О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О нотариате" и Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатуры"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 2-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О нотариате» и Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатуры» (далее – перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 2-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года
«О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
«О нотариате» и Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2011
года «О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
адвокатуры»
п/
п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта Государствен-
ные органы,
ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1.
О внесении
изменений и
дополнений в
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 2
июня 2007 года
№ 454 «Об
утверждении
Правил
лицензирования и
квалификационных
требований,
предъявляемых к
адвокатской и
нотариальной
видам
деятельности»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Январь
2012 года
2.
Об утверждении
Правил
проведения
аттестации лиц,
прошедших
стажировку и
претендующих на
занятие
адвокатской и
нотариальной
деятельностью
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Январь
2012 года
3.
О признании
утратившими силу
некоторых
решений
Правительства
Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Январь
2012 года
4.
О внесении
изменений и
дополнений в
приказ Министра
юстиции
Республики от 29
июня 2011 года
№ 245 «Об
утверждении форм
проверочных
листов и
Критериев оценки
степени рисков в
сфере
нотариальной
деятельности»
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
5.
Об утверждении
Правил
совершения
нотариальных
действий
нотариусами
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
6.
Об утверждении
Правил по
нотариальному
делопроизводству
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
7.
Об утверждении
Правил
прохождения
учетной
регистрации
частных
нотариусов
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
8.
Об утверждении
форм
нотариальных
свидетельств,
постановлений,
удостовери-
тельных надписей
на сделках и
свидетель-
ствуемых
нотариусами
документах
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
9.
Об утверждении
Единой программы
профессиональной
подготовки
стажеров
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
10.
Об утверждении
Положения о
порядке
прохождения
стажировки
стажерами
адвокатов
Приказ МЮ
МЮ
Февраль
2012 года
11.
Об утверждении
минимального
числа нотариусов
в Республики
Казахстан
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
12.
Об утверждении
требований к
помещению
нотариуса
Приказ МЮ
МЮ
Январь
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан

"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокатура мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 2-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокатура мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 2-ө өкімімен
бекітілген
«Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының
2011 жылғы 26 желтоқсандағы Заңын және «Қазақстан
Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокатура
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 28 желтоқсандағы Заңын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік
құқықтық актілердің
атауы
Акті нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Адвокаттық және нотариаттық қызмет түрлерін лицензиялау ережесін және оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 маусымдағы № 454 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
2.
Тағылымдамадан өткен және адвокаттық және нотариаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдардың аттестациядан өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
4.
«Нотариаттық қызмет саласындағы тексеру парағының нысанын және тәуекел дәрежесінің бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 29 маусымдағы № 245 бұйрығы өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
5.
Нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау қағидаларын бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
6.
Нотариаттық іс жүргізу жөніндегі қағидалады бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
7.
Жеке нотариустардың есептік тіркеуден өту қағидаларын бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
8.
Нотариаттық куәлiктердің, қаулылардың, мәмiлелердегi және нотариустар куәландыратын құжаттардағы куәландыру жазбаларының нысандарын бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
9.
Тағылымдамадан өтушілерді кәсіптік даярлаудың бірыңғай бағдарламасын бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
10.
Адвокаттардың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өту тәртібі туралы ережені бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
11.
Қазақстан Республикасындағы нотариустардың ең төменгі санын бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
12.
Нотариустың үй-жайына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі