О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 1155.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2024 года № 1155
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608 "Об утверждении базовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан":
в базовой структуре местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
раздел "Акимат области, города республиканского значения, столицы" дополнить пунктом 26 следующего содержания:
"26. Управление цифровизации".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 "Об утверждении Системы государственного планирования в Республике Казахстан":
в Системе государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
подпункт 2) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"2) включение целевых индикаторов, показателей результатов, мероприятий, направленных на повышение качества жизни, благосостояния и социального благополучия населения, таких как создание рабочих мест с приоритетом на постоянные, привлечение инвестиций, развитие человеческого капитала, внедрение искусственного интеллекта и цифровой трансформации и иные;".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 января 2023 года № 10 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан":
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 40 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) Министерством цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан как уполномоченным органом в сфере информатизации и межотраслевой координации цифровой трансформации государственного управления.";
части первую и вторую пункта 49 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 1155 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1155 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару базалық құрылымында:
"Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы 26-тармақпен толықтырылсын:
"26. Цифрландыру басқармасы".
2. "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінде:
18-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тұрақты жұмыс орындарына басымдық беріп, оларды құру, инвестициялар тарту, адами капиталды дамыту, жасанды интеллект пен цифрлық трансформацияны енгізуге және өзгелері сияқты халықтың тұрмыс сапасын, әл-ауқатын және әлеуметтік хал-ахуалын арттыруға бағытталған және өзге де нысаналы индикаторларды, нәтижелер көрсеткіштерін, іс-шараларды қосу;".
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 қаңтардағы № 10 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентінде:
40-тармақтың 3) тармақшасындағы "(бұдан әрі – Ұлттық экономика министрлігі) келісілуге тиіс." деген сөздер "(бұдан әрі – Ұлттық экономика министрлігі);" деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) ақпараттандыру және мемлекеттік басқаруды цифрлық трансформациялауды салааралық үйлестіру саласындағы уәкілетті орган ретінде Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігімен келісілуге тиіс.";
49-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:

"49. Проекты (кроме постановлений Правительства, предусматривающих внесение проектов законодательных актов в Мажилис Парламента) согласовываются государственными органами в течение 3 (три) рабочих дней, за исключением министерств юстиции, финансов, национальной экономики, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности как уполномоченного органа в сфере информатизации и межотраслевой координации цифровой трансформации государственного управления, которые согласовывают проекты в течение 5 (пять) рабочих дней. Проекты по вопросам подписания, утверждения, принятия международного договора и о присоединении к нему согласовываются Министерством иностранных дел в течение 5 (пять) рабочих дней.
В случае, если проект находится на согласовании в государственном органе более 3 (три) рабочих дней (в министерствах юстиции, финансов, национальной экономики, иностранных дел, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности – 5 (пять) рабочих дней) и ответ по нему не представлен, то такой проект считается по умолчанию "согласованным".".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 15 дополнить подпунктами 8-1), 8-2), 8-3), 8-4), 8-5) и 8-6) следующего содержания:
"8-1) разработка ключевых показателей деятельности в сфере цифровизации первых руководителей государственных органов и их цифровых заместителей, утверждаемых Правительством Республики Казахстан;
8-2) осуществление оценки достижения первыми руководителями государственных органов и их цифровыми заместителями ключевых показателей деятельности в сфере цифровизации;
8-3) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан о применении к заместителям руководителей государственных органов, курирующим вопросы цифровизации, мер дисциплинарной ответственности либо поощрения;
8-4) определение ключевых показателей деятельности в сфере цифровизации акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;
8-5) осуществление оценки достижения ключевых показателей деятельности в сфере цифровизации акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;
8-6) внесение предложений руководителям местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы о применении к руководителям структурных подразделений акиматов областей, городов республиканского значения и столицы, курирующим вопросы цифровизации, мер дисциплинарной ответственности либо поощрения;".

"49. Жобаларды 5 (бес) жұмыс күні ішінде келісетін Әділет, Қаржы, Ұлттық экономика, ақпараттандыру және мемлекеттік басқаруды цифрлық трансформациялауды салааралық үйлестіру саласындағы уәкілетті орган ретінде Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрліктерін қоспағанда, мемлекеттік органдар жобаларды (Парламент Мәжілісіне заңнамалық актілердің жобаларын енгізуді көздейтін Үкімет қаулыларынан басқа) 3 (үш) жұмыс күні ішінде келіседі. Халықаралық шартқа қол қою, оны бекіту, қабылдау мәселелері бойынша және оған қосылу туралы жобаларды Сыртқы істер министрлігі 5 (бес) жұмыс күні ішінде келіседі.
Жоба мемлекеттік органда 3 (үш) жұмыс күнінен (Әділет, Қаржы, Ұлттық экономика, Сыртқы істер, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрліктерінде 5 (бес) жұмыс күнінен) артық келісуде болған және ол бойынша жауап ұсынылмаған жағдайда мұндай жоба әдепкі қалпы бойынша "келісілді" деп саналады.".
4. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ережеде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 8-1), 8-2), 8-3), 8-4), 8-5) және 8-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"8-1) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін мемлекеттік органдардың бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметінің түйінді көрсеткіштерін әзірлеу;
8-2) мемлекеттік органдардың бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметтің түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізуін бағалауды жүзеге асыру;
8-3) Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік органдар басшыларының цифрландыру мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарларына тәртіптік жауаптылық не көтермелеу шараларын қолдану туралы ұсыныстар енгізу;
8-4) облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің цифрландыру саласындағы қызметінің түйінді көрсеткіштерін айқындау;
8-5) облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің цифрландыру саласындағы қызметінің түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізуін бағалауды жүзеге асыру;
8-6) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарының басшыларына облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің цифрландыру мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінің басшыларына тәртіптік жауаптылық не көтермелеу шараларын қолдану туралы ұсыныстар енгізу;".

5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 1195 "О порядке решения кадровых вопросов по должностным лицам, назначаемым Правительством Республики Казахстан, Премьер-Министром Республики Казахстан, по согласованию с ним или по его представлению":
для служебного пользования.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 826 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 3) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике" и статьи 98 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Положении о Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. ВНТК возглавляет Премьер-Министр Республики Казахстан (далее – председатель), который имеет заместителей в лице первых руководителей уполномоченных органов в области науки и в области государственной поддержки инновационной деятельности.";
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Рабочими органами ВНТК являются уполномоченные органы в области науки и в области государственной поддержки инновационной деятельности.";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Правовую основу деятельности ВНТК составляют Конституция Республики Казахстан, Бюджетный кодекс Республики Казахстан, Предпринимательский кодекс Республики Казахстан, Закон Республики Казахстан "О науке и технологической политике", законодательные и иные нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также настоящее Положение.
5. Основными задачами ВНТК являются:
1) формирование стратегических задач и приоритетов, направленных на развитие научной и (или) научно-технической деятельности;
2) определение приоритетных направлений развития науки;
3) определение приоритетных фундаментальных и прикладных научных исследований по направлениям науки;
4) рассмотрение предложений национальных научных советов;
5) определение и распределение по приоритетным направлениям развития науки объемов финансирования за счет бюджетных средств на научную и (или) научно-техническую деятельность, а также определение объемов финансирования коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности с учетом уровня готовности технологий, за исключением научных, научно-технических проектов и программ, формируемых в рамках государственного оборонного заказа;

5. Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тағайындайтын, онымен келiсу бойынша немесе оның ұсынуымен тағайындалатын лауазымды адамдар бойынша кадр мәселелерiн шешу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1195 қаулысында:
қызмет бабында пайдалану үшін.
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 826 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 3) тармақшасын және Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 98-бабын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия туралы ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. ЖҒТК-ны Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі (бұдан әрі – төраға) басқарады, оның ғылым саласындағы және инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органдардың бірінші басшылары тұлғасындағы орынбасарлары болады.";
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғылым саласындағы және инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органдар ЖҒТК-ның жұмыс органдары болып табылады.";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. ЖҒТК қызметінің құқықтық негізін Қазақстан Республикасының Конституциясы, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі, "Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңы, Қазақстан Республикасының заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілері, сондай-ақ осы Ереже құрайды.
5. ЖҒТК-ның негізгі міндеттері:
1) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті дамытуға бағытталған стратегиялық міндеттер мен басымдықтарды қалыптастыру;
2) ғылымды дамытудың басым бағыттарын айқындау;
3) ғылым бағыттары бойынша іргелі және қолданбалы басым ғылыми зерттеулерді айқындау;
4) ұлттық ғылыми кеңестердің ұсыныстарын қарау;
5) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде қалыптастырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды қоспағанда, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметке арналған бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру көлемдерін айқындау және ғылымды дамытудың басым бағыттары бойынша бөлу, сондай-ақ технологиялардың әзірлік деңгейін ескере отырып, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды қаржыландыру көлемдерін айқындау;

6) определение научно-технических заданий для программно-целевого финансирования;
7) определение перечня организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования;
8) одобрение прикладных научных исследований в области национальной безопасности и обороны в рамках внеконкурсных процедур по программно-целевому финансированию;
9) выработка рекомендаций по привлечению инвестиций в сферу науки;
10) выработка предложений по обеспечению взаимодействия науки, образования и производства при реализации государственной научно-технологической и инновационной политики;
11) определение приоритетов технологического развития и основных направлений государственной технологической политики;
12) выработка рекомендаций для государственных органов по вопросам инновационного и технологического развития страны, а также внедрения искусственного интеллекта;
13) согласование предложений по совершенствованию инновационной системы и деятельности субъектов инновационной системы, участвующих в государственной поддержке инновационной деятельности;
14) рассмотрение вырабатываемой государственной технологической политики по отраслевым направлениям;
15) рассмотрение инициатив государственных органов по определению отраслевых центров технологических компетенций, целевых технологических программ и организации технологических платформ в отраслях, а также внедрению искусственного интеллекта;
16) иные задачи, предусмотренные Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О науке и технологической политике" и настоящим Положением.";
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) заместители председателя;";
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим изменениям и дополнениям, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
Приложение
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2024 года № 826
Состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан
1. Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель.
2. Министр науки и высшего образования Республики Казахстан, заместитель председателя.
3. Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя.
4. Председатель Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, секретарь.
5. Председатель Комитета искусственного интеллекта и развития инноваций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь.

6) бағдарламалық-нысаналы қаржыландыруға арналған ғылыми-техникалық тапсырмаларды айқындау;
7) іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ұйымдардың тізбесін айқындау;
8) конкурстан тыс бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру жөніндегі рәсімдер шеңберінде ұлттық қауіпсіздік және қорғаныс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерді мақұлдау;
9) ғылым саласына шетелдік инвестициялар тарту жөніндегі ұсынымдарды тұжырымдау;
10) мемлекеттік ғылыми-технологиялық және инновациялық саясатты іске асыру кезінде ғылымның, білім мен өндірістің өзара іс-қимылын қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстарды тұжырымдау;
11) технологиялық дамудың басымдықтарын және мемлекеттік технологиялық саясаттың негізгі бағыттарын айқындау;
12) елдің инновациялық және технологиялық дамуы, сондай ақ жасанды интеллектті енгізу мәселелері бойынша мемлекеттік органдар үшін ұсынымдар тұжырымдау;
13) инновациялық жүйені және инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауға қатысатын инновациялық жүйе субъектілерінің қызметін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды келісу;
14) салалық бағыттар бойынша тұжырымдалатын мемлекеттік технологиялық саясатты қарау;
15) мемлекеттік органдардың технологиялық құзыреттердің салалық орталықтарын, нысаналы технологиялық бағдарламаларды айқындау және салалардағы технологиялық платформаларды, сондай ақ жасанды интеллектті енгізуді ұйымдастыру жөніндегі бастамаларын қарау;
16) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде, "Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және осы Ережеде көзделген өзге де міндеттер болып табылады.";
7-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) төрағаның орынбасарлары;";
көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтыруларға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгізілетін өзгерiстер мен
толықтыруларға
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 7 қазандағы
№ 826 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамы
1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға.
2. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі, төрағаның орынбасары.
3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төрағаның орынбасары.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы, хатшы.
5. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Жасанды интеллект және инновацияларды дамыту комитетінің төрағасы, хатшы.

6. Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
7. Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан.
8. Заместитель Премьер-Министра – Министр национальной экономики Республики Казахстан.
9. Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
10. Советник Президента Республики Казахстан по вопросам науки и инноваций (по согласованию).
11. Министр сельского хозяйства Республики Казахстан.
12. Министр здравоохранения Республики Казахстан.
13. Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
14. Министр транспорта Республики Казахстан.
15. Министр финансов Республики Казахстан.
16. Министр обороны Республики Казахстан.
17. Министр культуры и информации Республики Казахстан.
18. Министр просвещения Республики Казахстан.
19. Министр промышленности и строительства Республики Казахстан.
20. Министр торговли и интеграции Республики Казахстан.
21. Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
22. Министр туризма и спорта Республики Казахстан.
23. Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
24. Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
25. Министр энергетики Республики Казахстан.
26. Заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию).
27. Депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию).
28. Депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию).
29. Заведующий Отделом социального развития Аппарата Правительства Республики Казахстан.
30. Генеральный директор акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию).
31. Председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию).
32. Президент некоммерческого акционерного общества "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан" (по согласованию).
33. Председатель правления акционерного общества "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (по согласованию).
34. Акшулаков Серик Куандыкович – председатель правления акционерного общества "Национальный центр нейрохирургии", доктор медицинских наук (по согласованию).
35. Абсаметов Малис Кудысович – директор товарищества с ограниченной ответственностью "Институт гидрогеологии и геоэкологии имени У.М. Ахмедсафина", доктор геолого-минералогических наук (по согласованию).
36. Жумагулов Бакытжан Турсынович – президент республиканского общественного объединения "Национальная инженерная академия Республики Казахстан" (по согласованию).

6. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары.
7. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі.
8. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі.
9. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары.
10. Қазақстан Республикасы Президентінің ғылым және инновациялар мәселелері жөніндегі кеңесшісі (келісу бойынша).
11. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі.
12. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі.
13. Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты әлеуметтік қорғау министрі.
14. Қазақстан Республикасының Көлік министрі.
15. Қазақстан Республикасының Қаржы министрі.
16. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі.
17. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі.
18. Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі.
19. Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі.
20. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі.
21. Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі.
22. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі.
23. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі.
24. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі.
25. Қазақстан Республикасының Энергетика министрі.
26. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісу бойынша).
27. Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты (келісу бойынша).
28. Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша).
29. Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Әлеуметтік даму бөлімінің меңгерушісі.
30. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының бас директоры (келісу бойынша).
31. "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
32. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша).
33. "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
34. Ақшолақов Серік Қуандықұлы – "Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы, медицина ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
35. Әбсәметов Мәліс Құдысұлы – "У.М. Ахмедсафин атындағы гидрогеология және геоэкология институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, геология-минералогия ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
36. Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы – "Қазақстан Республикасының Ұлттық инженерлік академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша).

37. Кабульдинов Зиябек Ермуханович – генеральный директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт истории и этнологии имени Ч.Ч. Валиханова" Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, доктор исторических наук (по согласованию).
38. Наметов Аскар Мырзахметович – председатель правления – ректор некоммерческого акционерного общества "Западно-Казахстанский аграрно-технический университет имени Жангир хана", доктор ветеринарных наук (по согласованию).
39. Сахиев Саябек Куанышбекович – генеральный директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики" Министерства энергетики Республики Казахстан, доктор физико-математических наук (по согласованию).
40. Хикметов Аскар Кусупбекович – председатель правления – ректор акционерного общества "Международный университет информационных технологий", кандидат физико-математических наук (по согласованию).
41. Председатель правления товарищества с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс" (по согласованию).
42. Генеральный директор товарищества с ограниченной ответственностью "Евразийская группа" (по согласованию).
43. Генеральный директор акционерного общества "Qarмet" (по согласованию).
44. Председатель правления акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром" (по согласованию).
45. Председатель правления акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз" (по согласованию).
46. Председатель правления акционерного общества "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" (по согласованию).
47. Председатель правления акционерного общества "Национальная компания "QazaqGaz" (по согласованию).
48. Председатель правления товарищества с ограниченной ответственностью "KAZ Minerals Management" (по согласованию).

37. Қабылдинов Зиябек Ермұханұлы – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің "Ш.Ш. Уәлиханов атындағы тарих және этнология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры, тарих ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
38. Наметов Асқар Мырзахметұлы – "Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасы – ректоры, ветеринария ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
39. Сахиев Саябек Қуанышбекұлы – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры, физика-математика ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
40. Хикметов Асқар Құсыпбекұлы – "Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы – ректоры, физика-математика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша).
41. "Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басқарма төрағасы (келісу бойынша).
42. "Еуразиялық топ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры (келісу бойынша).
43. "Qarмet" акционерлік қоғамының бас директоры (келісу бойынша).
44. "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
45. "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
46. "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
47. "QazaqGaz" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
48. "KAZ Minerals Management" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басқарма төрағасы (келісу бойынша).