О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О естественных монополиях"»
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 марта 2006 года N 41-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 14 января 2006 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О естественных монополиях" (далее - перечень).
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий:
1) совместно с центральными исполнительными органами разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 марта 2006 года N 41-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие
которых необходимо в целях реализации   Закона
Республики Казахстан от 14 января 2006 года
"О внесении изменений и   дополнений в Закон
Республики Казахстан "О естественных монополиях"
N
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма
завершения
Срок
исполнения
Ответст-
венный
исполни-
тель
1
2
3
4
5
1
Правила осуществления контроля за соблюдением местными исполнительными органами области (города республиканского значения, столицы) законодательства Республики Казахстан о естественных монополиях
Постановле-
ние Прави-
тельства Республики Казахстан
Апрель
2006 года
АРЕМ
2
Правила рассмотрения и утверждения отраслевых технических и технологических норм, а также нормативных технических потерь
Постановле-
ние Прави-
тельства Республики Казахстан
Апрель
2006 года
АРЕМ (созыв) МЭМР
МТК
МСХ
АИС
3
О внесении изменений и дополнений в постановление
Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 376 "Об
утверждении Правил проведения публичных слушаний при рассмотрении заявок на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии"
Постановле-
ние Прави-
тельства Республики
Казахстан
Март
2006 года
АРЕМ (созыв) МЭМР
МТК
МСХ
АИС
4
Правила проведения финансовой и (или) технической экспертизы
Приказ АРЕМ
Март
2006 года
АРЕМ
5
О внесении дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2003 года N 2373
Приказ АРЕМ
Март
2006 года
АРЕМ
6
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий", зарегистри-
рованный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2003 года N 2256
Приказ АРЕМ
Март
2006 года
АРЕМ
7
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 30 июля 2003 года N 185-ОД "Об утверждении Правил об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии", зарегистри-
рованный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2003 года N 2438
Приказ АРЕМ
Март
2006 года
АРЕМ
Примечание:
АИС  - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МСХ  - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан

"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 1 наурыздағы N 41-ө Өкімі
1. Қоса берiп отырған "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 14 қаңтардағы  Заңын  iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi:
1) орталық атқарушы органдармен бiрлесiп, тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Yкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдер қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2006 жылғы 1 наурыздағы
N 41-ө өкiмiмен
бекiтiлген
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 14 қаңтардағы
Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
р/с
N
Нормативтік құқықтық
кесімнің атауы
Аяқталу
нысаны
Орындау
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы
1
2
3
4
5
1
Табиғи монополиялар
туралы Қазақстан
Республикасының заңнама-
сын облыстың (республи-
калық маңызы бар қала-
ның, астананың) жергі-
лікті атқарушы органда-
рының сақтауын бақылауды
жүзеге асыру ережесi
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкiметi-
нiң
қаулысы
2006
жылғы
сәуiр
ТМРА
2
Салалық техникалық және
технологиялық нормалар-
ды, сондай-ақ норматив-
тiк техникалық шығында-
рын қарау және бекiту
ережесi
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкiметi-
нiң
қаулысы
2006
жылғы
сәуiр
ТМРА
(жинақтау)
ЭМРМ
ККМ
АШМ
АБА
3
"Табиғи монополия
субъектiлерiнiң реттеле-
тiн қызметтерiне (тауар-
ларына, жұмыстарына)
арналған тарифтердi
(бағаларды, алым ставка-
ларын) немесе олардың
шектi деңгейлерiн бекi-
туге берiлген өтiнiмдер-
дi қарау кезiнде жария
тыңдаулар өткiзу ереже-
сiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2003 жылғы
21 сәуiрдегi N 376
қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
туралы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкiметi-
нiң
қаулысы
2006
жылғы
наурыз
ТМРА
(жинақтау)
ЭМРМ
ККМ
АШМ
АБА
4
Қаржылық және (немесе)
техникалық сараптама
жүргiзу ережесi
ТМРА-ның
бұйрығы
2006
жылғы
наурыз
ТМРА
5
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгiнде
2003 жылғы 20 маусымда
N 2373 нөмiрмен тiркел-
ген "Табиғи монополиялар
субъектiлерiнiң шығында-
ры реттелiп көрсетiле-
тiн қызметтерге тарифтер
(бағалар, алым ставкала-
рын) немесе олардың
шектi деңгейлерi мен
тарифтiк сметалар бекiту
кезiнде ескерiлетiн
тауарларды, жұмыстар мен
қызметтердi сатып алу
ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы-
ның Табиғи монополиялар-
ды реттеу және бәсеке-
лестiктi қорғау жөнiнде-
гі агенттiгi төрағасының
2003 жылғы 6 маусымдағы
N 149-НҚ бұйрығына
толықтыру енгiзу туралы
ТМРА-ның
бұйрығы
2006
жылғы
наурыз
ТМРА
6
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгiнде
2003 жылғы 29 сәуiрде N
2256 нөмiрмен тiркелген
"Табиғи монополиялар
субъектiлерiнiң реттелiп
көрсетiлетiн қызметтерi-
не (тауарларына, жұмыс-
тарына) тарифтер (баға-
лар, алымдар ставкала-
рын) және тарифтiк сме-
талар бекiту жөнiндегi
ереженi бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы-
ның Табиғи монополиялар-
ды реттеу және бәсеке-
лестiктi қорғау жөнiнде-
гi агенттігi төрағасының
2003 жылғы 19 наурыздағы
N 82-НҚ бұйрығына өзге-
рiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы
ТМРА-ның
бұйрығы
2006 жылғы
наурыз
ТМРА
7
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгiнде
2003 жылғы 12 тамызда N
2438 нөмiрмен тiркелген
"Табиғи монополия
субъектiлерiнiң реттелiп
көрсетiлетiн қызметтерi-
не (тауарларына, жұмыс-
тарына) тарифтер (баға-
лар, алым ставкаларын)
бекiту кезiнде қолданы-
латын шығындарды қалып-
тастырудың ерекше тәртi-
бi жөнiндегi ереженi
бекiту туралы" Қазақстан
Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу
және бәсекелестiктi
қорғау жөнiндегi
агенттiгi төрағасының
мiндетiн атқарушының
2003 жылғы 30 шiлдедегi
N 185-НҚ бұйрығына
өзгерiстер мен толықты-
рулар енгiзу туралы
ТМРА-ның
бұйрығы
2006 жылғы наурыз
ТМРА
Ескертпе:
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi