О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Таможенный кодекс Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 сентября 2005 года N 260-р
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 20 июня 2005 года "О внесении изменений и дополнений в Таможенный кодекс Республики Казахстан" (далее - Перечень).
2. Министерству финансов Республики Казахстан согласно Перечню:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проект постановления Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации при получении должностным лицом таможенного органа в связи с исполнением служебных обязанностей увечья либо иного повреждения здоровья, исключающего для него возможность в дальнейшем заниматься профессиональной деятельностью";
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
Распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 сентября 2005 года N 260-р
Перечень нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона  Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений
в Таможенный кодекс Республики Казахстан"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государ-
ственныйорган, ответст-
венный за ис-
полнение
Срок
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации при получении должностным лицом таможенного органа в связи с исполнени-
ем служебных обязанностей увечья либо иного поврежде-
ния здоровья, исключающего для него возможность в дальнейшем занимать-
ся профессиональной деятельностью
Постановление Правительства Республики Казахстан
МФ*
Сентябрь 2005 года
2
Об утверждении Правил привлечения экспертов декларантами
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
3
Об утверждении Правил принятия решения таможенного органа по классифи-
кации товаров и его формы
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
4
Об утверждении Пра-
вил аннулирования отозванной грузовой таможенной декларации
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
5
О внесении измене-
ний в приказ испол-
няющего обязанности председателя Агент-
ства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 сентября 2004 года N 400 "Об утвержде-
нии Правил проведе-
ния радиационного контроля таможенны-
ми органами на государственной границе Республики Казахстан"
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
6
О внесении измене-
ний и дополнений в приказ председателя Агентства таможен-
ного контроля от 12 мая 2003 года N 197 "О перемещении това-
ров под таможенным контролем"
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
7
О внесении измене-
ний в приказ предсе-
дателя Агентства таможенного контро-
ля Республики Казах-
стан от 27 мая 2003 года N 247 "Об утверждении Правил перечисления тамо-
женных платежей, налогов и пени в государственный бюджет и зачета, возврата излишне уплаченных таможен-
ных платежей, налогов и пени из государственного бюджета"
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
8
О внесении измене-
ний и дополнений в приказ председателя Агентства таможен-
ного контроля Республики Казах-
стан от 17 мая 2003 года N 213 "О проверках участни-
ков внешнеэкономи-
ческой и иной де-
ятельности в сфере таможенного дела"
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
9
О внесении измене-
ний и дополнений в приказ председателя Агентства таможен-
ного контроля Республики Казах-
стан от 20 мая 2003 года N 218 "Об ут-
верждении Правил заполнения временной
декларации и тамо-
женного оформления с использованием процедуры времен-
ного декларирования"
Приказ уполно-
моченного органа
МФ
Сентябрь 2005 года
* Условные обозначения и сокращения:
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының Кеден кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 16 қыркүйектегі N 260-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының Кеден кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 20 маусымдағы  Заңын  iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Тiзбеге сәйкес:
1) "Кеден органының лауазымды адамы қызметтiк мiндеттерiн орындауына байланысты өзiнiң кәсiби қызметiмен одан әрi айналысуға мүмкiндiк бермейтіндей болып мертiккен не денсаулығына өзге де зақым келген жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулысының жобасын әзiрлесiн және белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынсын;
2) тиiсті ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметін хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 16 қыркүйектегi
N 260-ө өкiмiмен
бекiтiлген
"Қазақстан Республикасының Кеден кодексiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының
Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік
құқықтық кесiмдердiң тізбесi
P/c
N
Нормативтік құқықтық
кесiмнiң атауы
Кесiмнің нысаны
Орындауға жауапты
мемлекет-
тiк орган
Орындау мерзiмi
1
2
3
4
5
1
Кеден органының
лауазымды адамы
қызметтік мiндеттерін
орындауына байланысты
өзінің кәсiби қызметімен одан әрi айналысуға мүмкiндiк
бермейтіндей болып
мертіккен не денсаулығы-
на өзге де зақым келген
жағдайда біржолғы
өтемақы төлеу ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
Қаржыминi*
2005 жылғы қыркүйек
2
Декларанттардың
сарапшылар тарту
ережесін бекіту туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
3
Кеден органының
тауарларды жiктеу
жөнiнде шешiм қабылдау
ережесi мен оның
нысанын бекiту туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
4
Керi қайтарып алынған
жүк кедендiк декларация-
сының күшiн жою
ережесiн бекiту туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
5
"Кеден органдарының
Қазақстан Республикасы-
ның мемлекеттiк
шекарасында радиациялық
бақылау жүргiзу
ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Pecпубликасы
Кедендік бақылау
агенттігінің төрағасы
мiндетін атқарушының
2004 жылғы 27
қыркүйектегi N 400
бұйрығына өзгерiстер
енгізу туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
6
"Тауарларды кедендiк
бақылаумен өткiзу
туралы" Қазақстан
Республикасы Кедендiк
бақылау агенттiгi
төрағасының 2003 жылғы
12 мамырдағы N 197
бұйрығына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
7
"Кедендік төлемдердi,
салықтарды және
өсiмпұлдарды мемлекеттiк
бюджетке аударудың және
артық төленген кедендік
төлемдердi, салықтарды
және өсiмпұлдарды
есепке алу мен
мемлекеттік бюджеттен
қайтарып алудың
ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Кедендiк бақылау
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 27 мамырдағы
N 247 бұйрығына
өзгерiстер енгізу туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
8
"Кеден iсi саласындағы
сыртқы экономикалық
және өзге де қызметтерге
қатысушыларды тексеру
туралы" Қазақстан
Республикасы Кедендiк
бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
17 мамырдағы N 213
бұйрығына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
9
"Уақытша кедендік
декларацияны толтыру
және уақытша декларация-
лау рәсімдерін пайдалана
отырып кедендік
ресімдеудің ережесін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығына өзгерiс-
тер мен толықтырулар
енгізу туралы
Уәкiлетті
органның
бұйрығы
Қаржыминi
2005 жылғы қыркүйек
* Шартты белгiлер мен қысқартулар:
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi.