О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 19 "Об утверждении Правил выдачи пропусков на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2024 года № 852
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 19 "Об утверждении Правил выдачи пропусков на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах выдачи пропусков на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду, утвержденных указанным постановлением:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок выдачи пропусков";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду (далее – представление) с прилагаемым к нему списком лиц по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Вносимые представления должны быть согласованы с соответствующим территориальным подразделением Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в течение трех рабочих дней.
7. В случае установления факта представления документов, указанных в пунктах 4 и 5 настоящих Правил, не в полном объеме Пограничная служба в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ о дальнейшем рассмотрении представления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Выдача пропуска осуществляется Пограничной службой по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам через портал в электронном формате.";

"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 19 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 15 қазандағы № 852 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 19 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Рұқсаттама беру тәртібі";
4-тармақтың 1) тармақшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Енгізілетін ұсыну Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің тиісті аумақтық бөлімшесімен үш жұмыс күні ішінде келісілуге тиіс.
7. Осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарында көрсетілген құжаттар толық көлемде ұсынылмаған фактілер анықталған жағдайда Шекара қызметі екі жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуды одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Рұқсаттама беруді Шекара қызметі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта портал арқылы жүзеге асырады.";

приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2024 года № 852
Приложение 1
к Правилам выдачи пропусков
на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов
(средств) и средств
передвижения по льду
Форма
Представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
_____________________________________ аумақтық бөлімше бастығына
(начальнику территориального подразделения _______________________)
Ұсыну (Представление)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын ___________________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Мақсаты (с целью)_________________________________________________________
Уақыты (время) ___________________________________________________________
_______________________________________________ ауданында аумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе)
______________________________________________________________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства) _____________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) ______________________________
Жүзу құралы тіркелімге алынған жер (место приписки плавсредства): _____________
_______________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдік және азаматтығы жоқ тұлғаларға) қоса берілген тізімге сәйкес саны ___________ дана рұқсаттама
(гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно прилагаемому списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі ______________________________________
(К представлению прилагаются следующие документы)
_______________________________________________________________________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись) ___________________ ________________________________
(күні, айы, жылы)                   (дата, месяц, год)
М.П.
(оборотная сторона)
Список граждан Республики Казахстан (иностранцев, лиц без гражданства) на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
№ п/п
Ф.И.О. (при его наличии)
Число, месяц, год рождения
Адрес места жительства
Место работы, должность
№ документа, удостоверяющего личность
Гражданство
Примечание
1
2
3
Итого: _____________________________________________________________
(общее количество лиц – прописью)
При этом будут задействованы технические средства:
№ п/п
Наименование технического средства
Государственный регистрационный номер
Ф.И.О. (при его наличии) капитана
Примечание
1
2
___________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2024 года № 852
Приложение 2
к Правилам выдачи пропусков
на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов
(средств) и средств
передвижения по льду
Форма
Уведомление об отказе в выдаче пропуска на выход казахстанских судов в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан
Куда _____________________
_________________________
Кому ____________________
(адрес и установочные
данные инициатора)
Уведомление
___________________________________________________на Ваше заявление от __ ________ 20___ года уведомляем об отказе в выдаче пропуска на выход в территориальные воды (море), внутренние воды Республики Казахстан в связи с представлением документов не в полном объеме на________________
___________________________________________________________________________
(тип маломерного самоходного и несамоходного (надводного и подводного)
судна (средства) и средства передвижения по льду)
Начальник территориального подразделения ________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
должностного лица)
"_____" _____________ 20 ___ года (дата, месяц, год)
М.П.
___________________________________

көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 15 қазандағы
№ 852 қаулысына
1-қосымша
Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың
Қазақстан Республикасының
аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына
рұқсаттамалар беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама алуға ұсыну
_________________________________ аумақтық бөлімше бастығына
(начальнику территориального подразделения _______________________)
Ұсыну (Представление)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын ____________________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море)_______________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Мақсаты (с целью)___________________________________________________________
Уақыты (время)______________________________________________________________
___________________________________________ ауданында аумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе)
____________________________________________________________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства) ________________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) _________________________________
Жүзу құралы тіркелімге алынған жер (место приписки плавсредства): ________________
____________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдік және азаматтығы жоқ тұлғаларға)
қоса берілген тізімге сәйкес саны ___________ дана рұқсаттама
(гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно
прилагаемому списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі ________________________________________
(К представлению прилагаются следующие документы)
____________________________________________________________________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись) ___________________ ________________________________
(күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
М.О.
(екінші жағы)
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығу үшін рұқсаттамалар алуға Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетелдіктердің, азаматтығы жоқ тұлғалардың) тізімі
Р/с №
Т.А.Ә. (бар болса)
Туған жылы, күні, айы,
Тұратын жерінің мекенжайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың
Азаматтығы
Ескертпе
1
2
3
Жиыны: ___________________________________________________________ (адамдардың жалпы саны – жазбаша)
Бұл ретте мынадай техникалық құралдар тартылатын болады:
Р/с
Техникалық құралдардың атауы
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
Капитанның Т.А.Ә. (бар болса)
Ескертпе
1
2
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 15 қазандағы
№ 852 қаулысына
2-қосымша
Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың
Қазақстан Республикасының
аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына
рұқсаттамалар беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама беруден бас тарту туралы хабарлама
Қайда ___________________
________________________
Кімге ____________________
(бастамашының мекенжайы
және анықтау деректері)
Хабарлама
Сіздің 20__жылғы "__" ____ өтінішіңізге _____ ұсынылған құжаттардың толық
болмауына байланысты _____________________________________________
_________________________________ құжаттарды толық көлемде ұсынбауға
байланысты Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне), ішкі
суларына шығуға рұқсаттама беруден бас тартылатыны туралы хабарлаймыз
__________________________________________________________________
(шағын көлемді өздігінен жүретін және өздігінен жүрмейтін (су үсті және су асты)
кеменің (құралдардың) және мұз үстімен қозғалу құралдарының түрі)
______________________________________ аумақтық бөлімше бастығы
(лауазымды тұлғаның қолы, Т.А.Ә. (бар болса)
20___ жылғы "___" ___________ (күні, айы, жылы)
М.О.