О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об Инвестиционном фонде Казахстана"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 мая 2009 года № 64-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об Инвестиционном фонде Казахстана" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующий ведомственный нормативный правовой акт и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                              К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 мая 2009 года № 64-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан
от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния"
и "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
деятельности Фонда национального благосостояния и признании
утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об Инвестиционном
фонде Казахстана"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 26.10.2009 № 149-р.
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный за
исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении
перечня
отечественных
промышленных
предприятий, которым
предоставляются
земельные участки из
государственной
собственности в
собственность на
безвозмездной основе
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
АУЗР, АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Июль
2010 года
2
Об утверждении
перечня юридических
лиц, основным видом
деятельности которых
является
осуществление
заемных операций или
выкуп прав
требования и сто
процентов голосующих
акций (долей
участия) которых
принадлежат
национальному
управляющему
холдингу, имеющих
право на вычет суммы
расходов по созданию
провизии (резервов)
против сомнительных
и безнадежных
активов, условных
обязательств, за
исключением активов
и условных
обязательств,
предоставленных в
пользу
взаимосвязанных лиц
либо третьим лицам
по обязательствам
взаимосвязанных лиц
(кроме активов и
условных
обязательств
кредитных
товариществ), правил
его формирования и
правил отнесения
активов и условных
обязательств к
категории
сомнительных и
безнадежных
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП (созыв), МФ,
АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
3
Об утверждении
перечня юридических
лиц, сто процентов
голосующих акций
(долей участия)
которых принадлежат
национальному
управляющему
холдингу, не
являющихся
аффилиированными
лицами банка
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП (созыв), МФ,
АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
4
Об утверждении
перечня
инвестиционных
стратегических
проектов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МЭБП, АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
5
Об утверждении
Типовых правил
закупок товаров,
работ и услуг
национальным
управляющим
холдингом,
национальными
холдингами,
национальными
компаниями и
организациями,
пятьдесят и более
процентов акций
(долей участия)
которых прямо или
косвенно принадлежат
национальному
управляющему
холдингу,
национальному
холдингу,
национальной
компании
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МЭМР,
МИТ, МЭБП, АРЕМ,
АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
6
Об утверждении
перечня юридических
лиц, сто процентов
голосующих акций
которых принадлежат
национальному
управляющему
холдингу, на которых
не распространяются
нормы Закона
Республики Казахстан
"О рынке ценных
бумаг" о
пруденциальных
нормативах, иных
показателях и
критериях
(нормативах)
финансовой
устойчивости,
обязательных к
соблюдению
лицензиатом
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП (созыв), МФ,
АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
7
Об утверждении
перечня национальных
институтов развития,
национальных
компаний и других
юридических лиц,
более пятидесяти
процентов голосующих
акций (долей
участия) которых
принадлежат Фонду
национального
благосостояния на
праве собственности
или доверительного
управления, в
отношении которых не
распространяется
законодательство
Республики Казахстан
об инвестиционных
фондах
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МЭБП, АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
8
Об утверждении
перечня национальных
институтов развития,
национальных
компаний и других
юридических лиц,
более пятидесяти
процентов голосующих
акций (долей
участия) которых
принадлежат Фонду
национального
благосостояния на
праве собственности
или доверительного
управления, акции
которых отчуждаются
или передаются в
доверительное
управление по
решению
Правительства
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП (созыв), МФ,
АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
9
Об утверждении
перечня национальных
институтов развития,
национальных
компаний и других
юридических лиц,
более пятидесяти
процентов голосующих
акций (долей
участия) которых
принадлежат Фонду
национального
благосостояния на
праве собственности
или доверительного
управления, решение
о ликвидации,
реорганизации
которых принимается
Правительством
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП (созыв), МФ,
АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
(по согласованию)
Май
2009 года
10
Об утверждении
правил осуществления
операций по
одновременной
передаче активов и
обязательств банка в
части либо полном
размере по депозитам
физических и
юридических лиц
другому (другим)
банку (банкам)
Постановление
Правления
АФН
АФН
(по согласованию)
Май
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"

"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 8 мамырдағы N 64-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат коры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық коры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік орган:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актіні қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 8 мамырдағы
N 64-ө өкімімен
бекітілген
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" және "Қазақстан Республикасының
кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және
"Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының
2009 жылғы 13 ақпандағы заңдарын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2009.10.26. N 149-ө Өкімімен.
Р/с
N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1
Жер учаскелері мемлекет меншігінен жеке меншікке өтеусіз негізде берілетін отандық өнеркәсіп кәсіпорындарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), ЖРА, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы шілде
2
Негізгі қызмет түрі қарыз операцияларын жүзеге асыру немесе талап ету құқықтарын сатып алу болып табылатын және дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) жүз пайызы өзара байланысты тұлғалардың пайдасына не өзара байланысты тұлғалардың міндеттемелері бойынша үшінші тұлғаларға берілген активтер мен шартты міндеттемелерді (кредиттік серіктестіктердің активтері мен шартты міндеттемелерінен басқа) қоспағанда, шартты міндеттемелерге, күмәнді және үмітсіз активтерге қарсы провизиялар (резервтер) құру жөніндегі шығыстар сомасын шегеруге құқығы бар ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалардың тізбесі, оны қалыптастыру ережесін және активтер мен шартты міндеттемелерді күмәнді және үмітсіз санаттағы міндеттемелерге жатқызу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
3
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) жүз пайызы банктің аффилиирленген тұлғалары болып табылмайтын ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
4
Инвестициялық стратегиялық жобалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), ЭБЖМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
5
Ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуының үлгі ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ЭМРМ, ИСМ, ЭБЖМ, ТМРА, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
6
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) жүз пайызы ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, оларға "Бағалы қағаздар нарығы туралы" Заңның пруденциалдық нормативтер, өзге де көрсеткіштер және лицензиат сақтауға міндетті қаржылық тұрақтылықтың өлшемдері (нормативтері) туралы нормалары қолданылмайтын заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
7
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы Ұлттық әл-ауқат қорына меншік немесе сенімді басқару құқығында тиесілі, оларға қатысты Қазақстан Республикасының инвестициялық қорлар туралы заңнамасы қолданылмайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), ЭБЖМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
8
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімді басқару құқығында Ұлттық әл-ауқат қорына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен айырылатын және сенімгерлік басқаруға берілетін ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
9
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы Ұлттық әл-ауқат қорына меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында тиесілі, оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
10
Банктің жеке және заңды тұлғалардың депозиттері бойынша активтері мен міндеттемелерінің бір бөлігін не толық мөлшерде басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру жөніндегі операцияларды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2009 жылғы мамыр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы