О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав ребенка"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 53-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав ребенка" (далее - перечень).
2. Государственным органам в установленном законодательством порядке:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 июня 2016 года № 53-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав ребенка"
п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
3.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 127 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
ноябрь
2017 года
Суханбердиева Э.А.
4.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне баланың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 24 маусымдағы № 53-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне баланың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Заңнамада белгіленген тәртіппен орталық мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 24 маусымдағы
№ 53-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне баланың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
2.
"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын бекіту және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
3.
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 127 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2017 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
4.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 380 "Об утверждении Правил передачи детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 111 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
ноябрь
2016 года
Асылова Б.А.
7.
Об утверждении Правил применения химической кастрации
приказ
МЗСР, ГП (по согласованию), МВД
июнь
2017 года
Цой А.В.
8.
Об утверждении Правил и сроков предоставления, форм отчета об условиях жизни, обучения, воспитания и состоянии здоровья усыновленного ребенка
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
9.
Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
10.
Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан
приказ
МИД
июнь
2016 года
Тлеуберди М.Б.
11.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра образования и науки Республики Казахстан
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513 "Об утверждении Правил аккредитации агентств по усыновлению"
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
13.
Об утверждении Правил формирования и использования Республиканского банка данных детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и лиц, желающих принять детей на воспитание в свои семьи
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
14.
Об утверждении Положения о приемных семьях
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
15.
Об утверждении Правил финансирования содержания детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, переданных приемным родителям, и его размера
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
16.
Об утверждении положения о гостевой семье
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
17.

"Мемлекеттік қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларына жүзеге асыру қағидаларына бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 382 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
5.
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру қағидаларына бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 380 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
6.
"Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 111 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2016 жылғы қараша
Б.А. Асылова
7.
Химиялық кастрациялауды қолдану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСӘДМ, БП (келісім бойынша), ІІМ
2017 жылғы маусым
А.В. Цой
8.
Асырап алынған баланың өмір сүру, білім алу, тәрбиелену жағдайлары туралы және денсаулық жағдайы туралы есепті ұсыну тәртібі мен мерзімінің қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
9.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
10.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдіктерді есепке алу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СІМ
2016 жылғы маусым
М.Б. Тілеуберді
11.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
12.
"Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
13.
Жетім балалардың, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалардың және өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген адамдардың республикалық деректер банкін қалыптастыру және пайдалану тәртібін бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
14.
Баланы қабылдайтын отбасылар туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
15.
Бала қабылдайтын ата-аналарға берілген жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-бағуды қаржыландыру және оның мөлшері қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
16.
Бала қонақтайтын отбасылар туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
17.

О внесении изменений в приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 января 2011 года№ 08-1-1-1/13 "Об утверждении Инструкции по оформлению загранучреждениями Республики Казахстан документов по вопросам гражданства Республики Казахстан"
приказ
МИД
июнь
2016 года
Тлеуберди М.Б.
18.
Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан
приказ
МИД
июнь
2016 года
Тлеуберди М.Б.
19.
Об утверждении Правил приобретения товаров и услуг организациями, осуществляющими функции по защите прав ребенка
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
20.
Об утверждении нормативов финансирования расходов на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием по государственному образовательному заказу и методики их планирования
приказ
МОН
июнь
2016 года
Асылова Б.А.
21.
Об утверждении Правил формирования перечня недобросовестных поставщиков услуг, товаров по организации питания обучающихся и воспитывающихся в организациях дошкольного, среднего образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
22.
О внесении дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 сентября 2015 года № 557 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение защиты прав и интересов детей- сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, переданных на воспитание в семью (усыновление, опеку или попечительство, патронат)"
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
23.
О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 декабря 2011 года № 506 "Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования и внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125 "Об утверждении Типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся"
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
24.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125 "Об утверждении Типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся"
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
25.

"Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелеріне қатысты құжаттарды ресімдеуі жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2011 жылғы 19 қаңтардағы № 08-1-1-1/13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
СІМ
2016 жылғы маусым
М.Б. Тілеуберді
18.
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СІМ
2016 жылғы маусым
М.Б. Тілеуберді
19.
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
20.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған шығыстарды қаржыландыру нормативтерін және оларды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016. жылғы маусым
Б.А. Асылова
21.
Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында оқитын және тәрбиеленетін балаларды тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жосықсыз берушілердің, тауарлардың тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
22.
"Жетім балалардың, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, отбасына тәрбиелеуге (асырап алуға, қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа) берілген балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 10 қыркүйектегі № 557 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы маусым
Э.А. Суханбердиева
23.
"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы және "Білім алушылардың үлгеріміне ағымдық бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау өткізудің үлгілік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 506 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
24.
"Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау өткізудің үлгілік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
25.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 13 "Об утверждении Правил деятельности и состава комиссии, выдающей заключение о возможности (невозможности) выдачи разрешения о передаче детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление"
приказ
МОН
июнь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
26.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 16 "Об утверждении Правил организации учета детей- сирот, детей, оставшихся без попечения родителей и подлежащих усыновлению, и доступа к информации о них"
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Суханбердиева Э.А.
27.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112 "Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния"
приказ
МЮ
июнь
2016 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
28.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39 "Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи"
приказ
МОН
ноябрь
2016 года
Асылова Б. А.
29.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 февраля 2005 года № 97 "Об утверждении Правил учета лиц, состоящих под административным надзором"
приказ
МВД
июнь
2016 года
Тургумбаев Е.З.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру туралы рұқсат беру мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беретін комиссия қызметінің қағидаларын және құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 13 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
26.
"Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған және асырап алуға жататын балаларды есепке алуды ұйымдастыру және олар туралы ақпаратқа қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 16 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Э.А. Суханбердиева
27.
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою тәртібі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2016 жылғы маусым
Ж.Б. Ешмағамбетов
28.
"Мемлекеттік үлгідегі білім беру туралы құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БҒМ
2016 жылғы қараша
Б.А. Асылова
29.
"Әкімшілік қадағалауда тұрған адамдарды есепке алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрінің 2005 жылғы 11 ақпандағы № 97 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2016 жылғы маусым
Т.З. Тұрғымбаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі