Вопросы Комитета ветеринарии Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1997 г. № 1787. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 апреля 1999 г. N 494 ~P990494.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.1999 № 494.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. № 3655 "О мерах по дальнейшему повышению эффективности государственного управления в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 45, ст. 410) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение о Комитете ветеринарии Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
структуру Комитета ветеринарии Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
перечень территориальных государственных органов управления ветеринарии и организаций, находящихся в ведении Комитета ветеринарии Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу абзацы третий и восьмой пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 г. № 1205 P961205_ "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 40, ст. 379).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 декабря 1997 г. № 1787
ПОЛОЖЕНИЕ
о Комитете ветеринарии Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Миссия
Управление ветеринарией, обеспечение руководства системой государственной ветеринарной службы и проведение единой политики в области ветеринарии.
I. Общие положения
1. Комитет ветеринарии Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Комитет) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим автономно в пределах компетенции Министерства и предоставленных ему полномочий государственное управление ветеринарией, обеспечивающим руководство системой государственной ветеринарной службы и проведение единой политики в области ветеринарии.
2. Комитет ветеринарии руководствуется в своей деятельности Конституцией Республики Казахстан, законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Финансирование расходов на содержание аппарата Комитета и его территориальных органов осуществляется за счет ассигнований, предусмотренных в государственном бюджете на содержание органов государственного управления.

Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Мал дәрiгерлiгi комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 18 желтоқсан N 1787. Күші жойылды - ҚРҮ-нің 1999.04.29. N 494 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Қаулы күшін жойды - ҚРҮ-нің 1999.04.29. N 494 қаулысымен.
P990494_
"Қазақстан Республикасында мемлекеттiк басқарудың пәрмендiлiгiн одан әрi арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 U973655_ Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 45, 410-құжат) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Мал дәрiгерлiгi комитетi туралы ереже;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Мал дәрiгерлiгi комитетiнiң құрылымы;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Мал дәрiгерлiгi комитетiнiң қарауындағы аумақтық мемлекеттiк мал дәрiгерлiгiн басқару органдарының, ұйымдарының тiзбесi бекiтiлсiн.
2. "Мал дәрiгерлiгi жөнiндегi нормативтiк құқықтық және басқа
актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы
2 қазандағы N 1205
P961205_
қаулысының (Қазақстан Республикасының
ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 40, 379-құжат) 1-тармағының үшiншi және сегiзiншi
абзацтарының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1787 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
Мал дәрiгерлiгi комитетi туралы
ЕРЕЖЕ
Миссиясы
Мал дәрiгерлiгiн басқару, мемлекеттiк мал дәрiгерлiгi қызметiнiң жүйесiне басшылық жасауды қамтамасыз ету және мал дәрiгерлiк саласында бiрыңғай саясат жүргiзу.
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Мал дәрiгерлiгi комитетi (бұдан әрi - Комитет) Министрлiк құзыретiнiң және өзiне берiлген өкiлеттiктердiң шегiнде мемлекеттiк мал дәрiгерлiгiн басқаруды дербес жүзеге асыратын және мал дәрiгерлiгi саласында бiрыңғай саясат жүргiзудi қамтамасыз ететiн мал дәрiгерлiгiн мемлекеттiк басқарудың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. Комитет өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiн және өзге де нормативтiк құқықтық актiлердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Комитет пен оның аумақтық органдарын ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру мемлекеттiк бюджетте мемлекеттiк басқару органдарын ұстауға көзделген қаражаттың есебiнен жүзеге асырылады.

7. Комитет и его организации составляют единую систему Комитета ветеринарии Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
8. Комитет возглавляет Председатель, который назначается на должность и освобождается от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и в своей работе подотчетен ему.
Председатель Комитета одновременно является Главным государственным ветеринарным инспектором Республики Казахстан и по поручению Правительства Республики Казахстан представляет его в Международном эпизоотическом бюро, во Всемирной ветеринарной ассоциации и в других международных ветеринарных организациях.
Заместитель Председателя Комитета одновременно является заместителем Главного государственного ветеринарного инспектора Республики Казахстан и назначается на должность и освобождается от должности Министром сельского хозяйства Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.
9. Председатель Комитета - Главный государственный ветеринарный инспектор Республики Казахстан:
руководит деятельностью Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него задач, распределяет обязанности между структурными подразделениями;
координирует работу Комитета с другими подразделениями Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
в соответствии с утвержденной номенклатурой должностей назначает на должность и освобождает от должности работников Комитета и решает вопросы о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников Комитета;
представительствует по вопросам, входящим в компетенцию Комитета, в организациях, суде, а также заключает от имени Комитета хозяйственные договоры;
дает представление Министру сельского хозяйства Республики Казахстан о назначении на должность заместителя Председателя, руководителей республиканских государственных ветеринарных организаций и учреждений;
назначает на должность руководителей областных и городов Акмолы и Алматы ветеринарных служб - главных ветеринарных инспекторов областей и городов Акмолы и Алматы по согласованию с местными исполнительными органами;
утверждает штатное расписание аппарата Комитета в пределах установленных численности и фонда оплаты труда, а также структуру, положения и уставы находящихся в ведении Комитета территориальных органов и организаций республиканского подчинения;
готовит материалы на рассмотрение коллегии Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по вопросам ветеринарии;
принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции;
является распорядителем средств, выделяемых на проведение противоэпизоотических, оздоровительных мероприятий, и централизованных капиталовложений.

7. Комитет пен оның ұйымдары Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Мал дәрiгерлiгi комитетiнiң бiрыңғай жүйесiн құрайды.
8. Комитеттi Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады, ол өз жұмысында Министрге есеп бередi.
Комитеттiң Төрағасы мұнымен бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттiк мал дәрiгерлiк инспекторы болып табылады, ол Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тапсыруы бойынша оны Халықаралық эпизоотикалық бюроға, Дүниежүзiлiк мал дәрiгерлiгi ассоциациясына және басқа да халықаралық мал дәрiгерлiк ұйымдарына бiлдiредi.
Комитет Төрағасының орынбасары мұнымен бiз мезгiлде Қазақстан Республикасы Бас мемлекеттiк мал дәрiгерлiк инспекторының орынбасары болып табылады, оны Комитет Төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
9. Комитеттiң Төрағасы - Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттiк мал дәрiгерлiк инспекторы:
Комитеттiң қызметiне басшылық жасайды және өзiне жүктелген мiндеттердiң орындалуына дербес жауап бередi, құрылымдық бөлiмшелердiң арасындағы мiндеттердi бөледi;
Комитеттiң жұмысын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң басқа да бөлiмшелерiмен үйлестiредi;
бекiтiлген лауазымдар номенклатурасына сәйкес Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, Комитет қызметкерлерiн ынталандыру және оларға тәртiптiк шаралар қолдану мәселелерiн шешедi;
ұйымдарда, сотта Комитеттiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша өкiлдiк етедi, сондай-ақ Комитеттiң атынан шаруашылық шарттарын жасайды;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының министрiне Төраға орынбасарын, республикалық мемлекеттiк мал дәрiгерлiгi ұйымдары мен мекемелерiнiң басшыларын қызметке тағайындау туралы ұсыныс бередi;
облыстық және Ақмола, Алматы қалалары мал дәрiгерлiгi қызметтерiнiң басшыларын - облыстардың, Ақмола және Алматы қалаларының бас мемлекеттiк мал дәрiгерлiк инспекторларын жергiлiктi атқарушы органдардың келiсуi бойынша қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
белгiленген адам саны мен еңбек ақы қорының шегiнде Комитет аппаратының штат кестесiн, сондай-ақ құрылымын және Комитеттiң қарауындағы аумақтық органдар мен республикалық бағыныстағы ұйымдардың ережелерi мен жарғыларын бекiтедi;
Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң алқасында қаралатын мал
дәрiгерлiгi мәселелерi бойынша дайындайды;
өзiнiң құзыретiне жататын басқа да мәселелер бойынша шешiм
қабылдайды;
эпизоотикалық қарсы және сауықтыру шараларын жүргiзу бөлiнетiн
қаражатқа және орталықтандырылған күрделi салымдарға билiк етушi
болып табылады.

10. Комитет в установленные сроки проводит аттестацию руководителей государственных ветеринарных учреждений и местных ветеринарных служб. Положение об аттестации утверждает Председатель Комитета.
11. Для рассмотрения предложений по основным направлениям ветеринарной науки и практики Комитет создает научно-технический совет из числа крупных специалистов и ученых ветеринарии. Положение о совете утверждает Председатель Комитета.
12. Реорганизация и ликвидация Комитета производятся в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 декабря 1997 г. № 1787
ПЕРЕЧЕНЬ
территориальных государственных органов управления
ветеринарии и организаций, находящихся в ведении
Комитета ветеринарии Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Комитет ветеринарии Акмолинской области
Комитет ветеринарии Актюбинской области
Комитет ветеринарии Алматинской области
Комитет ветеринарии Атырауской области
Комитет ветеринарии Восточно-Казахстанской области
Комитет ветеринарии Жамбылской области
Комитет ветеринарии Западно-Казахстанской области
Комитет ветеринарии Карагандинской области
Комитет ветеринарии Костанайской области
Комитет ветеринарии Кызылординской области
Комитет ветеринарии Мангистауской области
Комитет ветеринарии Павлодарской области
Комитет ветеринарии Северо-Казахстанской области
Комитет ветеринарии Южно-Казахстанской области
Комитет ветеринарии города Акмолы
Комитет ветеринарии города Алматы
Республиканская ветеринарная лаборатория
Главное управление государственного ветеринарного надзора на
границе и транспорте
Республиканская экспедиция по борьбе с болезнями животных
Юго-Восточная зональная специальная ветеринарная лаборатория
по особо опасным болезням животных и птиц
Государственное предприятие по ветеринарному снабжению "Мал-Жан"
УТВЕРЖДЕНА
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 декабря 1997 г. № 1787
СТРУКТУРА
Комитета ветеринарии Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Руководство
Противоэпизоотический и лечебно-профилактический отдел
Отдел государственной ветеринарной инспекции
Отдел контроля, производства ветеринарных препаратов и координации
научных исследований в области ветеринарии

10. Комитет белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк мал дәрiгерлiгi
ұйымдары мен жергiліктi мал дәрiгерлiгi қызметтерiнiң басшыларын
аттестациядан өткiзедi. Аттестациялау туралы ереженi Комитеттiң
Төрағасы бекiтедi.
11. Комитет мал дәрiгерлiгi ғылымы мен практикасының негiзгi
бағыттары бойынша ұсыныстарды қарау үшiн iрi мамандар мен ғалымдардың
ғылыми-техникалық кеңес құрады. Кеңес туралы ереженi Комитеттiң
Төрағасы бекiтедi.
12. Комитеттi қайта ұйымдастыру мен тарату Қазақстан
Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жүргiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1787 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Мал дәрiгерлiгi комитетiнiң қарауындағы аумақтық мемлекеттiк
мал дәрiгерлiгiн басқару органдары мен ұйымдарының
ТIЗБЕСI
Ақмола облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Ақтөбе облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Алматы облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Атырау облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Шығыс Қазақстан облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Жамбыл облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Батыс Қазақстан облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Қарағанды облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Қостанай облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Қызылорда облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Маңғыстау облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Павлодар облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Солтүстiк Қазақстан облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Оңтүстiк Қазақстан облысының мал дәрiгерлiгi комитетi
Ақмола қаласының мал дәрiгерлiгi комитетi
Алматы қаласының мал дәрiгерлiгi комитетi
Республикалық мал дәрiгерлiгi зертханасы
Шекарада және көлiкте мемлекеттiк мал дәрiгерлiгi қадағалау бас
басқармасы
Жануарлардың ауруларына қарсы күрес жөнiндегi республикалық
экспедиция
Жануарлар мен құстардың аса қауiптi аурулары жөнiндегi
Оңтүстiк-Шығыс аймақтық арнаулы мал дәрiгерлiгi зертханасы
"Мал-Жан" мал дәрiгерлiк жабдықтау жөнiндегi мемлекеттiк
кәсiпорын
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1787 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Мал дәрiгерлiгi комитетiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Эпизоотикалық қарсы және емдеу-профилактика бөлiмi
Мемлекеттiк мал дәрiгерлiгi инспекциясы бөлiмi
Мал дәрiгерлiгi дәрi-дәрмектерiн бақылау, өндiру және мал дәрiгерлiгi саласындағы ғылыми зерттеулердi үйлестiру бөлiмi