О мерах но реализации Закона Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года "О внесении изменении и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ипотечного кредитования и защиты прав потребителей финансовых услуг и инвесторов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 марта 2011 года № 40-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ипотечного кредитования и защиты прав потребителей финансовых услуг и инвесторов" (далее - перечень).
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (по согласованию) и Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 марта 2011 года
№ 40-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 февраля
2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
ипотечного кредитования и защиты прав потребителей финансовых
услуг и инвесторов"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1.
Об утверждении
предельного
размера годовой
эффективной ставки
вознаграждения
Постановление
Правления НБ
НБ (по
согласованию),
АФН (по
согласованию)
Март
2011 года
2.
Об утверждении
Правил
предоставления
банковских услуг и
рассмотрения
банками обращений
клиентов,
возникающих в
процессе
предоставления
банковских услуг
Постановление
Правления АФН
АФН (по
согласованию)
Март
2011 года
3.
Об утверждении
перечня
обязательных
условий договора
банковского займа
и внесении
изменений в
постановление
Правления
Агентства
Республики
Казахстан по
регулированию и
надзору
финансового рынка
и финансовых
организаций от 23
февраля 2007 года
№ 49 "Об
утверждении Правил
ведения
документации по
кредитованию"
Постановление
Правления АФН
АФН (по
согласованию)
Март
2011 года
4.
О внесении
изменений и
дополнений в
некоторые
нормативные
правовые акты
Агентства
Республики
Казахстан по
регулированию и
надзору
финансового рынка
и финансовых
организаций по
вопросам рынка
ценных бумаг
Постановление
Правления АФН
АФН (по
согласованию)
Март
2011 года
5.
О внесении
дополнения в
постановление
Правления
Национального
Банка Республики
Казахстан от 2
июня 2000 года №
266 "Об
утверждении Правил
открытия, ведения
и закрытия
банковских счетов
клиентов в банках
Республики
Казахстан"
Постановление
Правления НБ
НБ (по
согласованию)
Март
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АФН - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ипотекалық кредит беру және қаржылық қызметтерді тұтынушылар мен инвесторлардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 10 ақпандағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 40-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ипотекалық кредит беру және қаржылық қызметтерді тұтынушылар мен инвесторлардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 10 ақпандағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (келісім бойынша) және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі (келісім бойынша) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 30 наурыздағы
№ 40-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
мен инвесторлардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан
Республикасының 2011 жылғы 10 ақпандағы Заңын іске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Жылдық тиімді сыйақы ставкасының шекті мөлшерін бекіту туралы
ҰБ Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), ҚҚА (келісім бойынша)
2011 жылғы наурыз
2.
Банк қызметтерін көрсету және банктердің банк қызметтерін көрсету үдерісінде туындайтын клиенттердің өтініштерін қарау қағидасын бекіту туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2011 жылғы наурыз
3.
Банктік қарыз шартының міндетті талаптарының тізбесін бекіту және «Кредиттеу жөніндегі құжаттамасын жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы № 49 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2011 жылғы наурыз
4.
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2011 жылғы наурыз
5.
«Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 2 маусымдағы № 266 қаулысына толықтыру енгізу туралы
ҰБ Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2011 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі