О вступлении Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1996 г. N 211. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 ноября 2001 г. N 1388 ~P011388
В целях вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству экономики совместно с Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан подготовить и подать заявку от имени Правительства Республики Казахстан в форме письма на имя Генерального директора Всемирной торговой организации о вступлении Республики Казахстан в члены Всемирной торговой организации.
2. Утвердить:
Положение о Межведомственной комиссии по вопросам Всемирной торговой организации (прилагается);
состав Межведомственной комиссии по вопросам Всемирной торговой организации согласно приложению.
3. Межведомственной комиссии с привлечением заинтересованных министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов подготовить все необходимые документы для вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию.
4. Министерству финансов Республики Казахстан до 1 марта 1996 года внести членский взнос Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию.
5. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами, государственными комитетами и иными центральными исполнительными органами Республики Казахстан внести предложения по приведению законодательной базы и режима внешней торговли в соответствие с принципами и соглашениями Всемирной торговой организации. <*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16 сентября 1998 г. N 910 P980910_ ; от 13 января 2001 г. N 35 P010035_ .
5-1. Министерствам и ведомствам согласовывать все вопросы, заявления и предложения по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию с Межведомственной комиссией по вопросам Всемирной торговой организации. <*>
Сноска. Пункт 5-1 введен постановлением Правительства РК от 16 сентября 1998 г. N 910. P980910_
6. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 января 1996 г. N 9.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1996 г. N 211
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам
Всемирной торговой организации (ВТО)
1. Основными задачами Межведомственной комиссии по вопросам Всемирной торговой организации (ВТО) (далее - Комиссия) являются разработка мероприятий, подготовка предложений о внесении необходимых изменений и уточнений в механизм внешнеэкономических связей Республики Казахстан и законодательство Республики Казахстан с целью обеспечения их соответствия принципам и правилам ВТО, принятие с учетом итогов многосторонних торговых переговоров в рамках ВТО соответствующих мер по обеспечению национальных интересов Республики Казахстан.
2. Комиссия:
разрабатывает предложения к переговорной позиции Казахстана в ВТО по конкретным вопросам экономической политики, включая формы, этапы и условия присоединения Казахстана к ВТО, а также к соглашениям, заключаемым в ходе многосторонних торговых переговоров и действующим под эгидой ВТО;
обеспечивает подготовку к переговорам о присоединении Казахстана к ВТО;
обеспечивает проведение экспертизы нормативных правовых актов по внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан с целью определения их соответствия принципам и правилам ВТО;
готовит предложения по позиции Казахстана на многосторонних торговых переговорах в рамках ВТО и обеспечивает участие Казахстана в этих переговорах;
содействует получению заинтересованными органами исполнительной власти информации по основным направлениям деятельности ВТО, организации и проведению симпозиумов, конференций, подготовке научных исследований и публикаций по проблемам деятельности ВТО, а также подготовке кадров;
направляет в установленном порядке в секретариат ВТО нормативные правовые акты Казахстана, а также статистические и другие информационные материалы по экономике и внешнеэкономическим связям Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 19 ақпан N 211. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.11.01. N 1388 қаулысымен. ~P011388
Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiнiң Өнеркәсiп және сауда министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк сауда ұйымына мүшелiкке кiруi туралы Дүниежүзiлiк сауда ұйымы Бас директорының атына Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң атынан өтiнiш әзiрлесiн және берсiн.
2. Дүниежүзiлiк сауда ұйымының мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы ереже (қоса берiлiп отыр);
қосымшаға сәйкес Дүниежүзiлiк сауда ұйымының мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның құрамы бекiтiлсiн.
3. Ведомствоаралық комиссия мүдделi министрлiктердi, мемлекеттiк комитеттердi және басқа орталық атқарушы органдарды тарта отырып Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi үшiн қажеттi барлық құжаттарды әзiрлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1996 жылдың 1 наурызына дейiн Дүниежүзiлiк сауда ұйымына Қазақстан Республикасының мүшелiк жарнасын енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының мүдделi министрлiктерiмен, мемлекеттiк комитеттерiмен және басқа орталық атқарушы органдарымен бiрлесiп сыртқы сауданың заң негiздерi мен тәртiбiн Дүниежүзiлiк сауда ұйымының принциптерi мен келiсiмдерiне сәйкес келтiру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн. <*>
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.01.13. N 35
қаулысымен. P010035_
5-1. Министрліктер мен ведомстволар Қазақстан Республикасының
Бүкілдүниежүзілік сауда ұйымына кіруі жөніндегі барлық мәселелерді,
өтініштерді және ұсыныстарды Бүкілдүниежүзілік сауда ұйымы мәселелері
жөніндегі ведомствоаралық комиссиямен келіссін.
<*>
ЕСКЕРТУ. 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.09.16. N 910
қаулысымен.
P980910_
6. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 11
қаңтардағы N 9 өкiмiнiң күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 19 ақпандағы
N 211 қаулысына
қосымша
<*>
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.09.16. N 910 қаулысымен.
P980910_
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгерді - ҚРҮ-нің 1999.04.22. N 453 қаулысымен.
P990453_
ЕСКЕРТУ. Құрам жаңа редакцияда - ҚРҮ-нің 1999.12.29. N 2015
қаулысымен.
P992015_
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.01.13. N 35
қаулысымен.
P010035_
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.04.19. N 520
қаулысымен.
P010520_
Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымының
мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Жандосов               - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Ораз Әлиұлы              орынбасары, төраға
Құлекеев               - Қазақстан Республикасының Экономика және
Жақсыбек Әбдірахметұлы   сауда министрі, төрағаның орынбасары
Әбіқаев                - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
Нұртай Әбіқайұлы         бірінші вице-министрі
Досаев                 - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Ерболат Асқарбекұлы
Зверьков               - Қазақстан Республикасының Көлік және коммуни.
Вадим Павлович           кациялар вице-министрі
Кәкімжанов             - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс
Зейнолла Халидоллаұлы    министрі
Келімбетов             - Қазақстан Республикасының Стратегиялық
Қайрат Нематұлы          жоспарлау жөніндегі агенттігінің төрағасы
(келісім бойынша)
Құзытбаева             - Қазақстан Республикасының Әділет
Ажар Қилымбекқызы        вице-министрі
Марченко               - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
Григорий Александрович   төрағасы (келісім бойынша)
Мусина                 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
Лилия Сәкенқызы          вице-министрі
Имашев                 - Қазақстан Республикасының Табиғи
Берік Мәжитұлы           монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау
және шағын бизнесті қолдау жөніндегі
агенттігінің төрағасы
<*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 19 ақпандағы
N 221 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Дүниежүзiлiк сауда ұйымының (ДСҰ) мәселелерi
жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Дүниежүзiлiк сауда ұйымы (ДСҰ) (бұдан әрi - Комиссия деп аталады) мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның негiзгi мiндеттерi Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық байланыстар тетiгiне және Қазақстан Республикасының заңдарына, олардың ДСҰ принциптерi мен ережелерiне сәйкес келуi мақсатында шаралар әзiрлеу, қажеттi өзгертулер мен нақтылаулар енгiзу туралы ұсыныстар дайындау, ДСҰ шеңберiндегi көпжақты сауда келiссөздерiнiң қорытындылары есепке алынып Қазақстан Республикасының Ұлттық мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiнде тиiстi шаралар қабылдау болып табылады.
2. Комиссия:
Қазақстанның ДСҰ-дағы келiссөз позициясына Қазақстанның ДСҰ-ға қосылуының түрлерi, кезеңдерi мен шарттарын қоса алғанда экономикалық саясаттың нақты мәселелерi бойынша, сондай-ақ көпжақты сауда келiссөздерiнiң барысында жасалған және ДСҰ қамқорлығымен күшiне енген келiсiмдерге ұсыныстар дайындайды;
Қазақстанның ДСҰ-ға қосылуы туралы келiссөзге әзiрлiктi қамтамасыз етедi;
Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық қызметi жөнiндегi нормативтiк заңдылық актiлерiне, олардың ДСҰ-ның принциптерi мен ережелерiне сәйкестiгiн айқындау мақсатында сараптама жүргiзудi қамтамасыз етедi;
ДСҰ шеңберiндегi көпжақты сауда келiссөздерiнде Қазақстан позициясы бойынша ұсыныстар дайындайды және осы келiссөздерге Қазақстанның қатысуын қамтамасыз етедi;
мүдделi атқарушы өкiмет органдарының ДСҰ қызметiнiң негiзгi бағыттары жөнiнде ақпараттар алуына, ДСҰ қызметiнiң мәселелерi жөнiнде симпозиумдар, конференциялар ұйымдастыруға және өткiзуге, ғылыми зерттеулер мен жарияланымдар әзiрлеуге, сондай-ақ кадрлар даярлауға көмектеседi;
ДСҰ хатшылығына белгiленген тәртiппен Қазақстанның нормативтiк актiлерiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасының экономика және сыртқы экономикалық байланыстары жөнiнде статистикалық және басқа ақпараттық материалдарын жiбередi.