Вопросы Комитета здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года N 553 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 декабря 1999 г. N 1852 ~P991852.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.12.1999 № 1852.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1999 года № 233 P990233_ "Вопросы Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комитете здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан;
2) структуру Комитета здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан;
3) перечень организаций, находящихся в ведении Комитета здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1998 года № 384 P980384_ "Вопросы Комитета здравоохранения Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 1998 года № 929 P980929_ "О внесении изменений н дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 34, ст 303).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 мая 1999 года
Положение
о Комитете здравоохранения Министерства
здравоохранения, образования и спорта
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством, осуществляющим в пределах компетенции Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции, а также межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 августа 1999 г. N 1093 P991093_ .
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством счета в банках.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің Денсаулық сақтау комитеті туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 7 мамыр N 553. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.12.03. N 1852 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 наурыздағы N 233 қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің Денсаулық сақтау комитеті туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі Денсаулық сақтау комитетінің құрылымы;
3) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі Денсаулық сақтау комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігі Денсаулық сақтау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 24 сәуірдегі N 384  қаулысының ;
2) "Қазақстан Республикасының Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 қыркүйектегі N 929  P980929_   қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 34, 303-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау,
бiлiм және спорт министрлiгiнің Денсаулық
сақтау комитетi туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң Денсаулық сақтау комитетi (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгi құзыретiнiң шегiнде арнайы атқарушылық және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ азаматтардың денсаулығын сақтау саласында салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын ведомствосы болып табылады.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.02. N 1093 қаулысымен .
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ заңдарға сәйкес банктерде шоттары болады.
Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
Егер Комитетке заңдарға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, онда оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.

4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке издает приказы, которые имеют обязательную силу на территории Республики Казахстан.
5. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 2 августа 1999 г. N 1093 P991093_ .
6. Юридический адрес Комитета:
город Астана, улица Московская, 66.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 августа 1999 г. N 1093 P991093_ .
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Комитет здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан".
8. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только из государственного бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции и права Комитета
10. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в разработке и осуществлении единой государственной политики в области охраны здоровья и формирования здорового образа жизни граждан, обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения, организация оказания лекарственной помощи гражданам;
2) в пределах своей компетенции совершенствование медицинской и фармацевтической науки и промышленности, подготовка и повышение квалификации кадров здравоохранения;
3) осуществление в пределах своей компетенции международного сотрудничества в области охраны здоровья граждан и формирования здорового образа жизни;
11. Комитет в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществляет следующие функции:
1) участвует в разработке государственных и целевых комплексных программ в области охраны здоровья граждан, социально-экономических и научно-технических программ отрасли здравоохранения, в пределах своей компетенции осуществляет меры по их реализации и контролю за их выполнением;
2) разрабатывает предложения о финансировании из республиканского бюджета мероприятий по охране здоровья граждан, распределении выделенных средств и участвует в контроле за их целевым использованием;
3) разрабатывает перечень бесплатного гарантированного объема медицинской помощи;

4. Комитет өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңдарда белгiленген тәртiппен бұйрықтар шығарады, олардың Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында мiндеттi күшi бар.
5. Комитеттiң құрылымы мен штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтедi.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.08.02. N 1093 қаулысымен .
6. Комитеттiң заңды мекен-жайы:
Астана қаласы, Мәскеу көшесi, 66.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.02. N 1093 қаулысымен .
7. Комитеттiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлiгiнiң Денсаулық сақтау комитетi" мемлекеттiк мекемесі.
8. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттiң қызметiн қаржыландыру тек мемлекеттiк бюджеттен жүзеге асырылады.
Комитетке өз функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлермен шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер Комитетке заң актiлерімен табыс әкелетін қызметтi жүзеге асыру жөнiнде құқық берiлген болса, онда мұндай қызметтен алынған табыс республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Комитеттің негiзгi міндеттерi, функциялары
және құқықтары
10. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
1) азаматтардың денсаулығын сақтау мен салауатты өмiр салтын қалыптастыру саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты әзiрлеу мен жүзуге асыруға қатысу, халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету, азаматтарға дәрілік көмек көрсетудi ұйымдастыру;
2) өз құзыретiнiң шегiнде медициналық және фармацевтикалық ғылым мен өнеркәсiптi жетiлдiру, денсаулық сақтау кадрларын даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру;
3) өз құзыретiнiң шегiнде азаматтардың денсаулығын сақтау мен салауатты өмiр салтын қалыптастыру саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру болып табылады.
11. Комитет Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) азаматтардың денсаулығын сақтау саласында мемлекеттiк және мақсатты кешендi бағдарламаларды, денсаулық сақтау саласының әлеуметтiк-экономикалық және ғылыми-техникалық бағдарламаларын әзiрлеуге қатысады және оларды iске асыру мен оның орындалу барысын бақылау жөніндегi шараларды жүзеге асырады;
2) азаматтардың денсаулығын сақтау жөнiндегi iс-шараларды республикалық бюджеттен қаржыландыру, берiлген қаражатты бөлу туралы ұсыныстар әзiрлеп, олардың мақсатты пайдаланылуын бақылауға қатысады;
3) тегін кепілдендірілген медициналық көмек көлемінің тізбесін әзірлейді;

4) разрабатывает основные направления реформирования здравоохранения, осуществляет меры по их реализации и контроль за ходом выполнения, обеспечивает развитие приоритетных направлений медицинской науки, организует внедрение результатов научных исследований и разработок в практику здравоохранения;
5) осуществляет руководство и координацию деятельности подведомственных государственных организаций здравоохранения;
6) участвует в решении вопросов приватизации объектов здравоохранения;
7) осуществляет совместно с местными исполнительными органами координацию и контроль за деятельностью организаций здравоохранения;
8) осуществляет межотраслевую координацию по вопросам своей компетенции, а также взаимодействие с общественными организациями в области охраны здоровья граждан, формирования здорового образа жизни, санитарно- эпидемиологического благополучия населения;
9) осуществляет организацию и оказание медицинской помощи при чрезвычайных ситуациях;
10) в пределах своей компетенции осуществляет руководство и организацию деятельности по судебно-медицинской и судебно-психиатрической экспертизе;
11) анализирует и обобщает практику применения законодательства в области охраны здоровья граждан, разрабатывает предложения по его совершенствованию, участвует в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам охраны здоровья граждан;
12) принимает участие в разработке квалификационных требований к специалистам здравоохранения, организует подготовку и переподготовку медицинских и фармацевтических кадров, разрабатывает предложения по социальной защите и совершенствованию оплаты труда работников здравоохранения;
13) в пределах своей компетенции осуществляет лицензирование, участвует в согласовании решений о выдаче лицензии на экспорт и импорт товаров;
14) осуществляет руководство деятельностью государственных учреждений санитарно-эпидемиологической службы обеспечению санитарно- эпидемиологического благополучия на территории Республики Казахстан;
15) организует охрану территории Республики Казахстан от завоза и распространения карантинных заболеваний;
16) взаимодействует с государственными органами по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия на ведомственных объектах санитарно-зпидемиологического надзора Республики Казахстан, разрабатывает санитарные правила и нормы, гигиенические нормативы в пределах своих полномочий;
17) организует государственный контроль за фармацевтической деятельностью, безопасностью, эффективностью и качеством лекарственных средств;

4) денсаулық сақтауды реформалаудың негiзгi бағыттарын әзiрлейдi, олардың iске асырылуы мен орындалу барысын бақылау жөнiндегi шараларды жүзеге асырады, медицина ғылымының басым бағыттарын дамытуды қамтамасыз етедi, денсаулық сақтау практикасына ғылыми зерттеулер мен талдамалар нәтижелерiн енгiзудi ұйымдастырады;
5) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарының қызметіне басшылық жасап, оны үйлестiрудi жүзеге асырады;
6) денсаулық сақтау объектілерiн жекешелендiру мәселесiн шешуге қатысады;
7) жергiлiктi атқарушы органдармен бiрлесе отырып денсаулық сақтау ұйымдарының қызметiн үйлестiрудi және бақылауды жүзеге асырады;
8) өз құзыретiндегi мәселелерi бойынша салааралық үйлестiрудi, сондай-ақ азаматтардың денсаулығын сақтау, салауатты өмiр салтын, халықтың санитарлық-эпидемиологиялық қолайлы жағдайын қалыптастыру саласында қоғамдық ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасауды жүзеге асырады;
9) төтенше жағдайлар болған кезде медициналық көмектi ұйымдастыруды және көрсетудi жүзеге асырады;
10) өз құзыретiнiң шегiнде сот-медициналық және сот-психиатриялық сараптауға басшылықты және оны ұйымдастыруды жүзеге асырады;
11) азаматтардың денсаулығын сақтау саласында заңдардың қолданылу практикасын талдайды және қорытады, оны жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi, азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелерi жөнiнде заң мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысады;
12) денсаулық сақтау мамандарына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын әзiрлеуге қатысады, медицина және фармацевтика кадрларын даярлау мен қайта даярлауды ұйымдастырады, денсаулық сақтау қызметкерлерiн әлеуметтiк қорғау мен оларға еңбекақы төлеу жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi;
13) өз құзыретiнің шегiнде лицензиялауды жүзеге асырады, тауарларды экспорттау мен импорттауға лицензия беру туралы шешiмдердi келiсуге қатысады;
14) Қазақстан Республикасының аумағында санитарлық-эпидемиологиялық қолайлы жағдайды қамтамасыз ету жөнiнде мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет мекемелерiнiң қызметiне басшылықты жүзеге асырады;
15) Қазақстан Республикасының аумағын карантиндi ауруларды әкелу мен таратудан сақтауды ұйымдастырады;
16) Қазақстан Республикасының ведомстволық санитарлық- эпидемиологиялық қадағалау объектiлерiнде санитарлық- эпидемиологиялық қолайлы жағдайды қамтамасыз ету жөнiнде мемлекеттiк органдармен өзара iс-қимыл жасайды, өз өкiлеттiктерiнiң шегiнде санитарлық ережелер мен нормаларды, гигиеналық нормативтердi әзiрлейдi;
17) фармацевтикалық қызметтi, дәрілік заттардың қауiпсiздiгін, тиiмділігі мен сапасын мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады;

18) утверждает Государственную Фармакопею и Государственный реестр лекарственных средств, осуществляет регистрацию и выдачу разрешений на применение в медицинской практике лекарственных средств, разрабатывает нормативно-техническую документацию по лекарственным средствам, изделиям и технике медицинского назначения;
19) участвует в проведении технических испытаний новых изделий и техники медицинского назначения, выпускаемых организациями на территории Республики Казахстан, способствует лекарственному обеспечению лечебно- профилактических учреждений и населения, а также в пределах своей компетенции осуществляет контроль за рациональным использованием ресурсов лекарственных средств, закупленных за счет средств республиканского бюджета и поступающих по линии гуманитарной помощи;
20) способствует развитию материально-технической базы организаций здравоохранения, осуществляет государственные закупки товаров (работ, услуг), вносит предложения по привлечению и использованию иностранных кредитов, грантов, инвестиций в области охраны здоровья граждан;
21) анализирует состояние здоровья населения, проводит мероприятия по разработке и организации единой системы медико- статистической и научно-медицинской информации, совершенствованию учетно-отчетной медицинской документации;
22) организует взаимодействие и сотрудничество с международными организациями, участвует в подготовке проектов, международных договоров и соглашений в сфере своей деятельности;
23) организует обмен информацией и специалистами и с иностранными государствами, с которыми Республика Казахстан заключила соответствующие международные договоры и соглашения, международными организациями, членом которых является Республика Казахстан;
24) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством.
12. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет в пределах своей компетенции имеет право в установленном законодательством порядке:
1) издавать нормативные правовые акты по вопросам своей компетенции, запрашивать и получать информацию от государственных органов, иных организаций и должностных лиц;
2) вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации организаций;
3) осуществлять государственный санитарно-эпидемиологический надзор и привлекать к административной ответственности за нарушения санитарно-эпидемиологических правил, норм и гигиенических нормативов;
4) принимать участие в проведении проверок правильности и эффективности
использования средств республиканского бюджета, выделенных на здравоохранение;

18) дәрілік заттардың Мемлекеттiк Фармакопеясы мен Мемлекеттiк тiзiлiмiн бекiтедi, медицина практикасында дәрiлiк заттардың қолданылуын тiркеудi және оған рұқсат берудi жүзеге асырады, дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен техника жөнiнде нормативтiк-техникалық құжаттама әзірлейдi;
19) Қазақстан Республикасының аумағындағы ұйымдар шығаратын медициналық мақсаттағы жаңа бұйымдар мен техникаларға техникалық сынақтар жүргiзуге қатысады, емдеу-профилактика мекемелерiн және халықты дәрi-дәрмекпен қамтамасыз етуге жәрдемдеседi, сондай-ақ өз құзыретiнiң шегiнде республикалық бюджет қаражатының есебiнен сатып алынған және iзгілік көмектер желiлерi бойынша түскен дәрілік заттар ресурстарының ұтымды пайдаланылуына бақылау жасауды жүзеге асырады;
20) денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын дамытуға жәрдемдеседi, тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асырады, азаматтардың денсаулығын сақтау саласында шетелдiк несиелердi, гранттарды, инвестицияларды тарту және оларды пайдалану жөнiнде ұсыныс енгiзедi;
21) халықтың денсаулығының жай-күйiне талдау жасайды, медициналық-статистикалық және ғылыми-медициналық ақпараттың бiрыңғай жүйесiн әзiрлеу мен ұйымдастырудың, есептеу-есеп берудiң медициналық құжаттамасын жетiлдiру жөнiнде iс-шаралар жүргiзедi;
22) өз қызметiнiң аясында халықаралық ұйымдармен өзара iс-қимылды және ынтымақтастықты ұйымдастырады, халықаралық шарттар мен келiсiмдердің жобаларын әзiрлеуге қатысады;
23) Қазақстан Республикасы тиiстi халықаралық шарттар мен келiсiмдер жасасқан шетел мемлекеттерiмен, Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдармен ақпарат және мамандар алмасуды ұйымдастырады;
24) заңмен жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асырады.
12. Негiзгi міндеттердi iске асыру мен өз функциясын жүзеге асыру мақсатында Комитеттiң өз құзыретi шегiнде заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) өз құзыретiндегi мәселелер бойынша нормативтiк құқықтық актiлер шығаруға, мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдар мен лауазымды адамдардан ақпарат сұратуға және алуға;
2) ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру, және тарату жөнінде ұсыныстар енгізуге;
3) мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыруға және санитарлық-эпидемиологиялық ережелерді, нормалар мен гигиеналық нормативтерді бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартуға;
4) денсаулық сақтауға бөлiнген республикалық бюджет қаражатының дұрыстығы мен тиiмдi пайдаланылуына тексеру жүргiзуге қатысуға;

5) проводить совещания, семинары, конференции и международные
симпозиумы по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
6) осуществлять иные права в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
3. Имущество Комитета
13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное
имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской
собственности.
15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом
распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
В случае предоставления Комитету права распоряжения имуществом,
он распоряжается имуществом в пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности Комитета
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан, по представлению Министра здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан.
Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей Министром здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.
17. Государственную санитарно-эпидемиологическую службу возглавляет Главный государственный санитарный врач Республики Казахстан, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан, по представлению Министра здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан. Главный государственный санитарный врач Республики Казахстан по должности является заместителем Председателя Комитета.
18. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета и
несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет
задач и осуществление им своих функций.
19. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и
руководителей структурных подразделений Комитета;
2) в соответствии с законодательством и номенклатурой должностей,
утвержденной Министром здравоохранения, образования и спорта Республики
Казахстан, назначает на должности и освобождает от должностей работников
Комитета;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные
взыскания на сотрудников Комитета;
4) подписывает приказы Комитета;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
6) представляет Комитет в государственных органах, иных организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
20. В комитете создается консультативно-совещательный орган-коллегия,
численный и персональный состав которой утверждается Министром
здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан.
Комитет создает в качестве экспертных органов советы и комитеты по
направлениям деятельности Комитета.

5) Комитеттiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар мен халықаралық симпозиумдар өткiзуге;
6) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Комитеттің мүлкi
13. Комитеттiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
14. Комитетке бекiтiлiп берiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
15. Комитеттiң өзiне бекiтiлiп берiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк жүргiзуге құқығы жоқ.
Комитетке мүлiкке билiк ету құқығы берiлген жағдайда, ол заңдарда белгiленген шекте мүлiкке билiк жасайды.
4. Комитет қызметiн ұйымдастыру
16. Комитеттi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
Комитет Төрағасының, оның ұсынуы бойынша, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.
17. Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрінің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк бас санитарлық дәрiгерi басқарады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк бас санитарлық дәрiгерi лауазымы бойынша Комитет төрағасының орынбасары болып табылады.
18. Комитеттің төрағасы Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды және Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн жеке жауап бередi.
19. Комитет төрағасы осы мақсатта:
1) өз орынбасарларының және Комитеттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) заңдарға және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрi бекiткен лауазымдар номенклатурасына сәйкес Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңдарда белгiленген тәртiппен Комитеттің қызметкерлерiне тәртiптiк жаза қолданады;
4) Комитеттiң бұйрықтарына қол қояды;
5) Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ереженi бекітеді;
6) мемлекеттiк органдарда, өзге де ұйымдарда Комитеттiң атынан өкiлдiк етедi;
7) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
20. Комитетте консультативтiк-кеңесшi орган - алқа құрылады, оның саны мен дербес құрамын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білiм және спорт министрi бекiтедi.
Комитет қызметiнiң бағыттары бойынша сараптама органдары ретiнде кеңестер мен комитеттер құрады.

5. Реорганизация и ликвидация Комитета
21. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 мая 1999 года № 553
Структура
Комитета здравоохранения Министерства
здравоохранения, образования и спорта
Республики Казахстан
Руководство
Управление по координации деятельности лечебно-профилактических учреждений
Управление планирования здравоохранения Управление медицинского образования и науки
Управление государственной санитарно-эпидемиологической службы
Отдел лекарственной политики
Отдел организационно-контрольной, кадровой работы
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 мая 1999 года № 553
Перечень
организаций, находящихся
в ведении Комитета здравоохранения Министерства
здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 27 августа 1999 г. N 1264
P991264_
; от 10 сентября 1999 г. N 1364
Р991364_
.
1. Акмолинский региональный центр Госсанэпиднадзора на транспорте
2. Аральская районная противочумная станция
3. Актюбинская противочумная станция
4. Атырауская противочумная станция
5. Западно-региональный центр Госсанэпиднадзора на транспорте
6. Казахский республиканский лепрозорий
7. Кызылординская противочумная станция
8. Мангистауская противочумная станция
9. Национальный центр проблем туберкулеза Республики Казахстан
10. Республиканский клинический госпиталь для инвалидов Отечественной
войны
11. Республиканский детский реабилитационный центр "Балбулак"
12. Республиканская клиническая психиатрическая больница
13. Республиканская психиатрическая больница строгого наблюдения
14. Республиканский центр по профилактике и борьбе со СПИДом
15. Казахская республиканская санитарно-эпидемиологическая станция
16. Республиканский детско-подростковый тубсанаторий "Боровое"
17. Республиканский тубсанаторий "Боровое"
18. Республиканский центр спецмедобеспечения
19. Санитарно-эпидемиологическая станция на воздушном транспорте
Республики Казахстан
20. Талдыкорганская противочумная станция
21. Уральская противочумная станция
22. Центр медицины катастроф
23. Центр судебной медицины
24. (исключена)
25. Центральная санитарно-эпидемиологическая станция на транспорте
Республики Казахстан
26. Шымкентская противочумная станция
27. Алматинский государственный институт усовершенствования врачей
28. Акмолинская государственная медицинская академия
29. (исключена - N 1264 от 27 августа 1999 г.)
30. Актюбинская государственная медицинская академия

5. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату
21. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
7 мамырдағы
N 553 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау,
білім және спорт министрлігі Денсаулық
сақтау комитетінің
Құрылымы
Басшылық
Емдеу-профилактикалық мекемелердің қызметін үйлестіру басқармасы
Денсаулық сақтауды жоспарлау басқармасы
Медициналық білім және ғылым басқармасы
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет басқармасы
Дәрі-дәрмек саясаты бөлімі
Ұйымдастыру-бақылау, кадрлармен жұмыс бөлімі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің 1999 жылғы
7 мамырдағы
N 553 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау,
білім және спорт министрлігінің Денсаулық сақтау
комитетінің қарауындағы ұйымдардың
Тізбесі
1. Көлiктегі Мемсанэпидемқадағалаудың Ақмола аймақтық орталығы
2. Арал аудандық обаға қарсы күрес станциясы
3. Ақтөбе обаға қарсы күрес станциясы
4. Атырау обаға қарсы күрес станциясы
5. Көлiктегi Мемсанэпидемқадағалаудың Батыс-аймақтық орталығы
6. Қазақ республикалық лепрозорийi
7. Қызылорда обаға қарсы күрес станциясы
8. Маңғыстау обаға қарсы күрес станциясы
9. Қазақстан Республикасы туберкулез проблемаларының ұлттық орталығы
10.Отан соғысының мүгедектерiне арналған Республикалық клиникалық госпиталь
11. "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы
12. Республикалық клиникалық психиатриялық ауруханасы
13. Республикалық қатаң бақылаудағы психиатриялық аурухана
14. СПИД-тiң алдың алу және оған қарсы күрес жөнiндегi республикалық орталық
15. Қазақ республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы
16. "Бурабай" республикалық балалар-жасөспiрiмдер туберкулез санаторийi
17. "Бурабай республикалық туберкулез санаторийi
18. Арнаулы медициналық қамтамасыз ету республикалық орталығы
19. Қазақстан Республикасының әуе жолы көлiгiнiң санитарлық-эпидемиологиялық станциясы
20. Талдықорған обаға қарсы күрес станциясы
21. Орал обаға қарсы күрес станциясы
22. Медициналық апат орталығы
23. Сот медицинасы орталығы
24. <*>
25. Қазақстан Республикасы көлiктегi орталық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы
26. Шымкент обаға қарсы күрес станциясы
27. Алматы мемлекеттiк дәрiгерлер бiлiмiн жетiлдiру институты
28. Ақмола мемлекеттiк медицина академиясы
30. Ақтөбе мемлекеттiк медицина академиясы

31. Издательский дом журнала "Здравоохранение Казахстана"
32. Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии
33. Казахский ордена "Знак Почета" научно-исследовательский институт
глазных болезней
34. Казахский научно-исследовательский институт кардиологии
35. Казахский противочумный научно-исследовательский институт
36. Казахский государственный медицинский университет имени С.Д.
Асфендиярова
37. Карагандинская государственная медицинская академия
38. Республиканская клиника профессиональных заболеваний
39. Профпатологическая клиника
40. Лечебно-производственная мастерская при Республиканской
клинической психиатрической больнице
41. Лечебно-трудовая мастерская при Республиканской психиатрической
больнице строгого наблюдения
42. Музей истории медицины и здравоохранения Казахстана имени
С.Х. Субханбердина
43. Научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова
44. Научный центр урологии имени академика Б.У. Джарбусынова
45. Научный центр педиатрии и детской хирургии
46. Научный центр гигиены и эпидемиологии
47. (исключена)
48. Национальный центр проблем формирования здорового
образа жизни
49. Научно-исследовательский кожно-венерологический институт
50. Научно-исследовательский институт радиационной медицины и экологии
51. Республиканский научно-исследовательский центр охраны здоровья
матери и ребенка
52. Республиканский центр крови
53. (исключена - N 1264 от 27 августа 1999 г.)
54. Республиканский научно-клинический центр "Стоматология"
55. Республиканский колледж по подготовке и переподготовке средних
медицинских и фармацевтических работников
56. Республиканский хозрасчетный научно-практический центр восточной и
современной медицины
57. Республиканская детская клиническая больница "Аксай"
58. Детский клинический санаторий "Алатау"
59. Республиканская поликлиника
60. Республиканский учебно-методический центр
61. Семипалатинская государственная медицинская академия
62. Центр лекарственных средств "Дарi-Дармек"
63. Центр спортивной медицины и реабилитации
64. Школа общественного здравоохранения
65. Южно-Казахстанская государственная медицинская академия
66. "Республиканское государственное казенное предприятие "Денсаулык" Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан

31. "Здравоохранение Казахстана" журналының баспа үйi
32. Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты
33. "Құрмет Белгiсi" ордендi қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институты
34. Қазақ кардиология ғылыми-зерттеу институты
35. Обаға қарсы қазақ ғылыми-зерттеу институты
36. С. Ж. Асфендияров атындағы қазақ мемлекеттiк медицина университетi
37. Қарағанды мемлекеттiк медицина академиясы
38. Республикалық кәсiби аурулар клиникасы
39. Кәсiби патология клиникасы
40. Республикалық клиникалық психиатриялық ауруханасы жанындағы емдеу-өндiрiстiк шеберханасы
41. Республикалық қатаң бақылаудағы психиатриялық ауруханасы жанындағы емдеу-еңбек шеберханасы
42. С.Х. Субханбердин атындағы Қазақстан медицина және денсаулық сақтау тарихының мұражайы
43. А.Н.Сызғанов атындағы хирургиялық ғылыми орталық
44. Академик Б.О.Жарбосынов атындағы урология ғылыми орталығы
45. Педиатрия және бала хирургиясы ғылыми орталығы
46. Гигиена және эпидемиология ғылыми орталығы
47. <*>
48. Салауатты өмiр салтын қалыптастыру проблемаларының ұлттық орталығы
49. Терi-венерология ғылыми-зерттеу институты
50. Радиациялық медицина және экология ғылыми-зерттеу институты
51. Республикалық ана мен бала денсаулығын сақтау
ғылыми-зерттеу орталығы
52. Республикалық қан орталығы
54. "Стоматология" республикалық ғылыми-клиникалық орталығы
55. Орта медициналық және фармацевтiк қызметкерлердi даярлау  және қайта даярлау жөніндегi республикалық колледжi
56. Шығыс және осы заманғы медицинаның республикалық шаруашылық есептегі ғылыми-практикалық орталығы
57. "Ақсай" республикалық балалар клиникалық ауруханасы
58. "Алатау" балалар клиникалық санаторийі
59. Республикалық емхана
60. "Республикалық оқыту-әдістемелік орталығы
61. Семей мемлекеттік медицина академиясы
62. "Дәрі-дәрмек" дәрілік құралдар орталығы
63. Спорттық медицина және оңалту орталығы
64. Қоғамдық денсаулық сақтау мектебі
65. Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясы
66. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң "Денсаулық" республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны
ЕСКЕРТУ. 29,53-жолдар алып тасталды - ҚР Үкіметінің 1999.08.27. N 1264 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 24,47-жолдар алып тасталды, 66-жолмен толықтырылды -
ҚР Үкіметінің 1999.09.10. N 1364 қаулысымен .