Вопросы Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 1999 года N 637 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 10 февраля 2000 г. N 198 ~P000198.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.02.2000 № 198.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1999 года № 206 P990206_ "Отдельные вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комитете лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) структуру Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
3) перечень организаций, находящихся в ведении Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Реорганизовать областные инспекции государственного контроля за охраной, воспроизводством и использованием растительного, животного мира и особо охраняемых природных территорий путем преобразования в государственные учреждения - областные управления государственного контроля за растительным и животным миром в качестве территориальных органов Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года № 382 P980382_ "О создании Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
2) подпункт 2} пункта 9 постановления Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 1998 года № 1212 P981212_ "Об организации Каркаралинского государственного национального, природного парка в Карагандинской области".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 25 мая 1999 года N 637
Положение
о Комитете лесного, рыбного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством, осуществляющим в пределах компетенции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции, а также межотраслевую координацию в области лесного, рыбного и охотничьего хозяйства, особо охраняемых природных территорий и иных объектов растительного и животного мира.
Комитет имеет территориальные органы - областные управления лесного, рыбного и охотничьего хозяйства, областные управления государственного контроля за растительным и животным миром.

Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 25 мамыр N 637. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.02.10. N 198 қаулысымен. ~P000198
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 5 наурыздағы N 206 P990206_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінің Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетi туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң құрылымы;
3) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Облыстық өсімдік, жануарлар дүниесi және ерекше қорғалатын табиғат аумақтарын қорғауды, ұдайы өндiрудi және пайдалануды мемлекеттiк бақылау инспекциялары, қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес, қайта құру жолымен мемлекеттiк мекеме Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң аумақтық органдары ретiнде облыстық өсiмдiк және жануарлар дүниесiн мемлекеттік бақылау басқармалары болып қайта ұйымдастырылсын.
3. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман, балық және аң шаруашылығы комитетін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 22 сәуірдегі N 382 қаулысының;
2) "Қарағанды облысында Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғат паркін ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 1 желтоқсандағы N 1212 P981212_ қаулысының 9-тармағындағы 2-тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 637 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінің
Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетi туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетi (бұдан әрi-Комитет) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi құзыретiнiң шегiнде арнайы атқарушылық және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ орман, балық және аңшылық шаруашылықтары, ерекше қорғалатын табиғат аумақтары, өсiмдiк және жануарлар дүниесiнiң өзге де объектiлерi саласында салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын ведомство болып табылады.
Комитеттiң аумақтық органдары - облыстық орман, балық және аңшылық шаруашылығы басқармалары, облыстық өсiмдiк және жануарлар дүниесiн мемлекеттiк бақылау басқармалары бар.

2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством счета в банках.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке издает приказы, которые имеют обязательную силу на всей территории Республики Казахстан.
5. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются Правительством Республики Казахстан.
6. Юридический адрес Комитета:
473000, город Астана, проспект Абая, 49.
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение
"Комитет лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан".
8. Настоящее положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только из
республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами
предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся
функциями
Комитета.
В случае предоставления законодательными актами Комитету прав по
осуществлению деятельности, приносящей ему доходы, то доходы,
полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского
бюджета.
2. Основные задачи, функции и права Комитета
10. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в разработке и реализация государственной политики в лесохозяйственном, рыбо- и охотохозяйственном производстве, вопросах функционирования и развития особо охраняемых природных территорий;
2) государственное управление в области охраны, защиты, воспроизводства и рационального использования лесных, рыбных, охотничьих и иных ресурсов животного мира, особо охраняемых природных территорий, находящихся в его ведении;
3) государственный контроль за состоянием, воспроизводством, охраной, защитой и использованием лесов, рыбных, охотничьих и иных ресурсов животного мира, особо охраняемых природных территорий, находящихся в его ведении;
4) участие в разработке и реализации государственных и иных программ развития лесного, рыбного и охотничьего хозяйства, особо охраняемых природных территорий;

2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Үкiметiнің актiлерiне өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сай жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өз атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ заңдарға сәйкес банктерде шоттары болады.
Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
Егер Комитетке заңдарға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, онда оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
4. Комитет өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңдарда белгiленген тәртiппен бұйрықтар шығарады, олардың Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында мiндеттi күшi бар.
5. Комитеттiң құрылымы мен штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
6. Комитеттiң заңды мекен-жайы: 473000
Астана қаласы, Абай даңғылы, 49.
7. Комитеттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің Орман, балық және аңшылық шаруашылығы
комитетi" мемлекеттiк мекемесi.
8. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттiң қызметiн қаржыландыру тек республикалық бюджеттен
жүзеге асырылады.
Комитеттiң өз функциялары болып табылатын міндеттерді орындау
тұрғысының кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуiне тыйым
салынады.
Комитетке заң актiлерiмен табыс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру
жөнiнде құқықтар берiлген жағдайда, мұндай қызметтен түскен табыс
республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi, функциялары
және құқықтары
10. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
1) орман шаруашылығы, балық және аңшылық шаруашылығы өндiрiсiнде, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының жұмыс iстеуi мен дамуы мәселелерiнде мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
2) өзiнiң қарауындағы орман, балық, аңшылық және жануарлар дүниесiнің, ерекше қорғалатын табиғат аумақтары ресурстарын күзету, қорғау, ұдайы өндіру, тиімдi және сарықпай пайдалану саласында мемлекеттiк басқару;
3) өзiнiң қарауындағы орман, балық, аңшылық және жануарлар дүниесiнiң, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының өзге де ресурстарының жай-күйiне, ұдайы өндiрiлуiне, қорғалуына, күзетiлуiне, пайдаланылуына мемлекеттiк бақылау жасау;
4) орман, балық және аңшылық шаруашылығының, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының мемлекеттiк және өзге де бағдарламаларын әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;

5) повышение лесистости и ресурсного потенциала лесов республики в целях сохранения устойчивости и улучшения окружающей среды;
6) участие в работе по сохранению биологического разнообразия растительного, животного мира, типичных, уникальных и редких ландшафтов;
7) увеличение продуктивности лесов, рыбных и охотничьих ресурсов;
8) методическое, научное и проектное обеспечение лесного, рыбного и охотничьего хозяйства, особо охраняемых природных территорий.
11. Комитет в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) участвует в разработке нормативных правовых актов по вопросам своей компетенции;
2) участвует в выработке приоритетных направлений межгосударственных экономических связей, способствует привлечению и использованию инвестиций в лесном, рыбном и охотничьем хозяйстве, развитии особо охраняемых природных территорий:
3) осуществляет комплекс мер по стабилизации и росту производства лесной, рыбной и охотничьей продукции;
4) осуществляет в пределах своей компетенции хозяйственные, организационные и разрешительные мероприятия по использованию лесных ресурсов и животного мира;
5) взаимодействует с органами государственного управления рыбным хозяйством Прикаспийских государств по вопросам сохранения и рационального использования биологических ресурсов Каспийского моря;
6) разрабатывает и осуществляет меры по охране, воспроизводству и рациональному использованию ресурсов растительного и животного мира;
7) осуществляет государственный контроль за охраной, воспроизводством и рациональным использованием растительного и животного мира, состоянием и деятельностью особо охраняемых природных территорий;
8) организует работы по охране лесов от пожаров, незаконных порубок и других нарушений лесного законодательства, защите их от вредителей и болезней, борьбе с браконьерством;
9) организует воспроизводство лесных ресурсов, создание лесных защитных насаждений, облесение песков, эродированных земель и пастбищных угодий, а также развитие лесосеменного и лесопитомнического дела, лесной селекции;
10) организует заготовку и переработку древесины, второстепенных лесных материалов, побочные и иные лесные пользования, развитие сельских подсобных хозяйств;
11) обеспечивает охрану, воспроизводство и рациональное использование рыбных и охотничьих ресурсов, а также в пределах своей компетенции развитие охотничьего и рыболовного туризма;
12) с учетом научных рекомендаций обеспечивает государственное регулирование рыболовства и рыбоводно-воспроизводственной деятельности, организует комплекс работ по зарыблению,акклиматизации новых видов рыб, мелиоративно-технических и других мероприятий;

5) қоршаған ортаның тұрақтылығын сақтау мен оны жақсарту мақсатында республика орман алабын және ресурстық әлеуетiн арттыру;
6) өсiмдiк, жануарлар дүниесiнiң, ландшафттардың үлгiлiк, бiрегей және сирек түрлерiн, биологиялық алуан түрлiлiгiн сақтау жөнiндегi жұмыстарға қатысу;
7) ормандардың, балық және аңшылық ресурстарының өнiмділігiн молайту;
8) орман, балық және аңшылық шаруашылығын, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарын әдiстемелiк, ғылыми және жобалау тұрғысынан қамтамасыз ету болып табылады.
11. Комитет заңдарда белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) өз құзiретiндегi мәселелер бойынша нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеуге қатысады;
2) мемлекетаралық экономикалық байланыстардың басым бағыттарын жасауға қатысады, орман, балық және аңшылық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарын дамытуға инвестициялар тартуға және пайдалануға жәрдемдеседi;
3) орман, балық және аңшылық өнiмдерi өндiрiсін тұрақтандыру мен ұлғайту жөнiнде шаралар кешенiн жүзеге асырады;
4) өз құзыретiнiң шегiнде орман ресурстары мен жануарлар дүниесiн пайдалану жөнiнде шаруашылық, ұйымдастырушылық және рұқсат беру iс-шараларын жүзеге асырады;
5) Каспий теңiзiнiң биологиялық ресурстарын сақтау және ұтымды пайдалану мәселелерi бойынша Каспий жағалауы мемлекеттерiнiң балық шаруашылығын мемлекеттік басқару органдарымен өзара іс-қимыл жасайды;
6) өсiмдiк және жануарлар дүниесiнiң ресурстарын қорғау, ұдайы өндiру және ұтымды пайдалану жөнiнде шаралар әзiрлеп, жүзеге асырады;
7) өсiмдiк және жануарлар дүниесiнiң қорғалуына, ұдайы өндiрiсiне және ұтымды пайдаланылуына, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының жай-күйi мен қызметіне мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
8) ормандарды өрттен, заңсыз кесуден және басқа орман заңын бұзудан қорғау, оларды зиянкестер мен аурулардан қорғау, браконьерлiк пен күрес жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастырады;
9) орман ресурстарын ұдайы өндіру, қорғаныштық орман екпелерін құру, құмды жерлерді, эрозияға ұшыраған жерлерді және жайылымдық алаптарды ормандандыру, сондай-ақ ағаш тұқымы және орман питомнигi ағаш селекциялық iстерi жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
10) ағаштарды, екiншi дәрежедегi орман материалдарын дайындау мен ұқсатуды, қосалқы және өзге де орман пайдалануды, ауылшаруашылығын дамытуды ұйымдастырады;
11) балық және аңшылық ресурстарын қорғауды, ұдайы өндiрудi және ұтымды пайдалануды, сондай-ақ өз құзыретiнiң шегiнде аңшылық пен балық аулау туризмiн дамытуды қамтамасыз етедi;
12) ғылыми ұсынымдарды ескере отырып балық аулау және балықты ұдайы өндiру қызметiн мемлекеттiк реттеудi қамтамасыз етедi, балықтандыру, балықтың жаңа түрлерiн жерсiндiру, мелиорациялық-техникалық және басқа iс-шаралар бойынша кешендi жұмыстарды ұйымдастырады;

13) обеспечивает функционирование государственных природных заповедников, государственных национальных природных парков, государственных природных заказников, иных особо охраняемых природных территорий, находящихся в его ведении, подготавливает предложения по развитию их сети;
14) обеспечивает ведение лесо- и охотоустройства, государственного учета лесного фонда и охотничьих видов животных, лесного мониторинга, государственного лесного кадастра и кадастров животных;
15) иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
12. Для реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет имеет право в установленном законодательством порядке:
1) в пределах своей компетенции принимать нормативные правовые акты;
2) выступать органом государственного управления республиканскими
государственными предприятиями, осуществлять в отношении их функции
субъекта
права государственной собственности;
3) запрашивать и получать необходимую информацию от
государственных органов и иных организаций;
4) осуществлять пользование имуществом, находящимся в государственной
собственности;
5) в пределах своей компетенции утверждать размеры пользования
лесными ресурсами;
6) выдавать разрешения и заключать договоры на использование
лесных, рыбных и охотничьих ресурсов, а также в пределах своей
компетенции иных ресурсов растительного и животного мира;
7) выдавать физическим лицам охотничьи билеты на право
охоты;
8) вносить в соответствующие государственные органы предложения
по:
установлению режима хозяйственного использования лесов и животного
мира;
ценам на древесину, отпускаемую на корню;
лимитам и квотам на пользование рыбными и охотничьими ресурсами;
предоставлению права ведения охотничьего хозяйства;
предоставлению права на промысловый лов рыбы и других водных
животных;
закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов;
выдаче разрешений на ввоз-вывоз охотничьего оружия и боеприпасов
к нему;
9) осуществлять государственный контроль за охраной, воспроизводством
и
рациональным использованием лесных, рыбных и охотничьих ресурсов,
состоянием
и деятельностью особо охраняемых природных территорий;
10) проводить работу по привлечению нарушителей законодательства
о лесах, животном мире и особо охраняемых природных территориях к
ответственности;
11) осуществлять иные права в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
3. Имущество Комитета
13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное
имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской
собственности.

13) өзiнiң қарауындағы мемлекеттiк табиғат қорықтарының, мемлекеттiк ұлттық табиғат парктерiнiң, мемлекеттiк табиғат заказниктерiнiң және өзге де ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етедi, олардың желiсiн дамыту туралы ұсыныстар әзiрлейдi;
14) орман және аңшылық орналастыруды, орман қоры мен аңшылық жануарлар түрлерiнiң мемлекеттiк есебiн, орман мониторингiн, мемлекеттiк орман кадастры мен жануарлар кадастрын жүргiзудi қамтамасыз етедi;
15) өзіне Қазақстан Республикасының заңдарымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
12. Комитеттiң негiзгi мiндеттерiн iске асыруы және өз функцияларын заңдарда белгiленген тәртiппен жүзеге асыруы үшiн:
1) өз құзыретiнің шегiнде нормативтiк құқықтық актiлер қабылдауға;
2) республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың мемлекеттік басқарушы
органы болуға, оларға қатысты мемлекеттік меншiк құқығы субъектiсінің
функциясын жүзеге асыруға;
3) мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды
сұратуға және алуға;
4) мемлекеттiк меншiкке жататын мүлiктi пайдалануды жүзеге асыруға;
5) өз құзыретiнiң шегiнде орман ресурстарын пайдалану көлемiн
бекiтуге;
6) орман, балық және аңшылық ресурстарын, сондай-ақ өз құзыретiнiң
шегiнде өсiмдiк пен жануарлар дүниесiнiң өзге де ресурстарын пайдалануға,
рұқсат беруге және шарттар жасасуға;
7) жеке тұлғаларға аң аулауға құқық беретiн аңшылық билетiн беруге;
8) тиiстi мемлекеттiк органдарға:
ормандар мен жануарлар дүниесiн шаруашылық пайдалану тәртiбiн орнату
жөнiнде;
түп тамырымен босатылатын ағаштың бағалары жөнiнде;
балық және аңшылық ресурстарын пайдалануға арналған лимиттер мен
квоталар жөнiнде;
аңшылық шаруашылығын жүргiзуге құқық беру жөнiнде;
балық және басқа су жануарларын кәсіптік аулауға құқық беру жөнiнде;
аңшылық алаптары мен балық шаруашылығы су айдындарын бекiтiп беру
жөнiнде;
аңшылық қарулар мен оларға арналған оқ-дәрiлердi әкелу мен әкетуге
рұқсат беру жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
9) орман, балық және аңшылық ресурстарын, қорғауға, ұдайы өсiруге
және ұтымды пайдалануға, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының
жай-күйi мен қызметiне мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыруға;
10) орман, жануарлар дүниесi мен ерекше қорғалатын табиғат
аумақтары туралы заң бұзушыларды жауапкершілікке тарту жөнінде жұмыстар
жүргізуге;
11) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де құқықтарды
жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Комитеттiң мүлкi
13. Комитеттiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
14. Комитетке бекiтiлiп берiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.

15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом
распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Комитету может быть предоставлено право распоряжения имуществом в
случаях и пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности Комитета
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
Председатель имеет двух заместителей, в том числе одного первого, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Министром сельского хозяйства Республики Казахстан по представлению Председателя.
17. Председатель организует и руководит работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Председатель:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и
руководителей структурных подразделений и территориальных органов
Комитета;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности
и освобождает от должностей работников Комитета;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные
взыскания на сотрудников Комитета;
4) подписывает приказы;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
6) представляет Комитет в государственных органах, иных
организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с
законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация Комитета
19. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждена постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 25 мая 1999 года № 637
Структура
Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Руководство
Отдел устойчивого развития лесов
Отдел рыбных ресурсов
Отдел охотничьих ресурсов
Отдел особо охраняемых природных территорий
Отдел государственного контроля за растительным и животным миром
Отдел экономического прогнозирования
Отдел организационной работы и документационного обеспечения
Утвержден постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 25 мая 1999 года N 637
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета
лесного, рыбного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 августа 1999 г. N 1259 P991259_ .
Зайсан-Иртышское бассейновое управление по охране рыбных запасов и регулированию рыболовства Или-Балхашское бассейновое управление по охране рыбных запасов и регулированию рыболовства Урало-Каспийское межобластное бассейновое управление по охране рыбных запасов и их рациональному использованию Производственное объединение "Охотзоопром" Алакольский государственный природный заповедник Алматинский государственный природный заповедник Аксу-Джабаглинский государственный природный заповедник Барсакельмесский государственный природный заповедник Западно-Алтайский государственный природный заповедник Кургальджинский государственный природный заповедник Маркакольский государственный природный заповедник Наурзумский государственный природный заповедник Устюртский государственный природный заповедник Баянаульский государственный национальный природный парк Государственный национальный природный парк "Кокшетау" Государственный национальный природный парк "Алтын-Эмель" Каркаралинский государственный национальный природный парк Иле-Алатауский государственный национальный природный парк Республиканское государственное природоохранное учреждение "Кзыл-Джигида"
Лесные и лесоохотничьи хозяйства, лесомелиоративные станции,
плодолесопитомники
Атырауский осетровый рыбоводный завод
Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод
Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская
производственно-акклиматизационная станция"
Республиканское государственное казенное предприятие "Верхне-Тобольский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Жезказганский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Зерендинский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Камышлыбашский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Карагандинский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Качирский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Майбалыкский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Шардаринский
рыбопитомник"
Республиканское государственное казенное предприятие "Бухтарминское
нерестово-выростное хозяйство"
Республиканское государственное казенное предприятие "Капчагайское
нерестово-выростное хозяйство"
Республиканское государственное казенное предприятие "Шидертинское
нерестово-выростное хозяйство"
Казахская государственная инспекция безопасности мореплавания и портового надзора флота рыбной промышленности (Казгосрыбфлотинспекция) Казахское лесоустроительное предприятие Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства Алматинский лесной селекционный центр Кокшетауский лесной селекционный центр Учебно-производственное селекционное предприятие "Лавар" Казахское государственное республиканское лесосеменное учреждение Казахский государственный проектно-изыскательский институт по проектированию лесного хозяйства (Казгипролесхоз) Казахский институт повышения квалификации руководящих работников и специалистов лесного хозяйства
Приложение к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 25 мая 1999 года N 637
Перечень
создаваемых государственных учреждений -
областных управлений государственного контроля за
растительным и животным миром в качестве территориальных
органов Комитета лесного, рыбного н охотничьего хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Акмолинское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Актюбинское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Алматинское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Атырауское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Восточно-Казахстанское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Жамбылское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Западно-Казахстанское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Карагандинское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Костанайское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Кызылординское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Мангистауское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Павлодарское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Северо-Казахстанское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
Южно-Казахстанское областное управление государственного
контроля за растительным и животным миром
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)

15. Комитеттің өзiне бекiтiлiп берiлген мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк жүргiзуге құқығы жоқ.
Комитетке заңдарда белгiленген жағдайлар мен шектерде мүлікке билiк жасау құқығы берілуі мүмкiн.
4. Комитеттiң қызметiн ұйымдастыру
16. Комитеттi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
Төрағаның оның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын екi орынбасары, оның iшiнде бiреуi бiрiншi орынбасары болады.
17. Комитет төрағасы Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды және Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен өз функцияларының жүзеге асырылуы үшiн жеке жауап бередi.
18. Төраға осы мақсатта:
1) өз орынбасарлары мен Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi мен
аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн белгiлейдi;
2) заңдарға сәйкес Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды
және қызметтен босатады;
3) заңдарда белгiленген тәртiппен Комитеттiң қызметкерлерiне
тәртiптiк жаза қолданады;
4) бұйрықтарға қол қояды;
5) Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) мемлекеттiк органдарда, өзге де ұйымдарда Комитеттiң атынан
өкiлдiк етедi;
7) заңдарға сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
5. Комитеттi қайта ұйымдастыру
және тарату
19. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан
Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 25 мамырдағы N 637 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің
Құрылымы
Басшылық
Ормандарды тұрақты дамыту бөлімі
Балық ресурстары бөлімі
Аңшылық ресурстары бөлімі
Ерекше қорғалатын табиғат аумақтары бөлімі
Өсімдік және жануарлар дүниесін мемлекеттік бақылау бөлімі
Экономикалық болжау бөлімі
Ұйымдастыру жұмысы және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 637 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң
қарамағындағы ұйымдардың
Тізбесі
Зайсан-Ертiс балық қорын қорғау және балық аулауды реттеу
жөнiндегі бассейндiк басқармасы
Іле-Балқаш балық қорын қорғау және балық аулауды реттеу жөніндегi
бассейндiк басқармасы
Жайық-Каспий облысаралық балық қорын қорғау және оларды ұтымды
пайдалану жөнiнде басқарма
"Охотзоопром" өндiрістiк бiрлестігі
Алакөл мемлекеттік табиғат қорығы
Алматы мемлекеттiк табиғат қорығы
Ақсу-Жабағылы мемлекеттiк табиғат қорығы
Барсакелмес мемлекеттік табиғат қорығы
Батыс Алтай мемлекеттік табиғат қорығы
Қорғалжың мемлекеттiк табиғат қорығы
Марқакөл мемлекеттік табиғат қорығы
Наурызым мемлекеттік табиғат қорығы
Үстiрт мемлекеттiк табиғат қорығы
Баянауыл мемлекеттiк ұлттық табиғат паркi
"Көкшетау" мемлекеттiк ұлттық табиғат паркi
"Алтын Емел" мемлекеттік ұлттық табиғат паркі
Қарқаралы мемлекеттiк ұлттық табиғат паркi
Iле Алатауы мемлекеттiк ұлттық табиғат паркi
"Қызыл жиде" республикалық мемлекеттiк табиғат қорғау мекемесi
Орман және орман-аңшылық шаруашылықтары, орман мелиорациялық
станциялары, орман-жемiс питомниктерi
Атырау бекiре балық өсiретін зауыты
Жайық-Атырау бекiре балық өсiретiн зауыты
"Қазақ өндірістік-жерсіндіру станциясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
<*>
"Жоғарғы Тобыл балық питомнигі" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
<*>
"Жезқазған балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Зеренді балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Қамыстыбас балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Қарағанды балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Қашыр балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Майбалық балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Петропавл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Шардара балық питомнигі" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны
<*>
"Бұқтырма уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
<*>
"Қапшағай уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
<*>
"Шідерті уылдырық шашу-өсіру шаруашылығы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
<*>
Қазақ мемлекеттік теңізде жүзу қауіпсіздігі және балық өнеркәсібі
флотын порттық қадағалау инспекциясы
(Қазмембалықфлотинспекция)
Қазақ орман орналастыру кәсіпорны
Қазақ орманды қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету авиация
базасы
Алматы орман селекциялық орталығы
Көкшетау орман селекциялық орталығы
"Лавар" оқу-өндірістік селекциялық кәсіпорны
Қазақ мемлекеттік республикалық ағаш тұқымы мекемесі
Қазақ мемлекеттік орман шаруашылығын жобалау
жөніндегі жобалау-іздестіру институты (Қазгипроорманшар)
Қазақ орман шаруашылығының басшы қызметкерлері мен
мамандарының біліктілігін арттыру институты
ЕСКЕРТУ. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.27. N 1259 қаулысымен.
P991259_
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 637 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң
аумақтық органдары ретінде құрылатын мемлекеттік
мекемелер-облыстық өсімдік және жануарлар
дүниесін мемлекеттік бақылау басқармаларының
Тізбесі
Ақмола облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Ақтөбе облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Алматы облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Атырау облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Шығыс Қазақстан облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Жамбыл облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Батыс Қазақстан облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Қарағанды облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Қостанай облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Қызылорда облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Маңғыстау облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Павлодар облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Солтүстік Қазақстан облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Оңтүстік Қазақстан облыстық өсімдік және жануарлар дүниесін
мемлекеттік бақылау басқармасы
Оқығандар:
Орынбекова Д.
Омарбекова А.