О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2024 года № 735.
В соответствии со статьей 24 Конституционного закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет по противодействию наркопреступности Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 сентября 2024 года № 735
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Министерство имеет ведомства:
1) Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан;
2) Комитет уголовно-исполнительной системы;
3) Комитет административной полиции;
4) Комитет миграционной службы;
5) Комитет по противодействию наркопреступности.".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 524 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем сотрудников органов внутренних дел, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат":
в категориях должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат, утвержденных указанным постановлением:
вносится изменение в заголовок на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Центральный аппарат Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Департамент криминальной полиции, Департамент по борьбе с организованной преступностью, Департамент по противодействию экстремизму, Следственный департамент, Оперативно-криминалистический департамент, Департамент собственной безопасности, Департамент специальной и мобилизационной подготовки, Национальное центральное бюро "Интерпол", Центр оперативного управления:
начальник департамента;
заместитель начальника департамента;
заместитель начальника департамента – начальник Центра оперативного управления;
начальник самостоятельного управления;
заместитель начальника самостоятельного управления;
начальник управления (отдела, отделения);
заместитель начальника управления (отдела, отделения);
главный криминалист;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель) по особо важным делам;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель, криминалист);
оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист;
старший инспектор по особым поручениям;
старший инспектор;
помощник начальника дежурной части – оперативный дежурный;
старший инспектор по особым поручениям Центра оперативного управления;
старший инспектор Центра оперативного управления;
старший инспектор-дежурный всех наименований;
инспектор-дежурный всех наименований.
Департамент оперативной службы
департамент; управление (отдел) по области, городу:
начальник департамента;
заместитель начальника департамента;
начальник управления, отдела, отделения;
заместитель начальника управления, отдела, отделения;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
старший инспектор-дежурный дежурной части;
инспектор-дежурный дежурной части;
оперативный-дежурный дежурной части;
оперуполномоченный;
младший оперуполномоченный;
помощник дежурного дежурной части.
Примечание: не распространяется на должности, функциональными обязанностями которых являются вопросы реализации:
языковой политики;
международного сотрудничества;
работы со средствами массовой информации и по связям с общественностью;
правового обеспечения;
документационного обеспечения;
финансового обеспечения;
материально-технического обеспечения;
кадрового обеспечения.
Департамент "Р"
департамент; управление по области, городу:
начальник департамента;
заместитель начальника департамента;
начальник управления;
заместитель начальника управления;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный;
младший оперуполномоченный.
Примечание: не распространяется на должности, функциональными обязанностями которых являются вопросы реализации:
языковой политики;
международного сотрудничества;
работы со средствами массовой информации и по связям с общественностью;
правового обеспечения;
документационного обеспечения;
финансового обеспечения;
материально-технического обеспечения;
кадрового обеспечения.";

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 11 қыркүйектегі № 735 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 24-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл комитеті құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 735 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы;
2) Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті;
3) Әкімшілік полиция комитеті;
4) Көші-қон қызметі комитеті;
5) Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл комитеті.".
2. "Ішкі істер органдарының қызметкерлерін қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 524 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарында:
"Ішкі істер органдарының тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар қызметкерлері лауазымдарының санаттары" деген тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты
Криминалдық полиция департаменті, Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес департаменті, Экстремизмге қарсы іс-қимыл департаменті, Тергеу департаменті, Жедел-криминалистикалық департамент, Өзіндік қауіпсіздік департаменті, Арнайы және жұмылдыру даярлығы департаменті, "Интерпол" ұлттық орталық бюросы, Жедел басқару орталығы:
департамент бастығы;
департамент бастығының орынбасары;
департамент бастығының орынбасары – Жедел басқару орталығының бастығы;
дербес басқарма бастығы;
дербес басқарма бастығының орынбасары;
басқарма (бөлім, бөлімше) бастығы;
басқарма (бөлім, бөлімше) бастығының орынбасары;
бас криминалист;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы);
аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы, криминалист);
жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист;
ерекше тапсырмалар жөніндегі аға инспектор;
аға инспектор;
кезекші бөлім бастығының көмекшісі – жедел кезекші;
Жедел басқару орталығының ерекше тапсырмалар жөніндегі аға инспекторы;
Жедел басқару орталығының аға инспекторы;
барлық атаудағы кезекші аға инспектор;
барлық атаудағы кезекші инспектор.
Жедел қызмет департаменті
департамент; облыс, қала бойынша басқарма (бөлім):
департамент бастығы;
департамент бастығының орынбасары;
басқарма, бөлім, бөлімше бастығы;
басқарма, бөлім, бөлімше бастығының орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
кезекші бөлімнің кезекшісі – аға инспектор;
кезекші бөлімнің кезекшісі – инспектор;
кезекші бөлімнің жедел кезекшісі;
жедел уәкіл;
кіші жедел уәкіл;
кезекші бөлім кезекшісінің көмекшісі.
Ескертпе: функционалдық міндеттері:
тіл саясатын;
халықаралық ынтымақтастықты;
бұқаралық ақпарат құралдарымен және жұртшылықпен байланыс жөніндегі жұмысты;
құқықтық қамтамасыз етуді;
құжаттамалық қамтамасыз етуді;
қаржымен қамтамасыз етуді;
материалдық-техникалық қамтамасыз етуді;
кадрлық қамтамасыз етуді іске асыру болып табылатын лауазымдарға қолданылмайды.
"Р" департаменті
департамент; облыс, қала бойынша басқарма:
департамент бастығы;
департамент бастығының орынбасары;
басқарма бастығы;
басқарма бастығының орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл;
кіші жедел уәкіл.
Ескертпе: функционалдық міндеттері:
тіл саясатын;
халықаралық ынтымақтастықты;
бұқаралық ақпарат құралдарымен және жұртшылықпен байланыс жөніндегі жұмысты;
құқықтық қамтамасыз етуді;
құжаттамалық қамтамасыз етуді;
қаржымен қамтамасыз етуді;
материалдық-техникалық қамтамасыз етуді;
кадрлық қамтамасыз етуді іске асыру мәселесі болып табылатын лауазымдарға қолданылмайды.";

дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Комитет по противодействию наркопреступности
председатель Комитета;
заместитель председателя Комитета;
начальник управления;
заместитель начальника управления;
начальник отдела;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.".
3. Для служебного пользования.
____________

мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл комитеті
Комитет төрағасы;
Комитет төрағасының орынбасары;
басқарма бастығы;
басқарма бастығының орынбасары;
бөлім бастығы;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.".
3. Қызмет бабында пайдалану үшін.