Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе третьего заседания Межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 3-4 мая 2004 года в городе Анкаре
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 сентября 2004 года N 267-р
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе третьего заседания Межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 3-4 мая 2004 года в городе Анкаре, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-турецкого сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе третьего заседания Межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 3-4 мая 2004 года в городе Анкаре (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, заинтересованным организациям Республики Казахстан (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 сентября 2004 года N 267
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
третьего заседания Межправительственной казахстанско-турецкой
экономической комиссии 3-4 мая 2004 года в городе Анкаре
____________________________________________________________________
N |           Мероприятие           |   Срок   |Ответственные
п/п|                              |исполнения|за исполнение
--------------------------------------------------------------------
1 |                2                      |     3    |     4
--------------------------------------------------------------------
1.   Расширение договорно-правовой базы:
1.1 подготовить к подписанию проект    2005 г.    МФ, МИД
Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и Правительством
Турецкой Республики о сотрудничестве и
взаимной помощи по вопросам соблюдения
налоговых законодательств;
1.2 подготовить к подписанию         2005 г.    МЭБП, МИД,
Программу долгосрочного экономического           МТК, МЭМР,
сотрудничества и План действий по               МСХ, МФ
реализации Программы долгосрочного
экономического сотрудничества,
подписание которых предусматривается с
целью реализации положений, указанных в
Соглашении о долгосрочном торгово-
экономическом сотрудничестве, между
Правительством Республики Казахстан и
Правительством Турецкой Республики от
22 мая 2003 года;
1.3 в рамках Соглашения между        2005 г.    АТК, МИД
Правительством Республики Казахстан и
Правительством Турецкой Республики о
сотрудничестве и административной
взаимопомощи в таможенных делах от
22 мая 2003 года подписать Протокол
между Агентством таможенного контроля
Республики Казахстан и Таможенной
службой при Премьер-Министре Турецкой
Республики о методологическом и
информационном взаимодействии в области
таможенной статистики внешней торговли.

2004 жылғы 3-4 мамырда Анкара қаласындағы Қазақстан-түрiк үкiметаралық экономикалық комиссиясының үшінші мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 16 қыркүйектегі N 267-ө өкімі
2004 жылғы 3-4 мамырда Анкара қаласындағы Қазақстан-түрiк үкiметаралық экономикалық комиссиясының үшіншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-түрiк ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған 2004 жылғы 3-4 мамырда Анкара қаласындағы Қазақстан-түрiк үкiметаралық экономикалық комиссиясының үшiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шаралардың орындалуы жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде жарты жылда бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметін хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 16 қыркүйектегі
N 267 өкімімен
бекітілген
2004 жылғы 3-4 мамырда Анкара қаласындағы
Қазақстан-түрiк үкiметаралық экономикалық комиссиясының үшiншi мәжілiсi барысында қол жеткiзілген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегі iс-шаралар
Жоспары
__________________________________________________________________
N |                Iс-шара           |   Орындалу  | Орындалуына
р/с|                                  |   мерзiмi   | жауаптылар
__________________________________________________________________
1                  2                        3           4
__________________________________________________________________
1.  Шарттық-құқықтық базаны кеңейту:
1.1 Қазақстан Республикасының         2005 ж.    Қарм, CIM
Үкiметi мен Түрiк Республикасы
Үкiметiнiң арасындағы салық
заңнамаларын сақтау мәселелерi
бойынша ынтымақтастық пен өзара
көмек туралы келiсiм жобасын қол
қоюға дайындау;
1.2 2003 жылғы 22 мамырдағы           2005 ж.    ЭБЖМ, CIM,
Қазақстан Республикасының Үкiметi                ККМ, ЭМРМ,
мен Түрiк Республикасы Үкiметiнiң                АШМ, ҚарМ
арасында Ұзақ мерзiмдi сауда-
экономикалық ынтымақтастық туралы
келiсiмде көрсетiлген жағдайларды
iске асыру мақсатында қол қоюы
көзделетiн Ұзақ мерзiмдi
экономикалық ынтымақтастық
бағдарламасын және Ұзақ мерзiмдi
экономикалық ынтымақтастықты iске
асыру жөнiндегi iс-қимыл жоспарын
қол қоюға дайындау;
1.3 2003 жылғы 22 мамырдағы           2005 ж.    КБА, СIМ,
кедендiк iстердегі ынтымақтастық
пен әкiмшiлiк өзара көмек туралы
Қазақстан Республикасының Үкiметi
мен Түрiк Республикасы Үкiметiнiң
арасындағы келiсiм шеңберiнде
Қазақстан Республикасының Кедендiк
бақылау агенттігі мен Түрiк
Республикасының Премьер-Министрi
жанындағы Кедендiк қызмет
арасындағы сыртқы сауданың
кедендiк статистикасы саласындағы
әдiснамалық және ақпараттық өзара
iс-әрекет туралы хаттамаға қол қою.
__________________________________________________________________

2.    Торгово-экономические отношения:
2.1 поощрять комбинированные         постоянно  МТК, МИТ,
перевозки, способствующие повышению             МЭБП
конкурентоспособности и снижению
себестоимости экспорта двух стран;
2.2 осуществлять обмен информацией и   постоянно  АТК
специалистами в рамках соглашений и
протоколов между таможенными органами
двух стран;
2.3 взаимодействовать с Турецкой      2004-2005  МИТ, МИД
Республикой по вопросам вступления         гг.
Казахстана во Всемирную торговую
организацию, разработать и подписать
соответствующий протокол;
2.4 поощрять активное участие        2005 г.    МИТ, МИД
предпринимательских структур двух стран
в ознакомительных мероприятиях, ярмарках
и выставках;
2.5 провести очередное заседание      2 полу-    МИТ
казахстанско-турецкого Делового Совета   годие
в г.Алматы в 2004 году;              2004 г.
2.6 проработать вопрос передачи       2004-2005  МИТ, МФ,
Казахстану опыта Турции по созданию и      гг.    АТК, МЭБП
управлению специальными экономическими
зонами и об оказании технической
поддержки в данном вопросе;
2.7 подготовить к подписанию Протокол  2 полу-    АС
о сотрудничестве между Государственным   годие
институтом статистики Турецкой         2004 г.
Республики и Агентством Республики
Казахстан по статистике;
2.8 Обучение специалистов Комитета по  2004-2005  МИТ, МИД
стандартизации, метрологии и             гг.
сертификации Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан по
учебным программам, разработанным
Турецким институтом стандартизации;
2.9 содействовать распространению     постоянно  МИТ, МИД
деятельности Турецкого института
стандартизации в Казахстане;
3.    Сотрудничество в области энергетики:
3.1 расширение сотрудничества в       постоянно
области разработки, добычи и                   МЭМР, АО "НК
транспортировки углеводородного сырья;           "КазМунай-
Газ"
3.2 продолжить работу по созданию     2004 г.    АО "НК "Ка-
необходимой правовой базы, касающейся            захстан Те-
участия Казахстана в проекте                   мiр Жолы"
нефтепровода Баку-Тбилиси-Джейхан,
а также по сотрудничеству в области
реализации проекта Энергетического
коридора "Восток-Запад", который
обеспечит транспортировку
казахстанской нефти по маршруту Актау-
Баку-Тбилиси-Джейхан.
4.    Научно-техническое сотрудничество:
4.1 продолжать и углублять научно-    постоянно  МОН
техническое сотрудничество, расширять
обмен специалистами и информацией в
сферах, представляющих взаимный интерес;

2.  Сауда-экономикалық қатынастар:
2.1 екi елдiң бәсекеге қабілетті.     тұрақты    ККM, ИСМ, ЭБЖМ
лігін арттыруға және экспорттың
өзiндiк құнын төмендетуге ықпал
ететiн құрамдастырылған тасымал.
дарды көтермелеу;
2.2 екі елдiң кедендiк органдары      тұрақты    КБА
арасындағы келiсiмдер мен хатта.
малар шеңберiнде ақпараттар және
мамандар алмасуды жүзеге асыру;
2.3 Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда   2004-2005  ИСМ, СIМ
ұйымына кіру мәселелерi бойынша         жж.
Түрiк Республикасымен өзара iс-қимыл
жасау, тиiстi хаттаманы әзiрлеу және
қол қою;
2.4 екi елдiң кәсiпкерлiк             2005 ж.    ИСМ, СIМ
құрылымдарының танысу iс-шараларына,
жәрмеңкелер мен көрмелерге белсендi
қатысуын көтермелеу;
2.5 2004 жылы Алматы қаласында        2004 ж.    ИСМ
қазақ-түрiк Iскерлік кеңесiнiң        2-жарты
кезектi отырысын өткiзу;              жылдық
2.6 Қазақстанға Түркияның арнайы      2004-2005  ИСМ, ҚарМ,
экономикалық аймақтарды құру мен        жж.      КБА, ЭБЖМ
басқару жөнiндегі тәжiрибесін және
осы мәселеде техникалық қолдау
көрсету туралы мәселенi пысықтау;
2.7 Түрiк Республикасының             2004 ж.    СА
Мемлекеттiк статистика институты      2-жарты
мен Қазақстан Республикасының         жылдық
Статистика жөнiндегi агенттігінiң
арасындағы ынтымақтастық туралы
хаттаманы қол қоюға әзiрлеу;
2.8 Қазақстан Республикасының         2004-2005  ИСМ, СIМ
Индустрия және сауда министрлiгiнiң      жж.
Стандарттау, метрология және
сертификаттау жөнiндегі комитеттің
мамандарын Түркия стандарттау
институты әзiрлеген оқу
бағдарламалары бойынша оқыту;
2.9 Қазақстанда Түркия стандарттау    тұрақты    ИСМ, СIМ
институтының қызметiн таратуға
жәрдемдесу.
__________________________________________________________________
3.  Энергетика саласындағы ынтымақтастық:
3.1 көмiрсутекті шикiзатты әзiрлеу,   тұрақты    ЭМРМ,
өндіру және тасымалдау саласындағы               "ҚазМұнайГаз"
ынтымақтастықты кеңейту;                         ҰК" АҚ
"Қазақстан
3.2 Қазақстанның Баку - Тбилиси -     2004 ж.    темiр жолы
Джейхан мұнай құбыры жобасына                    ҰК" АҚ
қатысуына қатысты қажетті құқықтық
базаны құру жөнiндегі, сондай-ақ
Ақтау - Баку - Тбилиси - Джейхан
бағыты бойынша қазақстан мұнайын
тасымалдауды қамтамасыз ететін
"Шығыс-Батыс" энергетикалық дәлiзi
жобасын iске асыру саласындағы
ынтымақтастық жөнiндегі жұмысты
жалғастыру.
__________________________________________________________________
4.  Ғылыми-техникалық ынтымақтастық:
4.1 ғылыми-техникалық ынтымақтастықты  тұрақты    БҒМ
жалғастыру және тереңдету, өзара
мүдденi білдіретін салаларда мамандар
және ақпарат алмасуды кеңейту;

4.2 проработать с турецкой стороной    2005 г.    МОН
возможности обучения казахстанских
специалистов по вопросам новых
технологий, в частности, технологии
дистанционного зондирования.
5.    Сотрудничество в области промышленности:
5.1 провести двусторонние переговоры   2004 г.    МИТ, МИД
с Турецкой Республикой по доступу на
рынок товаров и услуг, рассмотреть
возможность подписания Протокола о
завершении двусторонних переговоров в
отношении торговли товарами и услугами
в свете вступления Республики Казахстан
во Всемирную торговую организацию (ВТО);
5.2 поощрять фирмы, осуществляющие    постоянно  МИТ, МИД,
взаимные инвестиции в рамках                   МЭМР, МТК
инвестиционных программ и приоритетов
двух стран;
5.3 оказывать содействие в          постоянно  МИТ, МИД,
распространении информации о проектах,           МЭМР, МТК,
требующих финансирования среди                 МОН
потенциальных инвесторов;
5.4 продолжить работу с турецкой      постоянно  МЭМР, МИТ,
стороной по привлечению инвестиций в             АИС
следующие приоритетные сферы
экономики:
- информационные технологии и
электроника;
- машиностроение (нефтегазовое,
транспортное и электротехническое
оборудование и приборы);
- глубокая металлообработка;
- производство строительных
материалов;
- биотехнология;
- химия и нефтехимия.
5.5 проработать предложение турецкой   2 полу-    МИТ, МИД
стороны относительно вклада           годие
инвестиций в предприятия Турецкой       2005 г.
Республики, находящиеся в процессе
приватизации;
5.6 рассмотреть предложение турецкой   2 полу-    МЗ, МИД
стороны о визите в Казахстан в 2004     годие
году делегации турецких производителей   2004 г.
лекарственных препаратов для обсуждения
двустороннего сотрудничества в
фармацевтическом секторе.
6.    Подрядные и консалтинговые услуги:
6.1 расширять сотрудничество в области постоянно  МИТ
подрядных, инженерных и консалтинговых
услуг и в этой связи поощрять участие
фирм двух стран в строительных и
проектных работах инфраструктурного и
архитектурного строительства;
6.2 изучить возможность обучения в    2 полу-    МИТ, МТСЗН
Турции казахстанских рабочих-строителей  годие
посредством Фонда образования рабочих-   2004 г.
строителей Турции;
6.3 проработать возможности          постоянно  МТК, МИД
обеспечения более эффективного участия
турецких фирм в проектах в области
транспортной инфраструктуры;
6.4 осуществлять взаимный обмен       постоянно  МИТ, МИД
информацией и делегациями для развития
сотрудничества в области строительных
и консалтинговых услуг;

4.2 жаңа технологиялар, атап айтқанда 2005 ж.    БҒМ
қашықтықтан зондтау технологиялары
мәселелері бойынша қазақстандық
мамандарды оқыту мүмкiндiгiн түрiк
тарапымен пысықтау.
__________________________________________________________________
5.  Өнеркәсіп саласындағы ынтымақтастық:
5.1 тауарлар мен қызметтердiң         2004 ж.    ИСМ, СIМ
рынокқа қол жетiмдiлiгi жөнінде
Түрік Республикасымен екi жақты
келіссөздер өткiзу, Қазақстан
Республикасының Дүниежүзiлiк сауда
ұйымына (ДСҰ) кiру аясындағы тауарлар
мен қызметтер саудасына қатысты екi
жақты келiссөздердi аяқтау туралы
хаттамаға қол қою мүмкiндігін қарау;
5.2 екі елдің инвестициялық           тұрақты    ИСМ, СIМ,
бағдарламалары мен басымдық                      ЭМРМ, ККМ
шеңберiнде өзара инвестицияны жүзеге
асыратын фирмаларды көтермелеу;
5.3 әлеуетті инвесторлар арасында     тұрақты    ИСМ, СIМ,
қаржыландыруды талап ететін жобалар              ЭMPM, ККM, БҒМ
туралы ақпаратты таратуға жәрдем
көрсету;
5.4 экономиканың мынадай басым        тұрақты    ЭМРМ, ИСМ, АБА
салаларына инвестицияларды тарту
жөнiнде түрiк тарапымен жұмысты
жалғастыру:
- ақпараттық технологиялар мен
электроника;
- машина жасау (мұнай-газ, көлiк
және электртехникалық жабдықтары
мен приборлары);
- терең металл игеру;
- құрылыс материалдары өндiрiсi;
- биотехнология;
- химия және мұнай-химия;
5.5 Түрiк Республикасындағы           2005 ж.    ИСМ, СІМ
жекешелендiру процесiнде тұрған       2-жарты
кәсiпорындарға инвестициялар салуға   жылдық
қатысты түрiк тарапының ұсынысын
пысықтау;
5.6 фармацевтика секторындағы екi     2004 ж.    ДСМ, СІМ
жақты ынтымақтастықты талқылау үшiн   2-жарты
2004 жылы Қазақстанға түрiк дәрi-     жылдық
дәрмек препараттарын өндiрушілер
делегациясының сапары туралы түрiк
тарапының ұсынысын қарау.
__________________________________________________________________
6.  Мердiгерлiк және консалтингтiк
қызметтер:
6.1 мердiгерлiк, инженерлiк және      тұрақты    ИСМ
консалтингтік қызметтер саласындағы
ынтымақтастықты кеңейту және осыған
байланысты инфрақұрылым мен сәулет
құрылысының құрылыс және жобалық
жұмыстарына екi ел фирмаларының
қатысуын көтермелеу;
6.2 Түркияның жұмысшы-құрылысшылары.  2004 ж.    ИСМ, ЕХӘҚМ
ның Білiм қоры арқылы қазақстандық    2-жарты
жұмысшы-құрылысшыларды Түркияда       жылдық
оқыту мүмкiндiгiн зерделеу;
6.3 Түрiк фирмаларының көлiк          тұрақты    ККM, СIМ
инфрақұрылымы саласындағы жобаларға
неғұрлым тиiмдi қатысуын қамтамасыз
ету мүмкiндігін қарау;
6.4 Құрылыс және консалтинг           тұрақты    СIМ, ИСМ
қызметтерi саласындағы ынтымақтас.
тықты дамыту үшiн өзара ақпараттар
және делегациялар алмасуды жүзеге
асыру;

6.5 проработать предложение турецкой   2005 г.    МИТ, МИД
стороны об осуществлении визита в
Казахстан делегации, состоящей из
представителей турецких строительных
компаний и консалтинговых фирм.
7.    Сотрудничество в области малых и
средних предприятий:
развитие сотрудничества между        постоянно  МИТ
уполномоченными органами двух
государств и изучение возможности
организации стажировки казахстанских
специалистов в Турции.
8.    Сотрудничество в области туризма:
8.1 подготовка программ, направленных  постоянно  АТС
на развитие культурной и туристской
деятельности, ориентацию инвесторов в
эту область и развития сотрудничества
на высшем уровне;
8.2 изучить возможность привлечения    1 квартал  АТС, акимы
инвестиций в проекты "Международного      2005 г.  областей
спортивно-туристского комплекса
"Тургень", "Базы лыжного спорта в
г. Щучинске", "Республиканского
туристского центра инновационных и
информационных технологий".
9.    Сотрудничество в области сельского
хозяйства:
9.1 изучение возможности
осуществления                      2004-2005
прямой торговли сельскохозяйственной       гг.    МСХ, МИД, АО
продукцией между соответствующими               Продкорпора-
турецкими и казахстанскими                    ция (по со-
организациями;                             гласованию),
ОЮЛ "Зерно-
9.2 проработать предложение турецкой   постоянно  вой Союз
стороны об участии казахстанских фирм            Казахстана"
в тендерах по закупкам, проводимых              (по со-
Офисом продукции и земледелия                  гласованию)
Турецкой Республики;
9.3 обеспечить информирование        постоянно
заинтересованных турецких компаний об
инвестиционных возможностях в области
производства и переработки сельско-
хозяйственной продукции в Казахстане.
10.   Сотрудничество в области транспорта:
10.1 принимать меры по дальнейшему    постоянно  МТК
совершенствованию международных
автомобильных перевозок грузов и
устранению препятствий при их
осуществлении;
10.2 рассмотреть возможность         2004 г.    МТК
увеличения квоты обмена бланками
разрешений на осуществление
международных перевозок грузов
автомобильным транспортом;
10.3 подготовить к подписанию        2004-2005  МТК
Соглашение между Правительством          гг.
Республики Казахстан и
Правительством Турецкой
Республики о воздушном сообщении;
10.4 активизировать совместную       2004-2005  МТК, "АО "НК
работу по реализации проекта по          гг.    "Казахстан
пропуску демонстрационного                    Темiр Жолы"
контейнерного поезда по маршруту
Алматы - Стамбул и организации
международного пассажирского
сообщения по маршруту Алматы -
Стамбул - Алматы Трансазиатской
железнодорожной магистрали;

6.5 Қазақстанға түрiк құрылыс         2005 ж.    ИСМ, СІМ
компаниялары мен консалтингтiк
фирмаларының өкiлдерiнен тұратын
делегациясының сапарын жүзеге асыру
туралы түрiк тарапының ұсынысын
пысықтау.
__________________________________________________________________
7.  Шағын және орта кәсіпорындар
саласындағы ынтымақтастық:
екi мемлекеттің уәкiлеттi органдары   тұрақты    ИСМ
арасындағы ынтымақтастықты дамыту
және қазақстандық мамандардың
Түркияда тағылымдамадан өтуiн
ұйымдастыру мүмкiндiгiн зерделеу.
__________________________________________________________________
8.  Туризм саласындағы ынтымақтастық:
8.1 мәдени және туристік қызметтi     тұрақты    ТурСА
дамытуға бағытталған бағдарламаларды
дайындау, осы салаға инвесторларды
бағдарлау және ынтымақтастықты
жоғары деңгейде дамыту;
8.2 "Тургень" Халықаралық спорттық-   2005 ж.    ТурСА, облыс
туристтiк кешенi", "Щучье             1-тоқсан   әкiмдерi
қаласындағы шаңғы спорт базасы",
"Инновациялық және ақпараттық
технологиялар республикалық туристiк
орталығы" жобаларына инвестициялар
мүмкiндiгiн зерделеу.
__________________________________________________________________
9.  Ауыл шаруашылығы саласындағы
ынтымақтастық:
9.1 тиiсті түрiк және қазақстандық    2004-2005  AШM, СIМ,
ұйымдар арасындағы ауыл шаруашылығы     жж.      "Продкор.
өнiмдерiнiң тiкелей саудасын жүзеге              порация" АҚ
асыру мүмкiндiктерiн зерделеу;                   (келiсiм
бойынша),
9.2 Түрiк Республикасының Өнiм        тұрақты    "Қазақстанның
және егіншілiк офисi өткiзетiн                   астық одағы"
сатып aлу жөнiндегi тендерлерiне                 ЗТБ (келiсiм
қазақстан фирмаларының қатысуы                   бойынша)
туралы түрiк тарапының ұсынысын
пысықтау;
9.3 Қазақстандағы ауыл шаруашылығы    тұрақты
өнiмiнiң өндiрiсi мен қайта өңдеу
саласындағы инвестициялық
мүмкiндiктер туралы мүдделi түрiк
компанияларын хабардар етудi
қамтамасыз ету.
__________________________________________________________________
10. Көлiк саласындағы ынтымақтастық:
10.1 халықаралық автомобиль жүктерiн  тұрақты    ККМ
тасымалдауды одан әрi жетiлдiру және
оларды жүзеге асыру кезiндегi
кедергiлердi жою жөнiнде шаралар
қабылдау;
10.2 автомобиль көлiгімен халықара.   2004 ж.    ККМ
лық жүк тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру бланкілерiн алмасу
квотасының көбею мүмкiндiгiн қарау;
10.3 Қазақстан Республикасының        2004-2005  ККМ
Үкіметі мен Түрік Республикасы           жж.
Үкіметінің арасында Әуе қатынасы
туралы келiсiмдi қол қоюға дайындау;
10.4 Алматы-Стамбул бағыты бойынша    2004-2005  ККМ, "Қазақ.
демонстрациялау контейнерлi пойызын      жж.     стан темiр
жiберу бойынша және трансазиялық                 жолы" ҰК" АҚ
темiр жол магистралі Алматы-Стамбул-
Алматы бағыты бойынша халықаралық
жолаушы қатынасын ұйымдастыру
бойынша жобаны iске асыру жөнiндегi
бірлескен жұмысты жандандыру;

10.5 провести согласование в         2005 г.    МТК, НК
заинтересованных государственных                "КазМор-
органах Республики Казахстан                   ТрансФлот"
проекта Соглашения между
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Турецкой Республики о
сотрудничестве в области водного
транспорта.
10.6 рассмотреть вопрос об оказании    2004 г.    МТК
содействия проекту "Поезд Шелкового
пути"
11.   Сотрудничество в области труда и
социальной защиты:
11.1 провести первое заседание       2005 г.    МТСЗН, МИД
Рабочей группы в рамках Соглашения
о взаимном сотрудничестве между
Министерством труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
и Министерством труда и социальной
защиты Турецкой Республики от
19 октября 2000 года;
11.2 проработать предложение турецкой  2005 г.    МТСЗН, МИД
стороны о подписании Договора о
социальной защите.
____________________________________________________________________

10.5 Қазақстан Республикасының        2005 жыл   ККМ, "Қазақ
Үкiметi мен Түрік Республикасы         бойы      Теңiз Көлiк
Үкіметінің арасында Су көлiгi                    Флоты" ҰК"
саласындағы ынтымақтастық туралы
келiсiмнiң жобасын Қазақстан
Республикасының мүдделi мемлекеттiк
органдарында келісуден өткізу;
10.6 "Жібек жолы пойызы" жобасына     2004 ж.    ККМ
жәрдем көрсету туралы мәселенi
қарау.
__________________________________________________________________
11. Еңбек және әлеуметтiк қорғау
саласындағы ынтымақтастық:
11.1 2000 жылғы 19 қазандағы          2005 ж.    ЕХӘҚМ, СIМ
Қазақстан Республикасының Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі мен Түрiк Республика.
сының Еңбек және әлеуметтiк қорғау
министрлігінiң арасындағы өзара
ынтымақтастық туралы келісімнің
шеңберiнде жұмыс тобының бiрiншi
отырысын өткiзу;
11.2 Әлеуметтiк қорғау туралы         2005 ж.    ЕХӘҚМ, СIМ
шартқа қол қою туралы түрiк
тарапының ұсынысын пысықтау.
__________________________________________________________________