О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 14 января 2015 года "О внесении изменении и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности" и внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 143-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 13-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 14 января 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности".
2. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 143-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" следующие изменения:
в перечне нормативных правовых актов и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 сентября 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления", утвержденном указанным распоряжением:
строку, порядковый номер 961, исключить.
строки, порядковые номера 957, 963, 964 и 966, изложить в следующей редакции:
"
957
Об утверждении Правил формирования государственного энергетического реестра
приказ
МИР
март 2015 года
";
"
963
Об утверждении Правил проведения энергоаудита
приказ
МИР
март 2015 года
964
Об утверждении требований по энергосбережению и повышению энергоэффективности, предъявляемых к проектным (проектно-сметным) документациям зданий, строений, сооружений
приказ
МИР
март 2015 года
";
966
Об определении Правил деятельности учебных центров в области энергосбережения и повышения энсргоэффективности
приказ
МИР
март
2015 года
".
3. Государственным органам Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 13-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 14 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы №143-ө өкіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 13-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 14 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілерінің және құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы №143-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 29 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесіне:
реттік нөмірі 961-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 957, 963, 964 және 966-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
957
Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2015 жылғы наурыз
";
"
963
Энергия аудитін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2015 жылғы наурыз
964
Ғимараттардың, құрылыстардың, үйлердің жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына қойылатын энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2015 жылғы наурыз
";
"
966
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы оқу орталықтары қызметінің қағидаларын айқындау туралы
бұйрық
ИДМ
2015 жылғы наурыз
".
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы
№ 13-ө өкімімен
бекітілген

нормативных правовых актов и правовых актов Республики Казахстан, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 14 января 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 04.12.2015 № 121-р.
п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әнергия үнемдеу және әнергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 14 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің және құқықтық актілерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 04.12.2015 № 121-ө өкімімен.
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
I
2
3
4
5
1.

О признании утратившим силу совместного приказа заместителя Премьер- Министра Республики Казахстан -Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 января 2013 года № 19 "Об утверждении типовой учебной программы и типового учебного плана в области энергосбережения и повышения энергоэффективности"
приказ
МИР
МОН
март 2015 года
2.
Об утверждении учебных программ и планов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
приказ
МИР
МОН
март 2015 года
3.
Об установлении требований по энергоэффективности технологических процессов, оборудования, в том числе электрооборудования
приказ
МИР
март 2015 года
4.
Об утверждении требований по энергоэффективности строительных материалов, изделий и конструкций
приказ
МИР
март 2015 года
5.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 04.12.2015 № 121-р.
6.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 04.12.2015 № 121-р.
7.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 04.12.2015 № 121-р.
8.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 04.12.2015 № 121-р.
9.
Об утверждении типовых форм энергосервисного договора
приказ
МИР
март 2015 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан

"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы үлгілік оқу бағдарламасы және үлгілік оқу жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 19 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ИДМ БҒМ
2015 жылғы наурыз
2.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы оқу бағдарламаларын және жоспарларын бекіту туралы
бұйрық
ИДМ БҒМ
2015 жылғы наурыз
3.
Технологиялық процестердің, жабдықтардың, оның ішінде электржабдықтарының энергия тиімділігі бойынша талаптарды белгілеу туралы
бұйрық
ИДМ
2015 жылғы наурыз
4.
Құрылыс материалдарына, бұйымдар мен конструкцияларға энергия тиімділігі бойынша талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2015 жылғы наурыз
5.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 04.12.2015 № 121-ө өкімімен.
6.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 04.12.2015 № 121-ө өкімімен.
7.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 04.12.2015 № 121-ө өкімімен.
8.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 04.12.2015 № 121-ө өкімімен.
9.
Энергия сервистік шартының үлгілік нысандарын бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2015 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИДМ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі