О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1996 г. N 519. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 23 мая 1997 г. N 878 ~P970878.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 19 октября 1995 г. N 2541 U952541_ "О совершенствовании структуры центральных исполнительных органов Республики Казахстан", в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1995 г. N 1442 P951442_ "О сокращении численности аппарата и расходов на содержание центральных исполнительных органов Республики Казахстан" и от 30 декабря 1995 г. N 1901 P951901_ "О типовой структуре аппарата акимов областей и города Алматы, перечне их самостоятельных исполнительных органов, лимитах общей численности работников, количества служебных легковых автомобилей, фонда оплаты труда и расходов на служебные командировки" и в целях усиления проведения единой национальной и языковой политики Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1. В постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 сентября 1995 г. N 1263 "О Государственном комитете Республики Казахстан по национальной политике" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 30, ст. 379):
в абзаце втором пункта 1 слова "и его структуры на местах" исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Предоставить Госкомнацу Республики Казахстан в свете реализации национальной политики государства и в пределах возложенных на него компетенций право принятия решений и контроля за их выполнением всеми министерствами, госкомитетами, акимами областей, городов, районов, сел, поселков, организациями, учреждениями и предприятиями";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Финансирование расходов на содержание центрального аппарата Госкомнаца Республики Казахстан осуществлять за счет ассигнований на содержание органов государственного управления, предусмотренных республиканским бюджетом";
пункт 10 исключить;
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
"В целях разъяснения и проведения единой национальной и языковой политики, культуры, традиций и обычаев народов Казахстана Национальному агентству по делам печати и массовой информации Республики Казахстан рассмотреть и внести в Правительство Республики Казахстан предложение об учреждении печатного органа Госкомнаца Республики Казахстан на казахском и русском языках";

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 27 сәуiр N 519. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.05.23. N 878 қаулысымен. ~P970878
"Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының құрылымын жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 қазандағы N 2541  U952541_ Жарлығын орындау үшiн, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары аппаратының санын және оны ұстауға жұмсалатын шығындарды қысқарту туралы" 1995 жылғы 2 қарашадағы N 1442  P951442_ және "Облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерi аппаратының үлгiлiк құрылымы, олардың дербес атқарушы органдарының тiзбесi, қызметкерлерiнiң жалпы санының лимиттерi, қызметтiк жеңiл автомобильдерiнiң саны, еңбекақы қоры және қызметтiк iссапарларға арналған шығындар туралы" 1995 жылғы 30 желтоқсандағы N 1901  P951901_ қаулыларына сәйкес және бiрыңғай ұлт пен тiл саясатын жүргiзудi күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлт саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 14 қыркүйектегi N 1263 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 30, 379-бап):
1-тармақтың екiншi абзацындағы "және оның жергiлiктi жерлердегi құрылымдарына" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Мемұлткомына мемлекеттiң ұлт саясатын жүзеге асыру және өзiне жүктелген құзыреттер шегiнде шешiмдер қабылдау және оларды барлық министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, облыстардың, қалалардың, аудандардың, ауылдардың, поселкелердiң әкiмдерiнiң, ұйымдардың, мекемелер мен кәсiпорындардың орындауын бақылау құқығы берiлсiн";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қазақстан Республикасының Мемұлткомының орталық аппаратын ұстауға жұмсалатын шығындары қаржыландыру республикалық бюджетте мемлекеттi басқару органдарын ұстауға қаралған қаржы есебiнен жүзеге асырылсын";
10-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бiрыңғай ұлт және тiл саясатын, Қазақстан халықтарының мәдениетiн, дәстүрi мен әдет-ғұрпын түсiндiру мен жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгi Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасы Мемұлткомының қазақ және орыс тiлдерiндегi баспа органын құру туралы ұсыныс енгiзсiн";

пункты 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 считать соответственно пунктами 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17;
в Положении о Государственном комитете Республики Казахстан по национальной политике, утвержденном указанным постановлением:
пункты 3, 13, 16 исключить;
абзац седьмой пункта 6 изложить в следующей редакции:
"координация и контроль за деятельностью министерств, госкомитетов, акимов областей, городов, районов, сел, поселков, организаций, учреждений и предприятий в проведении единой национальной и языковой политики";
абзацы второй, третий и пятый пункта 8 изложить соответственно в следующей редакции:
"принимать решения в части реализации национальной политики государства и в пределах возложенных на него функций, обязательных для исполнения министерствами, госкомитетами, акимами областей, городов, районов, сел, поселков, учреждениями и предприятиями, а также всеми негосударственными структурами";
"получать от министерств, госкомитетов, акимов областей, городов, районов, сел, поселков, организаций, учреждений и предприятий, должностных лиц сведения и документы по исполнению нормативных актов Президента, Парламента и Правительства Республики Казахстан по национальной и языковой политике";
"заслушивать на заседаниях коллегии министерства, госкомитеты, акимов областей, городов и районов по вопросам, входящим в его компетенцию, вносить в Правительство Республики Казахстан предложения о принятии мер к руководителям этих органов в случаях неисполнения ими решений и рекомендаций Госкомнаца Республики Казахстан".
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 27 декабря 1996 г. N 1655)
Премьер-Министр
Республики Казахстан

11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18-тармақтар тиiсiнше 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-тармақтар болып саналсын.
Аталған қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлт саясаты жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы Ережедегi:
3, 13, 16-тармақтар алынып тасталсын;
6-тармақтың жетiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, облыстардың, қалалардың, аудандардың, ауылдардың, поселкелердiң әкiмдерiнiң, ұйымдардың, мекемелер мен кәсiпорындардың орындалуын бiрыңғай ұлт және тiл саясатын жүргiзудегi қызметiн үйлестiру және бақылау";
8-тармақтың екiншi, үшiншi және бесiншi абзацтары тиiсiнше мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiң ұлт саясатын жүзеге асыру тұрғысында және өзiне жүктелген қызмет шегiнде министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, облыстардың, қалалардың, аудандардың, ауылдардың, поселкелердiң әкiмдерi, ұйымдар, мекемелер мен кәсiпорындар, сондай-ақ барлық мемлекеттiк емес құрылымдар орындауға мiндеттi шешiмдер қабылдау";
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң, парламентiнiң, Үкiметiнiң ұлт және тiл саясаты жөнiндегi нормативтiк актiлерiнiң орындалуы жөнiнде министрлiктерден, мемлекеттiк комитеттерден, облыстардың, қалалардың, аудандардың, ауылдардың, поселкелердiң әкiмдерiнен, ұйымдардан, мекемелер мен кәсiпорындардан, лауазымды адамдардан мәлiметтер мен құжаттар алу";
"өз құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша министрлiктердi, мемлекеттiк комитеттердi, облыстардың, қалалар мен аудандардың әкiмдерiн, алқа мәжiлiстерiнде тыңдау, Қазақстан Республикасы Мемұлткомының шешiмдерi мен ұсынымдарын орындамаған жағдайда осы органдардың басшыларына шаралар қолдану туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзу".
2.<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.12.27.
N 1655 қаулысымен.   P961655_
Қазақтан Республикасының
Премьер-Министрi