Об установлении платы за проезд транспортных средств по мосту через реку Урал в г. Уральске
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 135. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 сентября 2001 г. N 1262 ~P011262.
В целях компенсации наносимого ущерба существующему мосту через реку Урал в г.Уральске на автомобильной дороге "Самара-Шымкент", находящемуся в аварийном состоянии вследствие прохождения по нему транспортных средств, в том числе крупногабаритных и тяжеловесных, а также для производства ремонтных работ и ускорения строительства нового моста через реку Урал у г. Уральска Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2701 U952701_ "О Дорожном фонде" установить плату за проезд на участке республиканской государственной автомобильной дороги "Самара-Шымкент", проходящей по мосту через реку Урал в городе Уральске, с подходами, протяженностью 8 км для транспортных средств, включая грузовые крупногабаритные и тяжеловесные, стран СНГ, дальнего зарубежья и Республики Казахстан.
2. Утвердить ставки платы за проезд по вышеуказанному участку согласно приложению.
3. Средства, полученные от сборов за проезд, направлять в республиканский Дорожный фонд Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан для финансирования работ по ремонту существующего и строительству нового моста через реку Урал у г. Уральска.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям совместно с Министерством экономики, Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, акимом Западно-Казахстанской области рассмотреть возможность привлечения прямых иностранных и отечественных инвестиций для завершения строительства нового моста через реку Урал у г. Уральска.
5. Акиму Западно-Казахстанской области определить перечень специальных транспортных средств, плата за проезд с которых по мосту не взимается.
6. Контроль за полнотой поступления платы за проезд по участку и за целевым использованием поступивших средств возложить на акима Западно-Казахстанской области.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 февраля 1997 г. N 135
С Т А В К И
платы за проезд транспортных средств по участку
республиканской государственной автомобильной
дороги "Самара-Шымкент", проходящей по мосту
через реку Урал в г. Уральске, протяженностью 8 км
--------------------------------------------------------------------
Транспортные средства        !  Размер ставки за проезд
!  транспортных средств для
!  стран СНГ, дальнего зарубежья
!  и Республики Казахстан
!  (долл. США)
--------------------------------------------------------------------

Орал қаласындағы Жайық өзенi арқылы өтетiн көпiрден көлiк құралдарының жүруiне төлем белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 3 ақпан N 135. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.09.27. N 1262 қаулысымен. ~P011262
Орал қаласындағы Жайық өзенi арқылы өтетiн "Самара-Шымкент" автомобиль жолында орналасқан көпiрден көлiк құралдарының, соның iшiнде iрi ауқымды және ауыр салмақтыларының өтуi салдарынан авариялық жағдайда тұрған көпiрге келтiрiлген зиянды өтеу, сондай-ақ жөндеу жұмыстарын жүргiзу және Орал қаласында Жайық өзенi арқылы жаңа көпiр салуды тездету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Жол қоры туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2701 Заң күшi бар  Жарлығына сәйкес ТМД елдерiнiң, алыс шетелдер және Қазақстан Республикасының көлiк құралдарына, iрi ауқымды және ауыр салмақты жүк таситындарын қоса алғанда, "Самара-Шымкент" республикалық мемлекеттiк автомобиль жолының Орал қаласындағы Жайық өзенi арқылы көпiрден өтетiн, кiре берiстерiн қосқанда 8 км созылған учаскесiнен жүру үшiн төлем белгiленсiн.
2. Жоғарыда аталған учаскеден жүргенi үшiн төлем ставкалары қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Жол жүру алымдарынан түскен қаражат Орал қаласындағы Жайық өзенi арқылы өтетiн қазiргi көпiрдi жөндеу және жаңасын салу үшiн Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң республикалық Жол қорына жiберiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен, Батыс Қазақстан облысының әкiмiмен бiрлесiп Орал қаласында Жайық өзенi арқылы жаңа көпiрдiң құрылысын аяқтау үшiн тiкелей шетелдiк және отандық инвестицияларды тарту мүмкiндiгiн қарасын.
5. Батыс Қазақстан облысының әкiмi көпiр арқылы өткенi үшiн төлем алынбайтын арнаулы көлiк құралдарының тiзбесiн айқындасын.
6. Учаскемен жүрiп өткенi үшiн төлемнiң толық түсуiне және түскен қаражаттың мақсатты пайдаланылуына бақылау жасау Батыс Қазақстан облысының әкiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 3 ақпандағы
N 135 қаулысына
қосымша
Республикалық "Самара-Шымкент" мемлекеттiк автомобиль
жолының Орал қаласындағы Жайық өзенi арқылы өтетiн
көпiрмен ұзындығы 8 км учаскесiнен көлiк құралдары
жүрiп өткенi үшiн төлемақы
СТАВКАСЫ
___________________________________________________________________
Көлiк құралдары                    |ТМД, Алыс шетел елдерi мен
|Қазақстан Республикасы көлiк
|құралдарының жүруi үшiн
|төлемақы мөлшерi, АҚШ
|долларымен
___________________________________________________________________

Легковые автомобили                             0,85
Микроавтобусы                                   1,25
Автобусы легкие (ПАЗ, КАВЗ)                     2,50
Автобусы тяжелые (Икарус, ЛИАЗ, ЛАЗ:др.)         5,80
Грузовые автомобили грузоподъемностью,
тонн:
до 1,0                                          1,25
от 1,0 до 5,0                                   3,50
от 5,0 до 8,0                                   5,80
от 8,0 до 12,0                                  7,50
от 12,0 до 15,0                                12,50
более 15,0                                     16,50
Тракторы                                        4,20
--------------------------------------------------------------------
Примечание. Оплата производится в тенге по курсу доллара на
момент оплаты.
Плата за проезд легковых автомобилей,
зарегистрированных в Западно-Казахстанской
области, не взимается.

Жеңiл автомобильдер                |      0,85
Шағын автобустар                   |      1,25
Жеңiл автобустар (ПАЗ, КАВЗ)       |      2,50
Ауыр автобустар (Икарус, ЛИАЗ, ЛАЗ |
және басқалары)                    |      5,80
Жүк автомобильдерi, жүк            |
көтерiмдiлiгi тоннамен:            |
1,0 дейiн                          |      1,25
1,0-ден 5,0 дейiн                  |      3,50
5,0-ден 8,0 дейiн                  |      5,80
8,0-ден 12,0 дейiн                 |      7,50
12,0-ден 15,0 дейiн                |      12,50
15,0 артық                         |      16,50
|
Тракторлар                         |      4,20
___________________________________________________________________
Ескертпе: Төлеу сәтiндегi доллар бағамы бойынша теңгемен төлем
жасалады.
Батыс Қазақстан облысында тiркелген жеңiл
автомобильдерден төлем алынбайды.