О ликвидации задолженности по выплатам пенсий в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 1997 г. N 1022. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 1997 г. N 1022 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
В целях дальнейшей реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1997 г. N 3446  U973446_  "О первоочередных мерах по обеспечению своевременных выплат пенсий и заработной платы" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 15, ст. 113) в части, предусматривающей погашение задолженностей по выплате пенсий не позднее 1 января 1998 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан утвердить график выделения трансфертов из республиканского бюджета на погашение задолженности по выплатам пенсий.
2. Министерству труда и социальной защиты населения по согласованию с Министерством финансов, Министерством экономики и торговли, Министерством юстиции Республики Казахстан уточнить бюджет Пенсионного фонда Республики Казахстан на текущий год с учетом соответствующих изменений республиканского бюджета на 1997 год и в срок до 30 июня 1997 года внести в Правительство проект постановления по данному вопросу.
3. Акимам областей и г. Алматы:
обязать руководителей местных финансовых органов принять меры по погашению задолженности по выплате пособий, сложившейся по состоянию на 1 июля 1997 года;
с 1 июля 1997 года ликвидировать службы доставки пенсий с передачей товарно-материальных ценностей органам социальной защиты населения;
уточнить величину задолженности по выплатам пенсий в разрезе районов и городов по состоянию на 1 июля 1997 года, с представлением данных соответствующим филиалам Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана;
прекратить практику погашения задолженности по выплатам пенсии в виде продуктов питания и других товарно-материальных ценностей, использования талонов - векселей, чековых книжек и других форм оплаты, не оформленных в установленном порядке;
погашение задолженности по выплатам пенсий и выплату текущих пенсий проводить в обстановке гласности, через средства массовой информации доводить до пенсионеров точную и оперативную информацию о сроках и порядке получения пенсий;
оказывать содействие в оперативной организации решения вопросов, связанных с выплатой пенсий, при необходимости содействовать в выделении транспорта, охраны средств, предназначенных для выплаты пенсий, решать вопросы энергоснабжения пунктов выплат пенсий.

Қазақстан Республикасында зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi жою туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 26 маусымдағы N 1022. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
"Зейнетақылар мен еңбекақыны уақтылы төлеудi қамтамасыз ету жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 сәуiрдегi N 3446  U973446_  Жарлығын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 15, 113-құжат) зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi 1998 жылдың 1 қаңтарынан кешiктiрмей өтеу көзделген бөлiгiнде одан әрi жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджеттен зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi өтеуге трансферттер бөлудiң кестесiн бекiтсiн.
2. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қаржы министрлiгiмен, Экономика және сауда министрлiгiмен, Әдiлет министрлiгiмен келiсiм бойынша 1997 жылға арналған республикалық бюджеттiң тиiстi өзгерiстерiн ескере отырып, Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының үстiмiздегi жылға арналған бюджетiн нақтыласын және Үкiметке 1997 жылдың 30 маусымына дейiн мерзiмде осы мәселе жөнiндегi қаулының жобасын енгiзсiн.
3. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi:
жергiлiктi қаржы органдарының басшыларына 1997 жылдың 1 шiлдесiндегi жағдай бойынша қалыптасқан зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi өтеу жөнiнде шаралар қолдануды мiндеттесiн;
1997 жылдың 1 шiлдесiнен бастап тауарлық-материалдық құндылықтарды халықты әлеуметтiк қорғау органдарына бере отырып, зейнетақыларды жеткiзу қызметтерiн таратсын;
деректердi Қазақстан Акционерлiк халықтық Жинақ Банкiнiң тиiстi филиалдарына табыс ете отырып, 1997 жылдың 1 шiлдесiндегi жай-күйi бойынша, аудандар мен қалалардың тұрғысында зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердiң шамасын нақтыласын;
зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi тамақ өнiмдерi және басқа ла тауарлық-материалдық құндылықтар түрiнде өтеу, талондарды - вексельдердi, чек кiтапшаларын және белгiленген тәртiппен рәсiмделмеген басқа да төлем нысандарын пайдалану практикасын тоқтатсын;
зейнетақы төлеудi және ағымдағы зейнетақыны төлеу жөнiндегi берешектердi өтеудi жариялылық жағдайында жүргiзсiн, зейнеткерлерге бұқаралық ақпарат құралдары арқылы зейнетақы алудың мерзiмдерi мен тәртiбi туралы дәл және жедел ақпарат жеткiзсiн;
зейнетақы төлеуге байланысты мәселелердi шешудi жедел ұйымдастыруға жәрдемдессiн, қажет болған жағдайларда көлiк бөлуге, зейнетақыларды төлеуге арналған қаражатты күзетуге жәрдем көрсетсiн, зейнетақы төлеу пункттерiн энергиямен жабдықтау мәселелерiн шешсiн.

4. Персональная ответственность за решение вопросов своевременной выплаты пенсий в регионах возлагается на акимов областей.
5. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в срок до 15 июля 1997 года внести на рассмотрение Правительства вопрос об исполнении акимами областей хода исполнения Указа Президента Республики Казахстан "О первоочередных мерах по обеспечению своевременных выплат пенсий и заработной платы".
6. Акционерному Народному Сберегательному Банку Казахстана (по согласованию) в трехдневный срок довести до всех подведомственных филиалов и органов труда и социальной защиты населения согласованный с Министерством труда и социальной защиты населения и Министерством финансов Республики Казахстан порядок погашения задолженности по выплатам пенсий.
7. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить в первоочередном порядке необходимым количеством наличных средств филиалы Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана для исполнения графика погашения задолженности по выплате пенсий.
8. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в срок до 1 июля 1997 года внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект постановления "Об утверждении плана подготовки нормативных правовых актов Республики Казахстан по реализации реформирования системы пенсионного обеспечения в Республике Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

4. Аймақтарда зейнетақыны уақытында төлеу мәселелерiн шешу үшiн жеке жауаптылық облыстардың әкiмдерiне жүктеледi.
5. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi 1997 жылдың 15 шiлдесiне дейiн мерзiмде облыс әкiмдерiнiң "Зейнетақылар мен еңбекақыны уақтылы төлеудi қамтамасыз ету жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығының орындалу барысын атқаруы туралы мәселенi Үкiметтiң қарауына енгiзсiн.
6. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкi (келiсiм бойынша) үш күндiк мерзiм iшiнде еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың барлық ведомстволық бағыныстағы филиалдары мен органдарына Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсiлген зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi өтеудiң тәртiбiн жеткiзсiн.
7. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) зейнетақы төлеу жөнiндегi берешектердi өтеу кестесiн атқаруы үшiн Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң филиалдарын қолма-қол төлеу қаражатының жеткiлiктi мөлшерiмен бiрiншi кезекте қамтамасыз етсiн.
8. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi 1997 жылдың 1 шiлдесiне дейiн мерзiмде "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру жүйесiн реформалауды жүзеге асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн әзiрлеудiң жоспарын бекiту туралы" қаулының жобасын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi