О преобразовании научно-исследовательского института педагогических наук имени И. Алтынсарина и создании Научно-педагогического объединения "Образование"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 июня 1993 года N 477. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11 августа 1997 г. N 1244 ~P971244.
В целях научно-методического обеспечения общеобразовательных школ и дошкольных учреждений, проведения комплексных исследований проблем непрерывного образования, разработки новых концептуальных решений содержания, методов и средств обучения и воспитания с учетом национальной специфики Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Преобразовать Научно-исследовательский институт педагогических наук имени И. Алтынсарина в Казахский институт проблем образования имени И. Алтынсарина Министерства образования Республики Казахстан.
Преобразование института произвести в пределах бюджетных ассигнований, выделенных Министерству образования Республики Казахстан на научно-исследовательские работы.
2. Принять предложение Министерства образования Республики Казахстан об организации Научно-педагогического объединения "Образование" (НПО "Образование") в составе следующих учреждений системы народного образования:
Казахский институт проблем образования;
городское педагогическое училище N 1 г. Алматы;
средняя школа N 159 г. Алматы;
детские сады N 29 и 204 г. Алматы.
Финансирование педучилища N 1 г. Алматы, средней школы N 159, детских садов N 29 и 204 г. Алматы осуществлять из бюджета г. Алматы. <*>
Сноска. Пункт 2 дополнен новым абзацем - постановлением Правительства РК от 16 ноября 1995 г. N 1551;
Пункт 3 исключен, пункты 4,5 и 6 считаются соответственно пунктами 3,4 и 5 - постановлением Правительства РК от 16 ноября 1995 г. N 1551.
3. Министерству финансов Республики Казахстан, главе Алматинской городской администрации внести изменения в соответствующие бюджеты.
4. С целью ускоренного развития важнейших направлений образования и психолого-педагогических наук Министерству образования Республики Казахстан в установленном порядке представлять в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения по организации научно-исследовательских институтов народной педагогики, высшего образования. <*>
Сноска. Пункт 5(4) - в редакции постановления КМ РК от 5 декабря 1994 г. N 1368.
5. Министерству экономики Республики Казахстан предусмотреть выделение главе Алматинской городской администрации в 1993-1994 годах лимита капитальных вложений в объеме 1 тыс. кв. метров жилья для Научно-педагогического объединения "Образование".
Премьер-министр
Республики Казахстан

Ы. Алтынсарин атындағы педагогика ғылымдары ғылыми-зерттеу институтын қайта құру және "Бiлiм" ғылыми-педагогикалық бiрлестiгiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 7 маусым N 477. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997.08.11. N 1244 қаулысымен. ~P971244
Жалпы бiлiм беретiн мектептер мен мектепке дейiнгi мекемелердi ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету, үздiксiз бiлiм беру проблемалары бойынша кешендi зерттеулер жүргiзу, ұлттық ерекшелiктердi ескере отырып, оқыту мен тәрбиелеудiң мазмұны, әдiстерi мен құралдарының жаңа тұжырымдамалық шешiмдерiн әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Ы. Алтынсарин атындағы Педагогика ғылымдары ғылыми-зерттеу институты Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң Ы. Алтынсарин атындағы Қазақтың бiлiм проблемалары институты болып қайта құрылсын.
Институтты қайта құру Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiне ғылыми-зерттеу жұмыстары үшiн бөлiнген бюджеттiк қаражат шегiнде жүргiзiлген.
2. Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң "Бiлiм" ғылыми-педагогикалық бiрлестiгiн ("Бiлiм" ҒПБ) халыққа бiлiм беру жүйесiндегi мына мекемелердiң құрамында ұйымдастыру туралы ұсынысы қабылдансын.
Қазақтың бiлiм проблемалары институты;
Алматы қаласындағы N 1 қалалық педагогикалық училище;
Алматы қаласындағы N 159 орта мектеп;
Алматы қаласындағы N 29 және N 204 балабақшалар.
Алматы қаласының N 1 педучилищесiн, N 159 орта мектебiн, N 29 және N 204 бала бақшаларын қаржыландыру Алматы қаласының бюджетiнен жүзеге асырылсын<*>
Ескерту. 2-шi тармақ жаңа абзацпен толықтырылды - ҚРМК-нiң
1995.11.16. N 1551 қаулысымен.  P951551_
(3 тармақ)<*>
Ескерту. 3-шi тармақтың күшi жойылған, 4,5 және 6 тармақтар
тиiсiнше 3,4 және 5 тармақтар болып саналсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Алматы қаласының әкiмi тиiстi бюджеттерге өзгерiстер енгiзсiн.
5. Бiлiм беру және психология-педагогика ғылымдарының аса маңызды бағыттарын жеделдете дамыту мақсатында, Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi халық педагогикасы жоғары бiлiм ғылыми-зерттеу институттарын ұйымдастыру туралы белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1994.12.05.
N 1368 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Алматы қаласының әкiмiне 1993-1994 жылдары "Бiлiм" ғылыми-педагогикалық бiрлестiгi үшiн көлемi 1 мың шаршы метр тұрғын үй көлемiнде күрделi қаржы лимитiн бөлудi көздейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi