О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429 "Об утверждении Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2023 года № 1086.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429 "Об утверждении Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней" следующие изменения и дополнения:
в Правилах отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 10:
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"Разработанный проект ВПСД "ДСП" выносится на рассмотрение ЦЭК государственного органа.";
часть тринадцатую изложить в следующей редакции:
"Государственные органы при разработке ВПСД "ДСП" руководствуются единым (типовым) перечнем служебных документов, подлежащих ограничению с пометкой "ДСП", согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. Обработка, использование, хранение, учет и уничтожение служебной информации ограниченного распространения должны осуществляться в облачном хранилище с использованием решений типа "тонкий клиент", без возможности скачивания электронного документа из хранилища и учетом всех пользователей, имевших к ней доступ (просмотр, пересылка, распечатка и др.).
Требования, предусмотренные частью первой настоящего пункта, не распространяются на уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Национальный Банк Республики Казахстан, его ведомства, организации, входящие в его структуру, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированные с ними юридические лица.
Прием и отправка служебной информации ограниченного распространения с пометкой "ДСП" осуществляются уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами посредством абонентского пункта с возможностью скачивания и распечатки электронных документов из хранилища и загрузки электронных документов в хранилище.

"Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 1086 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларында:
10-тармақта:
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әзірленген "ҚБП" ҚҚВТ жобасы мемлекеттік органның ОСК қарауына шығарылады.";
он үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік органдар "ҚБП" ҚҚВТ-ны әзірлеу кезінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "ҚБП" белгісімен шектелуге жататын қызметтік құжаттардың бірыңғай (үлгілік) тізбесін басшылыққа алады.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты өңдеу, пайдалану, сақтау, есепке алу және жою "жұқа клиент" үлгісіндегі шешімдер пайдаланылып, электрондық құжатты сақтау орнынан жүктеу мүмкіндігінсіз және оған қол жеткізген (қарау, қайта жіберу, басып шығару және т.б.) барлық пайдаланушыларды ескере отырып, бұлтты сақтау орнында жүзеге асырылуға тиіс.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген талаптар қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға, Қазақстан Республикасының Ұлттық банкіне, оның ведомстволарына, оның құрылымына кіретін ұйымдарға, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғаларға және олармен үлестес заңды тұлғаларға қолданылмайды.
"ҚБП" белгісі бар таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қабылдауды және жіберуді қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, оның ведомстволары, оның құрылымына кіретін ұйымдар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалар, олармен үлестес заңды тұлғалар электрондық құжаттарды сақтау орнынан жүктеп алу мен басып шығару және электрондық құжаттарды сақтау орнына жүктеу мүмкіндігі бар абоненттік пункт арқылы жүзеге асырады.

База данных облачного хранилища должна быть защищена с использованием отечественных средств криптографической защиты информации (далее – СКЗИ) не ниже третьего уровня безопасности по государственному стандарту СТРК 1073-2007 "Средства криптографической защиты информации. Общие технические требования".
13. Обработка, использование (без хранения) и уничтожение служебной информации ограниченного распространения осуществляются на СВТ, подключенных к ЕТС ГО и не имеющих выхода в Интернет, за исключением обработки, использования, хранения, учета и уничтожения служебной информации ограниченного распространения на СВТ уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, организаций, входящих в его структуру, юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами.";
часть вторую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"Подключение к облачному хранилищу, а также передача служебной информации ограниченного распространения в электронном виде осуществляются по каналам связи с использованием отечественных СКЗИ не ниже третьего уровня безопасности по государственному стандарту СТРК 1073-2007 "Средства криптографической защиты информации. Общие технические требования.";
часть третью пункта 15 изложить в следующей редакции:
"Руководитель организации принимает все необходимые организационные, технические и правовые меры по обеспечению защиты служебной информации ограниченного распространения вне зависимости от вида, формы, содержания и предоставления электронного носителя, в том числе с использованием соответствующих СКЗИ и (или) информационных систем в защищенном исполнении, отнесенных к государственным секретам.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Сотрудники организации принимают меры по защите служебной и (или) конфиденциальной информации с ограниченным доступом.
Сотрудниками организации не допускаются разглашение и передача служебной информации ограниченного распространения с пометкой "Для служебного пользования" и (или) "Конфиденциально" третьим лицам, которая стала известна в связи с исполнением своих должностных полномочий. В случае попыток третьих лиц получить служебную информацию ограниченного распространения с пометкой "Для служебного пользования" и (или) "Конфиденциально" сотрудник обязан незамедлительно сообщать руководству организации и/или непосредственному руководителю.";
абзац пятый пункта 48 изложить в следующей редакции:

Бұлтты сақтау орнының дерекқоры "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар." ҚР СТ 1073-2007 мемлекеттік стандарты бойынша қауіпсіздіктің үшінші деңгейінен төмен емес ақпаратты криптографиялық қорғаудың отандық құралдарын (бұдан әрі – АКҚҚ) пайдалана отырып қорғалуы тиіс.
13. Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қаржы нарығы және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың, олармен үлестес заңды тұлғалардың ЕТҚ-да өңдеуді, пайдалануды, сақтауды, есепке алуды және жоюды қоспағанда, таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты өңдеу, пайдалану (сақтамай) және жою МО БКО-ға қосылған және Интернетке шықпайтын ЕТҚ-да жүзеге асырылады.";
14-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұлтты сақтау орнына қосылу, сондай-ақ таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты электрондық түрде беру "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар." ҚРСТ 1073-2007 мемлекеттік стандарты бойынша қауіпсіздіктің үшінші деңгейінен төмен емес отандық АКҚҚ пайдаланылатын байланыс арналары арқылы жүзеге асырылады.";
15-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұйым басшысы электрондық жеткізгіштің түріне, нысанына, мазмұнына және берілуіне қарамастан, таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қорғауды, оның ішінде тиісті АКҚҚ-ны және (немесе) мемлекеттік құпияларға жатқызылған, қорғалып орындалған ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып қорғауды қамтамасыз ету бойынша барлық қажетті ұйымдастырушылық, техникалық және құқықтық шараларды қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Ұйым қызметкерлері қолжетімділігі шектелген қызметтік және (немесе) жасырын ақпаратты қорғау жөніндегі шараларды қабылдайды.
Ұйым қызметкерлеріне өзінің лауазымдық өкілеттіктерін орындауға байланысты белгілі болған "Қызмет бабында пайдалану үшін" және (немесе) "Жасырын" белгісі бар таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты үшінші тұлғаларға жария етуге және беруге рұқсат етілмейді. Үшінші тұлғалар "Қызмет бабында пайдалану үшін" және (немесе) "Жасырын" белгісі бар таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты алуға әрекет жасаған жағдайда қызметкер ұйым басшылығына және/немесе тікелей басшысына дереу хабарлауға міндетті.";
48-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"После получения резолюции руководителя организации запрашиваемая информация направляется физическими и (или) юридическими лицами в соответствии с параграфом 7 Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236. При этом в выписке из документа и издания с пометками "ДСП" и (или) "Конфиденциально" (нормативного правового акта и (или) приказа по личному составу) указываются сведения в части, касающейся запроса физических и (или) юридических лиц Республики Казахстан.";
пункт 68 дополнить частью второй следующего содержания:
"При этом, если в документах и изданиях с пометкой "ДСП" содержатся сведения, относящиеся к компетенции других государственных органов и организаций, снятие пометки "ДСП" осуществляется по истечении срока, определенного единым (типовым) перечнем служебных документов, подлежащих ограничению с пометкой "ДСП", только с согласия руководителей этих государственных органов и организаций.";
пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. Подготовка дел для хранения в ведомственном архиве (оформление, простановка дополнительных реквизитов на обложках дел, составление описей структурных подразделений, осуществление приема-передачи описанных дел) производится в соответствии с Правилами приема, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда и других архивных документов ведомственными и частными архивами, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 235.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2023 года № 1086
Приложение 1
к Правилам отнесения сведений
к служебной информации
ограниченного распространения
и работы с ней
Единый (типовой) перечень служебных документов, подлежащих ограничению с пометкой "ДСП"
№ п/п
Наименование видов документов (сведений)
Срок действия пометки "ДСП"
1
2
3
1.
Документы (сведения) по режиму секретности, не относящиеся к государственным секретам
1.1
Документы (сведения), содержащие полную ссылку на сведения и нормативные правовые акты, имеющие гриф секретности (степень секретности, название, дата подписания, год издания)
5 лет
1.2
Документы (сведения), раскрывающие проверки состояния обеспечения режима секретности, ведения секретного делопроизводства и технической защиты государственных секретов подразделений государственных органов
5 лет
1.3
Документы (сведения) о порядке определения степени секретности сведений, содержащихся в работах, документах и изделиях
5 лет
1.4
Документы (сведения) о порядке передачи государственных секретов организациям Республики Казахстан, иностранным государствам
5 лет
1.5
Документы (сведения), содержащиеся в текстах по защите государственных секретов, не раскрывающие полное содержание пунктов секретных нормативных правовых актов
5 лет
1.6
Документы (сведения), содержащиеся в актах обследований помещений, планируемых к отнесению к категории режимных, а также в перечнях режимных помещений
5 лет
1.7
Документы (сведения) о лицах, имеющих право подписи и работы с шифртелеграммами, файловыми сообщениями, а также ответственных за их временный учет, хранение образцов их подписей
5 лет
1.8
Документы (сведения), подтверждающие получение и постановку на учет документов, материалов, аппаратуры и техники, касающихся шифровальной службы, не раскрывающие их наименование, предназначение, сроки действия и потребности в них
5 лет
1.9
Документы (сведения), содержащиеся в актах приема-передачи, актах сверок, отчетах, документах и материалах, касающихся шифровальной работы
10 лет

"Ұйым басшысының қарары алынғаннан кейін сұратылған ақпаратты жеке және (немесе) заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларының 7-параграфына сәйкес жібереді. Бұл ретте "Қызмет бабында пайдалану үшін" және (немесе) "Жасырын" белгілері бар құжаттан және басылымнан (нормативтік құқықтық актіден және (немесе) жеке құрам бойынша бұйрықтан) үзінді көшірмеде Қазақстан Республикасының жеке және (немесе) заңды тұлғаларының сұрау салуына қатысы бар бөліктегі мәліметтер көрсетіледі.";
68-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Бұл ретте, егер "ҚБП" белгісі бар құжаттар мен басылымдарда басқа мемлекеттік органдар мен ұйымдардың құзыретіне жататын мәліметтер қамтылса, "ҚБП" белгісін алып тастау "ҚБП" белгісімен шектелуге жататын қызметтік құжаттардың бірыңғай (үлгілік) тізбесінде айқындалған мерзім аяқталғаннан кейін осы мемлекеттік органдар мен ұйымдар басшыларының келісімімен ғана жүзеге асырылады.";
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"74. Істерді ведомстволық архивте сақтауға дайындау (ресімдеу, істердің мұқабаларына қосымша деректемелер қою, құрылымдық бөлімшелердің тізімдемелерін жасау, тізімделген істерді қабылдау-беруді жүзеге асыру Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 235 бұйрығымен бекітілген Ұлттық архив қорының құжаттарын және басқа да архивтік құжаттарды ведомстволық және жеке архивтердің қабылдау, сақтау, есепке алу мен пайдалану қағидаларына сәйкес жүргізіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2024 жылы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 1086 қаулысына
қосымша
Мәліметтерді таратылуы
шектелген қызметтік ақпаратқа
жатқызу және онымен жұмыс
істеу қағидаларына
1-қосымша
"ҚБП" белгісімен шектелуге жататын қызметтік құжаттардың бірыңғай (үлгілік) тізбесі
Р/с
Құжаттар (мәліметтер) түрлерінің атауы
"ҚБП" белгісінің жарамдылық мерзімі
1
2
3
1.
Құпиялылық режимі жөніндегі мемлекеттік құпияларға жатпайтын құжаттар (мәліметтер)
1.1
Құпиялылық белгісі бар мәліметтер мен нормативтік құқықтық актілерге толық сілтемені (құпиялылық дәрежесі, атауы, қол қойылған күні, жарияланған жылы) қамтитын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.2
Мемлекеттік органдар бөлімшелерінің құпиялылық режимін қамтамасыз етудің, құпия іс қағаздарын жүргізудің және мемлекеттік құпияларды техникалық қорғаудың жай-күйін тексеруді ашатын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.3
Жұмыстарда, құжаттарда және бұйымдарда қамтылған мәліметтердің құпиялылық дәрежесін айқындау тәртібі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.4
Қазақстан Республикасының ұйымдарына, шет мемлекеттерге мемлекеттік құпияларды беру тәртібі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.5
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі тесттерде қамтылған, құпия нормативтік құқықтық актілер тармақтарының толық мазмұнын ашпайтын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.6
Режимдік санатқа жатқызу жоспарланатын үй-жайларды тексеріп-қарау актілерінде, сондай-ақ режимдік үй-жайлар тізбелерінде қамтылған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.7
Қол қоюға және шифртелеграммалармен, файлдық хабарламалармен жұмыс істеуге құқығы бар, сондай-ақ оларды уақытша есепке алуға, олардың қолтаңбаларының үлгілерін сақтауға жауапты тұлғалар туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.8
Шифрлау қызметіне қатысы бар, олардың атауын, мақсатын, қолданылу мерзімдері мен оларға қажеттілікті ашпайтын құжаттарды, материалдарды, аппаратура мен техниканы алуды және есепке қоюды растайтын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.9
Шифрлау жұмысына қатысы бар қабылдау-тапсыру актілерінде, салыстырып тексеру актілерінде, есептерде, құжаттарда және материалдарда қамтылған құжаттар (мәліметтер)
10 жыл

1.10
Документы (сведения) по вопросам режимных помещений для проведения секретных работ государственных органов
5 лет
1.11
Документы (сведения) о технической защите информации (акты, материалы по сертификации, запросы о потребности технических средств защиты информации), за исключением сведений, указанных в ведомственном перечне, подлежащие засекречиванию
10 лет
1.12
Документы (сведения), содержащие информацию о фактической осведомленности, переписка по вопросам выездов за границу лиц, допущенных к государственным секретам
5 лет
1.13
Документы (сведения) по вопросам допуска либо отказа в допуске лиц к государственным секретам, организационной деятельности подразделения по защите государственных секретов, положения о подразделениях защиты государственных секретов постоянно действующей комиссии по защите государственных секретов (положение), о планируемых проверках защиты государственных секретов в подведомственных организациях, об учетных формах, используемых при организации и ведении секретного делопроизводства
5 лет
1.14
Протоколы и решения постоянно действующей комиссии по вопросам защиты государственных секретов
5 лет
1.15
Документы (сведения) по вопросам обеспечения пропускного режима организации (правила, перечни режимных помещений, акты, списки)
5 лет
1.16
Документы (сведения) о проведении служебных расследований по фактам нарушения требований в области защиты государственных секретов и информации ограниченного распространения
5 лет
1.17
Документы (сведения) о состоянии режима секретности в организации, структурных подразделениях и организациях, заключивших договор о проведении совместных секретных работ (справки, акты, заключения)
5 лет
1.18
Документы (сведения) по проведению специальной экспертизы организаций для получения разрешения на ведение секретных работ
5 лет
1.19
Документы (сведения) по аттестации руководителя(ей) организации, заключивших договор о проведении совместных секретных работ
5 лет
1.20
Документы (сведения) о телефонных номерах абонентов сетей телекоммуникаций специального назначения и специальных видов связи
5 лет
1.21
Документы (сведения) в зависимости от специфики деятельности организации (на основании изучения деятельности организации), составляющие коммерческую, служебную, иную охраняемую законом тайну, полученные организациями при осуществлении своих полномочий
5 лет
1.22
Документы (сведения), раскрывающие планы развития организации (при необходимости), публикация/разглашение которых может нанести ущерб интересам государственного органа
5 лет

1.10
Мемлекеттік органдардың құпия жұмыстарын жүргізуге арналған режимдік үй-жайлар мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.11
Құпияландыруға жататын ведомстволық тізбеде көрсетілген мәліметтерді қоспағанда, ақпаратты техникалық қорғау туралы құжаттар (мәліметтер) (актілер, сертификаттау жөніндегі материалдар, ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарының қажеттілігі туралы сұрау салулар)
10 жыл
1.12
Мемлекеттік құпияларға рұқсат етілген адамдардың іс жүзіндегі хабардарлығы туралы ақпаратты қамтитын құжаттар (мәліметтер), шетелге шығуы мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
1.13
Адамдарға мемлекеттік құпияларға рұқсат ету не рұқсат етуден бас тарту, мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімшенің ұйымдастырушылық қызметі мәселелері бойынша, мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссияның мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімшелері туралы ережелер, ведомстволық бағынысты ұйымдарда мемлекеттік құпиялардың қорғалуы тұрғысынан жоспарланып отырған тексерулер, құпия іс қағаздарын жүргізуді ұйымдастыру және жүргізу кезінде пайдаланылатын есепке алу нысандары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.14
Мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссияның хаттамалары мен шешімдері
5 жыл
1.15
Ұйымның өткізу режимін қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер) (қағидалар, режимдік үй-жайлардың тізбелері, актілер, тізімдер)
5 жыл
1.16
Мемлекеттік құпияларды және таратылуы шектелген ақпаратты қорғау саласындағы талаптардың бұзылу фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексеру жүргізу туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.17
Ұйымдағы, құрылымдық бөлімшелердегі және бірлескен құпия жұмыстарды жүргізу туралы шарт жасасқан ұйымдардағы құпиялылық режимінің жай-күйі туралы құжаттар (мәліметтер) (анықтамалар, актілер, қорытындылар)
5 жыл
1.18
Құпия жұмыстарды жүргізуге рұқсат алу үшін ұйымдарға арнайы сараптама жүргізу жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.19
Бірлескен құпия жұмыстарды жүргізу туралы шарт жасасқан ұйым басшысын (басшыларын) аттестаттау жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.20
Арнаулы мақсаттағы телекоммуникация желілері және арнаулы байланыс түрлері абоненттерінің телефон нөмірлері туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.21
Ұйымдар өз өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алған коммерциялық, қызметтік, заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ұйым қызметінің ерекшелігіне байланысты (ұйым қызметін зерделеу негізінде) құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.22
Жариялануы/жария етілуі мемлекеттік органның мүдделеріне нұқсан келтіруі мүмкін ұйымның даму жоспарларын ашатын (қажет болған жағдайда) құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

1.23
Систематизированные документы (сведения, материалы) о внутренних и иностранных заказчиках, подрядчиках, поставщиках, потребителях, покупателях, клиентах и других партнерах, которые не содержатся в открытых источниках
5 лет
1.24
Документы (сведения), раскрывающие итоги комплексных инспекторских и контрольных проверок, а также итоги проведенного внешнего и внутреннего государственного аудита, если они не содержат секретных сведений или открытая публикация/разглашение которых может нанести ущерб интересам государственного органа
10 лет
1.25
Документы (сведения) по проверочным мероприятиям на должностных лиц, оформляемых на допуск к государственным секретам или государственную службу
5 лет
1.26
Документы (сведения) об оплате труда работников
5 лет
1.27
Персональные данные сотрудников государственного органа в соответствии с законодательством Республики Казахстан о персональных данных
5 лет
2.
Документы (сведения) по организационно-мобилизационным вопросам и вопросам гражданской обороны, чрезвычайных ситуаций, государственного материального резерва, не относящиеся к государственным секретам
2.1
Нормативные документы по организации финансового обеспечения развертывания, финансирования, кредитования и бухгалтерского учета мобилизационных резервов, мероприятий по гражданской обороне без раскрытия конкретных данных
10 лет
2.2
Планирование и состояние военно-научной и научно-исследовательской работы по гражданской обороне
5 лет
2.3
Документы (сведения) по организациям, содействующим вооруженным силам
5 лет
2.4
Планы гражданской обороны на военное время, доклады, отчеты о состоянии гражданской обороны и гражданской защиты
10 лет
2.5
Документы (сведения) о гражданской обороне (гражданской защите), запасных пунктах управления, запасах материально-технических средств (продовольствии), дислокации складов (баз) их хранения
5 лет
2.6
Документы (сведения), касающиеся учений и тренировок по выполнению задач гражданской обороны
5 лет
2.7
Топографические, цифровые карты, фотопланы и фотокарты масштабов 1:100000-1:50000 (независимо от формы и вида носителя информации) территории Республики Казахстан, которые содержат полную информацию для детального изучения и оценки местности, ориентирования на ней, целеопределения, производства измерений и различных мероприятий хозяйственного и оборонного значения
5 лет
2.8
Документы (сведения) о мобилизационной мощности предприятий, учреждений, организаций
5 лет
2.9
Документы (сведения) о местах хранения, объемах номенклатуры и состоянии материальных ценностей мобилизационного резерва
5 лет

1.23
Ішкі және шетелдік тапсырыс берушілер, мердігерлер, өнім берушілер, тұтынушылар, сатып алушылар, клиенттер және ашық дереккөздерде қамтылмайтын басқа да серіктестер туралы жүйеленген құжаттар (мәліметтер, материалдар)
5 жыл
1.24
Егер оларда құпия мәліметтер қамтылмаса немесе ашық жариялануы/жария етілуі мемлекеттік органның мүдделеріне нұқсан келтіруі мүмкін болса, кешенді инспекторлық және бақылау тексерулерінің қорытындыларын, сондай-ақ жүргізілген сыртқы және ішкі мемлекеттік аудиттің қорытындыларын ашатын құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
1.25
Мемлекеттік құпияларға рұқсат етуге немесе мемлекеттік қызметке ресімделетін лауазымды адамдарға арналған тексеру іс-шаралары жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.26
Жұмыскерлердің еңбекақысы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1.27
Қазақстан Республикасының дербес деректер туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік орган қызметкерлерінің дербес деректері
5 жыл
2.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын ұйымдастыру-жұмылдыру мәселелері және азаматтық қорғаныс, төтенше жағдайлар, мемлекеттік материалдық резерв мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
2.1
Нақты деректерді ашпай, өрістетуді қаржылық қамтамасыз етуді, жұмылдыру резервтерін, азаматтық қорғаныс жөніндегі іс-шараларды қаржыландыруды, кредиттер беруді және бухгалтерлік есепке алуды ұйымдастыру жөніндегі нормативтік құжаттар
10 жыл
2.2
Азаматтық қорғаныс бойынша әскери-ғылыми және ғылыми-зерттеу жұмысын жоспарлау және оның жай-күйі
5 жыл
2.3
Қарулы Күштерге жәрдемдесетін ұйымдар жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.4
Соғыс уақытына арналған азаматтық қорғаныс жоспарлары, азаматтық қорғаныс пен азаматтық қорғаудың жай-күйі туралы есептер, баяндамалар
10 жыл
2.5
Азаматтық қорғаныс (азаматтық қорғау), қосалқы басқару пункттері, материалдық-техникалық құралдардың (азық-түліктің) қорлары, оларды сақтау қоймаларының (базаларының) орналасуы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.6
Азаматтық қорғаныс міндеттерін орындау бойынша оқу-жаттығулар мен жаттығуларға қатысты құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.7
Жер бедерін егжей-тегжейлі зерделеу және бағалау, онда бағдарлану, нысананы айқындау, өлшемдер мен шаруашылық және қорғаныстық сипаттағы түрлі іс-шаралар жүргізу үшін толық ақпаратты қамтитын Қазақстан Республикасы аумағының 1:100000-1:50000 масштабындағы топографиялық, цифрлық карталары, фотопландары және фотокарталары (ақпарат жеткізгіштің нысаны мен түріне қарамастан)
5 жыл
2.8
Кәсіпорындардың, мекемелердің, ұйымдардың жұмылдыру қуаты туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.9
Жұмылдыру резервін сақтау орындары, номенклатура көлемі және материалдық құндылықтарының жай-күйі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

2.10
Экономическое обоснование мобилизационных заданий
5 лет
2.11
Доклады, донесения, отчеты, справки и акты о состоянии мобилизационной подготовки и мобилизационной готовности
5 лет
2.12
Документы (сведения) о мероприятиях, направленных на устойчивое функционирование предприятий (учреждений, организаций) в условиях военного положения
5 лет
2.13
Документы (сведения) о плане перевозки населения и объектах организаций в сфере компетенции организации в случае эвакуации
5 лет
2.14
Документы (сведения) о мероприятиях мобилизационной подготовки и мобилизационного плана организации, а также организаций в сферах компетенции организации по техническому прикрытию в период военного положения и в военное время
5 лет
2.15
Документы (сведения) несекретного делопроизводства об оснащенности пунктов управления отраслевых подсистем гражданской защиты организации техникой связи, арендованными линиями связи, используемыми средствами связи и каналов (таблица позывных должностных лиц, план связи на мирное и военное время, дополнительные каналы связи)
5 лет
2.16
Сведения (выписка) из планов действий при нарастании военных угроз в период военного положения и в военное время, а также планов гражданской обороны, если в них не содержатся секретные сведения
15 лет
2.17
Документы (сведения) об укомплектованности и материально-технической потребности воинской части гражданской обороны
15 лет
2.18
Документы (сведения), раскрывающие численность воинских частей гражданской обороны отдельно по офицерам, военнослужащим контрактной службы, военнослужащим срочной службы, а также по должности и военно-учетным специальностям
15 лет
2.19
Информация о местах хранения, перевозки оружия и боеприпасов, его количестве и техническом состоянии подразделения, воинской части гражданской обороны
15 лет
2.20
Документы (сведения) о действительном наименовании воинских частей гражданской обороны
15 лет
2.21
Документы (сведения), раскрывающие порядок организации работ по бронированию военнообязанных
5 лет
2.22
Документы (сведения) касательно типовых положений о мобилизационных органах
5 лет
2.23
Номенклатура и объемы хранения материальных ценностей государственного материального резерва, предназначенных для предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуации и их последствий, и населения
5 лет
2.24
Документы (сведения), касающиеся состава и положения о межведомственной комиссии по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации
5 лет
2.25
Документы (сведения) по нормам снабжения населения Республики Казахстан в военное время
5 лет
3.
Документы (сведения) по вопросам Вооруженных Сил Республики Казахстан, не относящиеся к государственным секретам
3.1
Документы (сведения) по вопросам боевой и оперативной подготовки
5 лет
3.2
Документы (сведения) по вопросам боевой готовности, боевой работы и состояния Вооруженных Сил Республики Казахстан
5 лет
3.3
Документы (сведения) о вооружении, военной технике и техническом обеспечении Вооруженных Сил Республики Казахстан
5 лет
3.4
Документы (сведения) по видам обеспечения Вооруженных Сил, вопросам военной науки и повседневной жизнедеятельности
5 лет
3.5
Документы (сведения) по вопросам комплектования Вооруженных Сил Республики Казахстан и военного строительства
5 лет
3.6
Документы (сведения) по Силам воздушной обороны
5 лет
3.7
Документы (сведения) в сфере метрологического обеспечения вооружения и военной техники, военных эталонов, военных национальных стандартов
5 лет
4.
Документы (сведения) по вопросам национальной безопасности и внутренней политики, не относящиеся к государственным секретам
4.1
Документы (сведения) по выполнению пунктов планов мероприятий по вопросам национальной и экономической безопасности
5 лет
4.2
Сведения об исполнении плана мероприятий по реализации стратегии национальной безопасности
5 лет
4.3
Документы (сведения) об общественно-политической ситуации в стране, принимаемых мерах по профилактике и снижению уровня социальной конфликтности, сведения об организации и проведении мирных собраний, открытое распространение которых может иметь негативные последствия, о некоторых вопросах взаимодействия с политическими партиями, международными, иностранными и казахстанскими неправительственными организациями
5 лет
4.4
Карта очагов социальной напряженности регионов
5 лет
4.5
Документы (сведения) о некоторых ситуациях в межэтнической сфере, открытое распространение которых может оказать негативное влияние
15 лет
4.6
Отрицательные заключения религиоведческой экспертизы, подрывающие конституционный строй, общественную безопасность и порядок. Методы и (или) программа подготовки специалистов в области дерадикализации и реабилитации приверженцев деструктивной и радикальной религиозной идеологии
5 лет
4.7
Документы (сведения) о финансировании неправительственных организаций Республики Казахстан иностранными инвесторами
5 лет
4.8
Документы (сведения) о некоторых вопросах формирования и реализации государственной молодежной и семейной политики, открытое распространение которых может иметь негативные последствия
5 лет
4.9
Аналитические документы (записки, справки, доклады, отчеты, протоколы и другие материалы) по вопросам обеспечения информационной безопасности и внешнего информационного влияния на национальное информационное пространство, а также результаты аналитических исследований активности пользователей сети Интернет
5 лет

2.10
Жұмылдыру тапсырмаларының экономикалық негіздемесі
5 жыл
2.11
Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру әзірлігінің жай-күйі туралы баяндамалар, ақпар, есептер, анықтамалар мен актілер
5 жыл
2.12
Соғыс жағдайы ахуалында кәсіпорындардың (мекемелердің, ұйымдардың) орнықты жұмыс істеуіне бағытталған іс-шаралар туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.13
Эвакуациялау жағдайында халықты тасымалдау жоспары және ұйымның құзыреті саласындағы ұйымдардың объектілері туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.14
Ұйымның, сондай-ақ ұйымның соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында техникалық жасыру жөніндегі құзыреті салаларындағы ұйымдардың жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жоспарының іс-шаралары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.15
Ұйымның азаматтық қорғаудың салалық кіші жүйелерін басқару пункттерінің байланыс техникасымен, жалға алынған байланыс желілерімен, байланыс құралдарымен және арналармен жарақтандырылуы (лауазымды тұлғалардың шақыру белгілерінің кестесі, бейбіт және соғыс уақытына арналған байланыс жоспары, қосымша байланыс арналары) туралы құпия емес іс жүргізу құжаттары (мәліметтері)
5 жыл
2.16
Соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында соғыс қаупінің үдеуі кезіндегі іс-қимыл жоспарларынан, сондай-ақ егер оларда құпия мәліметтер болмаса, азаматтық қорғаныс жоспарларынан мәліметтер (үзінді)
15 жыл
2.17
Азаматтық қорғаныстың әскери бөлімінің жасақталуы мен материалдық-техникалық қажеттілігі туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
2.18
Офицерлер, келісімшарттық қызметтің әскери қызметшілері бойынша, сондай-ақ лаузымдар мен әскери-есептік мамандықтар бойынша азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінің санын жеке-жеке ашатын құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
2.19
Азаматтық қорғаныс бөлімшесі, әскери бөлімінің қаруы мен оқ-дәрілерін сақтау, тасымалдау орындары, оның саны мен техникалық жай-күйі туралы ақпарат
15 жыл
2.20
Азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінің нақты атауы туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
2.21
Әскери міндеттілерді бекітіп қою жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру тәртібін ашатын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.22
Жұмылдыру органдары туралы үлгілік ережелерге қатысты құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.23
Мемлекеттік материалдық резервтің төтенше жағдайлар мен олардың зардаптарын алдын алу мен жоюға және халыққа арналған материалдық құндылықтарының номенклатурасы мен сақтау көлемі
5 жыл
2.24
Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы мен ережесіне қатысы бар құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
2.25
Қазақстан Республикасының халқын соғыс уақытында жабдықтау нормалары жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
3.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
3.1
Жауынгерлік және жедел даярлық мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
3.2
Жауынгерлік дайындық, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік жұмысы мен жай-күйі мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
3.3
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қару-жарағы, әскери техникасы және техникалық қамтамасыз етілуі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
3.4
Қарулы Күштерді қамтамасыз ету түрлері, әскери ғылым және күнделікті тыныс-тіршілік мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
3.5
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін жасақтау және әскери құрылыс мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
3.6
Әуе қорғанысы күштері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
3.7
Қару-жарақ пен әскери техниканы, әскери эталондарды, әскери ұлттық стандарттарды метрологиялық қамтамасыз ету саласындағы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
4.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын ұлттық қауіпсіздік және ішкі саясат мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
4.1
Ұлттық және экономикалық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі іс-шаралар жоспарлары тармақтарының орындалуы жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
4.2
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы мәліметтер
5 жыл
4.3
Елдегі қоғамдық-саяси ахуал, әлеуметтік жанжалдың профилактикасы және оның деңгейін төмендету бойынша қабылданып жатқан шаралар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу, саяси партиялармен, халықаралық, шетелдік және қазақстандық үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылдың кейбір мәселелері туралы ашық таратылуы теріс салдарға ие болуы мүмкін құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
4.4
Өңірлердің әлеуметтік шиеленіс ошақтарының картасы
5 жыл
4.5
Ашық таратылуы теріс әсерін тигізуі мүмкін этносаралық саладағы кейбір жағдайлар туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
4.6
Дінтану сараптамасының конституциялық құрылысты, қоғамдық қауіпсіздік пен тәртіпті бұзатын теріс қорытындылары. Деструктивті және радикалды діни идеологияны ұстанушыларды радикалды көзқарастан арылту және оңалту саласындағы мамандарды даярлау әдістері және (немесе) бағдарламасы
5 жыл
4.7
Қазақстан Республикасының үкіметтік емес ұйымдарын шетелдік инвесторлардың қаржыландыруы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
4.8
Ашық таралуы теріс салдарға ие болуы мүмкін мемлекеттік жастар және отбасы саясатын қалыптастыру мен іске асырудың кейбір мәселелері туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
4.9
Ақпараттық қауіпсіздікті және ұлттық ақпараттық кеңістікке сыртқы ақпараттық ықпалды қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі талдамалық құжаттар (жазбалар, анықтамалар, баяндамалар, есептер, хаттамалар және басқа да материалдар), сондай-ақ Интернет желісін пайдаланушылардың белсенділігін талдамалық зерттеу нәтижелері
5 жыл

4.10
Материалы, полученные в ходе мониторинга информационного пространства, направляемые для использования в работе государственных органов, осуществляющих деятельность в сфере обеспечения общественной, политической и информационной безопасности
5 лет
4.11
Документы (сведения) по разработке, созданию и функционированию информационной системы "Автоматизированный мониторинг национального информационного пространства"
5 лет
4.12
Документы (сведения) о средствах массовой информации, которым предоставлен государственный информационный заказ с распределением по тематическим линиям, за исключением договоров o выполнении государственного информационного заказа
5 лет
4.13
Документы (сведения) о некоторых вопросах деятельности профсоюзных организаций и неправительственных общественных организаций
5 лет
5.
Документы (сведения) по вопросам Службы государственной охраны, не относящиеся к государственным секретам
5 лет
5.1
Документы (сведения) об оперативно-служебной деятельности Службы государственной охраны Республики Казахстан
5 лет
5.2
Документы (сведения) по обеспечению безопасности охраняемых лиц и объектов Службой государственной охраны Республики Казахстан
5 лет
6.
Документы (сведения) по вопросам охраны, антитеррористической безопасности объектов, противодействия экстремизму, не относящиеся к государственным секретам
6.1
Документы (сведения), раскрывающие деятельность по обеспечению защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, в том числе находящихся в ведении ведомств, организаций
5 лет
6.2
Документы (сведения) о потенциально опасных объектах организаций в сферах компетенции организации, на которых возможно осуществление террористических актов, мероприятиях по обеспечению их устойчивого функционирования
5 лет
6.3
Паспорта антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении, сведения, содержащиеся в них, не подлежащие разглашению
5 лет
6.4
Документы (сведения) о планах охраны и обороны важных государственных объектов.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения, определяющие обязанности должностных лиц караула
15 лет
6.5
Документы (сведения), раскрывающие деятельность антитеррористической комиссии
5 лет
6.6
Планы работы по предупреждению террористических угроз на объектах организаций в сферах компетенции организации
5 лет
6.7
Документы (сведения) о наличии и состоянии технической укрепленности охраняемых объектов
5 лет
6.8
Сведения, содержащиеся в перечне наименований объектов, подлежащих государственной охране, а также физических лиц, охраняемых подразделениями специализированных охранных подразделений органов внутренних дел, Национальной гвардии Республики Казахстан
15 лет
7.
Документы (сведения) по вопросам органов внутренних дел, не относящиеся к государственным секретам
7.1
Документы (сведения) об организации и порядке несения службы подразделений специального назначения органов внутренних дел
5 лет
7.2
Документы (сведения) об организации взаимодействия с государственными органами по планированию, выполнению оперативно-служебных и иных задач подразделений специального назначения органов внутренних дел
10 лет ЭПК
7.3
Документы (справки, заключения и другие материалы) по результатам психологических исследований сотрудников органов государственной защиты и изучения морально-психологического климата в коллективах
5 лет
7.4
Документы (сведения) о планировании и организации деятельности органов внутренних дел при угрозе и возникновении кризисной ситуации
10 лет
7.5
Документы (сведения) о планируемых приемах и перевозках в специальных вагонах подозреваемых и обвиняемых из изоляторов временного содержания органов внутренних дел до обменных пунктов
5 лет
7.6
Документы (сведения) об организации и порядке несения:
дежурных частей (нарядами) органов внутренних дел;
патрульно-постовыми нарядами комплексных сил полиции;
оперативно-поисковыми группами органов внутренних дел.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения об организации и деятельности дежурных частей органов внутренних дел, изложенные в открытых нормативных документах
5 лет
7.7
Документы (сведения) о расчетах сил и средств, а также плана-расстановки личного состава органов внутренних дел по обеспечению охраны общественного порядка и общественной безопасности в мирное время
5 лет
7.8
Документы (сведения) об организации пропускного режима на территорию режимных объектов учреждений уголовно-исполнительной системы, административные здания подразделений органов внутренних дел, порядке несения внутренней службы.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения:
о подготовке личного состава к внутренней службе;
об организации и порядке несения дежурной, внутренней службы в объеме открыто опубликованных нормативных документов
5 лет
7.9
Документы (сведения) о состоянии розыскной работы, содержащие персональные данные разыскиваемых лиц и их связей, передаваемые из оперативных подразделений правоохранительных и специальных государственных органов, полученные путем негласного сбора и представляющие оперативный интерес, а также сведения о розыскной работе (розыскных мероприятиях), не подлежащие разглашению
5 лет

4.10
Қоғамдық, саяси және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың жұмысында пайдалану үшін жіберілетін ақпараттық кеңістіктің мониторингі барысында алынған материалдар
5 жыл
4.11
"Ұлттық ақпараттық кеңістіктің автоматтандырылған мониторингі" ақпараттық жүйесін әзірлеу, құру және оның жұмыс істеуі жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
4.12
Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орындау туралы шарттарды қоспағанда, тақырыптық желілер бойынша бөле отырып, мемлекеттік ақпараттық тапсырыс берілген бұқаралық ақпарат құралдары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
4.13
Кәсіподақ ұйымдары мен үкіметтік емес қоғамдық ұйымдар қызметінің кейбір мәселелері туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
5.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын Мемлекеттік күзет қызметінің мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
5.1
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің жедел-қызметтік жұмысы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
5.2
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің күзетілетін тұлғалар мен объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуі жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
6.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын объектілерді қорғау, олардың терроризмге қарсы қауіпсіздігі, экстремизмге қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
6.1
Террористік тұрғыдан осал, оның ішінде ведомстволардың, ұйымдардың қарамағындағы объектілерді қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметті ашатын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
6.2
Ұйымның құзыреті салаларындағы ұйымдардың террористік актілер жүзеге асырылуы ықтимал қауіпті объектілері, олардың орнықты жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
6.3
Террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуының паспорттары, оларда қамтылған жария етілуге жатпайтын мәліметтер
5 жыл
6.4
Маңызды мемлекеттік объектілердің күзетілуі және қорғанысы жоспарлары туралы құжаттар (мәліметтер).
Қарауылдың лауазымды тұлғаларының міндеттерін айқындайтын мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
15 жыл
6.5
Терроризмге қарсы комиссияның қызметін ашатын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
6.6
Ұйымның құзыреті салаларындағы ұйымдардың объектілерінде террористік қатерлердің алдын алу жөніндегі жұмыс жоспарлары
5 жыл
6.7
Күзетілетін объектілердің техникалық нығайтылуының бар-жоғы мен жай-күйі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
6.8
Мемлекеттік күзетілуге жататын объектілер, сондай-ақ Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының, Ұлттық ұланының мамандандырылған күзет бөлімшелерінің бөлімшелері күзететін жеке тұлғалар атауларының тізбесінде қамтылатын мәліметтер
15 жыл
7.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын ішкі істер органдарының мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
7.1
Ішкі істер органдарының арнайы мақсаттағы бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және өткеру тәртібі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
7.2
Мемлекеттік органдармен ішкі істер органдарының арнайы мақсаттағы бөлімшелерінің жедел-қызметтік және өзге де міндеттерін жоспарлау, орындау жөніндегі өзара іс-қимылды ұйымдастыру туралы құжаттар (мәліметтер)
10 жыл СТК
7.3
Мемлекеттік қорғау органдары қызметкерлерінің психологиялық зерттеулерінің және ұжымдардағы моральдық-психологиялық ахуалды зерделеудің нәтижелері жөніндегі құжаттар (анықтамалар, қорытындылар және басқа да материалдар)
5 жыл
7.4
Дағдарысты жағдайдың туындау қауіпі және ол туындаған кезде ішкі істер органдарының қызметін жоспарлау және ұйымдастыру туралы құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
7.5
Ішкі істер органдарының уақытша ұстау изоляторларынан алмасу пункттеріне дейін күдіктілер мен айыпталушыларды арнаулы вагондарда жоспарланып отырған қабылдау және тасымалдау туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
7.6
Мына:
ішкі істер органдары кезекші бөлімдерінің (нарядтарының);
полицияның кешенді күштері патрульдік-бекеттік нарядтарының;
ішкі істер органдары жедел-іздестіру топтарының өткеруді ұйымдастыруы мен тәртібі туралы құжаттар (мәліметтер).
Ашық нормативтік құжаттарда баяндалған ішкі істер органдарының кезекші бөлімдерінің ұйымдастырылуы мен қызметі туралы мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
7.7
Бейбіт уақытта қоғамдық тәртіпті және қоғамдық қауіпсіздікті қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі ішкі істер органдарының күштері мен құралдарының, сондай-ақ жеке құрамын орналастыру жоспарының есеп-қисаптары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
7.8
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің режимдік объектілерінің аумағына, ішкі істер органдары бөлімшелерінің әкімшілік ғимараттарына өткізу режимін ұйымдастыру, ішкі қызметті атқару тәртібі туралы құжаттар (мәліметтер).
Мына:
жеке құрамды ішкі қызметке дайындау;
нормативтік құжаттарда ашық жарияланған көлемде кезекші, ішкі қызметті ұйымдастыру және өткеру тәртібі туралы мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
7.9
Іздестіріліп жатқан адамдардың дербес деректері мен олардың құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың жедел бөлімшелерінен берілетін, жасырын жинау арқылы алынған және жедел мүддені білдіретін байланыстары, сондай-ақ жария етілуге жатпайтын іздестіру жұмысы (іздестіру іс-шаралары) туралы мәліметтер қамтылған іздестіру жұмысының жай-күйі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

7.10
Документы (сведения), содержащиеся в сводах условных наименований, используемых в оперативно-розыскной деятельности, а также при проведении оперативно-розыскных мероприятий органами внутренних дел, не включенные в перечень сведений, подлежащих засекречиванию.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения, содержащиеся в сводах условных наименований, употребляемых в законодательных актах
5 лет
7.11
Документы (сведения) об оперативно-служебной деятельности негласных подразделений, не подлежащие разглашению, если в них не содержатся секретные сведения, а также по борьбе с организованной преступностью
5 лет

7.10
Жедел-іздестіру қызметінде, сондай-ақ ішкі істер органдары жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу кезінде пайдаланатын шартты атаулар жинақтарында қамтылған құпияландыруға жататын мәліметтер тізбесіне енгізілмеген құжаттар (мәліметтер).
Заңнамалық актілерде қолданылатын шартты атаулар жинақтарында қамтылған мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
7.11
Жасырын бөлімшелердің жедел-қызметтік жұмысы туралы, егер оларда құпия мәліметтер қамтылмаса, жария етілуге жатпайтын, сондай-ақ ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

7.12
Документы (сведения) конфиденциального характера, полученные в ходе расследования уголовных дел
5 лет
7.13
Документы (сведения) о доказательной базе по уголовным делам, которые должны иметь ограниченное распространение до вынесения окончательного решения по делу в суде
15 лет ЭПК
7.14
Документы (сведения), содержащиеся в методиках криминалистических и иных исследований, осуществляемых специалистами оперативно-криминалистических подразделений органов внутренних дел
15 лет ЭПК

7.12
Қылмыстық істерді тергеу барысында алынған құпия сипаттағы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
7.13
Сотта іс бойынша түпкілікті шешім шығарылғанға дейін таратылуы шектелген болуға тиіс қылмыстық істер жөніндегі дәлел базасы туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл СТК
7.14
Ішкі істер органдарының жедел-криминалистикалық бөлімшелерінің мамандары жүзеге асыратын криминалистикалық және өзге де зерттеулер әдістемелерінде қамтылған құжаттар (мәліметтер)
15 жыл СТК

7.15
Документы (сведения) о планировании, организации, состоянии работы в сфере борьбы с организованной преступностью органами внутренних дел в Республике Казахстан, не подлежащие разглашению, если в них не содержатся секретные сведения.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения об организации и деятельности подразделений по борьбе с организованной преступностью органов внутренних дел, изложенные в открытых нормативных правовых актах
5 лет
7.17
Документы (сведения) по объектам органов внутренних дел (здания, сооружения и их комплексы, коммуникации, инженерные сети и системы), не подпадающие под секретные
5 лет
8.
Документы (сведения) по вопросам Национальной гвардии Республики Казахстан, не относящиеся к государственным секретам
8.1
Документы (сведения) о степенях оперативно-служебной (боевой) готовности, переводе воинских частей Национальной гвардии Республики Казахстан и подразделений органов внутренних дел из одной степени в другую. Не входят в категорию ограниченного распространения сведения:
о состоянии оперативно-служебной (боевой) готовности – за роту и ниже без указания действительного наименования части
5 лет
8.2
Документы (сведения), содержащиеся в решении командующих региональными командованиями, командиров воинских частей, начальника военного института Национальной гвардии Республики Казахстан на усиление охраны общественного порядка, по переводу на усиленный вариант несения службы и при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера
5 лет
8.3
Документы (сведения) о подготовке, проведении и результатах учений по тематике военного времени (по отдельной воинской части или учебному заведению), их направленности, объеме и сроках проводимых мероприятий.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения:
о проведении штабных тренировок (командно-штабных учений) в Национальной гвардии Республики Казахстан с указанием темы, места и сроков;
о действиях подразделений, без привязки к боевому (походному) порядку полка или регионального командования на тактических учениях (занятиях), различных видах боя – за батальон и ниже, а на тактическом фоне учения полка – действиях батальонов – в первом, втором эшелонах и резерве;
о работе командира и штаба батальона по организации боя (выполнению боевой задачи), взаимодействия и управления;
об участии регионального командования в общевойсковых тактических учениях (занятиях) по их условным наименованиям с указанием темы, места и сроков
5 лет
8.4
Документы (сведения) о состоянии ложных и запасных позиций без указания их пунктов дислокации
1 год
8.5
Документы (сведения) о взаимодействии пограничной службы Комитета национальной безопасности, Вооруженных Сил Республики Казахстан с подразделениями органов внутренних дел при планировании, выполнении служебно-боевых задач, без раскрытия планов применения, а также сведения, раскрывающие содержание сигналов боевого управления, о подъемах подразделений органов внутренних дел по боевой тревоге, результатах действий при объявлении сбора за батальон.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения о действиях подразделения при объявлении сбора для выхода на учения с раскрытием отдельных элементов действий
5 лет
8.6
Документы (сведения) о дислокации и составе (боевом, численном составе) войсковых оперативных резервов, сводных отрядов, оперативных резервов подразделений специального назначения, резервов специальных воинских частей Национальной гвардии Республики Казахстан, кроме объектов, подлежащих открытому объявлению в соответствии с международными обязательствами Республики Казахстан
5 лет
8.7
Документы (сведения) об участии военнослужащих (подразделений, воинских частей) в специальных операциях (специальных (боевых) действиях) в мирное время, описании боевого опыта служебно-боевого применения Национальной гвардии Республики Казахстан в мирное время
5 лет
8.8
Документы (сведения) о порядке обеспечения органов внутренних дел, Национальной гвардии Республики Казахстан и учреждений уголовно-исполнительной системы средствами радиационной, химической, бактериологической защиты в мирное время
10 лет
8.9
Документы (сведения) об организации и порядке несения боевой службы воинскими частями и подразделениями Национальной гвардии Республики Казахстан и подразделений органов внутренних дел
10 лет

7.15
Қазақстан Республикасындағы ішкі істер органдарының ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласындағы жұмысты жоспарлау, ұйымдастыру, жай-күйі туралы, егер оларда құпия мәліметтер болмаса, жария етілуге жатпайтын құжаттар (мәліметтер).
Ашық нормативтік құқықтық актілерде баяндалған ішкі істер органдарының ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі бөлімшелерінің ұйымдастырылуы мен қызметі туралы мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
7.17
Ішкі істер органдарының құпияға жатпайтын объектілері (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялар, инженерлік желілер мен жүйелер) жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының мемлекеттік құпияларға жатпайтын мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
8.1
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери бөлімдері мен ішкі істер органдары бөлімшелерінің жедел-қызметтік (жауынгерлік) әзірлігі дәрежелері, оларды бір дәрежеден басқасына ауыстыру туралы құжаттар (мәліметтер). Бөлімнің нақты атауын көрсетпей, жедел-қызметтік (жауынгерлік) әзірліктің жай-күйі туралы – рота және одан төмен үшін мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
8.2
Өңірлік қолбасшылықтар қолбасшыларының, әскери бөлімдер командирлерінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы әскери институты басшысының қоғамдық тәртіпті қорғауды күшейтуге, қызмет өткерудің күшейтілген нұсқасына ауыстыру жөніндегі және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезіндегі шешімінде қамтылған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.3
Соғыс уақытының (жекелеген әскери бөлім немесе оқу орны бойынша) тақырыбы бойынша оқу-жаттығуларға дайындалу, олардың өткізілуі және нәтижелері, бағыттылығы, өткізілетін іс-шаралардың көлемі мен мерзімдері туралы құжаттар (мәліметтер).
Мына:
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында тақырыбы, орны мен мерзімдері көрсетілген штабтық жаттығуларды (командалық-штабтық оқу-жаттығуларды) өткізу туралы;
батальон және одан төмен деңгей үшін полктің немесе өңірлік қолбасшылықтың жауынгерлік (жорықтық) тәртібіне байланыстырмай, бөлімшелердің тактикалық оқу-жаттығуларында (сабақтарында), ұрыстың әрқилы түрлеріндегі іс-қимылдары, ал полктің оқу-жаттығуының тактикалық аясында бірінші, екінші эшелондардағы және резервтегі батальондардың іс-қимылдары туралы;
батальон командирі мен штабының ұрысты (жауынгерлік тапсырманы орындау), өзара іс-қимылды және басқаруды ұйымдастыру жөніндегі жұмысы туралы;
өңірлік қолбасшылықтың тақырыбы, орны және мерзімдері көрсетілген шартты атаулары бойынша жалпы әскери тактикалық оқу-жаттығуларға (сабақтарға) қатысуы туралы мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
8.4
Орналасқан пункттерін көрсетпей, жалған және қосалқы позициялардың жай-күйі туралы құжаттар (мәліметтер)
1 жыл
8.5
Ұлттық қауіпсіздік комитеті шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің ішкі істер органдарының бөлімшелерімен қызметтік-жауынгерлік міндеттерді жоспарлау, орындау кезінде өзара іс-қимыл жасауы туралы қолдану жоспарлары ашылмайтын құжаттар (мәліметтер), сондай-ақ жауынгерлік басқару сигналдарының мазмұнын ашатын мәліметтер, ішкі істер органдары бөлімшелерінің жауынгерлік дабыл бойынша көтерілуі, батальон үшін жиынды жариялау кезіндегі іс-әрекеттердің нәтижелері туралы мәліметтер. Оқу-жаттығуға шығу үшін жиынды жариялау кезіндегі бөлімшенің іс-қимылдары туралы жекелеген іс-қимыл элементтері ашылатын мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
8.6
Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелеріне сәйкес ашық жариялануға жататын объектілерден басқа, әскери жедел резервтердің, жиынтық жасақтардың, арнайы мақсаттағы бөлімшелердің жедел резервтерінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының арнаулы әскери бөлімдері резервтерінің орналасуы мен құрамы (жауынгерлік, сандық құрамы) туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.7
Бейбіт уақытта әскери қызметшілердің (бөлімшелердің, әскери бөлімдердің) арнаулы операцияларға (арнаулы (жауынгерлік) іс-қимылдарға) қатысуы, бейбіт уақытта Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын қызметтік-жауынгерлік қолданудың жауынгерлік тәжірибесінің сипаттамасы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.8
Ішкі істер органдарын, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерін бейбіт уақытта радиациялық, химиялық, бактериологиялық қорғаныс құралдарымен қамтамасыз ету тәртібі туралы құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
8.9
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери бөлімдері мен бөлімшелерінің және ішкі істер органдары бөлімшелерінің жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және оны өткеру тәртібі туралы құжаттар (мәліметтер)
10 жыл

8.10
Документы (сведения), содержащиеся в руководящих документах о порядке перевозки войск железнодорожным, морским, речным и воздушным транспортом
5 лет
8.11
Сводные сведения за Национальную гвардию Республики Казахстан или Комитет уголовно-исполнительной системы, включающие: наличие, состояние, условия хранения и объемы поставки средств индивидуальной бронезащиты и активной обороны, специальных средств раздражающего действия, средств инженерного вооружения
5 лет
8.12
Сведения и информация о служебной деятельности, не попадающие под секретные сведения, касающиеся режимных и особо охраняемых объектов подразделений органов внутренних дел, Национальной гвардии Республики Казахстан, а также осуществляющими их оперативное обслуживание
15 лет
8.13
Документы (сведения) о маршрутах движения специальных стратегических грузов, сопровождаемых сотрудниками органов внутренних дел, военнослужащими Национальной гвардии Республики Казахстан
5 лет
8.14
Сводные сведения Национальной гвардии Республики Казахстан, раскрывающие численность мирного времени по категориям военнослужащих, должности, военно-учетные специальности
5 лет
8.15
Документы (сведения) о действительных наименованиях воинских частей Национальной гвардии Республики Казахстан
5 лет
8.16
Сведения, содержащие упоминание о работе органов управления разведкой по вопросам организации разведки, зонах ответственности за ведение разведки и районах ведения разведки региональными командованиями Национальной гвардии Республики Казахстан
5 лет
8.17
Документы (сведения), полученные в ходе деятельности органов управления разведкой Национальной гвардии Республики Казахстан об организации и порядке несения службы пунктами управления разведкой Национальной гвардии Республики Казахстан, а также о состоянии разведывательной деятельности Национальной гвардии Республики Казахстан
5 лет
8.18
Документы (сведения) об организации взаимодействия с государственными органами по планированию, выполнению разведывательных задач или служебно-боевых задач воинских частей (подразделений) специального назначения Национальной гвардии Республики Казахстан без раскрытия планов применения
10 лет ЭПК
8.19
Документы (сведения) о содержании, условиях выполнения боевых задач, упражнений для подразделений специального назначения, потребности, укомплектованности, объемах поставки, наличии и состоянии технических средств разведки, специальных и других средств воинских частей (подразделений) специального назначения Национальной гвардии Республики Казахстан
10 лет
8.20
Сведения, раскрывающие содержание таблиц позывных должностных лиц и сигналов боевого управления разведывательными органами или воинскими частями (подразделениями) специального назначения Национальной гвардии Республики Казахстан
10 лет

8.10
Әскерлерді теміржол, теңіз, өзен және әуе көлігімен тасымалдау тәртібі туралы нұсқамалық құжаттарда қамтылған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.11
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы немесе Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті үшін жеке броньды қорғаныш және белсенді қорғану құралдарының, тітіркендіргіш әсер ететін арнайы құралдардың, инженерлік қару-жарақ құралдарының болуын, жай-күйін, сақтау шарттарын, жеткізу көлемін қамтитын жиынтық мәліметтер
5 жыл
8.12
Ішкі істер органдары, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы бөлімшелерінің режимдік және ерекше қорғалатын,сондай-ақ оларға жедел қызмет көрсету жүзеге асырылатын объектілеріне қатысы бар, құпия мәліметтерге жатпайтын қызметтік жұмысы туралы мәліметтер мен ақпарат
15 жыл
8.13
Ішкі істер органдарының қызметкерлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілері алып жүретін арнайы стратегиялық жүктер қозғалысының маршруттары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.14
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бейбіт уақыттағы әскери қызметшілердің санаттары бойынша санын, лауазымдарын, әскери-есептік мамандықтарын ашатын жиынтық мәліметтері
5 жыл
8.15
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери бөлімдерінің нақты атаулары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.16
Барлауды басқару органдарының барлауды ұйымдастыру мәселелері жөніндегі жұмысы, барлауды жүргізу үшін жауапкершілік аймақтары және Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының өңірлік қолбасшылықтарының барлауды жүргізу аудандары айтылатын мәліметтер
5 жыл
8.17
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының барлауды басқару органдарының қызметі барысында алынған, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының барлауды басқару пункттерінің қызметін ұйымдастыру және оны өткеру тәртібі туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының барлау қызметінің жай-күйі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
8.18
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, арнайы мақсаттағы әскери бөлімдерінің (бөлімшелерінің) мемлекеттік органдармен барлау міндеттерін немесе қызметтік-жауынгерлік міндеттерін жоспарлау, орындау бойынша өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру туралы қолдану жоспарлары ашылмайтын құжаттар (мәліметтер)
10 жыл СТК
8.19
Арнайы мақсаттағы бөлімшелер үшін жауынгерлік міндеттерді, жаттығуларды орындаудың мазмұны, шарттары туралы құжаттар (мәліметтер), Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының арнайы мақсаттағы әскери бөлімдерінің (бөлімшелерінің) техникалық барлау құралдарының, арнайы және басқа да құралдарының қажеттілігі, жасақталуы, жеткізу көлемі, болуы мен жай-күйі туралы мәліметтер
10 жыл
8.20
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының арнайы мақсаттағы барлау органдарының немесе әскери бөлімдерінің (бөлімшелерінің) лауазымды тұлғаларының шақыру белгілері мен оларды жауынгерлік басқару сигналдары кестелерінің мазмұнын ашатын мәліметтер
10 жыл

8.21
Сведения о структуре системы связи, автоматизированной системы управления Национальной гвардии Республики Казахстан, наличии и потребностях средств связи
5 лет
8.22
Сведения о состоянии материальной части боевой техники, отдельных образцов боевой техники по условному наименованию.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения об изучении, освоении личным составом нового вооружения, военной техники и другого военного имущества без указания конкретных данных о них
5 лет
8.23
Сведения об отрицательной оценке состояния технического обеспечения Национальной гвардии Республики Казахстан, наличии, потребности и объемах поставки всех видов вооружения, военной техники и расходных средств (по отдельной воинской части или учебному заведению)
10 лет

8.21
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы байланыс жүйесінің, автоматтандырылған басқару жүйесінің құрылымы, байланыс құралдарының болуы мен қажеттілігі туралы мәліметтер
5 жыл
8.22
Жауынгерлік техниканың материалдық бөлігінің, шартты атауы бойынша жауынгерлік техниканың жекелеген үлгілерінің жай-күйі туралы мәліметтер.
Жеке құрам туралы нақты деректер көрсетілмей, олардың жаңа қару-жарақты, әскери техниканы және басқа да әскери мүлікті зерделеуі, игеруі туралы мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
8.23
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының техникалық қамтамасыз етілуінің жай-күйін теріс бағалау, қару-жарақтың, әскери техниканың барлық түрлерінің және шығыс құралдарының (жекелеген әскери бөлім немесе оқу орны бойынша) болуы, қажеттілігі және жеткізу көлемі туралы мәліметтер
10 жыл

8.24
Сведения о конструктивных, производственных недостатках военной техники, вооружения и имущества, а также содержащиеся в справочниках по образцам несекретной техники и вооружения
3 года
8.25
Сводные сведения о наличии, состоянии, условиях хранения вооружения, военной техники, их списании, комплектовании, постановке и нахождении вооружения, военной техники на консервации, фактах ее расконсервации.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения по отдельной воинской части:
о неудовлетворительном содержании, хранении вооружения, военной техники и другого военного имущества на складе полка, а в подразделениях – за роту и ниже;
о постановке вооружения и военной техники на кратковременное хранение
5 лет

8.24
Әскери техниканың, қару-жарақ пен мүліктің конструктивтік, өндірістік кемшіліктері туралы, сондай-ақ құпия емес техника мен қару-жарақ үлгілері бойынша анықтамалықтарда қамтылған мәліметтер
3 жыл
8.25
Қару-жарақтың, әскери техниканың болуы, жай-күйі, сақталу шарттары, есептен шығарылуы, жасақталуы туралы, қару-жарақты, әскери техниканы консервациялауға қою және сонда болуы, оны консервациялаудан шығару фактілері туралы жиынтық мәліметтер.
Жекелеген әскери бөлім бойынша:
қару-жарақты, әскери техниканы және басқа да әскери мүлікті полк қоймасында ал бөлімшелерде – рота және одан төмен үшін қанағаттанарлықсыз күйде ұстау және сақтау туралы;
қару-жарақ пен әскери техниканы қысқа мерзімді сақтауға қою туралы мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл

8.26
Сведения о действительных (полных и сокращенных) и условных наименованиях (шифрах), обозначениях (индексах, марках, номерах), содержащиеся в чертежах, схемах, изображениях, фотоснимках, описаниях и тактико-технических характеристиках вооружения, военной техники и имущества, за исключением образцов, разрешенных к открытому опубликованию.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения об изучении, освоении личным составом нового вооружения и другого военного имущества
3 года

8.26
Ашық жариялануға рұқсат етілген үлгілерді қоспағанда, қару-жарақтың, әскери техниканың және мүліктің сызбаларында, схемаларында, суреттерінде, фотосуреттерінде, сипаттамаларында және тактикалық-техникалық сипаттамаларында қамтылған қолданыстағы (толық және қысқартылған) және шартты атаулар (шифрлар), белгіленімдер (индекстер, маркалар, нөмірлер) туралы мәліметтер.
Жеке құрамның жаңа қару-жарақ пен басқа да әскери мүлікті зерделеуі, игеруі туралы мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
3 жыл

8.27
Сведения о состоянии работы дознания и розыскной работы военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан
5 лет
8.28
Сведения об организации боевой подготовки в Национальной гвардии Республики Казахстан, раскрывающие содержание и особенности подготовки подразделений, частей и соединений на военное время.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения, изложенные в открытых нормативных документах
10 лет

8.27
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы әскери полициясының анықтау және іздестіру қызметі жұмысының жай-күйі туралы мәліметтер
5 жыл
8.28
Бөлімшелерді, бөлімдер мен құрамаларды соғыс уақытына даярлаудың мазмұны мен ерекшеліктерін ашатын Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында жауынгерлік даярлықты ұйымдастыру туралы мәліметтер.
Ашық нормативтік құжаттарда баяндалған мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
10 жыл

8.29
Сведения о конкретных задачах боевой подготовки (с указанием действительного наименования, организационно-штатной структуры, штатной численности подразделений), определенных приказами и директивами Министра внутренних дел Республики Казахстан, организационными указаниями, приказами и директивами Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан, командующих региональными командованиями, командиров, начальников.
Не входят в категорию ограниченного распространения сведения:
об общих задачах боевой подготовки;
изложенные в программах подготовки военнослужащих, подразделений, воинских частей, программах курсовой подготовки и курсов повышения квалификации, опубликованные в открытых источниках информации
5 лет
9.
Документы (сведения) по экономическому развитию, не относящиеся к государственным секретам
9.1
Информация, отчеты, общий сводный документ по выполнению пунктов операционного плана государственного органа
5 лет
9.2
Информация о государственном долге, долге по поручительствам государства в разрезе займов и заемщиков
5 лет
9.3
Документы (сведения) о принятии политических решений по вопросам погашения задолженностей перед юридическими лицами и иностранными государствами
5 лет
9.4
Документы (сведения) по неурегулированным задолженностям перед иностранными государствами
5 лет
9.5
Документы (сведения) по подготовке к судебным разбирательствам в международных арбитражах
5 лет
9.6
Документы (сведения) по вопросам обеспечения защиты, представления интересов Республики Казахстан в международных арбитражных и иностранных судах, а также при экспертном урегулировании по спорам, вытекающим из соглашений о разделе продукции
5 лет
9.7
Данные об остатках и движении денег на контрольных счетах наличности субъектов квазигосударственного сектора в разрезе субъектов
5 лет
9.8
Документы (сведения) по бюджетным заявкам на очередной финансовый год до их утверждения
5 лет
9.9
Планы, конкурсная документация по вопросам государственных закупок, проводимых в особом порядке
15 лет
9.10
Документы (сведения) по государственным закупкам товаров, работ, услуг, отнесҰнные к служебной информации ограниченного распространения
5 лет
9.11
Документы (сведения) по вопросам товарообмена, содержащие информацию ограниченного распространения
10 лет
9.12
Документы (сведения) по инициированию дополнительных проверок юридических лиц, имеющих споры с государственными органами
5 лет
9.13
Аудиторский отчет, отчет о результатах внешнего и внутреннего аудита
5 лет
9.14
Материалы заседаний Совета по государственному аудиту и рискам
5 лет

8.29
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрықтары мен директиваларында, ұйымдастыру нұсқауларында, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Бас қолбасшысының, өңірлік қолбасшылықтар қолбасшыларының, командирлердің, бастықтардың бұйрықтары мен директиваларында айқындалған жауынгерлік даярлықтың нақты міндеттері (нақты атауын, ұйымдық-штаттық құрылымын, бөлімшелердің штат санын көрсете отырып) туралы мәліметтер.
Мына:
жауынгерлік даярлықтың жалпы міндеттері туралы;
әскери қызметшілерді, бөлімшелерді, әскери бөлімдерді даярлау бағдарламаларында, курстық даярлық және біліктілікті арттыру курстарының бағдарламаларында баяндалған, ашық ақпарат көздерінде жарияланған мәліметтер таратылуы шектелген санатқа кірмейді
5 жыл
9.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын экономикалық даму жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
9.1
Мемлекеттік органның операциялық жоспарының тармақтарын орындау жөніндегі ақпарат, есептер, жалпы жиынтық құжат
5 жыл
9.2
Мемлекеттік борыш, мемлекеттің кепілгерліктері бойынша қарыздар мен қарыз алушылар бөлінісіндегі борыш туралы ақпарат
5 жыл
9.3
Заңды тұлғалар мен шет мемлекеттер алдындағы берешекті өтеу мәселелері жөнінде саяси шешімдер қабылдау туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
9.4
Шет мемлекеттер алдындағы реттелмеген берешек жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
9.5
Халықаралық төреліктердегі сот талқылауларына дайындық жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
9.6
Халықаралық төрелік және шетелдік соттарда, сондай-ақ өнімді бөлу туралы келісімдерден туындайтын даулар бойынша сараптамалық реттеу кезінде Қазақстан Республикасының мүдделерін қорғауды, білдіруді қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
9.7
Субъектілер бөлінісінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы деректер
5 жыл
9.8
Бекітілгенге дейін кезекті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімдер жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
9.9
Ерекше тәртіппен өткізілетін мемлекеттік сатып алу жөніндегі жоспарлар, конкурстық құжаттама
15 жыл
9.10
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызылған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
9.11
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын тауар алмасу мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
9.12
Мемлекеттік органдармен даулары бар заңды тұлғаларды қосымша тексеруге бастама жасау жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
9.13
Аудиторлық есеп, сыртқы және ішкі аудит нәтижелері туралы есеп
5 жыл
9.14
Мемлекеттік аудит және тәуекелдер жөніндегі кеңес отырыстарының материалдары
5 жыл

9.15
Переписка с объектами аудита по вопросам внешнего и внутреннего государственного аудита
5 лет
9.16
Документы (сведения) по вопросам внешнего и внутреннего государственного аудита, материалы аудиторских мероприятий (аудиторские отчеты и подтверждающие документы к нему)
5 лет
9.17
Документы (сведения), содержащие информацию о стратегических планах, перспективах развития отрасли специальной электроники и индустрии цифровых активов
5 лет
10.
Документы (сведения) в области науки и техники, не относящиеся к государственным секретам
10.1
Документы (сведения) об открытиях, изобретениях, научно-исследовательских работах
5 лет
10.2
Документы (сведения) о наличии в учебных заведениях закрытых научных советов, факультетов, отделений, кафедр по подготовке специалистов по закрытым специальностям и специализациям
5 лет
10.3
Документы (сведения) о научно-исследовательских работах в сфере аэрокосмической промышленности, информатизации, информационно-коммуникационных технологий, электронной промышленности, геодезии и картографии, раскрывающие содержание и (или) направленность работ, проводимых в интересах национальной безопасности
15 лет
10.4
Документы (сведения) по биологической безопасности и защите
15 лет
10.5
Методики по судебно-экспертным, судебно-медицинским исследованиям
15 лет
11.
Документы (сведения) в области аэрокосмической отрасли, не относящиеся к государственным секретам

9.15
Сыртқы және ішкі мемлекеттік аудит мәселелері жөніндегі аудит объектілерімен хат алмасу
5 жыл
9.16
Сыртқы және ішкі мемлекеттік аудит мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер), аудиторлық іс-шаралар материалдары (аудиторлық есептер және оған растайтын құжаттар)
5 жыл
9.17
Арнайы электроника саласын және цифрлық активтер индустриясын дамытудың стратегиялық жоспарлары, перспективалары туралы ақпаратты қамтитын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
10.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын ғылым және техника саласындағы құжаттар (мәліметтер)
10.1
Жаңалықтар, өнертабыстар, ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
10.2
Оқу орындарында жабық ғылыми кеңестердің, факультеттердің, бөлімшелердің, жабық мамандықтар мен мамандандыру бойынша мамандар даярлау жөніндегі кафедралардың болуы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
10.3
Ұлттық қауіпсіздік мүддесінде жүргізілетін жұмыстардың мазмұнын және (немесе) бағыттылығын ашатын аэроғарыш өнеркәсібі, ақпараттандыру, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар, электрондық өнеркәсіп, геодезия және картография саласындағы ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
10.4
Биологиялық қауіпсіздік және қорғау жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
10.5
Сот-сараптамалық, сот-медициналық зерттеулер жөніндегі әдістемелер
15 жыл
11.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын аэроғарыш саласы аясындағы құжаттар (мәліметтер)

11.1
Документы (сведения), касающиеся создания и развития целевых космических систем, объектов наземной космической инфраструктуры, космических технологий, стандартизации и сертификации космической техники, их использования в интересах обороны и национальной безопасности страны
15 лет
11.2
Сведения, раскрывающие направление развития космических средств, технологий двойного назначения
15 лет
11.3
Сведения, содержащие пароли доступа к электронным ресурсам и программному обеспечению Казкосмоса, рабочим станциям, серверам космических аппаратов
15 лет
11.4
Сведения, составляющие коммерческую, служебную, иную охраняемую законом тайну, полученные Казкосмосом при осуществлении своих полномочий
15 лет
11.5
Схемы сетей связи и передачи данных наземной космической инфраструктуры с космическими объектами, в том числе:
наземных линий связи (собственные, арендуемые), которые задействованы в управлении космическими аппаратами;
командной радиолинии связи (данные телеметрической информации, поступающей с космических аппаратов)
15 лет

11.1
Нысаналы ғарыш жүйелерін, жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілерін, ғарыш технологияларын құруға және дамытуға, ғарыш техникасын стандарттау мен сертификаттауға, оларды елдің қорғанысы мен ұлттық қауіпсіздігі мүддесінде пайдалануға қатысы бар құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
11.2
Ғарыш құралдарын, қосарланған мақсаттағы технологияларды дамыту бағытын ашатын мәліметтер
15 жыл
11.3
Қазғарыштың электрондық ресурстары мен бағдарламалық қамтылымына, жұмыс станцияларына, ғарыш аппараттарының серверлеріне қол жеткізу парольдерін қамтитын мәліметтер
15 жыл
11.4
Қазғарыш өз өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алған коммерциялық, қызметтік, заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтер
15 жыл
11.5
Ғарыш объектілерімен жерүсті ғарыш инфрақұрылымының байланыс және деректер беру желілерінің, оның ішінде:
ғарыш аппараттарын басқаруға қатысатын жерүсті байланыс желілерінің (меншікті, жалға берілетін);
командалық байланыс радиожелісінің (ғарыш аппараттарынан түсетін телеметриялық ақпараттың деректері) схемалары
15 жыл

11.6
Сведения о технологии управления космическими аппаратами:
аппаратный состав средств, участвующих в цикле управления космическими аппаратами;
дистрибутивы специального программного обеспечения, применяемого при управлении и мониторинге космических аппаратов;
микропрограммное обеспечение (прошивка) микросхем, применяемых в средствах управления и мониторинга космических аппаратов;
информация о каналах связи при взаимодействии наземных средств управления и мониторинга космических аппаратов
15 лет

11.6
Ғарыш аппараттарын басқару технологиясы туралы мәліметтер:
ғарыш аппараттарын басқару цикліне қатысатын құралдардың аппараттық құрамы;
ғарыш аппараттарын басқару және мониторингтеу кезінде қолданылатын арнайы бағдарламалық қамтылымның дистрибутивтері;
ғарыш аппараттарын басқару және мониторингтеу құралдарында қолданылатын микросхемалардың микробағдарламалық қамтылымы (бағдарламалық жасақтама)
15 жыл

11.7
Техническая документация (технические задания, техническая спецификация, проектно-техническая документация), раскрывающая полную информацию о характеристиках и параметрах космических систем, а также о характеристиках, специфике и параметрах отраслевых задач государственных органов, решаемых на основе применения космических систем
15 лет
11.8
Документы (сведения), раскрывающие техническое состояние космических аппаратов и объектов наземной космической инфраструктуры, в том числе порядок и условия технической поддержки (авторского сопровождения) космической системы космического аппарата, а также системы их антитеррористической защиты
15 лет
12.
Документы в области промышленности и промышленной безопасности, не относящиеся к государственным секретам
12.1
Документы (сведения) по вопросам обеспечения промышленной безопасности в горно-металлургической отрасли промышленности
5 лет
12.2
Документы (сведения) по вопросам обеспечения промышленной безопасности в нефтегазовой отрасли и магистральных трубопроводов
5 лет
12.3
Документы (сведения) касательно государственного контроля и надзора в области промышленной безопасности
5 лет
12.4
Документы (сведения) по вопросам промышленной безопасности
5 лет
12.5
Документы (сведения) по вопросам стратегических объектов в области промышленной безопасности
5 лет
12.6
Документы (сведения) по вопросам объектов жизнеобеспечения в области промышленной безопасности
5 лет
12.7
Документы (сведения) по вопросам объектов использования атомной энергии в области промышленной безопасности
5 лет
12.8
Документы (сведения), содержащие информацию по производству продукции электронной промышленности
5 лет
12.9
Документы (сведения), содержащие информацию о деятельности специалистов в сфере производства специальной техники и оборудования
5 лет
13.
Документы (сведения) по вопросам атомной энергетики, не относящиеся к государственным секретам
13.1
Документы (сведения), касающиеся мероприятий по обеспечению физической защиты стратегических объектов атомной отрасли
5 лет
13.2
Информация по проектам ядерно-топливного цикла, за исключением сведений, подлежащих передаче в соответствии с международными обязательствами Республики Казахстан
5 лет
14.
Документы (сведения) по вопросам электроэнергетики, не относящиеся к государственным секретам
14.1
Документы (сведения) по вопросам приватизации объектов электрических сетей
10 лет
14.2
Документы (сведения) касательно финансирования сфер теплоэлектроэнергетики из республиканского бюджета
10 лет
14.3
Документы (сведения) по вопросам государственного регулирования в сфере электроэнергетики
10 лет

11.7
Ғарыш жүйелерінің сипаттамалары мен параметрлері, сондай-ақ ғарыш жүйелерін қолдану негізінде шешілетін мемлекеттік органдардың салалық міндеттерінің сипаттамалары, ерекшелігі мен параметрлері туралы толық ақпаратты ашатын техникалық құжаттама (техникалық тапсырмалар, техникалық ерекшелік, жобалау-техникалық құжаттама)
15 жыл
11.8
Ғарыш аппараттары мен жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілерінің техникалық жай-күйін, оның ішінде ғарыш аппаратының ғарыш жүйесін, сондай-ақ оларды терроризмге қарсы қорғау жүйесін техникалық қолдаудың (авторлық сүйемелдеудің) тәртібі мен шарттарын ашатын құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
12.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын өнеркәсіп және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы құжаттар
12.1
Өнеркәсіптің тау-кен металлургия саласында өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.2
Мұнай-газ саласында және магистральдық құбыржолдарда өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.3
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауға қатысты құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.4
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.5
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы стратегиялық объектілер мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.6
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тыныс-тіршілікті қамтамасыз ету объектілерінің мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.7
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы атом энергиясын пайдалану объектілері мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.8
Электрондық өнеркәсіп өнімін өндіру жөніндегі ақпаратты қамтитын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
12.9
Арнайы техника мен жабдықтар шығару саласындағы мамандардың қызметі туралы ақпаратты қамтитын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
13.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын атом энергетикасы мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
13.1
Атом саласының стратегиялық объектілерін физикалық қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларға қатысы бар құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
13.2
Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелеріне сәйкес берілуге жататын мәліметтерді қоспағанда, ядролық-отын циклінің жобалары жөніндегі ақпарат
5 жыл
14.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын электр энергетикасы мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
14.1
Электр желілері объектілерін жекешелендіру мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
14.2
Республикалық бюджеттен жылу электр энергетикасы салаларын қаржыландыруға қатысты құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
14.3
Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік реттеу мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл

14.4
Документы (сведения) по вопросам укрепления энергопередающих организаций
10 лет
14.5
Документы (сведения) по вопросам тарифообразования
10 лет
14.6
Документы (сведения) по вопросам энергетической безопасности
10 лет
14.7
Документы (сведения) по вопросам водно-энергетического сотрудничества
10 лет
14.8
Документы (сведения) по вопросам реализации проекта строительства Балхашской теплоэлектростанции
15 лет
15.
Документы (сведения) по вопросам нефтяной промышленности, не относящиеся к государственным секретам
15.1
Документы (сведения) по сопровождению информации по крупным объектам нефтяной промышленности, включающие вопросы по возмещению затрат индекса объективности и доли Республики Казахстан (в части сведений о контрактной деятельности по трем крупным проектам)
5 лет
15.2
Нормативный правовой акт по вопросам введения временных ограничений на пользование участками недр для проведения операций по разведке и добыче углеводородов
5 лет
15.3
Документы (сведения) касательно государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе и производстве нефтепродуктов
5 лет
16.
Документы (сведения) по вопросам газа и нефтегазохимии, не относящиеся к государственным секретам
16.1
Документы (сведения) по вопросам добычи, переработки сырого и товарного газа
5 лет
16.2
Документы (сведения) по вопросам ценообразования на товарный газ
5 лет
16.3
Информация касательно коммерческой деятельности компаний в рамках реализации нефтегазохимических проектов
5 лет
16.4
Документы (сведения) касательно государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере газа и газоснабжения
5 лет
17.
Документы (сведения) по вопросам недропользования, не относящиеся к государственным секретам
17.1
Документы о полезных ископаемых
5 лет
17.2
Документы (сведения) по запросам государственных органов и организаций по вопросам мониторинга выполнения недропользователями обязательств по контракту на недропользование, за исключением сведений, предусмотренных статьей 77 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании"
5 лет
17.3
Отчеты о ходе выполнения условий заключҰнных контрактов на недропользование
10 лет
17.4
Документы (сведения) по вопросам организации аукциона на предоставление права недропользования по стратегическим участкам недр (морские, урановые и с крупными запасами углеводородов)
5 лет

14.4
Энергия беруші ұйымдарды нығайту мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
14.5
Тариф белгілеу мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
14.6
Энергетикалық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
14.7
Су-энергетикалық ынтымақтастық мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
14.8
Балқаш жылу электр станциясының құрылысы жобасын іске асыру мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
15.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын мұнай өнеркәсібі мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
15.1
Қазақстан Республикасының объективтілік индексі мен үлесінің шығындарын өтеу жөніндегі мәселелерді қамтитын мұнай өнеркәсібінің ірі объектілері бойынша (ірі үш жоба бойынша келісімшарттық қызмет туралы мәліметтер бөлігінде) ақпаратты сүйемелдеу жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
15.2
Көмірсутектерді барлау және өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер қойнауы учаскелерін пайдалануға уақытша шектеулер енгізу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық акт
5 жыл
15.3
Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр және мұнай өнімдерін өндіру туралы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауға қатысты құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
16.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын газ және мұнай-газ химиясы мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
16.1
Шикі және тауарлық газды өндіру, қайта өңдеу мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
16.2
Тауарлық газға баға белгілеу мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
16.3
Мұнай-газ-химия жобаларын іске асыру шеңберінде компаниялардың коммерциялық қызметіне қатысты ақпарат
5 жыл
16.4
Қазақстан Республикасының газ және газбен жабдықтау саласындағы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауға қатысты құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
17.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
17.1
Пайдалы қазбалар туралы құжаттар
5 жыл
17.2
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 77-бабында көзделген мәліметтерді қоспағанда, жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындауын мониторингтеу мәселелері бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдардың сұрау салулары жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
17.3
Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттар талаптарының орындалу барысы туралы есептер
10 жыл
17.4
Жер қойнауының стратегиялық учаскелері (теңіз, уран және көмірсутектердің ірі қорлары бар) бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге аукцион ұйымдастыру мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

17.5
Документы (сведения) по вопросам выдачи разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования), а также переход объектов, связанных с правом недропользования по стратегическим участкам недр (морские, урановые и с крупными запасами углеводородов)
5 лет
17.6
Документы (сведения) касательно государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере недропользования
5 лет
18.
Документы (сведения) по вопросам геодезии и картографии, не относящиеся к государственным секретам
15 лет
18.1
Топографические карты масштаба: 1:100000 в единой государственной системе координат
15 лет
18.2
Координаты (каталоги и списки координат) геодезических пунктов, определенные с точностью грубее 5 метров и до 10 метров включительно в единой государственной системе координат
15 лет
19.
Документы (сведения) по вопросам сельского хозяйства, не относящиеся к государственным секретам
5 лет
19.1
Документы (сведения), непосредственно влияющие на работу государственных органов по карантину растений, защите растений, регистрации и лицензированию пестицидов
5 лет
19.2
Документы (сведения), содержащие отчеты и обоснования по вопросам в области растениеводства, развития органической продукции, семенных, сортовых испытаний, развития агротехники в растениеводстве и агрохимии
5 лет
19.3
Сведения об особо опасных заболеваниях животных (при которых проводится государственная регистрация ветеринарных препаратов и кормовых смесей, обязательное изъятие и уничтожение животных, продуктов и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека), профилактика, диагностика и уничтожение которых осуществляются за счет бюджетных средств
5 лет
19.4
Документы, составляющие вопросы привлечения инвестиций в сферу агропромышленного комплекса, интеграционного обеспечения в сфере сельского хозяйства
5 лет
19.5
Документы (сведения) по некоторым вопросам продовольственной безопасности, продовольственных товаров в региональных стабилизационных фондах, внутренней и внешней торговли сельскохозяйственными товарами, роста цен на продовольствие
5 лет
19.6
Документы (сведения) по государственному контролю за использованием и охраной земель в сфере земельных отношений, совершенствованию земельного законодательства, мониторингу землепользования и государственному земельному кадастру
10 лет
20.
Документы (сведения) по вопросам здравоохранения, не относящиеся к государственным секретам
20.1
Документы (сведения) об изобретении лекарственного средства (препарата), медицинского изделия, вакцины (разработке, составе, способе получения, технологических процессах, исследованиях, испытаниях)
15 лет

17.5
Жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) ауыстыруға, сондай-ақ жер қойнауының стратегиялық учаскелері (теңіз, уран және көмірсутектердің ірі қорлары) бойынша жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді ауыстыруға рұқсат беру мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
17.6
Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану саласындағы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауға қатысты құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
18.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын геодезия және картография мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
18.1
Бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесіндегі 1:100000 масштабындағы топографиялық карталар
15 жыл
18.2
Бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесінде 5 метрден және қоса алғанда 10 метрге дейінгі долбарлы дәлдікпен айқындалған геодезиялық пункттердің координаттары (каталогтар мен координаттар тізімдері)
15 жыл
19.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
19.1
Мемлекеттік органдардың өсімдіктер карантині, өсімдіктерді қорғау, пестицидтерді тіркеу және лицензиялау жөніндегі жұмысына тікелей әсер ететін құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
1
2
3
19.2
Өсімдік шаруашылығы, органикалық өнімді дамыту, тұқымдық, сорттық сынақтар, өсімдік шаруашылығы мен агрохимиядағы агротехниканы дамыту саласындағы мәселелер жөніндегі есептер мен негіздемелерді қамтитын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
19.3
Профилактикасы, диагностикасы мен жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті аурулары (ветеринариялық препараттар мен жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеу, жануарлар мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты міндетті түрде алып қою және жою жүргізілетін) туралы мәліметтер
5 жыл
19.4
Агроөнеркәсіптік кешен саласына инвестициялар тарту, ауыл шаруашылығы саласындағы интеграциялық қамтамасыз ету мәселелерін құрайтын құжаттар
5 жыл
19.5
Азық-түлік қауіпсіздігінің, өңірлік тұрақтандыру қорларындағы азық-түлік тауарларының, ауыл шаруашылығы тауарларының ішкі және сыртқы саудасының, азық-түлік бағасы өсуінің кейбір мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
19.6
Жер қатынастары саласындағы жердің пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттік бақылау, жер заңнамасын жетілдіру, жер пайдалану мониторингі және мемлекеттік жер кадастры жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
20.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
20.1
Дәрілік затты (препаратты), медициналық бұйымды, вакцинаны ойлап шығару (әзірлеу, құрамы, алу тәсілі, технологиялық процестер, зерттеулер, сынақтар) туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл

20.2
Документы (сведения) о расчетах к утвержденным уполномоченным органом тарифам на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
15 лет
21.
Документы (сведения) по вопросам культуры, спорта, туризма и игорного бизнеса, не относящиеся к государственным секретам
21.1
Документы (сведения) по вопросам установления сооружений монументального искусства, историко-культурного наследия, содержащие информацию ограниченного распространения
5 лет
21.2
Документы (сведения) по вопросам подушевого нормативного финансирования государственного творческого, спортивного заказов, содержащие информацию ограниченного распространения
5 лет
21.3
Документы (сведения) по вопросам кинематографии (кинопроектам и дубляжу), музыкального (концертной деятельности) и театрального (гонорарам и репертуарам) искусства, содержащие информацию ограниченного распространения
5 лет
21.4
Документы (сведения) по вопросам архивного, музейного и библиотечного дела, содержащие информацию ограниченного распространения
5 лет
21.5
Документы (сведения) по вопросам осуществления контроля внешнего туризма, развития внутреннего туризма, содержащие информацию ограниченного распространения
5 лет
21.6
Документы (сведения) по вопросам игорного бизнеса (лудомания, ограничение ставок лицам, не достигшим совершеннолетия), содержащие информацию ограниченного распространения
5 лет
22.
Документы (сведения) по вопросам социальной защиты, не относящиеся к государственным секретам
22.1
Документы (сведения) по дальнейшему развитию пенсионной системы, системы социального страхования, совершенствованию системы оплаты труда работников бюджетной сферы, прогнозные расчеты министерства по пенсионным и социальным выплатам (предоставление данных сведений возможно только по письменному разрешению руководства)
5 лет
22.2
Документы (сведения), содержащие информацию по проведению медико-социальной экспертизы (акт медико-социальной экспертизы, протоколы, журналы), включая данные лиц, имеющих инвалидность, лиц (семей), находящихся в трудной жизненной ситуации
5 лет
22.3
Документы (сведения) по перспективным или планируемым мероприятиям в сфере труда и социальной защиты населения в интересах экономической безопасности
5 лет
23.
Документы (сведения) по вопросам миграции, не относящиеся к государственным секретам
23.1
Документы (сведения) о реквизитах гербовых визовых печатей и кодов виз Республики Казахстан, закрепленных за подразделениями миграционной полиции
5 лет

20.2
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге уәкілетті орган бекіткен тарифтерге есеп айырысулар туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
21.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын мәдениет, спорт, туризм және ойын бизнесі мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
21.1
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын монументтік өнер құрылыстарын орнату, тарихи-мәдени мұра мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
21.2
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мемлекеттік шығармашылық, спорттық тапсырыстарды жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
21.3
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын кинематография (киножобалар мен дубляждау), музыка (концерт қызметі) және театр (қаламақылар және репертуарлар) өнері мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
21.4
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын архив, музей және кітапхана ісі мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
21.5
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын сыртқы туризмді бақылауды жүзеге асыру, ішкі туризмді дамыту мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
21.6
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын ойын бизнесі (лудомания, кәмелеттік жасқа толмаған адамдардың бәс тігуін шектеу) мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
22.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
22.1
Зейнетақы жүйесін, әлеуметтік сақтандыру жүйесін одан әрі дамыту, бюджет саласы жұмыскерлерінің еңбегіне ақы төлеу жүйесін жетілдіру жөніндегі құжаттар (мәліметтер), министрліктің зейнетақы және әлеуметтік төлемдер жөніндегі болжамды есептері (аталған мәліметтерді басшылықтың жазбаша рұқсаты бойынша ғана ұсынуға болады)
5 жыл
22.2
Мүгедектігі бар адамдардың, өмірде қиын жағдайға тап болған адамдардың (отбасылардың) деректерін қоса алғанда, медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу жөніндегі ақпаратты (медициналық-әлеуметтік сараптама актісі, хаттамалар, журналдар) қамтитын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
22.3
Экономикалық қауіпсіздік мүддесінде еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы перспективалық немесе жоспарланатын іс-шаралар жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
23.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын көші-қон мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
23.1
Көші-қон полициясы бөлімшелеріне бекітілген Қазақстан Республикасының елтаңбалық визалық мөрлерінің және визалары кодтарының деректемелері туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

23.2
Документы (сведения) об иностранных гражданах и лицах без гражданства, получивших политическое убежище или статус беженца в Республике Казахстан, в том числе о местах их проживания
5 лет
24.
Документы (сведения) по вопросам информационных технологий, не относящиеся к государственным секретам
24.1
Документы (сведения) о структурных схемах информационных систем, сводные данные (количество, год выпуска, месторасположение и другие сведения) о компьютерной технике, оргтехнике и управляющих комплексах
15 лет
24.2
Документы (сведения) о системах разграничения доступа к защищаемым информационным ресурсам, действующим паролям, закрытым ключам электронно-цифровой подписи, об организации систем и средств защиты информации в информационных системах
15 лет
24.3
Документы (сведения), содержащие пароли и схемы активного сетевого (коммутаторы, маршрутизаторы) и серверного оборудования, пароли доступа к электронным ящикам, электронным информационным ресурсам, серверам корпоративной и локальной вычислительной сетей организации
5 лет
24.4
Документы (сведения), содержащие пароли доступа к электронным ящикам, рабочим станциям, автоматизированным рабочим местам сотрудников
5 лет
24.5
Информация, касающаяся физической защиты объектов (серверных, кроссовых и других), условно уязвимых в диверсионном отношении, в том числе в которых осуществляется хранение архивных документов
15 лет
24.6
Схемы энергообеспечения подразделений, использующих в работе информационные ресурсы для оказания государственных услуг и их развития (структурных подразделений, участвующих в процессе оказания государственных услуг)
15 лет
24.7
Информация о системах оборудования серверных, кроссовых и архивных помещений подразделений различными видами сигнализации и их технической оснащенности
15 лет
24.8
План мероприятий по обеспечению непрерывной работы и восстановления работоспособности активов, связанных со средствами обработки информации
15 лет
24.9
Реестр активов информационных систем, закрепленных за департаментом цифровых решений (IP-адреса, точки доступа)
15 лет
25.
Документы (сведения) по вопросам информационной безопасности, не относящиеся к государственным секретам
25.1
Документы (сведения) по вопросам организации защиты информации, информационных ресурсов и обеспечения информационной безопасности
5 лет
25.2
Документы (сведения) по вопросам использования средств защиты информации в системе электронного документооборота, где обрабатывается, хранится и передаҰтся служебная информация ограниченного распространения
5 лет

23.2
Қазақстан Республикасында саяси пана немесе босқын мәртебесін алған шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар, оның ішінде олардың тұрғылықты жерлері туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
24.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын ақпараттық технологиялар мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
24.1
Ақпараттық жүйелердің құрылымдық схемалары туралы құжаттар (мәліметтер), компьютерлік техника, ұйымдастыру техникасы және басқарушы кешендер туралы жиынтық деректер (саны, шығарылған жылы, орналасқан жері және басқа да мәліметтер)
15 жыл
24.2
Қорғалатын ақпараттық ресурстарға, қолданыстағы парольдерге, электрондық-цифрлық қолтаңбаның жабық кілттеріне қол жеткізудің аражігін ажырату жүйелері, ақпараттық жүйелердегі ақпаратты қорғау жүйелері мен құралдарын ұйымдастыру туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
24.3
Белсенді желілік (коммутаторлар, маршрутизаторлар) және серверлік жабдықтың парольдері мен схемалары, ұйымның электрондық жәшіктеріне, электрондық ақпараттық ресурстарына, корпоративтік және жергілікті есептеу желілерінің серверлеріне қол жеткізу парольдері қамтылған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
24.4
Электрондық жәшіктерге, жұмыс станцияларына, қызметкерлердің автоматтандырылған жұмыс орындарына қол жеткізу парольдері қамтылған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
24.5
Шартты түрде диверсиялық тұрғыдан осал, соның ішінде архивтік құжаттарды сақтау жүзеге асырылатын объектілерді (серверлік, кросстық бөлмелер және басқалар) физикалық қорғауға қатысы бар ақпарат
15 жыл
24.6
Жұмысында мемлекеттік қызметтер көрсету және оларды дамыту үшін ақпараттық ресурстарды пайдаланатын бөлімшелерді (мемлекеттік қызметтер көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерді) энергиямен қамтамасыз ету схемалары
15 жыл
24.7
Бөлімшелердің серверлік, кросстық және архивтік үй-жайларының дабылдың алуан түрлерімен жабдықталу жүйелері және олардың техникалық жарақталуы туралы ақпарат
15 жыл
24.8
Ақпаратты өңдеу құралдарымен байланысты активтердің үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету және жұмысқа қабілеттілігін қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспары
15 жыл
24.9
Цифрлық шешімдер департаментіне бекітілген ақпараттық жүйелер активтерінің тізілімі (IP-мекенжайлар, қол жеткізу нүктелері)
15 жыл
25.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын ақпараттық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
25.1
Ақпаратты, ақпараттық ресурстарды қорғауды ұйымдастыру және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.2
Таратылуы шектелген қызметтік ақпарат өңделетін, сақталатын және жіберілетін электрондық құжат айналымы жүйесінде ақпаратты қорғау құралдарын пайдалану мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

25.3
Документы (сведения) о принятых административных, организационных, технических мерах по вопросам защиты информации и обеспечения информационной безопасности
5 лет
25.4
Документы (сведения) о состоянии, перспективах развития объектов информатизации, раскрывающих архитектуру и меры по их защите
5 лет
25.5
Документы (сведения) о конфигурации аппаратно-программных комплексов по обеспечению информационной безопасности
5 лет
25.6
Документы (сведения), содержащие методы и средства криптографической защиты информации
5 лет
25.7
Документы (сведения) об IP-адресах, раскрывающие архитектуру информационных систем, относящихся к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры
5 лет
25.8
Документы (сведения) о нарушениях норм и требований по безопасности связи 1 и 2 категорий
10 лет
25.9
Документы (сведения) о результатах испытаний информационных систем на соответствие требованиям информационной безопасности, за исключением информационных систем в защищенном исполнении
5 лет
25.10
Результаты проведения мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" и критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры, находящихся в ведении организаций
5 лет
25.11
Сведения о технических средствах объектов информатизации, в том числе резервных технических средствах, средствах защиты информации, схемы локальной вычислительной сети с указанием организационно-технических параметров, технических характеристик и мест расположения составных частей и информационных узлов
5 лет
25.12
Документы (сведения) о методах, средствах, состоянии защиты информационно-коммуникационной инфраструктуры
5 лет
25.13
Документы (сведения) об архитектуре информационно-коммуникационной инфраструктуры, информационных систем, локальной вычислительной сети, применяемых программных средствах обработки и защиты информации
15 лет
25.14
Документы (сведения) по внедренным и внедряемым программно-техническим средствам, автоматизирующим процесс реагирования на инциденты информационной безопасности
15 лет
25.15
Документы (сведения), содержащие результаты мониторинга событий информационной безопасности и выявление инцидентов информационной безопасности (с применением возможностей DLP)
15 лет
25.16
Перечень критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры
15 лет
25.17
Документы (сведения) об источниках возникновения угроз информационной безопасности, наличии уязвимостей в информационных системах
5 лет

25.3
Ақпаратты қорғау және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөнінде қабылданған әкімшілік, ұйымдастырушылық, техникалық шаралар туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.4
Архитектураны және оларды қорғау жөніндегі шараларды ашатын ақпараттандыру объектілерінің жай-күйі, даму перспективалары туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.5
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі аппараттық-бағдарламалық кешендердің конфигурациясы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.6
Ақпаратты криптографиялық қорғау әдістері мен құралдары қамтылған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.7
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жататын ақпараттық жүйелердің архитектурасын ашатын IP-мекенжайлар туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.8
1 және 2-санаттағы байланыс қауіпсіздігі жөніндегі нормалар мен талаптардың бұзылуы туралы құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
25.9
Қорғалып орындалған ақпараттық жүйелерді қоспағанда, ақпараттық жүйелердің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін сынау нәтижелері туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.10
"Электрондық үкімет" ақпараттандыру объектілерінің және ұйымдардың қарамағындағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мониторингін жүргізу нәтижелері
5 жыл
25.11
Ұйымдастырушылық-техникалық параметрлерін, техникалық сипаттамаларын және құрамдас бөліктері мен ақпараттық тораптарының орналасқан жерлерін көрсете отырып, ақпараттандыру объектілерінің техникалық құралдары, оның ішінде резервтік техникалық құралдар, ақпаратты қорғау құралдары, жергілікті есептеу желісінің схемалары туралы мәліметтер
5 жыл
25.12
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды қорғаудың әдістері, құралдары, жай-күйі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.13
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым архитектурасы, ақпараттық жүйелер, жергілікті есептеу желісі, ақпаратты өңдеу мен қорғаудың қолданылатын бағдарламалық құралдары туралы құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
25.14
Ақпараттық қауіпсіздік инциденттеріне ден қою процесін автоматтандыратын ендірілген және ендірілетін бағдарламалық-техникалық құралдар жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
25.15
Ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларының мониторингі нәтижелерін және ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларын анықтауды (DLP мүмкіндіктерін қолдана отырып) қамтитын құжаттар (мәліметтер)
15 жыл
25.16
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің тізбесі
15 жыл
25.17
Ақпараттық қауіпсіздік қатерлерінің туындау көздері, ақпараттық жүйелерде осалдықтардың болуы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

25.18
Документы (сведения) об арендованных линиях связи, используемых средствах связи и каналах
5 лет
25.19
Результаты аудита информационной безопасности локальной вычислительной сети и информационных систем на предмет информационной безопасности
5 лет
26.
Документы (сведения) по вопросам международного сотрудничества, не относящиеся к государственным секретам
26.1
Документы (сведения) о двустороннем сотрудничестве Республики Казахстан с зарубежными государствами
5 лет
26.2
Документы (сведения) о многостороннем сотрудничестве Республики Казахстан с международными организациями, содержащие информацию ограниченного распространения
5 лет
26.3
Документы (сведения) по вопросам международных организаций, содержащие конфиденциальную ограниченную информацию о переговорной позиции Республики Казахстан, а также переписка, осуществляемая в процессе выработки решений конфиденциально-ограниченного характера между отраслевым уполномоченным органом и представительством Республики Казахстан при международных организациях
10 лет
26.4
Документы (сведения) по вопросам внешней политики, внешней торговли, научно-технических связей, раскрывающие стратегию, тактику внешней политики Республики Казахстан, преждевременное распространение которых может нанести ущерб безопасности государства
10 лет
26.5
Документы (сведения) о переговорах (тезисах) между представителями Республики Казахстан и представителями других государств о выработке единой принципиальной позиции в международных отношениях, разглашение которых может нанести ущерб национальной безопасности Республики Казахстан
5 лет
26.6
Документы (сведения) о подготовке, заключении, ратификации, подготовке денонсации, содержании или выполнении договоров, конвенций, соглашений с иностранными государствами, преждевременное распространение которых может нанести ущерб безопасности государства
5 лет
26.7
Документы (сведения) об экспорте или импорте вооружения, военной техники, их ремонте или эксплуатации, оказании технического содействия иностранным государствам в создании вооружения, военной техники, военных объектов или объектов оборонной промышленности, оказании Республике Казахстан военно-технической помощи иностранными государствам, если разглашение этих сведений может нанести ущерб безопасности государства
5 лет
26.8
Программа международных мероприятий с участием Главы государства
5 лет
26.9
Документы (сведения) о проведении совместных работ с иностранными государствами и международными организациями, регламентированных многосторонними или двусторонними международными договорами о передаче служебной информации ограниченного распространения
5 лет

25.18
Жалға алынған байланыс желілері, пайдаланылатын байланыс құралдары және арналар туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
25.19
Жергілікті есептеу желісінің және ақпараттық жүйелердің ақпараттық қауіпсіздік тұрғысынан ақпараттық қауіпсіздігі аудитінің нәтижелері
5 жыл
26.
Мемлекеттік құпияларға жатпайтын халықаралық ынтымақтастық мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
26.1
Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен екіжақты ынтымақтастығы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
26.2
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен көпжақты ынтымақтастығы туралы таратылуы шектелген ақпаратты қамтитын құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
26.3
Қазақстан Республикасының келіссөздер позициясы туралы жасырын-шектелген ақпаратты қамтитын халықаралық ұйымдардың мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер), сондай-ақ салалық уәкілетті орган мен халықаралық ұйымдар жанындағы Қазақстан Республикасының өкілдігі арасында жасырын-шектелген сипаттағы шешімдерді тұжырымдау процесінде жүзеге асырылатын хат алмасу
10 жыл
26.4
Күні бұрын таратылуы мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруі мүмкін Қазақстан Республикасының сыртқы саясатының стратегиясын, тактикасын ашатын сыртқы саясат, сыртқы сауда, ғылыми-техникалық байланыстар мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер)
10 жыл
26.5
Жария етілуі Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігіне нұқсан келтіруі мүмкін Қазақстан Республикасының өкілдері мен басқа мемлекеттердің өкілдері арасындағы халықаралық қатынастарда бірыңғай қағидаттық ұстанымды тұжырымдау туралы келіссөздер (тезистер) туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
26.6
Күні бұрын таратылуы мемлекеттің қауіпсіздігіне нұқсан келтіруі мүмкін шет мемлекеттермен шарттарды, конвенцияларды, келісімдерді дайындау, жасасу, ратификациялау, күшін жоюды дайындау, олардың мазмұны немесе орындалуы туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
26.7
Қару-жарақтың, әскери техниканың экспорты немесе импорты, оларды жөндеу немесе пайдалану, шет мемлекеттерге қару-жарақты, әскери техниканы, әскери объектілерді немесе қорғаныс өнеркәсібі объектілерін құруда техникалық жәрдем көрсету, егер бұл мәліметтерді жария ету мемлекеттің қауіпсіздігіне нұқсан келтіруі мүмкін болса, Қазақстан Республикасына шет мемлекеттердің әскери-техникалық көмек көрсетуі туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
26.8
Мемлекет басшысының қатысуымен өтетін халықаралық іс-шаралардың бағдарламасы
5 жыл
26.9
Таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты беру туралы көпжақты немесе екіжақты халықаралық шарттармен регламенттелген шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен бірлескен жұмыстар жүргізу туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

26.10
Документы (сведения), содержащиеся в планах мероприятий по международному сотрудничеству по вопросам приема иностранных граждан в организациях
5 лет
26.11
Документы (сведения), поступившие от иностранных государств или международных организаций, по которым не принято взаимное соглашение об условиях их раскрытия
5 лет
26.12
Документы (сведения) о переговорах с представителями других государств и международных организаций, выработке единой принципиальной позиции в международных отношениях, если, по мнению участников переговоров, ее содержание носит конфиденциальный характер
5 лет

26.10
Ұйымдарда шетелдік азаматтарды қабылдау мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастық жөніндегі іс-шаралар жоспарында қамтылған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
26.11
Шет мемлекеттерден немесе халықаралық ұйымдардан келіп түскен, жария ету шарттары туралы өзара келісім қабылданбаған құжаттар (мәліметтер)
5 жыл
26.12
Егер келіссөздерге қатысушылардың пікірінше, оның мазмұны құпия сипатта болса, басқа мемлекеттер мен халықаралық ұйымдардың өкілдерімен келіссөздер, халықаралық қатынастарда бірыңғай қағидаттық ұстанымды тұжырымдау туралы құжаттар (мәліметтер)
5 жыл

26.13
Документы (сведения) по вопросам организации международных мероприятий (проекты выступлений Президента /до выступления/, график международных мероприятий Президента, справочно-аналитическая информация, подготовленная для Президента к международным мероприятиям, справки о двустороннем сотрудничестве, биографии руководства иностранных государств, перечень планируемых к подписанию документов при визитах Президента в зарубежные страны, проекты благодарственных писем в адрес руководителей страны посещения, проекты тостов, тезисы к беседе Президента и записи бесед Президента с иностранными партнерами)
5 лет

26.13
Халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер) (Президенттің сөз сөйлеу жобалары /сөз сөйлегенге дейін/, Президенттің халықаралық іс-шаралар кестесі, Президент үшін халықаралық іс-шараларға дайындалған анықтамалық-талдамалық ақпарат, екіжақты ынтымақтастық туралы анықтамалар, шет мемлекеттер басшылығының өмірбаяндары, Президенттің шет елдерге сапарлары кезінде қол қоюға жоспарланып отырған құжаттардың тізбесі, бару елі басшыларының атына алғыс хаттардың жобалары, тілектердің жобалары, Президенттің әңгімелесуіне тезистер және Президенттің шетелдік серіктестермен әңгімелесу жазбалары)
5 жыл

26.14
Документы (сведения) по вопросам организации региональных поездок и участия в общественно значимых мероприятиях (проекты выступлений Президента /до выступления/, информация по подготовке порядка участия в мероприятии (программы, маршрут и схема проезда, размещения), информация по подготовке рабочих поездок Президента в регионы страны (программа, объекты и время посещения, маршруты поездок, схемы прохода, размещений), график региональных поездок Президента)
5 лет
Предлагаемый ВПСД "ДСП" относится к рекомендуемым. Организациями должен формироваться ВПСД "ДСП" в зависимости от специфики работы по результатам анализа своей деятельности.
________________________________________________________

26.14
Өңірлік сапарларды ұйымдастыру және қоғамдық маңызы бар іс-шараларға қатысу мәселелері жөніндегі құжаттар (мәліметтер) (Президенттің сөз сөйлеу жобалары /сөз сөйлегенге дейін/, іс-шараға қатысу тәртібін дайындау жөніндегі ақпарат (бағдарламалар, жол жүру, орналастыру маршруты мен схемасы), Президенттің ел өңірлеріне жұмыс сапарларын дайындау жөніндегі ақпарат (бағдарлама, бару объектілері және уақыты, сапарлар маршруттары, өту, орналастыру схемалары), Президенттің өңірлік сапарларының кестесі)
5 жыл
Ұсынылып отырған "ҚБП" ҚҚВТ ұсынымдық сипатта. Ұйымдар "ҚБП" ҚҚВТ-ны жұмысының ерекшелігіне қарай өз қызметін талдау нәтижелері бойынша қалыптастыруға тиіс.