Об утверждении Правил применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2023 года № 848. Действовало до 15.10.2023.
Сноска. Действовал до 15.10.2023 в соответствии с п 3 настоящего постановления.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
В соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 15 февраля 2023 года № 51 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 года № 877" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить первичную государственную регистрацию транспортных средств, прошедших оценку соответствия согласно настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 15 октября 2023 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 2023 года № 848
Правила
применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия
Глава 1. Общие положения
Настоящие Правила применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом б) пункта 1 Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 15 февраля 2023 года № 51 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877" и определяют порядок применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия.
Настоящие Правила распространяются на отдельные колесные транспортные средства категории , в количестве 175 единиц, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан.
Правилами предусматриваются определение процедуры предоставления документов об оценке соответствия обязательным требованиям, установленным техническим регламентом Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) (далее – ТР ТС 018/2011), определение в качестве достаточного документа об оценке соответствия – свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан.
Транспортные средства, прошедшие оценку соответствия по требованиям настоящих Правил и получившие свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан, подлежат первичной государственной регистрации в Республике Казахстан.
В свидетельстве о регистрации такого транспортного средства производится запись "Транспортное средство допускается эксплуатировать только на территории Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігіне бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 2 қазандағы № 848 қаулысы. 15.10.2023 дейін қолданыста болды.
Ескерту. Осы қаулының 3-тармағына сәйкес 15.10.2023 дейін қолданыста болды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
"Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 15 ақпандағы № 51 шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қойылатын міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігіне бағалау жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі осы қаулыға сәйкес сәйкестікті бағалаудан өткен көлік құралдарының бастапқы мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 15 қазанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 2 қазандағы
№ 848 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігіне бағалау жүргізу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қойылатын міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігін бағалау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 15 ақпандағы № 51 шешімінің 1-тармағының б) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қойылатын міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігін бағалау жүргізу тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының аумағында 175 бірлік көлемінде айналымға шығарылатын санатындағы жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қолданылады.
Қағидаларда "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінде (КО ТР 018/2011) (бұдан әрі – КО ТР 018/2011) белгіленген міндетті талаптарға сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды ұсыну рәсімін қолдану кезінде айқындау, Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлікті айқындау сәйкестікті бағалау туралы жеткілікті құжат ретінде айқындау көзделеді.
Осы Қағидалардың талаптары бойынша сәйкестікті бағалаудан өткен және Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік алған көлік құралдары Қазақстан Республикасында бастапқы мемлекеттік тіркелуге жатады.
Мұндай көлік құралын тіркеу туралы куәлікте "Көлік құралын Қазақстан Республикасының аумағында ғана пайдалануға жол беріледі" деген жазу жазылады.

1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) выпуск в обращение – разрешение заинтересованным лицам без ограничений использовать и распоряжаться транспортным средством (шасси) на территории Республики Казахстан;
2) первичная регистрация – государственная регистрация транспортного средства, впервые осуществляемая на территории Республики Казахстан;
3) доказательственные материалы – документы, содержащие информацию, позволяющую установить соответствие объекта технического регулирования требованиям настоящих Правил;
4) транспортное средство – устройство на колесном ходу категории ;
5) тип транспортного средства (шасси) – транспортные средства (шасси) с общими конструктивными признаками, зафиксированными в техническом описании, изготовленные одним изготовителем;
6) обеспечение безопасности – комплекс мероприятий, направленных на приведение объекта технического регулирования в состояние, при котором отсутствует риск причинения вреда жизни или здоровью граждан, имуществу физических и юридических лиц, государственному и коммунальному имуществу, окружающей среде;
7) свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан – документ об оценке соответствия транспортного средства, удостоверяющий соответствие выпускаемого в обращение транспортного средства требованиям настоящих Правил и выдаваемый испытательной лабораторией;
8) испытательная лаборатория – аккредитованные испытательные лаборатории, компетенция которых соответствует требованиям стандарта ISO 17025, включенные в единый реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза и заявленные Республикой Казахстан для проведения оценки соответствия единичного транспортного средства.
Глава 2. Порядок применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия
2. Оценка соответствия транспортного средства перед его выпуском в обращение осуществляется испытательной лабораторией после идентификации каждого транспортного средства и проверки выполнения требований, предусмотренных пунктами 11-14 ТР ТС 018/2011 и приложениями № 4–6 к ТР ТС 018/2011, пунктом 4 приложения 7 к ТР ТС 018/2011 посредством проведения технической экспертизы конструкции, при необходимости испытаний.
3. Проверке подвергаются только комплектные транспортные средства.
4. Заявитель с целью получения свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан представляет в испытательную лабораторию:

1. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) айналымға шығару – мүдделі тұлғаларға Қазақстан Республикасының аумағында көлік құралын (шассиді) шектеусіз пайдалануға және оған иелік етуге рұқсат беру;
2) бастапқы тіркеу – көлік құралын Қазақстан Республикасының аумағында алғаш жүзеге асырылатын мемлекеттік тіркеу;
3) дәлелдемелік материалдары – техникалық реттеу объектісінің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін белгілеуге мүмкіндік беретін ақпарат қамтылған құжаттар;
4) көлік құралы – доңғалақпен жүретін санатындағы құрылғы;
5) көлік құралының (шассидің) типі – техникалық сипаттамада тіркелген конструктивтік белгілері ортақ, бір дайындаушы жасаған көлік құралдары (шасси);
6) қауіпсіздікті қамтамасыз ету – техникалық реттеу объектісін азаматтардың өміріне немесе денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың мүлкіне, мемлекеттік және коммуналдық мүлікке, қоршаған ортаға зиян келтірудің тәуекелі болмайтын жағдайға келтіруге бағытталған іс-шаралар кешені;
7) Қазақстан Республикасы көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік – айналымға шығарылатын көлік құралдарының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін куәландыратын және сынақ зертханасы беретін көлік құралының сәйкестігін бағалау туралы құжат;
8) сынақ зертханасы – құзыреті ISO 17025 стандартының талаптарына сәйкес келетін, Кеден одағының сертификаттау жөніндегі органдарының және сынақ зертханаларының (орталықтарының) бірыңғай тізіліміне енгізілген және бірлі-жарым көлік құралының сәйкестігін бағалауды жүргізу үшін Қазақстан Республикасы мәлімдеген аккредиттелген сынақ зертханалары.
2-тарау. Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігіне бағалау жүргізу тәртібі
2. Айналымға шығарар алдында көлік құралының сәйкестігін бағалауды сынақ зертханасы әрбір көлік құралын сәйкестендіргеннен және КО ТР 018/2011 11 – 14-тармақтарында және КО ТР 018/2011 № 4 – 6-қосымшаларда, КО ТР 018/2011 № 7 қосымшаның 4-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкестігін тексергеннен кейін конструкцияға техникалық сараптамасы, қажет болған жағдайда сынақтар жүргізу арқылы жүзеге асырады.
3. Тексеруге жиынтықты көлік құралдары ғана тартылады.
4. Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлігін алу мақсатында өтініш беруші сынақ зертханасына:

1) заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя;
3) документ, подтверждающий право владения или пользования и (или) распоряжения транспортным средством;
4) общее техническое описание транспортного средства, необходимое для оформления свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан;
5) доказательственные материалы, которые подтверждают соответствие требованиям, предусмотренным приложениями № 4 – 6 к ТР ТС 018/2011 (при наличии).
В качестве доказательственных материалов, подтверждающих соответствие транспортного средства требованиям, предусмотренным приложениями № 4 – 6 к ТР ТС 018/2011, могут представляться протоколы испытаний, проведенных в испытательной лаборатории.
При представлении заявителем сообщений об официальном утверждении типа транспортного средства, предусмотренных Правилами Европейской экономической комиссии Организации Объединенных Наций, принимаемых на основании Соглашения о принятии единообразных технических предписаний для колесных транспортных средств, предметов оборудования и частей, которые могут быть установлены и/или использованы на колесных транспортных средствах, и об условиях взаимного признания официальных утверждений, выдаваемых на основе этих предписаний, заключенного в Женеве 1958 г., № 10 – 12, 14, 16 – 18, 21, 26, 34, 39, 46, 48, 58, 73 и 107, техническая экспертиза по соответствующим разделам приложения № 4 к ТР ТС 018/2011 не проводится.
5. Испытательная лаборатория с момента регистрации заявки в течение трех рабочих дней дает согласие на оформление свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан или обоснованный отказ.
Основанием для отказа в проведении оценки соответствия транспортного средства является представление неполного пакета документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
6. Испытательная лаборатория после предоставления согласия в проведении оценки соответствия транспортного средства в течение пяти календарных дней проводит осмотр транспортного средства с целью идентификации, в том числе по идентификационному номеру, техническую экспертизу конструкции транспортного средства, в том числе необходимые испытания и измерения, и по их результатам оформляет протокол с последующим оформлением и утверждением свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Испытательная лаборатория в течение трех рабочих дней после утверждения свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан направляет его заявителю и предоставляет копию в уполномоченный орган в сфере технического регулирования.

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатты;
3) көлік құралын иелену, пайдалану және (немесе) оған билік ету құқығын растайтын құжатты;
4) Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлікті ресімдеуге қажетті көлік құралының жалпы техникалық сипаттамасын;
5) КО ТР 018/2011 № 4 – 6 қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкестікті растайтын дәлелдемелік материалдарды (бар болса) ұсынады.
Көлік құралының ТР 018/2011 № 4 – 6 қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін растайтын дәлелдемелік материалдар ретінде сынақ зертханаларында жүргізілген сынақ хаттамаларын ұсынуға болады.
Өтініш беруші 1985 жылы Женевада жасалған Доңғалақты көлік құралдарына, доңғалақты көліктерге орнатылуы және/немесе пайдаланылуы мүмкін жабдықтау заттары мен бөлшектерге арналған бірыңғай техникалық нұсқамаларды қабылдау туралы және осы нұсқамалар негізінде берілетін ресми бекітулерді өзара мойындау туралы келісімнің негізінде қабылданған Біріккен Ұлттар Ұйымы Еуропалық Экономикалық комиссиясының № 10 – 12, 14, 16 – 18, 21, 26, 34, 39, 46, 48, 58, 73 және 107 қағидаларында көзделген көлік құралдарының типін ресми бекіту туралы хабарлар ұсынған жағдайда КО ТР № 4 қосымшаның тиісті бөлімдері бойынша техникалық сараптама жүргізілмейді.
5. Сынақ зертханасы өтінім тіркелген кезден бастап үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлікті ресімдеуге келісім береді немесе негізді түрде бас тартады.
Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы көлік құралының сәйкестігіне бағалау жүргізуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
6. Сынақ зертханасы көлік құралының сәйкестігін бағалауды жүргізуге келісім бергеннен кейін күнтізбелік бес күн ішінде көлік құралын сәйкестендіру мақсатында, оның ішінде сәйкестендіру нөмірі бойынша тексеріп қарайды, көлік құралының конструкциясына техникалық сараптама, оның ішінде қажетті сынақтар мен өлшеулер жүргізеді және нәтижелері бойынша одан әрі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлікті ресімдей және бекіте отырып, хаттама ресімдейді.
7. Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде сынақ зертханасы оны өтініш берушіге жібереді және көшірмесін техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органға ұсынады.

8. Уполномоченный орган в сфере технического регулирования в течение трех рабочих дней с момента получения от испытательной лаборатории документов, согласно пункту 7 настоящих Правил, регистрирует свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан в реестре свидетельств о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан с указанием идентификационных номеров транспортных средств, марок и коммерческих наименований.
9. Свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан в соответствии с настоящими Правилами оформляется на бланке испытательной лаборатории на бумажных носителях путем утверждения оттиском печати испытательной лаборатории.
__________________________________
Приложение 1
к Правилам применения
обязательных требований в
отношении отдельных
колесных транспортных
средств, выпускаемых в
обращение на территории
Республики Казахстан, и
проведения оценки их
соответствия
Форма
Заявка на получение свидетельства о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан
1. _______________________________________________________________
наименование заявителя и адрес
в лице__________________________________________________________________,
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
действующего на основании_______________________________________________
номер устава, доверенности или приказа просит выдать свидетельство
о безопасности конструкции транспортного средства
Республики Казахстан в соответствии с Правилами применения обязательных требований в
отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на
территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия (далее – Правила)
________________________________________________________________________
марка, тип, категория (VIN)
2. К заявке прилагаются все документы, предусмотренные Правилами, имеющиеся у
заявителя на момент подачи заявки, в том числе:
наименование и адрес заявителя:
реквизиты:
телефон заявителя:
электронный адрес:
Заявитель
Личная подпись
Расшифровка подписи
__________________________________
Приложение 2
к Правилам применения
обязательных требований в
отношении отдельных
колесных транспортных
средств, выпускаемых в
обращение на территории
Республики Казахстан, и
проведения оценки их
соответствия
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О БЕЗОПАСНОСТИ КОНСТРУКЦИИ ТРАНСПОРТНОГО СРЕДСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
№ ________________
АКРЕДИТОВАННАЯ ИСПЫТАТЕЛЬНАЯ ЛАБОРАТОРИЯ И ЕЕ АДРЕС, АТТЕСТАТ АККРЕДИТАЦИИ
ТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО
МАРКА
КОММЕРЧЕСКОЕ НАИМЕНОВАНИЕ
ТИП
ШАССИ (только при использовании шасси другого изготовителя)
Идентификационный номер (VIN)
ГОД ВЫПУСКА
КАТЕГОРИЯ
ЭКОЛОГИЧЕСКИЙ КЛАСС
ЗАЯВИТЕЛЬ И ЕГО АДРЕС
ИЗГОТОВИТЕЛЬ И ЕГО АДРЕС
СБОРОЧНЫЙ ЗАВОД И ЕГО АДРЕС
ОБЩИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТРАНСПОРТНОГО СРЕДСТВА
Колесная формула/ведущие колеса
Схема компоновки транспортного средства
Пассажировместимость
Общий объем багажных отделений
Количество мест для сидения
Масса транспортного средства в снаряженном состоянии, кг
Технически допустимая максимальная масса транспортного средства, кг
Габаритные размеры, мм
- длина
- ширина
- высота
База, мм
Колея передних/задних колес, мм
Описание гибридного транспортного средства
Двигатель внутреннего сгорания (марка, тип)
- количество и расположение цилиндров
- рабочий объем цилиндров, см3
- степень сжатия
- максимальная мощность, кВт (мин.-1)
Топливо
Система питания (тип)
Система зажигания (тип)
Система выпуска и нейтрализации отработавших газов
Электродвигатель электромобиля (марка, тип)
Рабочее напряжение, В
Максимальная 30-минутная мощность, кВт
Устройство накопления энергии
Трансмиссия
Электромашина: (марка, тип),
Рабочее напряжение, В
Максимальная 30-минутная мощность, кВт
Сцепление (марка, тип)
Коробка передач (марка, тип)
Подвеска (тип)
- передняя
- задняя
Рулевое управление (марка, тип)
Тормозные системы (тип)
- рабочая
- запасная
- стояночная
Шины (обозначение размера)
Дополнительное оборудование транспортного средства
Дополнительная информация: свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства Республики Казахстан оформлено на основании постановления Правительства Республики Казахстан от __________ года №_____ "Об утверждении Правил применения обязательных требований в отношении отдельных колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, и проведения оценки их соответствия".
Дата оформления ____________
Руководитель
испытательной лаборатории (его заместитель) _________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
печать (при наличии)
__________________________________

8. Техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес құжаттарды сынақ зертханасынан алған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде көлік құралдарының сәйкестендіру нөмірлерін, маркаларын және коммерциялық атауларын көрсете отырып, Қазақстан Республикасы көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктерді Қазақстан Республикасы көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәліктер тізілімінде тіркейді.
9. Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік осы Қағидаларға сәйкес сынақ зертханасының бланкісінде сынақ зертханасының мөр бедерімен бекіту арқылы қағаз жеткізгіштерде ресімделеді.
Қазақстан Республикасының
аумағында айналымға
шығарылатын жекелеген
доңғалақты көлік құралдарына
қатысты міндетті талаптарды
қолдану және олардың
сәйкестігіне бағалау жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлікті алуға өтінім
1. ________________________________________________________ атынан
өтініш берушінің атауы мен мекенжайы
_______________________________________________ негізінде әрекет ететін
жарғының, сенімхаттың немесе бұйрықтың нөмірі
__________________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасының аумағына айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігіне бағалау жүргізу қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес
__________________________________________________________________
маркасы, типі, санаты (VIN)
Қазақстан Республикасының көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік беруді сұрайды.
2. Өтінімге Қағидаларда көзделген, өтінім берген кезде өтінім берушіде бар барлық құжаттар қоса беріледі, оның ішінде: өтініш берушінің атауы және мекенжайы: деректемелер: өтініш берушінің телефоны: электрондық мекенжай:
Өтінім беруші Жеке қолтаңбасы Қолтаңбаның толық жазылуы
Қазақстан Республикасының
аумағында айналымға
шығарылатын жекелеген
доңғалақты көлік құралдарына
қатысты міндетті талаптарды
қолдану және олардың
сәйкестігіне бағалау жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ КӨЛІК ҚҰРАЛЫ КОНСТРУКЦИЯСЫНЫҢ ҚАУІПСІЗДІГІ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
№ ________________
АККРЕДИТТЕЛГЕН СЫНАҚ ЗЕРТХАНАСЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ, АКРЕДИТТЕУ АТТЕСТАТЫ
КӨЛІК ҚҰРАЛЫ
МАРКАСЫ
КОММЕРЦИЯЛЫҚ АТАУЫ
ТИПІ
ШАССИ (басқа дайындаушының шассиі пайдаланылған кезде ғана)
Сәйкестендіру нөмірі (VIN)
ШЫҒАРЫЛҒАН ЖЫЛЫ
САНАТЫ
ЭКОЛОГИЯЛЫҚ СЫНЫБЫ
ӨТІНІШ БЕРУШІ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ
ДАЙЫНДАУШЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ
ҚҰРАСТЫРҒАН ЗАУЫТ ЖӘНЕ ОНЫҢ МЕКЕНЖАЙЫ
КӨЛІК ҚҰРАЛЫНЫҢ ЖАЛПЫ СИПАТТАМАСЫ
Доңғалақ формуласы/жетек доңғалақтар
Көлік құралын құрастыру схемасы
Жолаушылар сыйымдылығы
Багаж бөлімдерінің жалпы көлемі
Отыруға арналған орындар саны
Көлік құралының жарақталған күйдегі салмағы, кг
Көлік құралының техникалық жол берілетін ең жоғары салмағы, кг
Габариттік мөлшері, мм
- ұзындығы
- ені
- биіктігі
Базасы, мм
Алдыңғы/артқы доңғалақтардың ізі, мм
Гибридті көлік құралының сипаттамасы
Іштен жану қозғалтқышы (маркасы, типі)
- цилиндрлердің саны мен орналасуы
- цилиндрлердің жұмыс көлемі, см3
- сығу коэффициенті
- ең жоғары қуаты, кВт (мин.-1)
Отын
Қорек жүйесі (типі)
Тұтану жүйесі (типі)
Пайдаланылған газдарды шығару және бейтараптандыру жүйесі
Электромобильдің электр қозғалтқышы (типі, маркасы)
Жұмыс кернеуі, В
Ең жоғары 30 минуттық қуаты, кВт
Энергия жинақтау құрылғысы
Трансмиссиясы (типі)
Электрлі машина: (маркасы, типі)
Жұмыс кернеуі, В
Ең жоғары 30 минуттық қуаты, кВт
Ілініс (маркасы, типі)
Берілістер қорабы (маркасы, типі)
Аспа (типі)
- алдыңғы
- артқы
Рульдік басқару (маркасы, типі)
Тежегіш жүйелері (типі)
- жұмыс
- қосалқы
- тұрақ
Шиналар (мөлшерін көрсету)
Көлік құралының қосымша жабдығы
Қосымша ақпарат: Қазақстан Республикасының Көлік құралының конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік "Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын жекелеген доңғалақты көлік құралдарына қатысты міндетті талаптарды қолдану және олардың сәйкестігіне бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің __________ жылғы № _____ қаулысының негізінде ресімделді.
Ресімделген күні _____________________
Сынақ зертханасының басшысы
(оның орынбасары)________________________________
қолтаңбасы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), мөрі (бар болса)