О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 июля 2013 года № 100-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления» (далее - перечень).
2. Государственным органам разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 июля 2013 года № 100-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан от 13 июня 2013 года
«О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления»
п/п
Наименование
нормативного правового акта
Форма акта
Государственные органы,
ответственные за исполнение
Срок
разработки и
внесения в Правительство
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ (созыв), МЭБП
июнь
2013 года
2.
Об утверждении правил взимания и ставок платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городах районного значения, селах, поселках и на транспортных средствах, зарегистрированных в районе
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП (созыв), МРР
июнь
2013 года
3.
Об утверждении типового перечня районного коммунального имущества, передаваемого в управление акиму города районного значения, села, поселка, сельского округа
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП (созыв), МРР
июнь
2013 года
4.
Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества
постановление Правительства Республики Казахстан
МРР
июнь
2013 года
5.
Об утверждении Типового регламента маслихатов
указ Президента Республики Казахстан
МРР
июнь
2013 года
6.
О некоторых вопросах назначения и освобождения руководителей аппаратов акимов областей, городов республиканского значения, столицы, городов областного значения и районов областей, районов в городах
указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию), МЭБП, МРР
август
2013 года
7.
О специальных квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса «А»
указ Президента Республики Казахстан
АДГС (по согласованию), МЭБП
август
2013 года
8.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 1 шілдедегі № 100-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 1 шілдедегі
№ 100-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Әзірлеу және Үкіметке енгізу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ЭБЖМ
2013 жылғы маусым
2.
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі, аудандық маңызы бар қалалардағы, ауылдардағы, кенттердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістіктегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және ауданда тіркелген көлік кұралдарында орналастырғаны үшін төлемақы алу қағидаларын және мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), ӨДМ
2013 жылғы маусым
3.
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің басқаруына берілетін аудандық коммуналдық мүліктің үлгілік тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), ӨДМ
2013 жылғы маусым
4.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨДМ
2013 жылғы маусым
5.
Мәслихаттардың үлгі регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ӨДМ
2013 жылғы маусым
6.
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана, облыстық маңызы бар қалалар мен облыстар аудандары, қалалардағы аудандар әкімдерінің аппарат басшыларын тағайындаудың және қызметтен босатудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісім бойынша), ЭБЖМ, ӨДМ
2013 жылғы тамыз
7.
«А» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптары туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
МҚІА (келісім бойынша), ЭБЖМ
2013 жылғы тамыз
8.

О признании утратившим силу приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Республики Казахстан от 19 марта 2013 года № 06-7/34 «О Специальных квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса «А»
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
сентябрь
2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МРР - Министерство регионального развития Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы

«А» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптары туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/34 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісім бойынша)
2013 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӨДМ - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
МҚІА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі