О совершенствовании организации оплаты труда в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1997 г. N 170 (САПП РК, 1997 г., N 6, ст. 46) (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 января 2002 г. N 41 ~P020041 )
В целях дальнейшего реформирования политики в области оплаты труда Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить:
Единую тарифную сетку для оплаты труда работников бюджетной сферы Республики Казахстан согласно приложению 1;
основные условия применения Единой тарифной сетки для оплаты труда работников бюджетной сферы Республики Казахстан согласно приложению 2.
2. Установить, что:
для определения тарифных ставок и должностных окладов работников бюджетной сферы Республики Казахстан используется минимальный размер заработной платы, установленный законодательным актом;
должностные оклады (ставки) врачей, среднего и младшего медицинского персонала повышаются на один разряд выше соответствующих разрядов Единой тарифной сетки, утвержденной настоящим постановлением.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 января 2001 г. N 73 (вступает в силу с 1 января 2001 г.) P010073_ .
3. Определить, что:
тарифные ставки и должностные оклады, рассчитанные на базе Единой тарифной сетки и межразрядных коэффициентов (при выполнении норм труда), служат основой при заключении тарифных соглашений и коллективных договоров;
государственные учреждения, не являющиеся государственными органами, выплачивают разницу в заработной плате работникам в случае, когда их заработная плата с учетом всех доплат и надбавок, предусмотренных действующим законодательством Z990493_ Р000281_ , оказывается ниже ранее получаемой заработной платы с учетом всех видов ранее получаемых доплат и надбавок, отраслевых, районных коэффициентов, коэффициентов за работу в высокогорных, пустынных и безводных местностях, и при условии продолжения их работы в той же должности. При этом указанная разница предусматривается в фонде заработной платы.
размеры доплат и надбавок устанавливаются организацией не ниже установленных действующим законодательством. Стимулирующие выплаты определяются организацией самостоятельно и производятся в пределах фонда оплаты труда;
организации материальной сферы, независимо от форм собственности, вопросы оплаты труда решают самостоятельно на основе коллективных договоров.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 24 февраля 2000 г. N 293 P000293_ ; от 19 января 2001 г. N 73 (вступает в силу с 1 января 2001 г.) P010073_ .

Қазақстан Республикасында еңбекақы төлеудi ұйымдастыруды жетiлдiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 6 ақпандағы N 170 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.01.11. N 41 қаулысымен. ~P020041
Еңбекақы төлеу саласындағы саясатты одан әрi реформалау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының бюджет саласы қызметкерлерiне еңбекақы төлеуге арналған Бiрыңғай тарифтiк кесте 1-қосымшаға сәйкес;
Қазақстан Республикасының бюджет саласы қызметкерлерiне еңбекақы төлеуге арналған Бiрыңғай тарифтiк кестенi қолданудың негiзгi шарттары 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының бюджет саласы қызметкерлерiнiң тарифтiк ставкалары мен лауазымдық жалақыларын айқындау үшiн заң актiсiнде белгiленген еңбекақының ең төмен мөлшерi пайдаланылады;
"1997 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 31 желтоқсандағы Заңында көзделген ең төменгi еңбекақы мөлшерi меншiктiң барлық нысанындағы ұйымдарда жұмыс берушi кепiлдiк берген ең төменгi еңбекақы мөлшерi болып табылады;
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.01.19. N 73
қаулысымен. P010073_
3. Мыналар:
тарифтiк ставкалар және Бiрыңғай тарифтiк кесте мен разрядаралық коэффициенттер (еңбек нормалары орындалған кезде) негiзiнде есептелген лауазымдық жалақылар тарифтiк келiсiмдер мен ұжымдық шарттарды жасасу кезiнде негiз болып табылады;
мемлекеттік органдар болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер олардың жалақысы қолданылып жүрген заңнамада Z990493_ Р000281_ көзделген барлық қосымша ақылар мен үстеме ақылар ескерілгенде, бұрын алынған қосымша ақылар мен үстеме ақылар, салалық, аудандық коэффициенттер, биік таулы, шөл далалы және сусыз жерлерде жұмыс істегені үшін коэффициенттер ескерілгенде бұрын алып жүрген жалақысынан төмен болған және сол лауазымында жұмыс істеуін жалғастырған жағдайда қызметкерлерге жалақы айырмасын төлейді. Бұл ретте көрсетілген айырма жалақы қорында көзделеді.
қызметкерлердің қолданылып жүрген заңдарда көзделген қосымша ақылар мен үстеме ақыларды қоса алғандағы бұрынғы алып жүрген жалақысынан төмен болған жағдайда, сол лауазымда істеп жүрген жұмысын жалғастырғанда ұйым осы қызметкерлерге еңбекақы қоры шегінде айырмасын төлеуді жүзеге асырады;
меншiк нысанына қарамастан, материалдық салалардағы ұйымдар еңбек ақы төлеу мәселелерiн ұжымдық шарт негiзiнде дербес шешедi деп айқындалсын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.02.24. N 293
қаулысымен. P000293_
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.01.19. N 73
қаулысымен. P010073_

4. Министерствам, государственным комитетам совместно с местными исполнительными органами по согласованию с Министерством труда и социальной защиты населения, Министерством экономики, Министерством финансов и Министерством юстиции Республики Казахстан привести ведомственные акты по вопросам оплаты труда в соответствие с настоящим постановлением, а по вопросам, требующим решения Правительства Республики Казахстан, внести согласованные предложения.
5. Ответственность за исполнение настоящего постановления возложить на первых руководителей министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов.
6. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в недельный срок подготовить разъяснение по применению настоящего постановления, с опубликованием его в средствах массовой информации.
7. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1996 г. N 1078 P961078_ "Об утверждении нормы учебной (педагогической) нагрузки отдельным категориям педагогических работников" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 36, ст. 340) следующее изменение:
в преамбуле исключить слова "и постановления Правительства Республики Казахстан от 9 января 1996 г. N 31 "Об оплате труда работников отраслей экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 10)".
8. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3.
9. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 1997 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 1997 г. N 170
Единая тарифная сетка для оплаты труда
работников бюджетной сферы
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
N !Категория!Межразряд-!     Разряды Единой тарифной сетки
п/п!и        !рядный    !--------------------------------------------
!должность!диапазон  ! 1  ! 2  ! 3  ! 4  ! 5  ! 6  ! 7  ! 8  ! 9
!         !          !--------------------------------------------
!         !          !   Тарифный коэффициент (к 1 разряду)
!         !          !--------------------------------------------
!         !          !1,0 !1,07!1,15!1,24!1,33!1,43!1,54!1,66!1,78
---------------------------------------------------------------------
1 !    2    !    3     ! 4  ! 5  ! 6  ! 7  ! 8  ! 9  ! 10 ! 11 ! 12
---------------------------------------------------------------------
1. Профессии      1     -----
наименее
сложного
труда
---------------------------------------------------------------------
2. Рабочие на     1-8   ----------------------------------------
работах с
нормальными
условиями
труда
---------------------------------------------------------------------
3. Технические    2-5        --------------------
исполнители
---------------------------------------------------------------------
4. Руководители   3-6             --------------------
подразделений
административно-
хозяйственного
обслуживания
---------------------------------------------------------------------
5. Специалисты,
имеющие
среднее
образование:

4. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер жергiлiктi атқарушы органдармен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң, Экономика министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң және Әдiлет министрлiгiнiң келiсiмiмен еңбекақы төлеу мәселелерi жөнiндегi ведомстволық актiлердi осы қаулыға сәйкестендiрсiн, ал Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiн талап ететiн мәселелер жөнiнде келiсiлген ұсыныстар енгiзсiн.
5. Осы қаулының орындалуына жауапкершiлiк министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық атқарушы органдардың бiрiншi басшыларына жүктелсiн.
6. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi осы қаулыны қолдану жөнiнде бұқаралық ақпарат құралдарында жариялай отырып бiр апта мерзiмде түсiндiрме әзiрлесiн.
7. "Педагогикалық қызметкерлердiң жекелеген санаттарына оқу (педагогикалық) жүктемесi нормасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 қыркүйектегi N 1078 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 36, 340-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
кiрiспедегi "және "Қазақстан Республикасының экономикасы салалары қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 9 қаңтардағы N 31 қаулысын" (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 2, 10-бап)" деген
сөздер алынып тасталсын.
8. Қазақстан Республикасы кейбiр шешiмдерiнiң 3-қосымшаға сәйкес
күшi жойылған деп танылсын.
9. Осы қаулы 1997 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 6 ақпандағы
N 170 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының бюджет саласы қызметкерлерiне
еңбекақы төлеуге арналған Бiрыңғай тарифтiк кесте
____________________________________________________________________
N |Санаты және|Разряд. |   Бiрыңғай тарифтiк кестенiң разряды
р/с|лауазымы   |аралық  |___________________________________________
|           |диапазон|  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6  |  7  |  8  |
|           |        |____|____|____|____|____|_____|_____|_____|
|           |        |    Тарифтiк коэффициент /I-разрядқа/
|           |        |___________________________________________
|           |        |1,0 |1,07|1,15|1,24|1,33|1,43 |1,54 |1,66 |
___|___________|________|____|____|____|____|____|_____|_____|_____|
1 |     2     |    3   |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9  |  10 |  11 |
___|___________|________|____|____|____|____|____|_____|_____|_____|
1 |Еңбек      |   1    |---
|күрделiлiгi|        |
|аздау      |        |
|мамандық   |        |
___|___________|________|___________________________________________
2 |Еңбек      | 1 - 8  |------------------------------------------
|жағдайы    |        |
|қалыпты    |        |
|жұмыстағы  |        |
|жұмысшы    |        |
___|___________|________|___________________________________________
3 |Техникалық | 2 - 5  |    -------------------
|атқарушылар|        |
___|___________|________|___________________________________________
4 |Әкiмшiлiк- | 3 - 6  |          -------------------
|шаруашылық |        |
|қызмет көр.|        |
|сету бөлiм.|        |
|шелерiнiң  |        |
|басшылары  |        |
___|___________|________|___________________________________________
5 |Орта бiлiмi|        |
|бар маман. |        |
|дар санаты |        |

без категории  4-8                  -------------------------
2 категории    5-9                       -------------------------
1 категории    6-10                           ---------------------
высшей
категории      7-11                                ---------------
---------------------------------------------------------------------
6. Специалисты,
имеющие
высшее
образование:
без категории  7-11                                ---------------
2 категории    8-12                                     ----------
1 категории    9-13                                          -----
высшей
категории     10-14
(ведущий
специалист
---------------------------------------------------------------------
7. Руководители
функциональных
служб,
отделов
---------------------------------------------------------------------
а) начальники
бюро, лабо-    10-13
раторий,
секторов,
отделений
---------------------------------------------------------------------
б) начальники     11-14
отделов,
центральных
лабораторий
---------------------------------------------------------------------
в) главные        12-15
специалисты
---------------------------------------------------------------------
8. Линейные
руководители
---------------------------------------------------------------------
а) мастер         6-9                            --------------------
---------------------------------------------------------------------
б) старший        7-10                                ---------------
мастер
---------------------------------------------------------------------
в) начальник
участка,       9-12                                          -----
смены,
вокзала,
поезда
---------------------------------------------------------------------
г) начальник
цеха,          10-14
экспедиции,
партии,
отряда,
пункта
---------------------------------------------------------------------
д) начальник
производства,
управления,    11-15
отделения,
фирмы,
инспекции
--------------------------------------------------------------------
е) руководитель
организации,
управления,    13-18
порта
---------------------------------------------------------------------
ж) руководитель
объединения    16-20
---------------------------------------------------------------------
з) главный
инженер        12-17
организации
---------------------------------------------------------------------
и) главный

|жоқ        | 4 - 8  |               ---------------------------
|2-санатты  | 5 - 9  |                    ----------------------
|1-санатты  | 6 - 10 |                         -----------------
|жоғары     |        |
|санатты    | 7 - 11 |                               -----------
___|___________|________|___________________________________________
6 |Жоғары     |        |
|бiлiмi бар |        |
|мамандар:  |        |
|санаты жоқ | 7 - 11 |
|2-санатты  | 8 - 12 |
|1-санатты  | 9 - 13 |
|жоғары     |        |
|санатты    |        |
|(жетекшi   |        |
|маман)     |10 - 14 |
___|___________|________|___________________________________________
7 |Функционал.|        |
|дық қызмет.|        |
|тiң, бөлiм.|        |
|дердiң     |        |
|басшылары  |        |
___|___________|________|___________________________________________
|а) бюро,   |        |
|лаборатория|        |
|сектор,    |        |
|бөлiмше    |        |
|бастықтары | 10 - 13|
___|___________|________|___________________________________________
|б) бөлiм.  |        |
|дердiң,    |        |
|орталық    |        |
|лаборато.  |        |
|риялардың  |        |
|бастықтары | 11 - 14|
___|___________|________|___________________________________________
|в) бас     |        |
|мамандар   | 12 - 15|
___|___________|________|___________________________________________
8 |Желiлiк    |        |
|басшылар   |        |
|а) шебер   |  6 - 9 |                         ------------------
___|___________|________|___________________________________________
|б)аға шебер|  7 - 10|                               ------------
___|___________|________|___________________________________________
|в) учаске, |        |
|ауысым,    |        |
|вокзал,    |        |
|поезд      |        |
|бастығы    |  9 - 12|
___|___________|________|___________________________________________
|г) цех,    |        |
|экспедиция,|        |
|партия, от.|        |
|ряд, пункт |        |
|бастығы    | 10 - 14|
___|___________|________|___________________________________________
|д) өндiрiс,|        |
|басқарма,  |        |
|бөлiмше,   |        |
|фирма,     |        |
|инспекция  |        |
|бастығы    | 11 - 15|
___|___________|________|___________________________________________
|е) ұйымның,|        |
|басқарманың|        |
|порттың    |        |
|басшысы    | 13 - 18|
___|___________|________|___________________________________________
|ж) бiрлес. |        |
|тiк басшысы| 16 - 20|
___|___________|________|___________________________________________
|з) ұйымның |        |
|бас        |        |
|инженерi   | 12 - 17|
___|___________|________|___________________________________________
|и) бiрлес. |        |
|тiктiң бас |        |

инженер        15-19
объединения
---------------------------------------------------------------------
9. Работники
науки и
высших
учебных
заведений
---------------------------------------------------------------------
а) научные
работники      14-18
---------------------------------------------------------------------
б) профессорско-
преподаватель-
ский,
инструкторский 10-18
и летный
состав
---------------------------------------------------------------------
в) заведующий
сектором,
лабораторией,
другими
службами и
отделами,
бюро,          9-16                                          -----
станцией,
кабинетом,
пунктом,
аспирантурой,
помощник
ректора
---------------------------------------------------------------------
г) заведующий
отделом,
лабораторией,
кафедрой,      13-19
ученый
секретарь
---------------------------------------------------------------------
д) руководители
института,
филиала
учреждения,    15-21
вуза,
проректор
---------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------
N !Категория!          Разряды Единой тарифной сетки
п/п!и        !-------------------------------------------------------
!должность! 10 ! 11 ! 12 ! 13 ! 14 ! 15 ! 16 ! 17 !18 !19 !20 !21
!         !-------------------------------------------------------
!         !        Тарифный коэффициент (к 1 разряду)
!         !-------------------------------------------------------
!         !1,91!2,05!2,20!2,37!2,55!2,74!2,95!3,17!3, !3, !3, !4,
!         !    !    !    !    !    !    !    !    !41 !67 !94 !24
---------------------------------------------------------------------
1 !     2   ! 13 ! 14 ! 15 ! 16 ! 17 ! 18 ! 19 ! 20 ! 21! 22! 23!24
---------------------------------------------------------------------
1. Профессии
наименее
сложного
труда
---------------------------------------------------------------------
2. Рабочие на
работах с
нормальными
условиями
труда
---------------------------------------------------------------------
3. Технические
исполнители
---------------------------------------------------------------------
4. Руководители
подразделений
административно-
хозяйственного
обслуживания
---------------------------------------------------------------------
5. Специалисты,
имеющие
среднее
образование:
без категории
2 категории
1 категории ----
высшей
категории   --------
---------------------------------------------------------------------
6. Специалисты,
имеющие
высшее
образование:
без категории-------
2 категории  ------------
1 категории  -----------------
высшей       ----------------------
категории
(ведущий
специалист)
---------------------------------------------------------------------
7. Руководители
функциональных
служб,
отделов
---------------------------------------------------------------------
а) начальники
бюро,       ------------------
лабораторий,
секторов,
отделений
---------------------------------------------------------------------
б) начальники
отделов,       --------------------
центральных
лабораторий
--------------------------------------------------------------------
в) главные             --------------------
специалисты
--------------------------------------------------------------------
8. Линейные
руководители
--------------------------------------------------------------------
а) мастер
--------------------------------------------------------------------
б) старший
мастер      ---
--------------------------------------------------------------------
в) начальник
участка,    -------------
смены,
вокзала,
поезда
---------------------------------------------------------------------
г) начальник
цеха,       -----------------------
экспедиции,
партии,
отряда,
пункта
---------------------------------------------------------------------
д) начальник
производства,  -------------------------
управления,
отделения,
фирмы,
инспекции
---------------------------------------------------------------------
е) руководитель
организации,
управления,              -----------------------------
порта
---------------------------------------------------------------------
ж) руководитель
объединения                             ----------------------
----------------------------------------------------------------------
з) главный
инженер             ------------------------------
организации
---------------------------------------------------------------------
и) главный
инженер                            -----------------------
объединения
---------------------------------------------------------------------
9. Работники
науки и
высших
учебных
заведений
---------------------------------------------------------------------
а) научные
работники                     ------------------------
---------------------------------------------------------------------
б) профессорско-
преподаватель-
ский,       ------------------------------------------
инструкторский
и летный
состав
---------------------------------------------------------------------
в) заведующий
сектором,
лабораторией,
другими
службами и
отделами,
бюро,       ---------------------------------
станцией,
кабинетом,
пунктом,
аспирантурой,
помощник
ректора
----------------------------------------------------------------------
г) заведующий
отделом,
лабораторией,            ---------------------------------
кафедрой,
ученый
секретарь
---------------------------------------------------------------------
д) руководители
института,
филиала                            -------------------------------
учреждения,
вуза,
проректор
---------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 1997 г. N 170
Основные условия применения Единой тарифной
сетки для оплаты труда работников бюджетной
сферы Республики Казахстан
Организации бюджетной сферы на базе Единой тарифной сетки, действующих ЕТКС профессий и КС должностей служащих, утвержденных в установленном порядке квалификационных характеристик производят дифференциацию профессий и должностей по разрядам Единой тарифной сетки.
Расстановка работников по разрядам Единой тарифной сетки осуществляется с учетом присвоенной квалификации.
Перетарификация и аттестация работников производится в установленные законодательством сроки.
Ставки заместителей устанавливаются на 10-20 процентов ниже ставок соответствующих руководителей, ставки помощников и ассистентов - ниже на 20-30 процентов.
Минимальные размеры льгот и компенсаций, установленные законодательством, определяются в процентах к тарифным ставкам и окладам, рассчитанным на основе Единой тарифной сетки. В коллективных договорах и тарифных соглашениях эти размеры могут повышаться в пределах имеющихся средств на оплату труда.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 1997 г. N 170
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

|инженерi   | 15 - 19|
___|___________|________|___________________________________________
9 |Ғылыми және|        |
|жоғары оқу |        |
|орындарының|        |
|қызметкер  |        |
|лерi       |        |
___|___________|________|___________________________________________
|а) ғылыми  |        |
|қызметкер  | 14 - 18|
___|___________|________|___________________________________________
|б) профес. |        |
|сор-оқыту. |        |
|шылар, нұс.|        |
|қаушылық   |        |
|және ұшқыш.|        |
|тар құрамы | 10 - 18|
___|___________|________|___________________________________________
|в) сектор, |        |
|лаборатория|        |
|және басқа |        |
|қызметтер  |        |
|мен бөлiм, |        |
|бюро, стан.|        |
|ция, каби. |        |
|нет, пункт,|        |
|аспирантура|        |
|меңгерушiсi|        |
|ректордың  |        |
|көмекшiсi  |  9 - 16|
___|___________|________|___________________________________________
|г) бөлiм,  |        |
|лаборатория|        |
|кафедра    |        |
|меңгерушiсi|        |
|ғылыми     |        |
|хатшы      | 13 - 19|
___|___________|________|___________________________________________
|д) инсти.  |        |
|туттың,    |        |
|мекеме     |        |
|филиалының,|        |
|жоғары оқу |        |
|орнының    |        |
|басшылары, |        |
|проректор  | 15 - 21|
___|___________|________|___________________________________________
____________________________________________________________________
Бiрыңғай тарифтiк кестенiң разряды
____________________________________________________________________
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |  18 |  19 | 20  | 21
____|____|____|____|____|____|____|____|____|_____|_____|_____|_____
Тарифтiк коэффициент /I-разрядқа/
____________________________________________________________________
1,78|1,91|2,05|2,20|2,37|2,55|2,74|2,95|3,17| 3,41| 3,67| 3,94| 4,24
____|____|____|____|____|____|____|____|____|_____|_____|_____|_____
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |  21 |  22 |  23 |  24
____|____|____|____|____|____|____|____|____|_____|_____|_____|_____
----
---------
--------------
____________________________________________________________________
--------------
------------------
-----------------------
-----------------------
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
------------------
____________________________________________________________________
-------------
____________________________________________________________________
------------------
____________________________________________________________________
----
____________________________________________________________________
-----------------------
____________________________________________________________________
-----------------------
____________________________________________________________________
-----------------------
____________________________________________________________________
-----------------------------
____________________________________________________________________
--------------------------
____________________________________________________________________
----------------------------
____________________________________________________________________
-------------------------
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
------------------------
____________________________________________________________________
--------------------------------------------
____________________________________________________________________
--------------------------------------
____________________________________________________________________
-----------------------------------------
____________________________________________________________________
--------------------------------------
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 6 ақпандағы
N 170 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының бюджет саласының қызметкерлерiне
еңбек ақы төлеу үшiн Бiрыңғай тарифтiк кестенi
қолданудың негiзгi шарттары
Бюджет саласындағы ұйымдар Бiрыңғай тарифтiк кесте негiзiнде, бiлiктiлiк сипаттамасының белгiленген тәртiппен бекiтiлген, қолданылып жүрген мамандықтардың БТТА мен қызметшiлер лауазымдарының БА бойынша мамандықтар мен лауазымдарды саралауды Бiрыңғай тарифтiк кесте разрядтары бойынша жүргiзедi.
Қызметкерлердi орналастыру берiлген бiлiктiлiгi ескерiле отырып,
Бiрыңғай тарифтiк кестенiң разрядтары бойынша жүзеге асырылады.
Қайта тарифтеу және қызметкерлердi аттестациялау заңда
белгiленген мерзiмде жүргiзiледi.
Орынбасарлардың ставкалары тиiстi басшылардың ставкаларынан
10-20 процентке төмен, көмекшiлер мен ассистенттердiң ставкалары -
20-30 процентке төмен болып белгiленедi.
Заңдарда белгiленген жеңiлдiктер мен өтемақылардың ең төменгi
мөлшерi Бiрыңғай тарифтiк кесте негiзiнде есептелген тарифтiк
ставкалар мен жалақыларға шаққандағы процент есебiмен айқындалады.
Ұжымдық шарттармен тарифтiк келiсiмдерге бұл мөлшерлер еңбекақы
төлеуге арналған қолда бар қаражат шегiнде өсiрiлуi мүмкiн.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 6 ақпандағы
N 170 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған
кейбiр шешiмдерiнiң
ТIЗБЕСI

1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 июня 1994 г. N 634 "О социальной поддержке медицинских работников" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 25, ст. 271).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 1996 г. N 31 "Об оплате труда работников отраслей экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 10).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 1996 г. N 159 "О внесении изменения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 июня 1994 г., N 634" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 7, ст. 41).
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 октября 2000 г. N 1597 P001597_ )
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 1996 г. N 816 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 1996 г. N 31" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 260).
6. Абзац третий пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 1996 г. N 1102 P961102_ "О создании Высшей дипломатической школы Министерства иностранных дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 36 ст. 347).
7. Абзац первый пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1996 г. N 1620 P961620_ "О денежном содержании (заработной плате) военнослужащих Министерства обороны, органов национальной безопасности, сотрудников органов Государственного следственного комитета, органов внутренних дел и работников налоговой полиции органов налоговой службы Государственного налогового комитета Республики Казахстан, отдельных категорий лиц, не имеющих воинских и специальных званий".

1. "Медицина қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 15 маусымдағы N 634 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 25, 271-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы экономикасы салалары қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 9 қаңтардағы N 31 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 2, 10-құжат).
3. "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 15 маусымдағы N 634 қаулысына өзгерту енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 ақпандағы N 159 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 7, 41-құжат).
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2000.10.26. N 1597
қаулысымен. P001597_
5. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 9 қаңтардағы N 31 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 28 маусымдағы N 816 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 260-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Жоғары дипломатиялық мектебiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 қыркүйектегi N 1002 қаулысы 4-тармағының үшiншi абзацы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 36, 347-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң, ұлттық қауiпсiздiк органдарының әскери қызметкерлерiне, Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң, Iшкi iстер органдарының және Мемлекеттiк салық комитетi салық қызметi органдарының салық полициясы қызметкерлерiнiң, әскери және арнаулы атағы жоқ жекелеген санаттағы адамдарының ақшалай үлесi (жалақысы) туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 желтоқсандағы N 1620 қаулысы 2-тармағының бiрiншi абзацы.