О погашении долгов Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат"
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 21 июня 1996 г. N 770
Рассмотрев предложения Комиссии по оценке финансового состояния и долгов Государственного акционерного общества "Карметкомбинат" (далее - Комиссия) по погашению кредиторской задолженности Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат" (далее - ГАО "Карметкомбинат"), Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В соответствии с Порядком работы Комиссии возложить на государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан (далее - Реабилитационный банк) обязанности дальнейшего рассмотрения вопросов возврата долгов ГАО "Карметкомбинат".
2. Комиссии в 10-дневный срок передать по акту Реабилитационному банку все находящиеся в ее распоряжении документы, материалы и компьютерную базу данных по реестру кредиторов ГАО "Карметкомбинат".
3. Установить, что заключения Реабилитационного банка по задолженности ГАО "Карметкомбинат" подлежат утверждению руководством Агентства по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в пределах компетенции государственного органа, уполномоченного представлять интересы государства при решении вопросов по проведению реорганизационных процедур и ликвидации предприятий, и по реализации задолженностей хозяйствующих субъектов. При этом Реабилитационный банк не несет финансовой ответственности по обязательствам Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат". <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17 ноября 1997 г. N 1597 P971597_ .
4. Согласиться с предложением компании "Испат-Кармет" о возмещении кредиторской задолженности ГАО "Карметкомбинат", предусмотренной пунктом 3.1.2 договора купли-продажи ГАО "Карметкомбинат" компанией "Испат-Кармет" от 17 ноября 1995 года (далее - договор), путем отгрузки предприятиям-кредиторам металлопродукции в соответствии с прилагаемым перечнем (приложение 1, секретно).
5. Погашение долгов ГАО "Карметкомбинат" осуществить с использованием следующих методов.
Для кредиторов из Республики Казахстан погашение задолженности произвести за счет:
отсрочки кредиторам ГАО "Карметкомбинат" выплат платежей в бюджет на срок до 1 года, с приостановлением начислений по ним пени до погашения задолженности;
путем покупки Реабилитационным банком кредиторской задолженности ГАО "Карметкомбинат" с дисконтом;
передачи в собственность кредиторов объектов незавершенного строительства.
Для кредиторов из Российской Федерации и других стран ближнего зарубежья погашение задолженности провести за счет:
обмена в приоритетном порядке кредиторской задолженности ГАО "Карметкомбинат" на дебиторскую задолженность ГАО "Карметкомбинат" или любого другого государственного предприятия или акционерного общества Республики Казахстан, государственный пакет акций в которых составляет не менее 25 процентов, по любому их должнику как из Республики Казахстан, так и из любой другой страны ближнего зарубежья, по усмотрению кредитора ГАО "Карметкомбинат".
Для кредиторов из стран дальнего зарубежья погашение задолженности провести за счет:
50 процентов суммы долга ГАО "Карметкомбинат" - отгрузки металла или денежных средств. <*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 8 мая 2001 года N 612 P010612_ .

"Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының қарыздарын өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 21 маусым N 770
"Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Қарметкомбинат" МАҚ) кредиторлық берешегiн өтеу жөнiндегi "Қарметкомбинат" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының қаржылық жағдайы мен қарыздарын бағалау жөнiндегi Комиссияның (бұдан әрi - Комиссия) ұсыныстарын қарап, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Комиссияға Жұмыс тәртiбiне сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне (бұдан әрi - Медетшi банк) "Қарметкомбинат" МАҚ-ның қарыздарын қайтару мәселелерiн одан әрi қарау мiндеттерi жүктелсiн.
2. Комиссия 10 күн мерзiм iшiнде Медетшi банкiне өз қарамағындағы барлық құжаттарды, материалдар мен "Қарметкомбинат" МАҚ кредиторларының тiзiлiмi бойынша компьютерлiк базаны актi бойынша өткiзетiн болсын.
3. Медетшi банкiнiң "Қарметкомбинат" МАҚ-ның берешегi бойынша қорытындылары қайта құру процедуралары мен кәсiпорындарды тарату жөнiндегi және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң берешектерiн сату жөнiндегi мәселелердi шешуде мемлекет мүддесiн бiлдiруге өкiлеттiк берiлген мемлекеттiк органның құзыретi шегiнде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiк басшылығының бекiтуiне жатады жеп белгiленсiн. Бұл ретте Медетшi банкi "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының мiндеттемелерi бойынша қаржылық жауапкершiлiкте болмайды. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ 2-шi сөйлеммен толықтырылды - ҚРҮ-нiң
1997.11.17. N 1597 қаулысымен. P971597_
4. 1995 жылғы 17 қарашадағы "Испат Кармет" компаниясының "Қарметкомбинат" МАҚ-ын сатып алу-сату шартының (бұдан әрi - шарт) 3.1.2-тармағында көзделген "Қарметкомбинат" МАҚ-ның кредиторлық берешегiн кредитор кәсiпорындарға ұсынылып отырған тiзбеге сәйкес (1 қосымша, құпия) металл өнiмiн жөнелту арқылы өтеу туралы "Испат Кармет" компаниясының ұсынысына келiсiм берiлсiн.
5. "Қарметкомбинат" МАҚ-ның қарызын өтеу мынадай әдiстердi қолдана отырып жүзеге асырылсын.
Қазақстан Республикасындағы кредиторларға берешектi өтеу:
"Қарметкомбинат" МАҚ-ның кредиторларына берешектi өтегенге дейiн өсiм есептеудi тоқтата тұрып, бюджетке төлем төлеудi 1 жылға дейiн ұзарту;
Медетшi банктiң "Қарметкомбинат" МАҚ-ның берешегiн дисконтпен бiрге сатып алуы арқылы;
құрылысы салынып бiтпеген объектiлердi кредиторлардың меншiгiне беру есебiнен жүргiзiлсiн.
Ресей Федерациясындағы және таяу шетелдiң басқа елдерiндегi кредиторлар үшiн берешектi өтеу;
"Қарметкомбинат" МАҚ-ның кредиторлық берешегiн "Қарметкомбинат" МАҚ-ның немесе "Қарметкомбинат" МАҚ кредиторының қалауынша Қазақстан Республикасындағы болсын, таяу шетелдегi кез-келген басқа елдегi болсын олардың кез-келген қарыз кәсiпорны бойынша акцияларының мемлекеттiк пакетi кемiнде 25 процентiн құрайтын Қазақстан Республикасының кез-келген басқа мемлекеттiк кәсiпорынының не акционерлiк қоғамының дебиторлық берешегiне ауыстыру;
Алыс шетелдегi кредиторлар үшiн берешектi өтеу:
"Қарметкомбинат" МАҚ қарызы сомасының 50 процентiн - металл жөнелту немесе ақша қаражаты;
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2001.05.11. N 624
қаулысымен. P010612_

6. Министерству финансов Республики Казахстан:
совместно с Реабилитационным банком и Агентством по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом рассмотреть вопрос о предоставлении отсрочек по налоговым платежам в бюджет кредиторам ГАО "Карметкомбинат" в сумме, равной задолженности ГАО "Карметкомбинат" этим предприятиям. <*>
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 8 мая 2001 года N 612 P010612_ .
7. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации при объявлении конкурсов, выставлении на торги, а также перед заключением контрактов о передаче предприятия в управление или подписанием договоров купли-продажи проводить тщательный анализ дебиторской задолженности этих предприятий. При установлении факта, что юридическое лицо является кредитором ГАО "Карметкомбинат" предусматривать в контрактах условия об отказе управляющей фирмы или покупателя от права требования долга ГАО "Карметкомбината" и обязательства покрытия его за счет собственных средств.
Перечень таких предприятий определяется совместно с Реабилитационным банком и Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации по согласованию с Агентством по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
8. Государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан:
разрешить в пределах предусмотренных ему средств произвести оплату работ по трудовым соглашениям со специалистами, привлекаемыми для проведения финансовой, юридической экспертизы материалов, поступавших в банк, и подготовить заключения по ним.
Сноска. Пункт 8 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 8 мая 2001 года N 612 P010612_ .
9. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, акимам областей и г. Алматы определить перечень объектов незавершенного строительства по регионам, для передачи их Реабилитационным банком по согласованию с Агентством по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в собственность кредиторов ГАО "Карметкомбинат" - строительных организаций, в сумме, равной задолженности ГАО "Карметкомбинат" этим предприятиям.
10. Комитету финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан совместно с Министерством строительства жилья и застройки территорий Республики Казахстан по представлению Реабилитационного банка произвести проверку фактических объемов строительно-монтажных работ, выполненных для ГАО "Карметкомбинат" подрядчиками, а также соответствие предъявленных ими к оплате сумм фактической стоимости выполненных работ, с предоставлением соответствующих актов проверок Реабилитационному банку.

6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Медетшi банкпен және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiкпен бiрлесе отырып "Қарметкомбинат" МАҚ-ның кредиторларына "Қарметкомбинат" МАҚ-ның осы кәсiпорындарға берешегiн тең келетiн сомада бюджетке төленетiн салық төлемдерiнiң мерзiмiн кейiнге қалдыру туралы мәселенi қарастырсын;
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2001.05.11. N 624
қаулысымен. P010612_
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi конкурстар жарияланғанда, саудаластыққа салғанда, сондай-ақ кәсiпорынды басқаруға беру туралы контракт жасасудың немесе сатып алу-сату шарттарына қол қоюдың алдында осы кәсiпорындардың дебиторлық берешегiне мұқият талдау жасасын. Заңды тұлғаның "Қарметкомбинат" МАҚ-ның кредиторы екендiгi анықталған жағдайда контрактiлерде басқарушы фирманың немесе сатып алушының "Қарметкомбинат" МАҚ-нан қарызын талап ету құқығынан бас тартуын және оны өз қаражаты есебiнен өтеудi мойнына алуын көздейтiн болсын.
Мұндай кәсiпорындардың тiзбесi Медетшi банкiмен және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесе отырып, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiктiң келiсуiмен айқындалады.
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi:
банкiге түскен материалдарға қаржылық, заңдық сараптама жасауға және олар жөнiнде қорытындылар жасауға еңбек шарттары бойынша тартылған мамандарға өзiне көзделген қаражат шегiнде ақы төлеуге рұқсат етсiн;
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2001.05.11. N 612
қаулысымен. P010612_
9. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Медетшi банкiнiң Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта құру жөнiндегi агенттiкпен келiсе отырып "Қарметкомбинат" МАҚ-ның кредиторлары - құрылыс ұйымдарына - "Қарметкомбинат" МАҚ-ның осы кәсiпорындарға берешегiне тең сомада беруi үшiн аймақтар бойынша құрылысы аяқталмаған объектiлердiң тiзбесiн айқындасын.
10. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қаржы-валюта бақылау комитетi Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiмен бiрлесе отырып, Медетшi банкiнiң ұсынысы бойынша тиiстi тексеру актiлерiн Медетшi банкiне өткiзе отырып, мердiгерлердiң "Қарметкомбинат" МАҚ үшiн орындалған құрылыс-монтаж жұмыстарының нақты көлемiн, сондай-ақ олар берген орындалған жұмыстың нақты құнының сомасына тексеру жүргiзсiн.

11. Согласно пункту 3.1.2 договора определить, что выплата единовременных пособий в сумме 10709447 (десять миллионов семьсот девять тысяч четыреста сорок семь) тенге семьям погибших на производстве сотрудников комбината и ставших инвалидами на ГАО "Карметкомбинат" с мая по октябрь 1995 года, осуществляется за счет средств, выделяемых компанией "Испат Кармет" на погашение первоочередных долгов (приложение 2). <*>
Сноска. Пункт 11 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1996 г. N 1447.
12. Министерству социальной защиты, Министерству финансов, Министерству труда, Министерству юстиции Республики Казахстан и Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации внести предложения по решению вопроса возмещения ущерба, причиненного увечья или иных повреждений здоровья рабочих и служащих, работавших на ГАО "Карметкомбинат", а также выплаты задолженностей по заработной плате и другим социальным вопросам.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 21 июня 1996 г. N 770
Список лиц, погибших и ставших
инвалидами на ГАО "Карметкомбинат",
для выплаты единовременных пособий
________________________________________________________________
NN |          Ф. И. О.                    | сумма выплат,
пп |                                      | тенге
____|______________________________________|_______________________
1.  Сдельева Н.А.                            250.000
2.  Фольц Т.И.                             1.106.720
3.  Веденеева И.Н.                         1.125.048
4.  Белова Т.Г.                              554.017
5.  Усик В.А.                                625.576
6.  Градская Л.Н.                            596.737
7.  Трухина С.И.                             721.998
(Карпова Л.Б.)
8.  Сагирова Ф.С.                            372.449
9.  Талипова Н.К.                            532.354
10.  Денисова С.Г.                          1.490.472
11.  Бабиева Т.И.                           2.306.924
12.  Хамитов Н.С.                             454.460
13.  Рачапов Г.Г.                             260.930
14.  Штеркель А.В.                            311.762
Всего:                            10.709.447
<*>
Сноска. Приложение 2 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1996 г. N 1447 P961447_ .

11. Шарттың 3.1.2-тармағына сәйкес 1995 жылдың мамырынан қазанына дейiн комбинаттың өндiрiсте қаза болған қызметкерлерiнiң отбасылары мен "Қарметкомбинат" МАҚ-нда мүгедек болғандарға 10709447 (он миллион жетi жүз тоғыз мың төрт жүз қырық жетi) теңге сомасындағы бiр жолғы жәрдемақы "Испат Кармет" компаниясының бiрiншi кезектегi қарыздарды өтеуге бөлетiн (2 қосымша) қаражат есебiнен төленедi деп белгiленсiн. <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.12.03.
N 1474 қаулысымен. P961474_
12. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Еңбек министрлiгi, Әдiлет
министрлiгi және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi "Қарметкомбинат" МАҚ-ында жұмыс iстеген
жұмысшылар мен қызметшiлерге келтiрiлген зиянның, зақымданудың,
сондай-ақ жалақы төлеу жөнiндегi берешектiң орнын толтыру жөнiндегi
мәселелер мен басқа да әлеуметтiк мәселелер бойынша ұсыныстар
енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 маусымдағы
N 770 қаулысына
2-қосымша
"Қарметкомбинат" мемлекеттiк акционерлiк қоғамында
қаза тапқан және мүгедек болып қалған адамдардың
тiзiмi, бiр жолғы жәрдемақы төлеу үшiн
___________________________________________________________________
Рет N|       Аты-жөнi                  | Төлем сомасы, теңгемен
___________________________________________________________________
1.   Следьева Н.А.                         250.000
2.   Фольц Т.И.                          1.106.720
3.   Веденеева И.Н.                      1.125.048
4.   Белова Т.Г.                           554.017
5.   Усик В.А.                             625.576
6.   Градская Л.Н.                         596.737
<*>
7.   Трухина С.И.                          721.998
(Карпова Л.Б.)
8.   Сагирова Ф.С.                         372.449
9.   Талипова Н.К.                         532.354
10.  Денисова С.Г.                       1.490.472
11.  Бабиева Т.И.                        2.306.924
12.  Хамитов Н.С.                          454.460
13.  Рачанов Г.Г.                          260.930
14.  Штеркель А.В.                         311.762
Барлығы:                          10.709.447
<*>
Ескерту. Тiзiмге өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.12.03.
N 1474 қаулысымен.
P961474_