О подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2024 года № 393
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года.
2. Заместителю Премьер-Министра – Министру иностранных дел Республики Казахстан Нуртлеу Мурату Абугалиевичу подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2024 года №
Проект
Протокол
о внесении изменений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики, далее именуемые Сторонами, на основании пункта 2 статьи 4 и статьи 7 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года (далее – Соглашение),
согласились внести в Соглашение следующие изменения:
Статья 1
1. Абзац третий преамбулы Соглашения изложить в следующей редакции:
"в целях продвижения вечного всестороннего стратегического партнерства Сторон в различных областях на благо народов двух государств,".
2. Пункт 1 статьи 4 Соглашения изложить в следующей редакции:
"1. Стороны в рамках Комитета создают следующие Подкомитеты (далее именуемые "Подкомитетами"):
1) Подкомитет по торгово-экономическому сотрудничеству: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство торговли и интеграции; координирующий орган китайской стороны: Министерство коммерции.
2) Подкомитет по транспортному сотрудничеству: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство транспорта; координирующий орган китайской стороны: Министерство транспорта.

2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі комитетін құру туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 мамырдағы № 393 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі комитетін құру туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі Мұрат Әбуғалиұлы Нұртілеу 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі  комитетін құру туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қойсын, оған қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 17 мамырдағы
№ 393 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі  комитетін құру туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі
2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Қытай Халық Республикасының Үкiметi арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөнiндегi комитетін құру туралы келiсiмнің (бұдан әрі – Келісім) 4-бабы 2-тармағының және 7-бабының негізінде
Келісімге мынадай өзгерістер енгізуге келісті:
1-бап
1. Келісімнің кіріспесінің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"екі мемлекет халықтарының игілігі үшін Тараптардың түрлі салалардағы мәңгілік жан-жақты стратегиялық әріптестігін ілгерілету мақсатында,".
2. Келісімнің 4-бабының 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Тараптар Комитет шеңберiнде мынадай Кiшi комитеттер (бұдан әрi "Кiшi комитеттер" деп аталады) құрады:
1) Сауда-экономикалық ынтымақтастық жөнiндегі кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Сауда және интеграция министрлiгi; Қытай тарапының үйлестiрушi органы: Коммерция министрлiгi.
2) Көлiктiк ынтымақтастық жөнiндегi кіші комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Көлiк министрлiгi; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Көлiк министрлiгi.

3) Подкомитет по сотрудничеству между пунктами пропуска и в области таможенного дела: координирующий орган казахстанской стороны: Комитет государственных доходов Министерства финансов; координирующий орган китайской стороны: Главное таможенное управление.
4) Подкомитет по научно-техническому сотрудничеству: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство науки и высшего образования; координирующий орган китайской стороны: Министерство науки и технологий.
5) Подкомитет по финансовому сотрудничеству: координирующий орган казахстанской стороны: Национальный Банк; координирующий орган китайской стороны: Народный банк Китая.
6) Подкомитет по сотрудничеству в области энергетики: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство энергетики; координирующий орган китайской стороны: Государственное управление энергетики.
7) Подкомитет по сотрудничеству в области геологии и недр: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство промышленности и строительства; координирующий орган китайской стороны: Министерство природных ресурсов.
8) Подкомитет по культурно-гуманитарному сотрудничеству: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство культуры и информации; координирующий орган китайской стороны: Министерство культуры и туризма.
9) Подкомитет по сотрудничеству в области безопасности: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство иностранных дел; координирующий орган китайской стороны: Министерство иностранных дел.
10) Подкомитет по сотрудничеству в области железнодорожного транспорта: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство транспорта; координирующий орган китайской стороны: Главное управление железных дорог.
11) Подкомитет по сотрудничеству в сфере сельского хозяйства: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство сельского хозяйства; координирующий орган китайской стороны: Министерство сельского хозяйства и сельских дел.
12) Подкомитет по сотрудничеству в сфере инноваций: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности; координирующий орган китайской стороны: Министерство науки и технологий.".
Статья 2
1. Настоящий Протокол вступает в силу с даты его подписания.
2. Действие настоящего Протокола прекращается одновременно с прекращением действия Соглашения.
Совершено в городе ________ "____" ________ 2024 года в двух экземплярах, каждый на казахском, китайском и русском языках, причем все тексты являются равно аутентичными.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Китайской Народной Республики

3) Өткiзу пункттерi арасындағы және кеден iсi саласындағы ынтымақтастық жөнiндегі кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Бас кеден басқармасы.
4) Ғылыми-техникалық ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Ғылым және жоғары білім министрлiгi; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Ғылым және технологиялар министрлiгi.
5) Қаржылық ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Ұлттық Банк; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Қытай Халық банкi.
6) Энергетика саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Энергетика министрлігі; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Мемлекеттік Энергетика басқармасы;
7) Геология және жер қойнауы саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Табиғи ресурстар министрлігi.
8) Мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық жөнiндегі кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Мәдениет және ақпарат министрлігі; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Мәдениет және туризм министрлiгi.
9) Қауiпсiздiк саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Сыртқы iстер министрлігі; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Сыртқы iстер министрлiгi.
10) Теміржол көлігі саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Көлiк министрлiгi; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Бас теміржол басқармасы.
11) Ауыл шаруашылығы саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Ауыл шаруашылығы министрлiгi; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Ауыл шаруашылығы және ауылдық істер министрлігі.
12) Инновациялар саласындағы ынтымақтастық жөнiндегi кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Ғылым және технологиялар министрлiгi.".
2-бап
1. Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
2. Осы Хаттаманың қолданысы Келісім қолданысының тоқтатылуымен бір мезгілде тоқтатылады.
2024 жылғы "___" ________ ___________ қаласында әрқайсысы қазақ, қытай және орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі барлық мәтіндер бірдей теңтүпнұсқалы болып табылады.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Қытай Халық РеспубликасыныңҮкіметі үшін