Вопросы социально-экономического развития Мангистауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 1997 г. N 124
Учитывая специфическую особенность региона, его географическую обособленность, производство и потребление искусственной воды, необходимость сохранения ядерной безопасности по поддержанию Мангистауского энергокомбината и в целях стабилизации экономического состояния области, стимулирования важных для экономики республики производств Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с акимом Мангистауской области в месячный срок рассмотреть и внести в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения о создании в 1998 году на территории г. Актау Мангистауской области специальной экономической зоны с указанием границ зоны.
2. (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 20 октября 1998 г. N 1066 P981066_ )
3. Министерству экономики Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения о включении проекта "Восстановление производства дистиллята и питьевой воды на энергокомбинате в г. Актау" в перечень приоритетных инвестиционных программ и проектов по предприятиям и организациям государственного сектора экономики, предлагаемых к финансированию за счет бюджетных средств, привлечения займов международных финансовых организаций и стран-доноров, утвержденный решением Президиума Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1996 г. N 22.
4. Министерству финансов, Министерству экономики, Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, Комитету по внешнему заимствованию при Министерстве финансов Республики Казахстан внести предложения о возможном выделении гранта для реализации проекта "Восстановление производства дистиллята и питьевой воды на энергокомбинате в г. Актау".
5. Акиму Мангистауской области:
в двухнедельный срок представить Министерству экономики Республики Казахстан материалы для включения проекта "Восстановление производства дистиллята и питьевой воды на энергокомбинате в г. Актау" в перечень приоритетных инвестиционных программ;
обеспечить погашение имеющейся задолженности за энергоресурсы предприятиями перед государственным предприятием "Мангышлакский атомный энергетический комбинат", а последнему - перед акционерным обществом "Актаутрансгаз".
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Маңғыстау облысының әлеуметтiк-экономикалық даму мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 29 қаңтардағы N 124
Аймақтың өзiндiк ерекшелiгiн, оның энергетикалық оқшаулығын, суды қолдан тұщытып, пайдалануын, Маңғыстау энергия комбинатының ядролық қауiпсiздiгiн сақтау қажеттiлiгiн ескере отырып және облыстың экономикалық жағдайын тұрақтандыру, республика экономикасы үшiн маңызды өндiрiстердi ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Маңғыстау облысының әкiмiмен бiрлесiп бiр ай мерзiм iшiнде 1998 жылы Ақтау облысының Ақтау қаласының аумағында арнайы экономикалық аймақ құру туралы ұсынысты қарап, аймақ шекарасын көрсете отырып, белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.07.24. N 1170
қаулысымен. P971170_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ алынып тасталды - ҚРҮ-нiң 1998.10.20. N 1066
қаулысымен. P981066_
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне "Ақтау қаласындағы энергия комбинатында дистиллят пен ауыз суды өндiрудi қалпына келтiру" жобасын Қазақстан Республикасы Үкiметi Төралқасының 1996 жылғы 28 тамыздағы N 22 шешiмiмен бекiтiлген бюджет қаражаты, халықаралық қаржы ұйымдары мен донор елдерден қарыз алу есебiнен қаржыландыруға ұсынылып отырған экономиканың мемлекеттiк секторының кәсiпорындары мен ұйымдары бойынша басым инвестициялық бағдарламалар мен жобалардың тiзбесiне енгiзу туралы ұсыныс енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Экономика министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитет "Ақтау қаласындағы энергия комбинатында дистиллят пен ауыз су өндiрудi қалпына келтiру" жобасын iске асыру үшiн кепiл бөлу мүмкiндiгi туралы ұсыныс енгiзсiн.
5. Маңғыстау облысының әкiмi:
екi апта мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне "Ақтау қаласындағы энергия комбинатында дистиллят пен ауыз су өндiрудi қалпына келтiру" жобасын басым инвестициялық бағдарламалар тiзбесiне енгiзу үшiн материалдар ұсынсын;
кәсiпорындардың энергия ресурстары үшiн "Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" мемлекеттiк кәсiпорны алдындағы, ал соңғысының "Ақтаутрансгаз" акционерлiк қоғамының алдындағы берешегiн өтеудi қамтамасыз етсiн.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi