О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 1998 г. N 418
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 1996 г. N 1435-61 с (секретно);
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1997 г. N 1700 P971700_ "Об утверждении Положения о Государственном комитете Республики Казахстан по инвестициям" (САПП Республики Казахстан 1997 г., N 52, ст. 480):
в Положении о Государственном комитете Республики Казахстан по инвестициям, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
в абзаце первом слова "центральным исполнительным органам, уполномоченным представлять Республику Казахстан перед инвесторами и" заменить словами "государственным органом, уполномоченным";
в абзаце втором после слова "координацию" дополнить словом "деятельности", после слова "пределах" дополнить словом "своих";
в абзаце третьем слова "получившим право, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществлять операции по недропользованию, за исключением общераспространенных полезных ископаемых" заменить словами "за исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством";
в пункте 4 слова "условия и фонд оплаты труда работников" исключить, слова "представительства" заменить словами "региональные структурные подразделения";
в пункте 5 слова "счета в банках, включая валютный" заменить словами "банковские счета";
в пункте 6:
в абзаце четвертом слова "приоритетные секторы экономики и недропользование" заменить словами "экономику Республики";
в абзаце шестом слово "реальное" исключить;
в пункте 8:
в абзаце восьмом слова "и недропользование, развитие частного предпринимательства, малого и среднего бизнеса и другие приоритетные сферы развития" исключить;
в абзаце десятом слова "инвестиционные тендеры и аукционы" исключить;
в абзаце пятнадцатом слова "и документов, связанных с публичными торгами права недропользования" исключить;
в абзаце семнадцатом слова "инвестиционных тендеров и аукционов" исключить;
в пункте 9:
в абзаце втором слова "и межправительственных соглашений" исключить;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"в порядке, установленном законодательством, выступать рабочим органом Правительства Республики Казахстан по лицензированию недропользования";
в абзаце шестом слова "стратегически важным инвестиционным проектам" заменить словами "значимым проектам недропользования";
в абзаце восьмом слова "инвестиционных тендерах и аукционах" исключить;
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"вносить предложения в соответствующие органы по приостановлению или отзыву выданных лицензий либо по изменению их условий в случаях и в порядке, установленных законодательством Республики Казахстан";
в абзаце шестнадцатом слова "региональные и зарубежные представительства Комитета, а также Научно-информационный центр по инвестициям" заменить словами "региональные структурные подразделения";
в абзацах шестом и седьмом пункта 10 слова "инвестиционных тендеров и аукционов" и "тендеров и аукционов" исключить;
в абзаце втором пункта 12 слова "и зарубежными представительствами" заменить словами "структурными подразделениями", слова "Научно-информационным центром по инвестициям" исключить;
в абзацах третьем, пятом и шестом пункта 14 слова "дирекций" и "дирекции" исключить;

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 8 мамырдағы N 418
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мына қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 22 қарашадағы N 1435-6 Iс қаулысына (құпия);
2) "Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 1700 P971700_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 52, 480-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi туралы ережеде:
1-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасын инвесторлардың алдына бiлдiруге уәкiлеттiк берiлген орталық атқарушы органмен және" деген сөздер "уәкiлеттiк берiлген мемлекеттiк органмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "мемлекеттiк органдардың" деген сөздерден кейiн "қызметiн" деген сөзбен, "қолданылып жүрген заңдарда көзделген" деген сөздерден кейiн "өз" деген сөзбен толықтырылсын;
үшiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кеңiнен таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүзеге асыруға құқық алған" деген сөздер "қолданылып жүрген заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "шарттарын және қызметкерлерге еңбек ақы төлеу қорын" деген сөздер алынып тасталсын, "өкiлдiгiн" деген сөз "аймақтық құрылымдық бөлiмшелерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы "валюталықты қоса алғанда банктерде шоттары" деген сөздер "банктiк шоттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
төртiншi абзацтағы "экономика мен жер қойнауын пайдаланудың басымдықты секторларын" деген сөздер "республиканың экономикасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "нақты" деген сөз алынып тасталсын;
8-тармақта:
сегiзiншi абзацтағы "мен жер қойнауын пайдаланудың, жеке кәсiпкерлiктi, шағын және орташа бизнестi дамытудың басқа да басымдықты салаларына" деген сөздер алынып тасталсын;
оныншы абзацтағы "инвестициялық тендерлер мен аукциондар" деген сөздер алынып тасталсын;
он бесiншi абзацтағы "жер қойнауын пайдалану құқықтарының ашық сауда-саттығына байланысты құжаттарды" деген сөздер алынып тасталсын;
он жетiншi абзацтағы "инвестициялық тендерлер мен аукциондар" деген сөздер алынып тасталсын;
9-тармақта:
екiншi абзацтағы "және үкiметаралық келiсiмдер" деген сөздер алынып тасталсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңдарда белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жер қойнауын пайдалануды лицензиялау жөнiндегi жұмыс органы болуға";
алтыншы абзацтағы "стратегиялық маңызды инвестициялық жобалар" деген сөздер "жер қойнауын пайдаланудың маңызды жобалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi абзацтағы "инвестициялық тендерлер мен аукциондарға" деген сөздер алынып тасталсын;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген жағдайларда және тәртiппен берiлген лицензияларды тоқтата тұру немесе керi қайтару жөнiнде не олардың шарттарын өзгерту жөнiнде тиiстi органдарға ұсыныс енгiзуге";
он алтыншы абзацтағы "Комитеттiң аймақтық және шетелдiк өкiлдiктерiн, сондай-ақ Инвестициялар жөнiндегi ғылыми-ақпарат орталығын" деген сөздер "аймақтық құрылымдық бөлiмшелердi" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтың алтыншы және жетiншi абзацтарындағы "инвестициялық тендерлер мен аукциондар", "инвестициялық тендерлер мен аукциондардың" деген сөздер алынып тасталсын;
12-тармақтың екiншi абзацындағы "және шетелдiк өкiлдiктерiнiң" деген сөздер "құрылымдық бөлiмшелерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын. "Инвестициялар жөнiндегi ғылыми-ақпарат орталығының" деген сөздер алынып тасталсын;
14-тармақтың үшiншi, бесiншi және алтыншы абзацтарындағы "дирекциясының" деген сөз алынып тасталсын;

пункты 15, 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"15. Председатель Комитета координирует работу Комитета, представляет Комитет во всех государственных органах и организациях, на переговорах с инвесторами, делегациями иностранных государств и международных организаций, подписывает в установленном законодательством порядке международные договоры, подписывает контракты, по которым объем инвестиций превышает сумму, эквивалентную 30 000 000 (тридцати миллионам) долларов США, а также принимает решения по всем вопросам, отнесенным к компетенции Комитета.
Исполнительный директор Комитета замещает Председателя Комитета во время его отсутствия, организует и непосредственно руководит работой Комитета, в том числе:
определяет обязанности и круг полномочий директоров, руководителей служб и других работников Комитета;
назначает на должность и освобождает от должности работников Комитета;
подписывает контракты с инвесторами и недропользователями, по которым объем инвестиций не превышает сумму, эквивалентную 30 000 000 (тридцати миллионам) долларов США;
выполняет иные обязанности, возложенные на него Председателем Комитета.
16. В Комитете образуется коллегия в количестве 9 человек, в состав которой входят по должности Председатель Комитета (председатель коллегии), исполнительный директор, директора Комитета, представители Министерства финансов, Министерства энергетики, индустрии и торговли, Министерства юстиции Республики Казахстан.
17. При Комитете образуется консультативно-совещательный орган - Консультативный совет, включающий представителей отечественных и иностранных инвесторов и недропользователей. Персональный состав и порядок работы Консультативного совета определяются Председателем Комитета.";
в абзаце втором пункта 18 слова "и приказами Председателя Комитета" исключить;
пункт 19 исключить;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Для эффективного выполнения возложенных задач Комитет вправе создавать региональные структурные подразделения Комитета - отделения.
Решение о создании отделения Комитета принимается Председателем Комитета. Положение об отделении Комитета, а также численность и структура отделения утверждаются Председателем Комитета.
Деятельностью отделения Комитета руководит руководитель отделения, назначаемый на должность и освобождаемый от должности исполнительным директором. Руководитель отделения Комитета организует и осуществляет руководство всей работой отделения.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Центральный аппарат (дирекции и службы), отделения и ведомства образуют единую систему Комитета.";

15, 16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Комитеттiң төрағасы Комитеттiң жұмысын үйлестiредi, барлық мемлекеттiк органдар мен ұйымдарда, инвесторлармен, шетелдiк мемлекеттердiң және халықаралық ұйымдардың делегацияларымен келiссөздерде Комитеттi бiлдiредi, заңдарда белгiленген тәртiппен халықаралық шарттарға қол қояды, инвестициялардың көлемi 30 000 000 (отыз миллион) АҚШ долларына баламды сомадан асатын келiсiм шарттарға қол қояды, сондай-ақ Комитеттiң құзыретiне жатқызылған барлық мәселелер бойынша шешiм қабылдайды.
Комитеттiң атқарушы директоры, ол болмаған кезде Комитеттiң төрағасын алмастырады, Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және оған тiкелей басшылық жасайды, оның iшiнде:
директорлардың, қызметтер басшыларының және Комитеттiң басқа да қызметкерлерiнiң мiндеттерi мен өкiлеттiк шеңберлерiн айқындайды;
Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
инвесторлармен және жер қойнауын пайдаланушылармен инвестициялардың көлемi 30 000 000 (отыз миллион) АҚШ долларына баламды сомадан аспайтын келiсiм-шарттарға қол қояды;
өзiне Комитеттiң төрағасы жүктеген өзге де мiндеттердi орындайды.
16. Комитетте, құрамына лауазымы бойынша: Комитеттiң төрағасы (алқаның төрағасы), атқарушы директор, Комитеттiң директорлары, Қаржы министрлiгiнiң, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң өкiлдерi кiретiн 9 адамнан тұратын алқа құрылады.
17. Комитеттiң жанынан отандық және шетелдiк инвесторлар мен жер қойнауын пайдаланушылар бар консультациялық-кеңесушi орган - Консультациялық кеңес құрылады. Консультациялық кеңестiң жеке құрамы мен жұмысының тәртiбiн Комитеттiң төрағасы белгiлейдi.";
18-тармақтың екiншi абзацындағы "Комитет төрағасының бұйрықтарымен" деген сөздер алынып тасталсын;
19-тармақ алынып тасталсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Комитет жүктелген мiндеттердi тиiмдi орындау үшiн Комитеттiң аймақтық құрылымдық бөлiмшесi - бөлiмшелер құруға құқылы.
Комитеттiң бөлiмшелерiн құру туралы шешiмдi Комитеттiң төрағасы қабылдайды. Комитеттiң бөлiмшелерi туралы ереженi, сондай-ақ бөлiмшелердiң саны мен құрылымын Комитеттiң төрағасы бекiтедi.
Комитеттiң бөлiмшесiнiң қызметiн атқарушы директор қызметке
тағайындайтын және қызметтен босататын бөлiмшенiң басшысы
басқарады. Комитет бөлiмшесiнiң басшысы бөлiмшенiң барлық жұмысына
басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Орталық аппарат (дирекциялар мен қызметтер), бөлiмшелер
мен ведомстволар Комитеттiң бiрыңғай жүйесiн құрайды".

пункты 20-24 считать соответственно пунктами 19, 20, 21.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

20-24-тармақтар тиiсiнше 19, 20, 21-тармақтар болып есептелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi