О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 20 ноября 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллективного инвестирования и деятельности накопительных пенсионных фондов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 293-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 ноября 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллективного инвестирования и деятельности накопительных пенсионных фондов" (далее - перечень).
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (по согласованию) и Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 293-р
Перечень нормативных
правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 ноября
2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
коллективного инвестирования и деятельности
накопительных пенсионных фондов"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государст
венный
орган,
ответ-
ственный за
исполнение
Срок
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и
дополнений в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН,
АФН (по
согласованию)
Декабрь
2008 год
2.
Об утверждении Правил
перевода пенсионных
накоплений из несколь-
ких накопительных
пенсионных фондов в
один, при наличии у
вкладчика (получателя)
двух и более договоров
о пенсионном обеспе-
чении за счет обяза-
тельных пенсионных
взносов с различными
накопительными
пенсионными фондами
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН, АФН
(по согла
сованию)
Декабрь
2008 год
3.
Об утверждении Правил
перевода пенсионных
накоплений из накопи-
тельных пенсионных
фондов, а также пере-
вода пенсионных накоп-
лений вкладчика (полу-
чателя) из одного вида
инвестиционного
портфеля в другой
внутри одного
пенсионного фонда
Постановление
Правления АФН
АФН
Декабрь
2008 год
4.
О внесении изменений
и дополнений в
постановление Правле-
ния Агентства
Республики Казах-
стан по регулированию
и надзору финансового
рынка и финансовых
организаций от 27
октября 2006 года №
225 «Об утверждении
Правил осуществления
деятельности по
инвестиционному
управлению пенсионными
активами»
Постановление
Правления
АФН
АФН
Декабрь
2008 год
5.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление Правле-
ния Агентства
Республики Казах-
стан по регулированию
и надзору финансового
рынка и финансовых
организаций от 22
августа 2008 года №
117 «Об утверждении
Инструкции о норматив-
ных значениях пруден-
циальных нормативов,
методике их расчетов
для накопительных
пенсионных фондов»
Постановление
Правления
АФН
АФН
Декабрь
2009 год
6.
О внесении изменений
и дополнений в
постановление Правле-
ния Агентства Респуб-
лики Казахстан по
регулированию и надзо-
ру финансового рынка и
финансовых организаций
от 22 августа 2008
года № 118 «Об утвер-
ждении Инструкции о
нормативных значениях
пруденциальных норма-
тивов, методике их
расчетов для органи-
заций, осуществляющих
инвестиционное
управление пенсионными
активами»
Постановление
Правления
АФН
АФН
Декабрь
2009 год
7.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
и надзору финансового
рынка и финансовых
организаций от 22
августа 2008 года
№ 119 «Об утверждении
Правил расчета пруден-
циальных нормативов
для организаций,
совмещающих виды
профессиональной
деятельности на рынке
ценных бумаг»
Постановление
Правления
АФН
АФН
Декабрь
2009 год
8.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление Правле-
ния Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
и надзору финансового
рынка и финансовых
организаций от 12 июня
2004 года № 157 «Об
утверждении Правил
выдачи согласия на
назначение (избрание)
руководящих работников
финансовых
организаций»
Постановление
Правления
АФН
АФН
Декабрь
2008 год
9.
О признании утратившим
силу постановления
Правления Национально-
го Банка Республики
Казахстан от 21 марта
2003 года № 96 «Об
уставном капитале
накопительных пенсион-
ных фондов»
Постановление
Правления
АФН
АФН
Декабрь
2008 год
10.
О внесении изменений и
дополнений в
постановление Правле-
ния Агентства Респуб-
лики Казахстан по
регулированию и
надзору финансового
рынка и финансовых
организаций от 12 июня
2004 года № 153 «Об
утверждении Правил по
ведению учета пенсион-
ных накоплений на
индивидуальных
пенсионных счетах
вкладчиков (получате-
лей) в накопительных
пенсионных фондах»
Постановление
Правления
АФН
АФН
Декабрь
2008 год
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
АФН   — Агентство Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых организаций

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ұжымдық инвестициялау және жинақтаушы зейнетақы қорлары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қарашадағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 293-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ұжымдық инвестициялау және жинақтаушы зейнетақы қорлары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (келісім бойынша) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 293-ө өкімімен бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
ұжымдық инвестициялау және жинақтаушы зейнетақы қорлары
қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы
20 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
Р/с N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ҚҚА (келісім бойынша)
2008 жылғы желтоқсан
2.
Салымшыда (алушыда) міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы түрлі жинақтаушы зейнетақы қорларымен жасасқан екі және одан да көп шарт болған кезде бірнеше жинақтаушы зейнетақы қорларынан біреуіне аудару ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ҚҚА (келісім бойынша)
2008 жылғы желтоқсан
3.
Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы зейнетақы жинақтарын аудару, сондай-ақ салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын бір зейнетақы қоры ішінде инвестициялық портфельдің бір түрінен екінші түріне аудару ережесін бекіту туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2008 жылғы желтоқсан
4.
"Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 225 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2008 жылғы желтоқсан
5.
"Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік маңызы, олардың есебінің әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 117 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2009 жылғы желтоқсан
6.
"Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 118 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2009 жылғы желтоқсан
7.
"Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 119 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2009 жылғы желтоқсан
8.
"Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2008 жылғы желтоқсан
9.
"Жинақтаушы зейнетақы қорларының жарғылық капиталы туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2003 жылғы 21 наурыздағы N 96 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2008 жылғы желтоқсан
10.
"Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарында жинақталған зейнетақы қаражатының есебін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 153 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА басқармасының қаулысы
ҚҚА
2008 жылғы желтоқсан
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі