 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін кадрларды даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;

2) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год согласно приложению 9 к настоящему постановлению.";
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2021 – 2022 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253";
в государственном образовательном заказе на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2023 – 2024 учебный год правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253".

көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
1-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
2-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
3-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
4-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
5-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
6-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандар даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
7-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
8-қосымша";
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2023 – 2024 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
9-қосымша".

2. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан принять меры по размещению и распределению утвержденного государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2022 года № 1138
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253

2. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға бекітілген мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және бөлу жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1138 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
4-қосымша

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год/год (в тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 студента (тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
1
2
3
4

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында / жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 студентті оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредит шығыстары (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1
2
3
4

6B01 Педагогические науки
12685
1010,9/16 848
901/15 017
6B02 Искусство и гуманитарные науки
2980
1 049,3/17 488
922,5/15 375
6B03 Социальные науки, журналистика и информация
1350
799,1/13 318
714,9/11 915
6B04 Бизнес, управление и право
1547
799,1/13 318
714,9/11 915
6B05 Естественные науки, математика и статистика
6288
826,9/13 781,7
742,7/12 378
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
9091
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
16039
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
2195
826,9/13 782

6B01 Педагогикалық ғылымдар
12685
1010,9/16 848
901/15 017
6B02 Өнер және гуманитарлық ғылымдар
2980
1 049,3/17 488
922,5/15 375
6B03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
1350
799,1/13 318
714,9/11 915
6B04 Бизнес, басқару және құқық
1547
799,1/13 318
714,9/11 915
6B05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика
6288
826,9/13 781,7
742,7/12 378
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
9091
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
16039
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
2195
826,9/13 782

742,7/12 378
6B11 Услуги
2 230
799,1/13 318
714,9/11 915
6B09 Ветеринария
925
1082,6/18 043
955,8/15 930
На обучение граждан Республики Казахстан из числа сельской молодежи, переселяющихся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, в том числе:
1394
6B01 Педагогические науки
1145
1010,9/16 848
901/15 017
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
194
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
55

742,7/12 378
6B11 Қызмет көрсету
2 230
799,1/13 318
714,9/11 915
6B09 Ветеринария
925
1082,6/18 043
955,8/15 930
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударған ауыл жастары арасынан шыққан Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға, оның ішінде:
1394
6B01 Педагогикалық ғылымдар
1145
1010,9/16 848
901/15 017
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
194
1004,7/16 742
920,5/15 342
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
55

1004,7/16 742
920,5/15 342
На обучение иностранных граждан по международным соглашениям
365
920,3 /15 339
825 /13 751
На обучение студентов в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
125
1706,4
На обучение студентов в филиалах зарубежных ВУЗов
170
920,5
На обучение студентов в филиале "Восход" Московского авиационного института
45
874,9
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет", в том числе иностранных граждан
1250
6407,6*
На обучение слушателей подготовительных отделений ВУЗов
1750
344,8
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
5434,1*
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
490
635,8/10597
635,8/10597
На обучение студентов в организациях высшего и послевузовского образования, находящихся в доверительном управлении (НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева)"
1500
920,5
Целевые образовательные гранты для обучения в ведущих высших учебных заведениях молодежи из густонаселенных, вновь образованных и западных регионов, в том числе:

1004,7/16 742
920,5/15 342
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
365
920,3 /15 339
825 /13 751
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің қазақстандық филиалы
125
1706,4
Халықаралық жоғары оқу орындарының филиалдарында студенттерді оқытуға
170
920,5
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалы
45
874,9
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-да студенттерді, оның ішінде шетелдік азаматтарды оқытуға
1250
6407,6*
Жоғары оқу орындары даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1750
344,8
"Назарбаев Университеті" ДБҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
5434,1*
Резерв
100
920,3 /15 339
825 /13 751
Шетел азаматтарын, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларды оқытуға арналған стипендиялық бағдарлама
490
635,8/10597
635,8/10597
Сенімгерлік басқарудағы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында студенттерді оқытуға ("М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ)
1500
920,5
Тығыз қоныстанған, жаңадан құрылған және батыс өңірлердің жастарын жетекші жоғары оқу орындарында оқыту үшін нысаналы білім беру гранттары, оның ішінде:

73069
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан

73069
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қарағанды академиясы

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
250
1925,0
Всего
250
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 курсанта в год (в тыс. тенге)
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
250
1925,0
Барлығы
250
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 курсантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы

6B12 Национальная безопасность и военное дело
6B123 Общественная безопасность
100
2 172,3
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Кыргызской Республики)
10
1 962,6
6B123 Общественная безопасность (обучение граждан Республики Таджикистан)
5
1 931,4
Всего
115
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 студента в год (в тыс. тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
890
х
Международный университет туризма и гостеприимства

6B12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
100
2 172,3
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
(Қырғыз Республикасының азаматтарын оқытуға)
10
1 962,6
6B123 Қоғамдық қауіпсіздік
(Тәжікстан Республикасының азаматтарын оқытуға)
5
1 931,4
Барлығы
115
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
890
х
Халықаралық туризм және меймандостық университеті

6B11 Услуги
6B111 Сфера обслуживания
826
714,9
Всего
826
Итого
1716
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 студента за учебный год (в тыс.тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
6В10 Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
6В101 Здравоохранение

6B11 Қызмет көрсету
6B111 Қызмет көрсету саласы
826
714,9
Барлығы
826
Жиыны
1716
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 студентті оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
6В10 – Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)
6В101 Денсаулық сақтау

2700 (в том числе по неклиническим специальностям – 200)
1188,0
1001,0
В том числе на обучение иностранных граждан по международным соглашениям
20
Всего
2700
___________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2022 года № 1138
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2021 года № 253
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, на 2022 – 2023 учебный год
Прием в магистратуру
Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

2700 (оның ішінде клиникалық емес мамандықтар бойынша – 200)
1188,0
1001,0
Оның ішінде халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға
20
Барлығы
2700
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1138 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 20 сәуірдегі
№ 253 қаулысына
5-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы Магистратураға қабылдау
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

3179,0
Всего
80
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта
Организации высшего и (или) послевузовского образования в области искусства
152
х
Всего
152
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год (тыс. тенге)
организации высшего и (или) послевузовского образования с особым статусом
другие организации высшего и (или) послевузовского образования
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)

3179,0
Барлығы
80
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар
Өнер саласындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
152
х
Барлығы
152
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
ерекше мәртебесі бар жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
басқа жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)

6 895,2
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Государственный образовательный заказ
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год (тыс. тенге)
7М03 Социальные науки, журналистика и информация
7М04 Бизнес, управление и право
7М031 Социальные науки
7М041 Бизнес и управление

6 895,2
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты
оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
7М03 Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат
7М04 Бизнес, басқару және құқық
7M031 Әлеуметтік ғылымдар
7M041 Бизнес және басқару

120
4082,0
Всего
120
Администратор бюджетных программ: Верховный Суд Республики Казахстан
Наименование
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 магистранта в год (тыс. тенге)
Организация высшего и (или) послевузовского образования
60
4311,22
Всего
60
Администратор бюджетных программ: Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 магистранта в год
(в тыс. тенге)
Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
7М12 Национальная безопасность и военное дело

120
4082,0
Барлығы
120
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
60
4311,22
Барлығы
60
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 магистрантты оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы
7M12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс

Средние расходы на 1 обучающегося в год (тыс. тенге) / расходы 1 (один) кредита на обучение 1 обучающегося (тенге)
Организации высшего и (или) послевузовского образования
1815
1900,0/31 667
АОО "Назарбаев Университет"
93
7656,1*
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
10
1307,0/21783
Всего
1918
* Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
Администратор бюджетных программ: Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Код и классификация области образования
Код и классификация направлений подготовки
Государственный образовательный заказ
Средние расходы на 1 обучающегося в год (тыс. тенге)
1
2
3
4
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
8D12 Национальная безопасность и военное дело
8D123 Общественная безопасность
10

Жылына 1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге) / 1 білім алушыны оқытуға жұмсалатын 1 (бір) кредит шығыстары (теңге)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
1815
1900,0/31 667
"Назарбаев Университеті" ДБҰ
93
7656,1*
Шетел азаматтарын, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларды оқытуға арналған стипендиялық бағдарлама
10
1307,0/21783
Барлығы
1918
* Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Даярлау бағыттарының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына
1 білім алушыға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы
8D12 Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс
8D123 Қоғамдық қауіпсіздік
10

200
Администратор бюджетных программ: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Наименование групп специальностей
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 специалиста за учебный год (в тыс.тенге)
Медицинские специальности
400 (в том числе по сокращенной программе – 280)
307,4
Всего
400
__________________________

200
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Мамандықтар топтарының атауы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Жылына 1 маманды оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Медицина мамандықтары
400 (оның ішінде қысқартылған бағдарлама бойынша – 280)
307,4
Барлығы
400