О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 132-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра от 17 июня 2003 г. N 129-p
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер- Министром, заместителями Премьер-Министра и руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 июня 2002 года N 77 R020077_ .
Премьер-Министр
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 сентября 2002 года N 132-р
Распределение
обязанностей между Премьер-Министром,
заместителями Премьер-Министра и руководителем
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Тасмагамбетов И.Н.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным советом, Верховным судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Руководство Государственной комиссией по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений, Республиканской бюджетной комиссией.
Вопросы обороны, развития культуры, межнациональных отношений, государственных материальных резервов, чрезвычайных ситуаций.
Кадровые вопросы Правительства.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел, Министерства обороны, Министерства культуры, информации и общественного согласия, Агентства по государственным материальным резервам, Агентства по чрезвычайным ситуациям.
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Павлов А.С.
Вопросы оперативного управления экономикой, региональной политики.
Вопросы экономического планирования и развития, финансовой, налоговой и тарифной политики, совершенствования межбюджетных отношений.
Обеспечение взаимодействия Правительства с Национальным Банком, международными финансовыми и экономическими организациями.
Руководство работой Совета по экономической политике.
Координация деятельности Банка развития Казахстана.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства экономики и бюджетного планирования, Министерства финансов, Министерства труда и социальной защиты населения, Агентства по статистике, Агентства по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, Агентства таможенного контроля, Агентства по государственным закупкам.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Масимов К.К.
Вопросы инвестиционной политики, экспортного контроля и мобилизационной работы, вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития производственной сферы, инфраструктуры и новых технологий (промышленности, энергетического сектора, строительства, транспорта и коммуникаций).
Вопросы информатизации государственных органов.
Вопросы геологии, недропользования и охраны недр.
Вопросы космодрома Байконур.
Координация взаимоотношений со странами СНГ и их интеграционными объединениями.
Руководство Государственной комиссией по строительству нового центра города Астаны.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства индустрией и торговли, Министерства энергетики и минеральных ресурсов, Министерства транспорта и коммуникаций.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Мухамеджанов Б.А.
Координация деятельности правоохранительных органов.
Вопросы разграничения полномочий между уровнями государственного управления.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития социальной сферы, образования, науки, здравоохранения, спорта и туризма.
Вопросы миграционной и демографической политики, социального партнерства.
Руководство Государственной комиссией по проведению Года здоровья в Республике Казахстан, Советом по правовой политике при Президенте Республики Казахстан.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Министерства образования и науки, Министерства здравоохранения, Агентства финансовой полиции, Агентства по миграции и демографии, Агентства по туризму и спорту.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр
сельского хозяйства Республики Казахстан
Есимов А.С.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития сельского хозяйства и агропромышленного комплекса, реализации  U020889_ Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан.
Вопросы аграрной науки, экологии, использования природных ресурсов и охраны окружающей среды, земельных и водных отношений.
Вопросы развития сельских территорий, внутренней миграции.
Руководство деятельностью Министерства сельского хозяйства.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства охраны окружающей среды, Агентства по управлению земельными ресурсами.
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Тлеубердин А.А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, обеспечения государственной и исполнительской дисциплины.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.
Вопросы защиты государственных секретов.

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2002 жылғы 2 қыркүйек N 132-ө. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.06.17. N 129 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу
бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2002 жылғы 13 маусымдағы N 77 өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2002 жылғы 2 қыркүйектегi
N 132 өкiмiмен
бекiтілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрi
Кеңсесiнің Басшысы арасында
МIНДЕТТЕРДI БӨЛУ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
И.Н.Тасмағамбетов
Yкiметтiң қызметiне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентiмен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкiметтiң атынан өкiлдiк ету.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелерi.
Үкiметтiң заң шығару қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасында өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi жөнiндегі мемлекеттiк комиссияға, Республикалық бюджет комиссиясына басшылық жасау.
Қорғаныс, мәдениеттi дамыту, ұлтаралық қатынастар, мемлекеттік материалдық резервтер, төтенше жағдайлар мәселелерi.
Үкiметтiң кадр мәселелерi.
Сыртқы iстер министрлiгiнiң, Қорғаныс министрлiгінiң, Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң, Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi агенттiктiң, Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi
орынбасары
А.С.Павлов
Экономиканы жедел басқару, аймақтық саясат мәселелерi.
Экономикалық жоспарлау және даму, қаржы, салық және тариф саясаты, бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi.
Үкiметтiң Ұлттық Банкпен, халықаралық қаржы және экономика ұйымдарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестiң жұмысына басшылық жасау.
Қазақстанның Даму Банкiнiң қызметiн үйлестiру.
Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң, Статистика жөнiндегi агенттiктiң, Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестіктi қорғау жөнiндегi агенттiктiң, Кеден бақылауы агенттiгiнiң, Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
К.Қ.Мәсiмов
Инвестициялық саясат, экспорттық бақылау және жұмылдыру жұмысының, Қазақстанның Дүниежүзілiк сауда ұйымына енуi мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың өндiрiстiк саланы, инфрақұрылым мен жаңа технологияларды (өнеркәсiптi, энергетика секторын, құрылысты, көлiк пен коммуникацияларды) дамыту мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi.
Геология, жер қойнауын пайдалану және жер қойнауын сақтау мәселелерi.
"Байқоңыр" ғарыш айлағының мәселелерi.
ТМД елдерiмен және олардың ықпалдастық бiрлестiктерiмен өзара қатынастарды үйлестiру.
Астана қаласы жаңа орталығының құрылысын салу жөнiндегi мемлекеттік комиссияға басшылық жасау.
Индустрия және сауда министрлiгiнiң, Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Б.Ә.Мұхаметжанов
Құқық қорғау органдарының қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасында өкiлеттiктердi ажырату мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың әлеуметтiк саланы дамыту, бiлiм беру, ғылым, денсаулық сақтау, спорт пен туризм мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Көшi-қон және демографиялық саясат, әлеуметтiк әрiптестiк мәселелерi.
Қазақстан Республикасында Денсаулық жылын өткiзу жөнiндегi мемлекеттiк комиссияға, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Құқықтық саясат жөнiндегi кеңеске басшылық жасау.
Iшкi iстер министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң, Бiлiм және ғылым министрлiгінiң, Денсаулық сақтау министрлiгiнiң, Қаржы полициясы агенттiгінiң, Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiктiң, Туризм және спорт жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi
А.С.Есiмов
Мемлекеттiк органдардың ауыл шаруашылығы мен агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк агроазық-түлiк бағдарламасын iске асыру мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Аграрлық ғылым, экология, табиғи ресурстарды пайдалану және қоршаған ортаны қорғау, жер және су қатынастары мәселелерi.
Ауылдық аумақтарды дамыту, iшкi көшi-қон мәселелерi.
Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң қызметiне басшылық жасау.
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Басшысы
А.А.Тілеубердин
Yкiметтiң шешiмдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру, мемлекеттiк және орындаушылық тәртiптi қамтамасыз ету бөлiгiнде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, ведомстволардың қыметiн үйлестіру.
Үкiметтiң кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Үкiметтiң аймақтық саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру, Үкiметтің облыстар әкімдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-МИнистр Кеңсесінің Президент Әкімшілігімен және Парламент палаталарының аппараттарымен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету.
Мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері.