Об организации Международной конференции по транспортно-транзитному потенциалу "ТрансЕвразия" и Международной выставки "Транзит" в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1997 года N 1418
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.12.1999 N 1965.
В целях дальнейшей практической реализации вопросов организации перевозок по формирующимся трансконтинентальным и субрегиональным транспортным коридорам, проходящим через территорию Республики Казахстан, и использования имеющегося научного и технического потенциала Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о проведении Международной конференции по транспортно-транзитному потенциалу "ТрансЕвразия" один раз в три года и Международной выставки "Транзит" ежегодно в городе Астане.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.12.1999 N 1965; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.07.2010 № 730
2. Образовать организационный комитет по подготовке и проведению Международной конференции по транспортно-транзитному потенциалу Республики Казахстан "ТрансЕвразия" и Международной выставки "Транзит" под руководством Министра транспорта и коммуникаций, состоящий из представителей Министерства иностранных дел, Министерства юстиции, Министерства финансов, Министерства экономики, Министерства энергетики, индустрии и торговли, Министерства образования и науки, Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан, аппарата акима города Астаны, Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и других заинтересованных организаций по согласованию.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.12.1999 N 1965.
3. Поручить организационному комитету:
разработать и утвердить план мероприятий по подготовке и проведению Международной конференции по транспортно-транзитному потенциалу "ТрансЕвразия" и Международной выставки "Транзит" в городе Астане в последующие годы;
работу по координации с международными организациями ЭСКАТО ООН, ЕЭК ООН, ЮНКТАД, ОЭС, ОСЖД, ИКАО в части создания рабочих комитетов и ассоциаций содействия подготовке и реализации предложений по формированию новых трансконтинентальных и субрегиональных транспортных коридоров с использованием транспортно-транзитного потенциала стран Центральноазиатского региона возложить на Республиканское государственное предприятие "Информационно-презентационный центр" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
рассмотреть вопрос о возможности привлечения зарубежных и отечественных инвесторов для содействия работе рабочих комитетов и ассоциаций содействия формированию транспортных коридоров, проходящих через Республику Казахстан;
разработать и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по созданию условий наибольшего благоприятствования и практической организации перевозок по формирующимся транспортным коридорам на принципах гибкой таможенной и тарифной политики, совершенствования нормативно-правовой базы.

Астана қаласында "ТрансЕвразия" көлiк-транзит әлеуетi және "Транзит" халықаралық көрмесi бойынша халықаралық конференция ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 6 қазандағы N 1418 Қаулысы
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.23 № 1965 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өтетiн континентаралық және субаймақтық көлiк дәлiздерi бойынша тасымалдауларды ұйымдастыру мәселелерiн одан әрi практикалық жүзеге асыру, және қазiргi бар ғылыми және техникалық әлеуеттi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің "ТрансЕвразия" көлік-транзит әлеуеті жөніндегі халықаралық конференцияны Астана қаласында үш жылда бір рет және "Транзит" халықаралық көрмесін Астана қаласында жыл сайын өткізу туралы ұсынысы қабылдансын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.12.23 № 1965 Қаулысымен, өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.07.17 № 730 Қаулысымен.
2. "ТрансЕвразия" Қазақстан Республикасының көлiк-транзит әлеуетi және "Транзит" халықаралық көрмесi бойынша халықаралық конференцияны әзiрлеу және өткiзу жөнiнде Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң басшылығымен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң, Экономика министрлігінің, Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің, Білім және ғылым министрлігінің, Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитетінің, Астана қаласы әкімі аппаратының, "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының және басқа да мемлекеттiк ұйымдардың өкiлдерiнен тұратын ұйымдастыру комитетi құрылсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.23 № 1965 Қаулысымен.
3. Ұйымдастыру комитетiне:
Астана қаласында одан кейiнгi жылдары "ТрансЕвразия" көлiк-транзит әлеуетi және "Транзит" халықаралық көрмесi бойынша халықаралық конференцияны әзiрлеу және өткiзу жөнiндегi шаралар жоспарын дайындау және бекiту;
БҰҰ ЭСКАТО, БҰҰ ЭЕК, ЮНКТАД, ОЭС, ОСЖД, ИКАО халықаралық ұйымдармен Орталық-Азия аймағы елдерiнiң көлiк-транзит әлеуетiн пайдалана отырып жаңа континентаралық және субаймақтық көлiк дәлiздерiн қалыптастыру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу мен жүзеге асыруда жұмыс комитеттерi мен жәрдемдесу ассоциацияларын құру бөлiгiнде үйлестiру жөнiндегi жұмысты Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң "Ақпараттық тұсаукесер орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жүктеу;
Қазақстан Республикасы арқылы өтетiн көлiк дәлiздерiн қалыптастырудың жұмыс комитеттерi мен жәрдемдесу ассоциацияларының жұмысына көмек көрсету үшiн шетелдiк және отандық инвесторларды таратудың мүмкiндiгi туралы мәселенi қарау;
икемдi кеден және тариф саясатының, нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру принципiнде қалыптасатын көлiк дәлiздерi бойынша тасымалдауларға мейлiнше қолайлы жағдайлар жасау мен практикалық ұйымдастыру жөнiндегi ұсынысты әзiрлеу және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзу тапсырылсын.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.12.1999 N 1965.
4. Министерству иностранных дел совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить участие Казахстана в работе Комитета по транспорту и коммуникациям ЭСКАТО ООН на регулярной основе.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан

Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.23 № 1965 Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстанның БҰҰ ЭСКАТО көлiк және коммуникациялар жөнiндегi комитеттiң жұмысына жүйелiнегiзде қатысуын қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы