О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2025 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2024 года № 1132.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2025 год (далее – План).
2. Государственным органам – разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, за исключением законопроектов, предусмотренных пунктами 11, 12 и 13 Плана.
3. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
27 декабря 2024 года № 1132
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2025 год
№ п/п
Наименование законопроекта
Государственный орган-разработчик
Срок представления
Лицо, ответственное за качество разработки и своевременное внесение законопроектов
Министерство юстиции
Аппарат Правительства
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
О профилактике правонарушений
МВД
январь
январь
март
Лепеха И.В.
2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам профилактики правонарушений
МВД
январь
январь
март
Лепеха И.В.
3.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам совершенствования системы профилактики правонарушений
МВД
январь
январь
март
Лепеха И.В.
4.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного медицинского страхования
МЗ
январь
февраль
апрель
Амангельдиев А.А.
5.
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан"
МФ
февраль
апрель
июнь
Кенбеил Д.М.
6.
О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан"
МНЭ
февраль
апрель
июнь
Омарбеков Б.Б.
7.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам выборов
МНЭ
февраль
апрель
июнь
Омарбеков Б.Б.
8.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
МНЭ
февраль
апрель
июнь
Омарбеков Б.Б.
9.
О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан
АРРФР
апрель
июнь
август
Абдрахманов Н.А.
10.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития финансового рынка
АРРФР
апрель
июнь
август
Абдрахманов Н.А.
11.
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2026 – 2028 годы
МНЭ
июль
август
август
Амрин А.К.
12.
Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2026 – 2028 годы
МНЭ
август
август
август
Амрин А.К.
13.
О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы
МФ
август
август
август
Бейсенбекулы А.
14.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения
МЗ
май
июль
сентябрь
Султангазиев Т.С.
15.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации
МНЭ
май
июль
сентябрь
Омарбеков Б.Б.
16.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития альтернативных источников энергии
МЭ
июль
сентябрь
ноябрь
Есимханов С.К.
17.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития рынка телекоммуникаций и центров обработки данных
МЦРИАП
июль
сентябрь
ноябрь
Оразбек А.Е.
18.
О государственной службе Республики Казахстан
АДГС
август
октябрь
декабрь
Муксимов С.С.
19.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы
АДГС
август
октябрь
декабрь
Муксимов С.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
____________________________________

Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2025 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 1132 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2025 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың 11, 12 және 13-тармақтарында көзделген заң жобаларын қоспағанда, Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне Жоспарда айқындалған айдың 1-і күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда айқындалған айдың 1-і күнінен кешіктірмей ұсынып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1132 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2025 жылға арналған жоспары
Р/с
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеуге және уақтылы енгізуге жауапты тұлға
Әділет министрлігі
Үкімет
Аппараты
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Құқық бұзушылық профилактикасы туралы
ІІМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
И.В. Лепеха
2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық бұзушылық профилактикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
И.В. Лепеха
3.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне құқық бұзушылық профилактикасы жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
И.В. Лепеха
4.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСМ
қаңтар
ақпан
сәуір
А.А. Амангелдиев
5.
"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қаржымині
ақпан
сәуір
маусым
Д.М. Кеңбейіл
6.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
ақпан
сәуір
маусым
Б.Б. Омарбеков
7.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сайлау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
ақпан
сәуір
маусым
Б.Б. Омарбеков
8.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
ақпан
сәуір
маусым
Б.Б. Омарбеков
9.
Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы
ҚНРДА
сәуір
маусым
тамыз
Н.А. Әбдірахманов
10.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы нарығын реттеу мен дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚНРДА
сәуір
маусым
тамыз
Н.А. Әбдірахманов
11.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2026 – 2028 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
шілде
тамыз
тамыз
А.К. Әмрин
12.
Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы
2026 – 2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
ҰЭМ
тамыз
тамыз
тамыз
А.К. Әмрин
13.
2026 – 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
тамыз
тамыз
тамыз
А. Бейсенбекұлы
14.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСМ
мамыр
шілде
қыркүйек
Т.С. Сұлтанғазиев
15.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
мамыр
шілде
қыркүйек
Б.Б. Омарбеков
16.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне баламалы энергия көздерін дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
шілде
қыркүйек
қараша
С.Қ. Есімханов
17.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне телекоммуникациялар нарығын және деректерді өңдеу орталықтарын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЦДИАӨМ
шілде
қыркүйек
қараша
А.Е. Оразбек
18.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы
МҚІА
тамыз
қазан
желтоқсан
С.С. Мүксімов
19.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МҚІА
тамыз
қазан
желтоқсан
С.С. Мүксімов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі